Prerušenie poberania rodičovského príspevku

lillly3
27. júl 2022

Ahojte. Prosím o radu. Ak poberám rodičovský príspevok a manžel nastúpi na MD. Ja požiadam na UPSVaR o odňatie rodičovského príspevku. A ak nechcem nastúpiť naspäť do práce, ale pokračujem v rodičovskej dovolenke, tak zamestnávateľovi musím niečo nahlasovať, resp. o niečo žiadať?

luliu
27. júl 2022

@lillly3 nemusíš, len si musíš začať platiť ZP

lillly3
autor
27. júl 2022

@luliu ďakujem veľmi pekne. Tak zamestnávateľa nemusím žiadať ani o nejaké neplatené voľno alebo niečo také?
Len sa prihlásim v zdravotnej poisťovni?

luliu
27. júl 2022

@lillly3 áno, predpokladám, že po mužovej materskej budeš pokračovať na rodičovskej dovolenke

lillly3
autor
27. júl 2022

@luliu áno, po jeho MD znovu ja rodičovský príspevok. Tak ďakujem za rady.

adinkalm
14. júl 2023

@luliu prosim Vas, sice starsia konverzacia ale mozno precitate 🙏 planujeme to iste ako pani pisala- otazka, ked poziadam znovu o Rp vyjde v rovnakej vyske? Dakujem pekne.

lula313
14. júl 2023

@adinkalm Ano, vyjde. ak mate druhé dieťa doma, je možné sa nahlásiť s ním ako osoba starajuca sa o dieťa do 6 rokov, vtedy je platene sp a ZP statom.

luliu
14. júl 2023

@adinkalm áno, je dôležité či si poberala MD, ak áno, tak RP bude vždy vyssi

adinkalm
15. júl 2023

@lula313 dakujem pekne. Ano, mam, aj tuto moznost som citala. A to sa prosim kde nahlasuje? Plati aj skolka na 4 hodiny?

adinkalm
15. júl 2023

@luliu ano poberala som. Dakujem za odpoved. Akurat vcera ma uctovnicky postrasili, ze za 7 mesiacov muzovej materskej budem mat v SP same nuly a potom mi to ovplyvni aj vysku RP pri jeho znovuobnoveni…

lula313
15. júl 2023

@adinkalm neovplyvni, ja som sa s mužom takto prestriedala a čerpala som podporu, lebo sa rusilo naše oddelenie, takze som vyuzila možnosť odstupného a podporu. Muž bol na Md a potom som sa vratila na RD a mala som ju rovnako vysoku. Nahlasis to aj na SP aj v ZP.