Recepty zo strukovín

maranta_leuconeura
11. mar 2023

Ahojte, čo zvyknete variť zo strukovín okrem polievok, prívarkov a nátierok? Chcela by som ich viac zaradiť do jedálnička, ale akurát takéto jedlá nejem takmer vôbec. Nemáte tajný recept v zálohe, ktorý som nevygooglila, že nadchne aj ľudí skeptických k strukovinám, ktorí im už viackrát dávali šancu a vždy potom na ne zanevreli? 😅

buberova
11. mar 2023

Falafel? A brownie

gladys_07
11. mar 2023

Sosovicovy dhal napr

uglybetty1234
11. mar 2023

Peesne sosovicovy dhal, hrachova kasa, sosovicovy salat

zitaje
11. mar 2023

Ja robím šalát z naklíčenej šošovice a aj šošovicové fašírky (tiež z naklíčenej).

marianarem
11. mar 2023

@maranta_leuconeura Salat z munga, mungo curry s kokosovym mliekom, cicerovy salat, humus, strukovinove fasirky, veganske chilli z fazule a Goody Foody, cassoulet, kuskus s cicerom a piniovymi orieskami...daju sa kupit aj strukovinove cestoviny a pouzit ako klasicke mucne.

katica06
11. mar 2023

@maranta_leuconeura červenú aj čiernu šošovicu používam ako prílohu k hlavnému jedlu alebo ako šalát, cicerový šalát j so zelenou fazuľku je tiež super e tiež super

liv1
11. mar 2023

Vege burger

osky
11. mar 2023

Ja napr.casto pouzivam vareny cicer/kupujem hotovy v skle alebo v doze/ na zahustenie akejkolvek omacky.
Dokonca kremove polievky ci omacky robim tiez AJ takto-cize miesto slahacky dam rozmixovany cicer-aj s tekutinou z dozy .

Cicer nema vyraznu chut a preto Sa da krasne hocikde zamaskovat.robila som takto uz aj svieckovu...
Okrem toho je velmi zdravy.
Skus.

Inak ,hocikedy uvarim,alebo kupim hotovu strukovinu a pridam do rizota,cestovin,na pizzu aj do gulasu....

majlo1234
11. mar 2023

Minule som si robila kremove fazule podla receptu z ig, a uplne mi odletel dejel, jake to bolo dobre a to moc nemusim strukoviny, pridavam sen printscreen a odporucam