Mám nárok na materskú, keď nie som zamestnaná ?

alzbetamazanova
25. nov 2019

Ahojte baby potrebovala by som poradiť.Od septembra 2019 som nezamestnaná skončila mi pracovná zmluva po 10mesiacoch a išla som sa evidovať na úrad prace.zistila som že som tehotná neskôr.Na vyšetrení u môjho gynekologa mi bolo povedané že má chce lekár vypísať na pn rizikove lenže nevie či má môže vypísať pretože nevie čo tam treba napísať či byvaleho zamestnávateľa alebo úrad prace aby som do materskej dostávala nejaké peniažky .bude to nejako ovplyvnene na matersky príspevok či budem mať nárok na matersku?keď nebudem zamestnaná od septembra 2019 do porodu 2020? Ale na úrade práce

sabinka277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sabinka277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alzbetamazanova
autor
26. nov 2019

@sabinka277 za posledné dva roky mam 270 dni a bola som nemocensky poistená

sabinka277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sabinka277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
27. nov 2019

@sabinka277 Co s nou ma spoločné jej bývalý zamestnávateľ? A spravam sa slusne.

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkazba
27. nov 2019

@sabinka277 čo má bývalý zamestnávateľ s jej PN-kou? Nič. Ona skončila pracovný pomer v septembri a je koniec novembra. Bývalého zamestnávateľa by na PN písala ak by na PN šla do 7 dní po skončení pracovného pomeru. A všetci sa tu chovajú normálne. Bolo jej napísané že má nárok na MP a že zamestnávateľa na PN nepíše a napriek tomu prichádzali ďalšie a ďalšie potvrdzujúce otázky. Tak reakcie boli primerané tomu keď niekto nechce pochopiť čo sa mu radí.

sabinka277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sabinka277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sabinka277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkazba
27. nov 2019

@sabinka277 ale ona už nie je v ochrannej lehote čo sa týka PN. Je v ochrannej lehote čo sa týka MP. A to sú 2 rozdielne veci. Ale škoda reči. Niekto ti poskytol nesprávnu informáciu alebo si ju nesprávne pochopila a na základe toho ideš byť väčší odborník ako niekto kto s tým pracuje roky ako napríklad evittam. Tak ti tento pocit brať nebudem. Ako sa hovorí, múdrejší ustúpi. Pekný deň.

evittam
27. nov 2019

@sabinka277 Plati co som uz napísala. SP ma svoje zaznamy od ktorých sa "odraza". Z prvej ruky? To je aka? Tetuska za okienkom na SP?

evittam
27. nov 2019

@ivkazba Je v OL aj co sa tyka PN. Jej OL je 8mesiacov.😉

sabinka277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sabinka277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sabinka277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
27. nov 2019

@sabinka277 Mne sa zije fantasticky. A nie som arogantná. Som len znala. To ze si ty niekde niečo napísala este neznamená ze to tak muselo byt. Pekny den.

sabinka277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fokuska
27. nov 2019

@sabinka277 Preto ze ty si to tam napisala, tak vies ze je to tak spravne? To ti SP poslala list, kde napisala, ze napriek tomu, ze tam uz zamestnana nie si, tak je spravne, ze si uviedla zamestnavatela, lebo oni sa od toho odrazia pri vypocte nemocenskeho?

To snad nemyslis vazne ake hluposti tu pises a este sa tu budes natahovat s odbornikmi, ze ty vies lepsie.

Vies to je podobne ako keby si povedala, ze pred vrtanim kazu u zubara si treba dat silne prehanadlo. Lebo ty si to tak urobila a zubar ti na to nic nepovedal, tak urcite to takto treba robit, lebo mas osobnu skusenost, ze ty si to tak urobila.

nika82
27. nov 2019

@sabinka277 tak evittam robi priamo stym tak ju nepresviedcaj ze pise blbosti

fokuska
27. nov 2019

@alzbetamazanova A info pre teba - lekar kolonku "zamestnavatel" nevyplni, kedze aktualne zamestnavatela nemas. Papiere teda odnesies rovno do SP. SP vidi presne odkedy dokedy si bola nemocensky poistena, takze presne vie ci mas narok na PN a na materske a tak isto aj presne vie aku vysku ti vypocitat. Tvojho byvaleho zamestnavatela k tomu absolutne nepotrebuje.

moniikka
27. nov 2019

@alzbetamazanova na PN nárok nemáš nakoľko si naň nenastúpila do 7dni po skončení pracovného pomeru. Na materskú budeš mat nárok v tom prípade ak na ňu nastupis do 8.mesiaca od skončenia PP

fokuska
27. nov 2019

@moniikka Tehotna ma ochrannu lehotu pre matersku 8 mesiacov a rovnako tak 8 mesiacov na PN.
Netehotna ma ochrannu lehotu na nastup na PN 7 dni od skoncenia PP.

Uz to tu bolo napisane, naco pises nespravnu informaciu?

evittam
27. nov 2019

@sabinka277 Nemienim sa hadat s niekým kto si myslí,ze sa rozumie problematike len na zaklade "ja som to tak mala".
K teme som sa viac nez odborne vyjadrila.

evittam
27. nov 2019

@moniikka Nezavádzaj. Suhlas so
@fokuska

draik
27. nov 2019

@moniikka
Nárok na PN samozrejme má.

sabinka277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fokuska
27. nov 2019

@sabinka277 Naco je dobre pridat dalsi komentar a do minuty ho zmazat?

sabinka277
27. nov 2019

@fokuska aby ma za škaredé slová náhodou nepotrestali 😂😂😂😂