Recepty mamičiek z Nemecka

neurologia
24. feb 2010

Ahojte babizne,

tak som zalozila temu ....aby sme si mali kde pisat tie nase recepty a nezahlcovali tym nasu diskusiu....takze veselo piste kopirujte....diskutujte...

mnaaaaam uz sa tesim... 😉

anjelicek26
15. dec 2011

@evinkaaa - jj peciem torty, ale len ako hobby, hackujem, vravim na materskej mi pekne sibe 😅 Od septembra idem zasa do prace, konecne robit nieco normalneho 😀 Len dufam, ze Saskina Tagesmutter bude mat pre Maxa miesto, inam ho davat moc nechcem 🤐

zape269
16. dec 2011

@evinkaaa
super pozriem ho, ja som myslela ze tu take nie je. uvidime, rada by som ich skusila - kupim tie tycky a ideme na to,,hadam sa my to podari ....
ja som 20 km od Ulmu , - Ichenhausen

stardust
21. dec 2011

mysliste, ze sa hodi do orechovych kosickov aj Kirschwasser, ale mam dat do plnky radsej rumovu aromu? Nechce sa mi ist do obchodu na rum 😒

zape269
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zape269
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zape269
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sidula1
3. feb 2016

Baby,
a cim nahradzate v Nemecku/Bavorsku POCHUTKOVU SMOTANU?
ja to neviem nicim nahradit,resp.porovnat.
Dik za tipy

miminiki
13. feb 2016

Ahojte...som tu nova a chcela by som sa spytat, aku muku pouzivate v Nemecku?

sidula1
13. feb 2016

@miminiki
Ahoj,
obycajna Weizenmehl 405 je nasa hladka kalsicka
a Doppelgriffiges Wiener Griessler je nieco podobne ako nasa polohruba,
no a hrubu - tak tu si nechavam poctivo nosit od nas z Sk,lebo na nu sa mi ziadna nepodoba 😢

miminiki
15. feb 2016

Dakujem Ti velmi pekne...405 pouzivam, ale Doppelgriffiges Wiener Griessler som este namala...vdaka 😉

miminiki
17. feb 2016

@sidula1 ahoj...skus Creme Fraiche

sidula1
17. feb 2016

@miminiki
creme fraiche miesto pochutkovej?
Ten pouzivam do bolognese,ale vyskusam aj sem co to urobi,a co si myslis o Schmand-e?
Dik

katyka40
10. apr 2017

Prosim ake margariny pozivate tu v nemecku na plky do kolacov,nazvy margarinov.Dakujem