Ako vybaviť predĺženú rodičovskú dovolenku?

bubu98765432
26. nov 2013

Zdravím mamičky. Chcem sa opýtať... keď chcem ísť na predlženu rodičovskú dovolenku zo zdravotných dôvodov tak mám na úrade žiadať platenú rodičovskú alebo to urobia automaticky? Čo všetko treba vybaviť na predlženie rodičovskej dovolenky a rodičovského príspevku? Musím sa vyradiť z evidencie o zamestnanie?

saurian
26. nov 2013

@bubu98765432
zajdi na urad prace kde patris, tam ti daju potrebne tlaciva - ziadost a tlacivo pre pediatra, ten ti to vypise, doplnis o odborne lekarske spravy, podas na urade, maju 30 dni na posudenie.

bubu98765432
autor
27. nov 2013

@saurian tam som sa pýtala že stačí ked prídem nejak v polke februára.malá mi je narodená 6.3.

lusinda310
27. nov 2013

ano stačí ti to. Mne ma malá 3 roky 3 januára ale bola som to zaniesť teraz. Musíš ísť na sociálku vypýtať si tlačivá vypíšeš,detský lekár ti to vyplní a zanesieš to. Ja som mala u pediatra poplatok za potvrdenie 7 eur. A už len čakať či ti to schvália 🙂

saurian
28. nov 2013

@bubu98765432
ano, pre rodicovsky prispevok to staci, lebo vlastne ak je narodena 6.3. tak za marec ti daju rodicovsky prispevok aj ked to posudia aj do konca marca, a potom ak schvalia tak budes mat rodicak neptretrzite, cize prijem penazi z rodicaku mas tym zabezpeceny nepretrzite.

treba vsak dat pozor v pripade ak mas pracovny pomer (cize si zamestnana niekde a cerpas tam rodicovsku dovolenku), pretoze v tvojej praci by potrebovali vyjadrenie k datumu tretim narodeninam dietata.

bubu98765432
autor
28. nov 2013

Nepracujem nikde.Tak super>.. dakujem všetkým