Odňatie rodičovského príspevku

luculiksz
11. apr 2016

Ahojte, chcela by som sa spýtať na jednu záležitosť, chcem si požiadať o odňatie rodičovského príspevku, nakoľko manžel nastúpi od nasledujúceho mesiaca na materskú. Za koľko mi cca príde rozhodnutie o odňatí? a kde by som naň našla tlačivo? Lebo na stránke ÚPSVaR som našla len žiadosť o rodičovský príspevok, ale nie o jeho odňatie. Ďakujem za rady.

zuzik307
11. apr 2016

@luculiksz tlacivo nie je, pisala som ziadost rucne na papier na UPSVAR 🙂

luculiksz
autor
11. apr 2016

@zuzik307 Aha ďakujem a čo mám do tej žiadosti konkrétne napísať prosím ťa? Lebo nemám ani predstavu 🙂

zuzik307
11. apr 2016

@luculiksz ja som ziadala o odnatie kvoli prispevku na starostlivost o dieta...pani mi diktovala nieco v zmysle: tymto ziadam o odnatie RP ku dnu... z dovodu...podpis, datum...

luculiksz
autor
11. apr 2016

@zuzik307 Ďakujem pekne 🙂 ja si to pre istotu napíšem na PC, lebo neviem kde si si to ty vypisovala, ja budem v Senci a naposledy keď som si o rodičák žiadala, tetuška nebola zrovna milá 🙂 A od podania žiadosti ti asi za akú dobu prišlo domov rozhodnutie o odňatí?

zuzik307
11. apr 2016

@luculiksz to si uz presne nepamatam...

luculiksz
autor
11. apr 2016

@zuzik307 To nevadi, uz som to bola podat, pani mi dala aj na moju ziadost take potvrdenie ze dokedy budem presne rodicak poberat tak pripnem k manzelovej ziadost aspon toto potvrdenie, kym mi pride original vyrozumenie. Kazdopadne este raz dakujem 🙂

janjochmann
1. dec 2016

@luculiksz ahoj, prosim ta, ako dlho si cakala na rozhodnutie o odnati?

luculiksz
autor
1. dec 2016

@janjochmann ahoj uz si to oresne nepamatam ale standardne maju na to 30 dni ale viem ze mi to prislo asi po 3 tyzdnoch

diadianka
7. dec 2016

@luculiksz prosim ta aj ja musim podat ziadost o odnatie rodicovskeho tu v sc takze ziadnost si mam vypisat sama? nie je na to tlacivo?

candii
7. dec 2016

@diadianka ahoj akurat presne toto iste riesim .. nie je na to tlacivo.. kludne rukou alebo na PC si napis ziadost .. od kedy chces odnat rodicak a dovod preco..

diadianka
7. dec 2016

@candii no lebo ja som od polovice augusta na druhej materskej ale starsi syn bude mat 3 roky az v aprili a v praci vsetko poslali presla som z rodicovskej opat na matersku ale teraz som sa dozvedela ze ja som mala separe este napisat ziadost aj na urad tak to rychlo riesim :/ tolka byrokracia...cize mam normalne napisat ze k dnu kedy mi vznikol narok na matersku ziadam o zrusenie rodicovskej?

luculiksz
autor
7. dec 2016

@diadianka Ano musis si podat ziadost tlacivo som si myslim stiahla z netu, urcite som si pren nebola na urade prace, len potom nezabudni na cestne prehlasenie ze prevezme o dieta starostlivost bud manzel alebo ina osoba.

diadianka
7. dec 2016

@luculiksz ja som total mimo z týchto vybavovačiek... ničomu nerozumiem 😏 a to prečo musím dávať cestné prehlásenie ze sa niekto iný stará o moje staršie dieta?

luculiksz
autor
7. dec 2016

@diadianka viesco zle som poradila odnatie rodicaku si napises normalne len doma na pc nato nie je tlacivo, zle som si pamatala. Normalne napisea dolupodpisana (tvoje meno) bytom ...(tvoja adresa) vas tymto ziadam o odnatie rodicovskeho prispevku na dceru (meno) naridenu dna ... od (datum odkedy bude ukonceny rodicak) z dovodu toho a toho ja udala z dovodu nastuou manzela na matersku dovolenku odo dna toho a toho. A to je vsetko a ked si manzel ziadal zaroven o magersku tak k jeho ziadosti som ja musela dolozit cestne prehlasenie ze mu dieta zverujem do dennej starostlivosti proste ziadali si to

diadianka
8. dec 2016

@luculiksz dakujem! 🙂

luculiksz
autor
8. dec 2016

@diadianka za malicko 🙂

lubaka
10. feb 2017

@luculiksz
@zuzik307
@diadianka ahojte, tiez teraz riesim ukončenie rodicovskej z dôvodu nastupu manzela na matersku....chcela som spytat, ked ste to tiez riesili, ci v mesiaci ked siel na matersku manzel ste dostali aj rodicak....u nas nastupuje manzel na MD 18.3. a tetuska na upsvar mi povedala, ze odnatie rodicaku bude od 1.3. tzn. za marec uz nedostanem nic, ale pritom 17 dni budem este na rodicovskej ja. Ako to bolo u VAs? Dakujem.😉

diadianka
10. feb 2017

@lubaka no praveze za marec este mas narok a aj dostanes...aj mne to povedala presne ako tebe ja na to ale ze sak ja mam narok ten mesiac a ona ze pockajte jaj ano mate pravdu ale vsak ja vam to dam pisomne...a pisomne to uz bolo ok...takze asi sa len "mylia,, osobne...

lubaka
10. feb 2017

@diadi.anka no pravda je, ze pani bola "velmi mila" a ako som pisala do ziadosti o odnatie datum 18.3. tak na mna zahucala nervozne, ze to nemozem, ze od 1. alebo posledneho dna v mesiaci sa odnima, takze v mojom pripade mam dat datum 1.3., ale mne sa to nepozdavalo a snazila som sa to vydiskutovat, tak nakoniec nervozne povedala, ze nech tam dam toho 18. ked chcem ale aj tak od 1. uz nebudem mat. Tak som zvedava...ale najhorsie je, ze mi nechcela dat ziadne potvrdenie ani kopiu prijatej ziadosti, takze nemam ziadny dokaz ako som to tam dala a ktovie ako to ona nahodi do systemu a posunie dalej na posudenie☹

lubaka
10. feb 2017

@diadianka ale rodicak sa vyplaca pozadu, takze v marci dostanem za februar, dostala si teda aj v tom nasledujucom mesiaci este?

katriona1
10. feb 2017

@lubaka no záleží jestli ti rodičák končí k 28.2. a od 1.3. ho už nemáš nebo jestli ho toho 1.3. ještě máš a končí ti až od 2.3., protože RP dostaneš zaplacený za každý započatý měsíc, takže musíš být 1.3. ještě na RP abys ho dostala

evittam
10. feb 2017

@lubaka Trvaj na tom,ze chces ukoncit RD k 17.3. a bodka. Vsetko sa da,len sa nenechaj odbit. Nech ti ukaze zakon,ktory hovori nieco ine.😉

diadianka
10. feb 2017

@lubaka ja som nastúpila na MD 14.8. a mala som nárok na rodicak ešte za august čiže ešte v septembri mi prišiel... a ja som písala ze žiadam o odňatie z dôvodu ze som 14.8. Nastúpila na MD a doložila som potvrdenie zo sociálnej poisťovne čiže ja som tam nespomínala k akému dnu chcem rodičovskú ukončiť aj ked logicky k 14.8.

9lf9
10. feb 2017

podla tvojej ziadosti zo zakona musia odnat k 1.4.2017 lebo splnas cast mesiaca. Nejde odnat v priebehu takze to ti povedala dobre ze sa odnima od prveho dna v mesiaci ale v tvojom pripade nie od 1.3 ale 1.4.2017. to ze nemas kopiu zas nieje take strasne, lebo ten zaznam je v spise a na zaklade neho spravia rozhodnutie o odnati, tak ked ho preberies tak treba skontrolovat datum odnatia a ak bude k 1.3.2017 mas 15 dni na odvolanie a do toho napises dovod a je to.

sorciera24
10. feb 2017

@lubaka riesili sme teraz, muz nastupoval na matersku 6.2., ja som si podala ziadost o odnatie RP k 5.2. (ich tlacivo mi dali vypisat), za februar mas anrok an RP, aj keby to bol len 1 den v mesiaci.......rozhodnutie trva cca. mesiac, kym pride.....odnali mi ho od 1.3.......prave preto, lebo za februar narok mam, aj ked len 5 dni som na nom....
podobne je to v tvojom pripade....daj ukoncenie k 17.3. a od 1.4. ti bude odnaty, manzel moze nastupit v pohode od 18.3. ...nenechaj sa odbit

lubaka
10. feb 2017

@katriona1
@9lf9
@sorciera24
@diadianka
@evittam
Dakujem Vam baby za vyjasnenie😉

lubaka
10. feb 2017

@diadianka ja som tiez prechadzala z RD na druhu MD, ale vtedy som so sebou vybabrala a MD som zacinala 1.9. takze za september som uz nemala narok, vtedy mi na upsvar povedali, ze keby som zacinala 2.9. tak by som mala aj cely rodicak😕

janjochmann
11. feb 2017

Odporúčam vypočítať aj kedy materská manžela skončí, aby následne keď znovu pojdete na RD, aby vznikol nárok na rodičovský už v danom mesiaci.

Čiže napríklad aby neskončila manželova materská 31.7, lebo nárok na rodičovský by vznikol až od 1.8.
Ale keď skončí 30.7, vznikne nárok už za júl ☺️

lubaka
11. feb 2017

@janjochmann ano, to sme si uz teraz vyratali, aby sme ziskali spat o co som prisla pri prechode z RD na druhu MD a jeden den v septembri bude na RD a par dni do 3 rokov v oktobri🙂

diadianka
11. feb 2017

normalne veda cele toto :D len skoda ze tety nie su viac napomocne :( niekedy mam z nich pocit akoby to platili z vlastneho ked tak nerady vysvetlia ako a co je najvyhodnejsie...