Tiramisu s kávou bez kofeínu pre deti

bellovag
31. mar 2023

Ahojte,

môžu deti 8 a 6 ročné jesť tiramisu, kde sú piškoty namočené v káve bez kofeinu? Potrebujem spraviť tiramisu, jedno pre všetkých aj pre dospelákov aj pre deti. Zároveň tie piškoty nechcem namáčať do žiadnej inej alternatívy ako káva. Bude bezkofeinová ok aj pre deti? Ďakujem za názor

gabym
31. mar 2023

@bellovag prečo by nemala byť ok?

bellovag
autor
31. mar 2023

@gabym neviem preto sa pýtam. Ja sama kávu vôbec nepijem, tak rozmýšľam či je v káve len ten kofein problem pre deti...

hederamonstera
31. mar 2023

@bellovag jasne. Je to ok. Vsak kofein je aj v kolovych napojoch a aj v horkej coko. Co su veci co deti piju/jedia.

zenulkaaa
31. mar 2023

aj normálnu kofeinovu ked dáš. Akože čo mysliš, kolko toho kofeinu tam je a kolko dostanu v jednom kusku??? Zanedbatelne množstvo. A nejedia to každý den. Takže čo.

viestta
31. mar 2023

Spytam sa inac, davas tym detom pit caj? Klasicky cierny caj. Lebo tein, ktory obshuje caj je identicka latka ako kofein

kaki3
31. mar 2023

Podla mna to nie je nejaky problem, ked je tam kava, nie je to tolko zeby to mohlo nejako detom uskodit a nezedia aj tak toho za vagon, takze vobec by som sa tym nestresovala 🙂

bellovag
autor
31. mar 2023

@viestta nie nedavam, ani cierny ani zeleny, ani colu zatiaľ vôbec nepili a ani tak skoro nebudú 🙂

gabym
31. mar 2023

@bellovag je to ok neboj a tak ako píšu baby, kľudne aj normálnu kofeínovu kávu

didi35
31. mar 2023

Ja som napríklad na kofeín alergická.. radšej skús bezkofeinovu, chuť bude rovnaká.

bellovag
autor
31. mar 2023

Ďakujem za nazory, použiejm teda v kľude bezkofeinovu instantnu z DM-ka 🙂

h2
31. mar 2023

Ja robím s normálnou kofeínovou kávou, ešte aj trochu likéru tam šplechnem a normálne to jedia aj deti. Koľko už je len v jednej detskej porcii tej kávy? Tak za lyžičku? (A toho likéru ešte oveľa menej.)

gabym
31. mar 2023

@bellovag ešte ma napadlo, vieš koľko likérovych dezertov som ako dieťa pojedla? Nič sa nestalo, dokonca ani do,, nálady " ma to nedostalo 🙄 takže také tiramisu s kávou je úplne v pohode 🙂

ckocka
31. mar 2023

Neviem prečo dávať ďeťom tiramisu, úplne zbytočný sladký
balast. Čerstvá voda a jablčko je najlepší dezert.

bellovag
autor
31. mar 2023

@didi35 Ja kávu vôbec nepijem. Manžel ja naopak kávičkár, kaviarensky kútik má aj v dielni 🙂 Na výlete v Ríme ma nahovoril na jedno presso, prvé v životé a čo sa so mnou dialo nikomu neprajem zažiť, také búšenie srdca a tlaky v hlave, že som myslela, že to nerozchodím a to vôbec nepreháňam...to isté sa mi dialo aj keď som vypila iontový nápoj vo fitku, redbull detto...tak neviem či je to alergia, alebo len tým že telo na to nie je naučené...Preto som radšej opatrná aj pri deťoch...

h2
31. mar 2023

@ckocka Čerstvá voda a jabĺčko je zo zdravotného hľadiska lepšie aj pre dospelých. Ale keď príde návšteva na oslavu narodenín, asi im nedáš vodu a jabĺčko. A dať dospelým dezert a deťom po jabĺčku tiež nie je najlepšie riešenie. Predpokladám, že autorka to tiramisu nerobí deťom na desiatu do školy.

bellovag
autor
31. mar 2023

@h2 si mi zobrala slová z úst 🙂 Potrebujem na oslavu cez víkend 🙂 Jasné, že to deti neraňajkú 🙂

ckocka
31. mar 2023

@h2 Sarkazmus.

h2
31. mar 2023

@ckocka Ach, prepáč, asi som pribrzdená. 😁

bellovag
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bellovag
autor
31. mar 2023

@h2 asi aj ja 🙂 Idem makať, pekný deň aj víkend všetkým 🙂

guiseppinka
31. mar 2023

@bellovag nie alergia, len si mozno ten typ, co ti to nerobi dobre... Mne napr kava nerobi nic, redbull tiez nic... Minulu nedelu som bola po viroze a mala som nizky cukor, tak som si slahla redbull, potom ku veceru este kavu a vecer pohar coly. Jediny efekt, ktory to malo bol ten, ze som este o druhej nespala🙈😂

Co sa tyka kavy, tak mozes normalnu dat uplne v pohode aj pre deti. Nemusis kupovat specialne kvoli tomu... Ale sprav nejaku normalnu/slabsiu z tych, co pije muz

ckocka
31. mar 2023

@bellovag Keď šesť a osemročné dieťa nemože čierny či zelený čaj a colu, a ešte dlho ani nebude môcť, aké výživové benefity má pre nich to tiramisu?

h2
31. mar 2023

@bellovag Ja tiež kávu nepijem, rozbolí ma z nej hlava.

bellovag
autor
31. mar 2023

@ckocka výživové benefity žiadne, ale to "nebíčko v papuľke" 💃

ckocka
31. mar 2023

@bellovag Aha, myslela som že k zákazu chutných nápojov ťa vedú rozumové dôvody.

bellovag
autor
31. mar 2023

@ckocka sarkazmus

ckocka
31. mar 2023

@bellovag Dostala si ma, ale vysvetlenie stále chýba.

januska12323
31. mar 2023

Spravila by som normálnu kávu, možno slabšiu. Kvôli jednej oslave kupovať bezkofeinovu sa neoplatí.

nika_val
31. mar 2023

@bellovag a keď chceš použiť bezkofeinovu kavu, nedať alkohol nie je lepšie radšej vyberať iny dezert v ktorom by tieto suroviny neboli potrebné?
Lebo ako tiramisu bez poriadnej silnej kávy a rumu (likéru) to čo bude za tiramisu? 🤷‍♀️🙈

kengurica
31. mar 2023

@bellovag radšej ako bezkofeinovú kávu by som dala Caro. Nie je z kávy, ale chuť má kávovú. Pre deti je to urcite zdravšia a lepšia alternatíva.