Aký význam má príspevok na škôlku?

22. apr 2024

Ahojte. V septembri už dávam syna do škôlky a ja sa vraciam do zamestnania. Syn je decembrový takže v septembri bude mať priblizňe 2,5r a viem že do štátnej ho nevezmú (už som si to zisťovala). Chcem ho dať do súkromnej aspoň na ten prvý rok. A moja otázka znie rodičák mi budú vyplácať do veku 3r dieťaťa ajkeď už budem v práci? A aký ma vyznam príspevok na súkromnú škôlku keď je tiež leb do veku 3r a musim sa vzdať rodičaku čo je približne 530e a dostavať príspevok na škôlku 280e šak to nemá logiku.
Načo je ten príspevok prosím vás dobrý?
Ďakujem🙏🏻

belllinka
22. apr 2024

Na nič, ten príspevok je ešte z dôb, kedy bol rodičák 220 eur, tak vtedy sa to oplatilo

katkaseiner
22. apr 2024

presne, prispevok je z cias ked bol rodicak rovnaky pre pracujucich aj nepracujucich (toto akoby zabudli zrusit). Mas rodicak do veku 3 rokov ak jed budes robit na 10 poziciach... potom uz nie. Rozhodnutie ktoru skolku pouzijes je teda na tebe... verim ale ze vo vacsich mestach je trochu problem, tak skus tu sukromnu prvy rok a nezabudni si podat prihlasku do skolky co najskor

belllinka
22. apr 2024

Ale teraz je to aká pohoda, zaplatíš škôlku a ešte ti aj ostane 🙂 Vtedy ma stála škôlka cca 420 mesačne.