Recept na rýchly koláč ku káve

ellka1
28. sep 2019

Ahojte, pred pár dňami som robila koláč , ktorý bol naozaj rýchly a velmi chutný , aj sme ho rovno cely zjedli :D
Ak by niekto nevedel co upiecť na sobotu/nedelu, posielam recept 🙂
Potrebujeme:
3 hrnčeky (1 hrnček = 250 ml) múka hladká
1 hrnčeky cukru
3 PL kakaa
štipka soli
2 ČL sódy bikarbóny
3/4 hrnčeky oleja
2 hrnčeky studenej vody
2 PL octu
Ďalej:
400 ml smotana kyslá
250 ml smotana na šľahanie
1 bal stužovač do šľahačky
2 bal cukor vanilínový čokoláda
Postup:
Všetky suché suroviny na cesto zmiešame dohromady a potom pridáme mokré suroviny , dôkladne prešľaháme a pečieme na vymastenom a vysypanom plechu, alebo na plechu vystlanom papierom (plech s vyšším okrajom). Pečieme 30 minút na 180 stupňov.
Medzitým si vyšľaháme šľahačku so stužovačom a spojíme s kyslou smotanou + cukor a potom natrieme na vychladnuté cesto. Nakoniec na vrch nastrúhame čokoládu a je hotovo. (Ja som este dala na upečené cesto, ribezlovy kyslý džem a tým bol viac osviežujúci )

Dajte vediet či aj Vám chutil 🙂
Pekný deň!

arcticcode
28. sep 2019

Fajna je aj babovka v mikrovlnke 🙂 dakedy si dam do tela na ranajky

ellka1
autor
28. sep 2019

@arcticcode to musí byt tiež super, v mikrovlnke som este nepiekla 😀

divozienka26
2. okt 2019

@ellka1 ocot? To som este nikde nevidela 🤔

brusnatanecnica
2. okt 2019

@ellka1 nieco podobne robievam, len tu cokoladu nelubim struhat, takze to iba posypem grankom 🙂

ellka1
autor
2. okt 2019

@divozienka26 Áno, tiež som ostala zarazená, ale dala som ho tam a vôbec ho tam nebolo cítiť a cesto bolo naozaj chutné 🙂

h2
2. okt 2019

@divozienka26
@ellka1
Tipujem, že ten ocot sa tam dáva kvôli sóde bikarbóne, aby sa aktivovala, potom to má účinok ako prášok do pečiva. Tiež mám obľúbený rýchly recept na podobný koláč, ide tam aj tá sóda, ale ocot nie, dáva sa tam rozmixovaný celý marhuľový kompót aj so šťavou. Je to najobľúbenejší koláč môjho syna.

trudka4
19. júl 2020

Dnes jsem upekla výbornou vláčnou MAKOVO - JOGURTOVOU BÁBOVKU ke kafíčku 👌

MAKOVO - JOGURTOVÁ BÁBOVKA

Suroviny :
(hrnek = 250 ml)

mletý mák 200 g
hladká mouka 1 hrnek
krystalový cukr 3/4 hrnku
olej 1/2 hrnku
vejce 3 celé kusy
bílý smetanový jogurt 300 g
prášek do pečiva 1 ks
vanilkový cukr 1 ks

Postup :

Všechny suroviny důkladně smícháme dohromady v míse.
Nalejeme do sádlem vymazané a strouhankou vysypané bábovkové formy. Pečeme při 180° 40 - 45 minut 👌☕