Ako postupovať pri vybavovani rodinných prídavkov z Rakúska?

luci2807
18. jún 2014

Baby potrebovala by som pomôcť, manžel pracuje v Rakúsku, zmluvu má rakúsku,čiže aj odvody su platene tam...ja žijem s malým na sk, malý ma 7.Chcem sa spýtať, ktoré všetky papiere mi treba priložit k žiadosti o rodinné prídavky.Ďakujem 🙂

mihula
18. jún 2014

neviem ako dlho tam manzel pracuje,ale predpokladam,ze dlhsie.Na sk musis prelozit rodny list do nemciny aj s razitkom,sobasny list,musis odhlasit poberanie rodinnych pridavkov na sk a samozrejme vratit peniaze za tento rok.Aj tento doklad dat prelozit do nemciny.Ak si rodinne pridavky uplatni az od noveho roka,tak pozastavit RPod januara 2015.Ale urcite mu na kompetentnom urade povedia co vsetko potrebuje.

0604katka
18. jún 2014

ahoj my sme poberali minuly rok a nic som nevracala,akurat ze ked mi tu vyplatili 20 e tak v rakusku mi nedali tych 112 ale len 92e.treba ti prelozit rodny list, potvrdenie o pobyte,papier z banky kde su udaje o ucte a ucet musi byt na manzelove meno,papier zo skoly, kt.maly navstevuje...a ze ju bude aj navstevovat,(t.j koli tomu ze v rakusku je zakon ze ak dieta navstevuje skolu tak v septembri sa vyplaca dvojnasobok vsetkeho a aj koli tomu ze sa neflaka)...sobasny list,a musis ist odhlasit pridavky a oni ti vystavia este papiere k tomu myslim ze E 014 A E110 ale niesom si tm ista ci presne tie to b som musela rano pozriet do papierov....cca myslim ze vsetko samozrejme v nemcine prelozene s razitkom, plus papiere so ziadostou o schvalenie rodinnych pridavkov a ziadost o dorovnanie za dobu,kt.tam manzel robi..vsetko treba odniest na finanzamt pod ktory manzel patri....ak este budes nieco chciet vediet napis IP

solmula
31. júl 2014

Baby za ako dlho Vam pridavky vyplatili?myslim za aku dobu?my sme podali v marci 2014 a este zatial nic...neviete kedy priblizne sa to vyplati??Dakujem za odpovede

9lf9
31. júl 2014

@luci2807 ahoj, zalezi na tom ci tebe trva prac. pomer alebo nie...dalej treba na urede na sk oznamit ze jeden z rodicov pracuje mimo SK...na uplatnenie pridavku v rakusku, budes potrebovat uradne prelozeny rodny list, pripadne tvoju prac. zmluvu formular E411, E401, manzel im asi bude dokladovat svoju ze je zamestnany v Rakusku + rakusku ziadost o pridavky

veronicka12
3. aug 2014

Ahojte je tu nejaka pani co by bila ochotna vybavit papierovacky v Rakusku za mna samozrejme odmena financna.