Odobraté rodinné prídavky

babetkoo
19. okt 2015

Baby...chcem vediet váš názor na niečo čo mna absolutne rozčulilo.. Poberám z UPSVAR rodinne prídavky mám rodičák , najstarší syn menil teraz v septembri strednu školu ,takže našou povinnostou bolo doniest potvrdenie o návšteve strednej školy..doniesli sme ho ale o týžden neskor ,nakolko nám škola vydala prvý krát zle potvrdenie mal tam syn zle napísane dátum narodenia tak sme museli vybavovat odznova... všetko bolo ok..zaniesli sme nové potvrdenie,avšak...na moje prekavapenie.som nedostala vobec tento mesiac prídavky...no nie len na syna ale aj na ostatne tri deti teda,,,na ani jedno... 😠 najmladší synček ma 10 mesiacov dcerka ma 5 rokov stredný syn 12 a najstarší ma 16 ...ako že chápala by som že vzali na najstaršieho z dovodu toho, že som dala neskoro potvrdenie ,,ale nechápem prečo mi vzali prídavky aj na ostatné deti..ked som sa išla opýtat na to čo sa stalo...nedočkala som sa odpovede od nikoho nakolko ma nepustil vážený pán SBS služby..dalej za pani ktorá ma na starosti prídavky na deti 😠 😠 😠 😠 začal vyzvedat čo od nej chcem a načo som prišla...akože,,v akej dobe žijeme aby som sa ja spovedala nejakemu sbs- károvi.. ktorý si spravil kurz za jeden mesiac a myslí si ,že je neviem čo...proste ma nepustil..len jej zavolal drzím tonom..že som tu a pýtam sa prečo mi neprišli prídavky,,.. ani neviem čo mu tá pani povedala....len mi povedal za to že ste dali neskoro potvrdenie...len to čo ,,som vedela...ale vysvetlenie prečo siahli aj ostatným deckám na prídavky som sa nedočkala...proste u nás,,na našom urade UPSVAR to chodí takto..vybavuje Vás na chodbe pracovník sbs...vobec neviem či mali právo mi vziat všetko....či mi vrátia prídavky spetne,,,proste,,neviem... robí mi to viac ako 90 euro a pri 4 deckách je to dost..a ešte ked platíte školu cestovne stravne...školka... neviem kde sa mám dovolat vysvetlenia..ani sa tam nedovolám lebo ešte aj na vrátnici Vás prepoja podla toho čo chcete... ☹ ☹

vydrnik
19. okt 2015

Napisala by som priam na riaditela alebo riaditelku UPSVARU.

mamjka
19. okt 2015

netuším ako to je v tomto prípade ale mne neposlali rodičovský príspevok len rodinné prídavky na 2 deti....keď som volala tak že to je moja chyba lebo rodičovsky som mala na dcérku a tá mala 3 roky čiže bolo potrebné nanovo na syna napísať žiadosť.... citujem "skade oni majú vedieť že mám ďalšie dieťa" hlavne že rodinné prídavky naň posielali....ale tetky na úrade boli zlaté všetky papiere mi dali, vypísala som čo som nevedela doplnili a aj spätne mi potom vrátili rodičovský za mesiac keď neposlali 🙂 snáĎ aj tebe pošľú...skús do skupinky právne poradenstvo tam by ti žienky mohli povedať či ti vôbec mohli zibrať od všetkých detí

nyusika
19. okt 2015

na UPSVARE maju uradne hodiny a vtedy to tam ziaden SBSkar neorganizuje.
ides priamo za uradnikom.
bohvie, ako to v skutocnosti bolo, ked pises taketo veci.

maciatkolulu
19. okt 2015

@babetkoo neboj, vyplatia ti to spatne. A to boli normalne strankove hodiny, ked ta tam nepustil? A hej, okamzite by som sa pytala za nadriadenym a to teda riadne dorazne. To, ze na najstarsieho je ok, ale na tie mensie mali, to je hruba chyba! Ani nam neprisiel na najstarsiu, tiez sme meskali, ale na ostetne normalne prislo. Chod tam znova a ziadaj vysvetlenie a to chod za nadriadenym. Niekto hude mat pruser. Ako stat sa moze, ale tak postavym sa k tomu celom a ospravedlnim sa a nie, ze sa schovavam za sbskara.drsim palce, pri takom pocte ti to da uz celkom slusnu a chybajucu sumu predsa...

babetkoo
autor
19. okt 2015

@maciatkolulu Jasne že boli riadne uradne hodiny,,,museli by ste to kočky zažit...vobec Vas ten típek nepusti dalej,,,vybavuje to on po telefone,, ved ako píšem,,chápem keby mi vzali na najstaršieho koli potvrdeniu ale ostatne deti su ,,ok...oni nič nemali dávat,, 😒

vydrnik
19. okt 2015

@nyusika suhlasim vzdy ked som bola u nas bola tam len u prepazkybpano ktora davala cisla ziaden Sbskar.Takze bohvie ako to bolo.

babetkoo
autor
19. okt 2015

@vydrnik My V Detve máme riadneho sbs kara,,,ako keby ste boli v banke,,,proste idete po schodoch a už Vás spovedá za kým idete a čo chcete,,a podla toho Vás putí dalej,.,,, mna riešili na vrátnici pri okienku,.,,a tá pani mi len povedala ,že potvrdenie pre syna mám ok...a nechápala prečo mi zastavili všetky prídavky... išla za tým pánom sbs,,,a povedala mu aby ma pustil za tou pani čo to vybavuje,,,a on že nie že ona tam má už niekoho...hovorím že ok..počkám.. ale,, hned jej volalal...že som tu,,a ani neviem čo povedala...on mi povedal len tolko že koli potvrdeniu že sme dali neskoro,..

nyusika
19. okt 2015

@babetkoo v zivote ma ani v banke sbskar neoslovil, maximalne mi s úsmevom otvoril dvere.
spovedat vas nema preco, ked su uradne hodiny, ani vas nema preco zastavit, pokial sa netralalakate tam, kde nemate.

9lf9
19. okt 2015

@babetkoo pridavky urcite budu dopltene saj spatne to sa bat nemusis, mozno maju len viac vyplatnych terminov, davky musia zo zakona odist tusim do 27 dna v mesiaci a teraz ked bol september a vela potvrdeni asi posielaju na viac krat davky.

loginexistuje
19. okt 2015

Doplatia ti to ale teda aby som sa spovedala SBS to kde sme a hovorila mu take info okamzite mail na riaditela vasho upsvar s popisom s kopiou na ustredie ty si klient a oni sa takmaju chovat

vydrnik
19. okt 2015

@babetkoo nehnevaj sa sle toto pocujem prvy raz.Takze najsi si e_mailvadredu a napis riaditelovi

maciatkolulu
19. okt 2015

@nyusika tak mna v banke sbs oslovil a navigoval ma k okienku, takze o tom potom... a nechapem, co sa ti na tomto pripade nezda 😉 mas chut rypky ryp? Smiesne reagujes, lebo nevidim dovod preco by sa pytala a uplne slusne @babetkoo na tuto situaciu. A aj u nas na vazovovej je sbs, co je podla mna vsade, kedze po prídavky a rozne podpory chodia rozne druhy obyvatelstva. Podla mna sa stalo, ze niekto urobil chybu a preto sa pani úradnicka radsej neukazovala ;-D takze sa nemusis bat dostanes vsetko spatne a aspon buduci mesiac budes mat viac... co uz

katarinamarkova
19. okt 2015

@babetkoo sbs-kar si pocas uradnych hodin kazdeho jedneho odchyti, zisti co potrebuje, za kym ide a on to osobne vyriesi.......
🙂 dobry vtip 🙂

maciatkolulu
19. okt 2015

Myslim, ze je celkom nepodstatne, ci to riesil sbs, ci nie, ale podstatne je, ze nedostala pridavky a rodicak snad... a to okrem starsieho nepravom. Takze to pre autorku asi az tak vtipne nie je...

katarinamarkova
19. okt 2015

@maciatkolulu ak ti nepravom odoberu kopec penazi len tak bez priciny, bez vysvetlenia, tak snad patras po pricine a na tu tetu a to vysvetlenie si pockas a nanechas sa odbit sbs-karovou nekompetentnou odpovedou - ktora vlastne odpovedou na jej otazku nebola.
ked mi niekto siahne na nieco na co mam narok a podla mna nepravom, tak sa snad nenecham odbit nejakym ujom na vratnici 🙂 ci?

moni244
19. okt 2015

@babetkoo ako odoberu ti pridavky,vraj nevies preco, nechas sa zadtrasit sbskarom pocas uradnych hodin a tu hladas co? Same sa to nevyriesi, musis patrat po pricine a nedat sa odradit sbskarom, ci ti chces nechat tak a cakat, ze sa to same vyriesi?

mysuliatko7
19. okt 2015

Ja neverim ze sa na tych uradoch toto deje....a to som myslela,se su nemozni len u nas,ale ako toto ma zabilo ☹
Je to smutne,cely system :-/

andrejka10
19. okt 2015

@babetkoo , aj nám sa tak stalo. Tiež nám odobrali prídavky na všetky deti, len z toho dôvodu, že sme nezdokladovali včas školskú dochádzku u najstaršieho, nakoľko sa jednalo o zahraničnú školu, nestíhali sme. Ale vyplatili všetko spätne, nemusíš sa báť. A keď som sa pýtala, že prečo pozastavili aj deťom, ktoré majú nárok bez dokladovania, tak mi odpovedali, že majú tak nastavený systém, naraz pozastavia všetko.... no proti ľudskej logike. A čo sa týka SBSkára, nehovorila by som konkrétne veci, čo potrebujem.... nemá na to právo. Nech si pekne robí svoju prácu, maximálne ma môže usmerniť na koho sa môžem obrátiť, nič konkrétne určite by som nehovorila.

maciatkolulu
19. okt 2015

@katarinamarkova si mudra ako radio. Bola si tam? Ak nie, tak si rozkosne domyslas 😉 ma viac deti, mozno bola v soku (ja by som bola) mozno jej deti vrestali atd. Ale inak je super, ze si taka bojovna. Aspon budes branit prava zien na uradoch aj za take neschopacky ;-D

ukulela
19. okt 2015

@babetkoo rodinne pridavky ti vyplatia aj spatne - ja som takto sla neskoro ziadat o RPna maleho (nejako mi to uslo) a tetula vravela, ze to platia 6 mesiacov dozadu. tak volaj tetke, co ta ma na starosti,ci je to uz OK a ci buduci mesiac uz vsetko dostanes, alebo ako mas postupovat. o € urcite neprides, ak mas potvrdenia, len ich dostanes neskor. a ano, ak si potvrdenie doniesla neskor (aj o 1 den mozn) - mohlo to sposobit meskanie/nevyplatenie, lebo vsak aj oni maju terminy na nahadzovanie do systemu a podobne.

slavka034
20. okt 2015

Ak si nestihla zdokladovat,UP ma 30 dni na vydanie rozhodnutia o stopnuti davok a opat 30 dni na rozhodnutie o opatovnom vyplacani. Proste slovenske Kocurkovo 🙂 🙂 🙂
Ale nevesaj hlavu,stihnu to aj skor.Inak celkom nechapem ,preco stopli pridavky aj na ostatne deti,u mna by veta:Lebo takto to je nastavene v systeme nepresla,pretoze takto to nie je v systeme nastavene 🙂
Na SBS-kara by som podala staznost na riaditelstve UPSVaR ,toto je nonsens ,aby nepovolana osoba,narabala s osobnymi udajmi ziadatelov (aj keby si mu len meno povedala).
Kazdopadne ,tu je na mieste aj staznost na pracovnicku uradu.Viac ti neostava ,len cakat.
Drzim palce,nech to obdobie nejako "vydrzis"

babetkoo
autor
20. okt 2015

Zajtra su uradne hodiny... určite tam idem ,ja som išla slušne dnu..opýtat sa nie som žiadne individum čo sa háda a bliaka po chodbe ako cigánka z východu..viem kde mám hranice slušnosti nebudem sa predsa hádat s sbs karom ktorý ma mesačný kurz za sebou a myslí si ,že pán boh tam,a nie som sama...ktorá sa stažuje na neho je to strašne vela ludí jedna kočka tu na koníku písala o nom že ju dosolova nechcel pustit cez dvere... ved vám to možem skopírovat...
Anooo😂😂 ako u debilov....vlani ked zacalo tak kydat a pani uradnicky boli na svojej HODINOVEJ obednej pauze nas nechcel pustit dnu,stal medzi dverami a doslova vchod branil vlastnym telom a vpustal len uradnicky,nas ani do tej chodbicky nevpustil...pritom nas tam bolo 5 a normalni slusni ludia,ziadne "detvianske individua",tak som nahlas poznamenala,ze sa citim ako v Bielom dome,tak sa radsej zavrel dnu...tam je to des

anett98
20. okt 2015

@babetkoo ja len k tomu SBS-károvi...tiež som počula na neho "chválu" a to ani z Detvy nie som 😀 😠

fanta887
20. okt 2015

Mne sa stalo to iste a ja som bola na urade vcera a povedali,že to je taky system..ale že mi to doplatia..

babetkoo
autor
20. okt 2015

aspom nie som sama,, no dufam že to doplatia aj nám 😉

libka1
20. okt 2015

ja som tiez raz nemala v poriadku cosi a neprisli mi pridavky, ale len konkretne na to jedno dieta. bez problemov to dalsi mesiac doplatili. takze ak mas doriesene resty a potvrdenie je uz tam kde ma byt, tak problem je vyrieseny.
to s tym sbs-karom mi tiez nejde do hlavy. osobne by som sa s nim ani nebavila, naco... idem tam, kde ma vybavia. to by som chcela vidiet toho sbs-kara co by ma nepustil niekde na urade do kancelarie za uradnickou 😀 😀 😀 ten by si ma este dlho pamatal.

fanta887
20. okt 2015

@babetkoo Moj starši syn skoncil školu,bola som to v lete zahlasit,..ale oni asi na to zabudli..tak som tam včera isla a napravili to,ale tiez mi na dceru neposlali pridavky..že to je tak systen nastaveny,ale že to doplatia..tiež to nechapem..ale čo už..

ivuska6
20. okt 2015

take daco sa stalo aj nam ale ja som nevedela ze treba to tam zaniest v manzelovej robote to tam nosila a siel inam robit a tam uz sa nesteraju treba si zaniest jeden mesiac sme nedostali ale len na dceru na syna som dostala potom nam volala od tade ze treba to priniest lebo nebudeme vôbec dostavat a na dalsi mesiac mi to vratili tie peniaze

argyro
20. okt 2015

@babetkoo takéto veci treba riešiť písomne! a všetky čo ste také niečo s sbs-karom zažili, a nie po koníku vypisovať. najskôr to pošlite na riaditeľa upsvar detva, potom ak by ste neboli spokojné s odpovedou, vyššie. napíš oficiálnu sťažnosť, 1. na to že ti bezdôvodne siahli na prídavky na ktoré máš zo zákona nárok 2. na neprofesionálne správanie sbs-kára

katarinamarkova
20. okt 2015

@maciatkolulu ako sorry, ale nechat sa pocas uradnych hodin odbit nejakym ujom s sbs, co rodinnymi davkami ma spolocne velke nic, mi nepride slabo bojovne, ale fakt totalne divne.
a ze deti pistia? aj keby.....ved deti pistia, niekedy viac, niekedy menej.....tak ked idem nieco vybavit neberiem so sebou deti, alebo sa teda vratim neskor.....
pardon, ale fakt, uspokojit sa s odpovedou od sbs-kara? ved ten je tam na ostrahu a bezpecnost, nie na to aby podaval info o zakonoch, davkach, konkretnej situacii, konkretnej osobe.
to nie je o bojovnosti 🙂