Mám nárok na rodičovský, aj keď dieťa chodí do škôlky?

mishelin9986
27. jún 2012

ahojte maminky potrebovala yb som poradit mam moznost ist do prac ezo zaciatku len na dohodu neskor zmluva maly mi ma va uguste 2 roky a od septembra mi ho vezmu do skolky mam aj nadalej potom narrok poberat rodicovsky prispevok aj ked budem zamestnana a maly bude v skolke? vsade sa pise inak tak som s toho zmetena mate s tym skusenosti? za odpovede vopred dakujem🙂

pimpilla
27. jún 2012

@mishelin9986 myslím že nie, len keby dietatko bolo doma s niekým, akonáhle ho dáš do nejakého siciáneho zariadenia, tak o príspevok prídeš...

bzucinka2
27. jún 2012

@mishelin9986 no ja som presne toto zistovala na urade, lebo som riesila tento isty problem a povedali mi, ze mozem kludne pracovat , dieta mat v statnej ms a nic sa nemeni, beriem aj plat aj RP, ze momentalne sa moze vsetko.

bzucinka2
27. jún 2012
anikag
27. jún 2012

Ahoj. Máš nárok. Ja som minulý rok v septembri nastúpila do práce a normálne poberám rodičovský príspevok alebo dávku v starostlivosti o dieťa (podľa toho čo je výhodnejšie vzhľadom na výšku úhrady za škôlku/jasle) a to do 3 rokov veku dieťaťa- u ná do novembra 2012

lucik194
27. jún 2012

rodicovsky sa pobera do 3 roku dietata, t.j. male ked bude mat 3 roky ti ho zastavia. nepises ci ide do sukromnej alebo statnej skolky, pokial do statnej tak tam dokopy budes platit mozno 30€ ked do sukromnej tak viac a v tom pripade by som rozmyslala nad prispevkom na starostlivost o dieta (ten je do vysky 230€, do troch rokov veku dietata)), rodicovska je nizsia (195€). oboje rodicovsky aj prispevok na starostlivost o dieta poberat nemozes.

a odpoved je ano, mozes mat plat aj rodicovsky prispevok do 3 rokov dietata

olifcek
27. jún 2012

ano, budes brat RP i plat... ale citim, ze to Ficko rychlo zmeni... 🤐

mishelin9986
autor
27. jún 2012

a je to nejak obmedzene vyskou prijmu kolko mozem zarobit alebo ako dlho moze byt dieta pocas dna v skolke? ci len 4 hodiny alebo 8?bo s kazdej strany sa dozvedam uplne inak🙂

mishelin9986
autor
27. jún 2012

@olifcek no dufam ze mu to neprejde ved ten rodicovsky je ubohy je to zanedbatelna ciastka popri tom kolko dieta potrebuje maly by si nasi politici vyskusat zit z takych smiesnych penazi

gumimaci
27. jún 2012

@mishelin9986 " Novela zákona o rodičovskom príspevku účinná od 01.01.2011 zaviedla rodičom možnosť pracovať aj počas rodičovskej dovolenky. Znamená to, že rodič od začiatku roku 2011 môže vykonávať akúkoľvek zárobkovú činnosť, tzn. pracovať či podnikať, a zároveň poberať rodičovský príspevok. Nárok na túto štátnu sociálnu dávku mu nezaniká ani v prípade, keď umiestni dieťa do jaslí či materskej školy. Výška mzdy nemá vplyv na výšku rodičovského príspevku.. "

mishelin9986
autor
27. jún 2012

dakujem Vam vstkym velmi pekne za odpovede naozaj st emi pomohli 🙂

olifcek
27. jún 2012

@mishelin9986 nie je to obmedzene vyskou prijmu ani dlzkou pobytu dietatka v skolke.

no ved on chce, pokial dobre pamatam, vziat rodicak uplne rodine, ktora ma prijem cosi cez 1000, ci 1500eur? ale ot uz si niesom ista, lebo najprv len ekonomovia predpokladali, potom smer cosi blabotal, a uz nieco i podnikaju... takze... len by mohol potom on platit rodinam s detmi hypoteky aspon... lebo toto on uz nevidi, zda sa..

gumimaci
27. jún 2012

Ale tiez si myslim, ze to tato vlada zmeni, lebo ich definicia : pracujuci rodic= bohaty rodic. Uz sa budu obmedzovat "dohodari" . ja mam taku pracu, za par eur- naozaj iba plienkove, ak to zatazia odvodmi, tak sa to neoplati robit... 😔

mishelin9986
autor
27. jún 2012

ved prave ze v dnesnej dobe pokial sa clovek nenarodi v bohatej rodine alebo nezdedi majetok tak byvanei si moze zabespecit jedine uverom a tie cloveka dokazu tak zamotat do dlzob ze je to horor a potom aby si matka vychutnala matersku cele tri roky ale ked to nejde po financnej stranke ach...

olifcek
27. jún 2012

@gumimaci ide to dolu vodou veru.. ved ja nesuhlasim ani s tym, aby ludia, co maju prijem tych 3300eur, ci tak nejak, platili vyssiu dan, co je uz vlastne i odklepnute, budu platit 25percent?, a ti, co maju nad 1000eur platili viac na terajsich dochodcov.. z eim menej pojde do 1.piliera a viac na dochodky... kto bude pracovat na nas? ved ten, co pracuje, mal by setrit na vlastnu starobu.. i ked.. nas tlacia k tomu, aby sme pracovali az do smrti,pomalicky...

a ti, co maju vyssi prijem, uz platia viac do statnej kasy... ved je rozdiel, ci niekto plati 19percent z 500eur a ci z 1000eur, nebodaj viac... ved kazdy, co zaraba, ma i tak nastavene splatky, hypoteky... a pod...

mishelin9986
autor
27. jún 2012

veru je to tazko a to nehovorim o necakanych vydajoch ktore su za kazdym rohom ja len dufam ze to nepomenia a ze stihnem vyuzit moznost aj si zarobit a aj dostavat RP

olifcek
27. jún 2012

no nic, zienky, idem sa venovat drobcovi a paq hajde von

mishelin9986
autor
27. jún 2012

oki diky moc

olifcek
27. jún 2012

@mishelin9986 ak to budu menit, tak asi najskor v novom roku.. myslim si...

pa

gumimaci
27. jún 2012

@olifcek lenze mojej babke napr. percenta nevysvetlis 😀 😅 sak to nikto nevidi, ze ked chce clovek zarobit robi pomaly 16 hodin , aj cez vikend, aj s malym deckom a potom, len plat plat naviac lebo si zarobil o 400eur viac ako ten co si odrobi osmicku, cvakne a ide domov. (neutocim, ani sa nenavazam do pracujucich). 😔

liviaf14
27. jún 2012

aj ja som si toto overovala na ÚPSVaR, takže pracovať môžeš, dieťa môže byť v škôlke aj 8 hod. a rodičovský ti zostane do 3. r. veku dieťaťa, super. a tiež si myslím, že to čoskoro zatrhnú 😉

mishelin9986
autor
27. jún 2012

ale zase ked clovek porpi robi tak odvadza aj dane do statsnej kasy takze by to nemuslei zrusit🙂 ale to by politici museli uvazovat ako my maminy so starostami 🙂 😝 😀

jahody11
27. jún 2012

Baby, ved to davali X-krat v TV aj novinach aj tu sa o tom pisalo..... od 1.1.2011 moze mamicka aj pracovat aj poberat Rodicak :

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/12/19/rodi...

ale az teraz skolky zareagovali na to, ze mamicka moze poberat rodicak a od septembra zvysuje poplatok za deticky a to v kazdom meste ina (zalezi od mestskych poslancov) u nas napr deti od 2-3 rokov budu platit 20€, pricom moja mala doteraz paltila 10€|....

danu
28. jún 2012

@mishelin9986 pozri, pripadne sa opytaj v temach, na ktore ti dala linky katren