Opatrovateľský príspevok na dieťa

linuska21
9. nov 2013

ahojte maminky, ja by som chcela opytat ze aké máte skúsenosti s priznanym opatrovatelského na vlastné dieta... Máme az 5 diagnóz naraz a chystáme sa do speciálnej skoly kvoli tomu ze sa v normálnej ucit vobec nevie.. Nerozozná pismenká a ani nevie ich normálne napisat ani napodobnit, len niektoré...Máme epilepsiu, ADHD, MR - lahkého stupna, mozgové ocudnenie,OVR - velmi narusená komunikácia.. Co mislite bude nám to priznané??? Viem ze to zálezi na komisijnom lekáry, aké máte s tym skusenosti...

lenicka6697
16. júl 2017

@sara07 v rozhodnuti o prijati je len toto, nic viac. Mne povedala pani riaditelka, ze mi v skolke maleho nechala len preto, ze ja som ju o to poziadala. Iny dokument mi ani nedaju.

sara07
16. júl 2017

@lenicka6697 záleží kto ho vylučil , lebo už podla toho čo píšeš máš chaos v správach od lekárov, jedno vylučuje druhé a zbytočne ti to stažuje sitáciu na schválenie

nemôžeš mat v jednej správe má mentálny postih a v druhej nemá podla testov
popros psychiatra nech ti napíše správu pre upsvar a hlavne nech napíše aj uživani liekov
toto si musíš sama dat do kopy a zatlačit na lekárov nech ti to jasne napíšu ,všetky diagnozy

sara07
16. júl 2017

@lenicka6697chod na upsvar na oddelenie kompenzácii a pýtaj si tlačivo - je to tlačivo kde ti škola / škôlka potvrdí a napíše na kolko dní a kolko hodín tam dieta chodí , kedže je to tlačivo pre upsvar musia ti ho potvrdiť ak teda je taká riaditelka
a v dialogu autizmus nevedia diagnostikovat spoliehajú sa na správy od janošikovej atd, a ked dieta nemá uzavretú od psychiatra pas potvrdenie vylučenie tak tlačia že to treba uzavriet, takže v dialogu či ma pas alebo nie nevedia, sú machri na logopediu ale toto viem podla jednoho chlapčeka že nevedia
a ty potrebuješ správu od lekara poriadnu nie dohady, proste spravy kde to bude jasné

lenicka6697
16. júl 2017

@sara07 jedna skolka ho vylucila minuly rok bez udania dovodu. V karte je toto zatial: (v datum pisania prvych dvoch sprav nemal este Tiapridal predpisany). Najnovsia sprava ma estelen prist postou

lenicka6697
16. júl 2017

Ten mentalny vek sa testoval aj tento rok, bolo to 3 roky a 2 mesiace

lenicka6697
16. júl 2017

@sara07 vela krat kazdy lekar povie nieco ine a prehadzuju si Ta ako horuci zemiak

lenicka6697
16. júl 2017

@sara07 este jeden...

sara07
16. júl 2017

skús ten andreas nech tam nemá taký chaos, to máš diagnozy čo nič nejak pre upsvar a ich tabulky nič nehovorí, jedine ten mentálny vek ale on potrebuje poriadnu diagnostiku
to máš také všeobecné nič nehovoriace diagnozy na ktoré sa ťažko dáva opatrovatelsky
je plienkovany

lenicka6697
16. júl 2017

@sara07 plienky iba na noc, rano uplne mokra plienka niekedy precikana a iked moc nepije pred spanim

sara07
16. júl 2017

@lenicka6697 a od neurologa poukaz na plienky si pytala ?

lenicka6697
16. júl 2017

@sara07 taka moznost existuje? Tento tyzden mame kontrolu na nefrologii kvoli tomu pocikavaniu. Plienky kupujem v dm, balenie 30 ks cca.6-7 eur (tie dmkove). V tom Andrease syna objednam, co som pozerala cennik tych 150 eur na sedenia musim nejako nasetrit

sara07
16. júl 2017

@lenicka6697 napíš do svojej poistovni či by ti to nepreplatili alebo aspon čast niekedy preplácajú
poukaz na plienky dáva neurolog, ten ti to musí napisat do spravy a potom pediater alebo ak nie tak aspon na upsvar si pytaj prispevok na hygienu

lenicka6697
16. júl 2017

@sara07 dakujem. K neurologicke ideme v polovici septembra na termin. Mam narok na prispevok na hygienu aj ked mam RP?

lenicka6697
16. júl 2017

@sara07 rychlo som kukla ten prispevok, nemame priznane ZTP. Co som sa osobne pytala na upsvar tak nemam ako matka narok na nic. Co mi v aprili uradnicka spomenula opatrovatelsky ze by mi mozno 80 eur priznali mesacne ak mi ziadost prejde. Inak davka v hmotnej nudzi, ktora sa ale viaze na evidenciu na urade, ta by mi vysla 117,20 - 60 eur je sudom urcene vyzivne = dvhn 57,20 eur mesacne (+ pridavok na dieta 23,52 eur). Teraz pokial mam predlzeny RP tak moj mesacny prijem dosahuje vysku zivotneho minima, zatial...do januara a potom sa asi mozem tak ist past...

1cita
14. jan 2018

Ahojte žienky pocula som že by mali zvišit opatrovatelsky príspevok na ztp od januara viete niekto otom??ja som už presla všetke stranky a nič som take nenasla.Tak dakujem ked viete nieake info tak napiste.Dakujem

solinkarka
14. jan 2018

@1cita asi myslis to co navrhovalu na uroven min. mzdy? No tak to je v nedohladne...cosi o jeseni vraveli ale pochybujem

sara07
14. jan 2018

@1cita to až do konca volebného obdobia plánajú, tak nejak, presne nevedia kedy len do konca volebného obdobia

1cita
14. jan 2018

no tak to bude asi dajaka blbost lebo vraj nieco odklepli od januara svokra mi vravela
@solinkarka

solinkarka
14. jan 2018

@1cita nie. Nic neidklepli. Len planuju

1cita
14. jan 2018

@solinkarka ok dik za info

abigael
16. jan 2018

aj ja som pocula tiez ze sa ma zvysit opatrovatelsky tohto roku

adrianna23
16. máj 2018

@tiffanka ahoj, ako si prosím ťa pochodila ohľadom najvyššieho odvolania? Veľmi ma to zaujíma, ďakujem pekne za odpoveď

tiffanka
17. máj 2018

@adrianna23 ahojky..zatiaľ ešte nijako. Pred Vianocami to poslali z krajského na najvyšší..odvtedy to tam čuší. Ty si na tom ako?

adrianna23
17. máj 2018

@tiffanka ach bože...a čo komisárka pre ztp? My ideme dnes na konzultáciu do Žiliny, kde je zatiaľ zamietavé stanovisko. Večer ti napíšem.

1cita
22. máj 2018

tak zienky viete nieco nove??o zvyseni opatrovatelskeho dik za info

solinkarka
22. máj 2018

@1cita treba cakat do juna ci to prejde v parlamente

1cita
22. máj 2018

To este nepreslo??ved na internete je ze je to uz iste tak ja uz potom neviem comu ma clovek verit

solinkarka
22. máj 2018

@1cita neni to schvalene este to len preslp do druheho citania ci kolkeho...v juni sa rozhodne

1cita
22. máj 2018

tak si dzme palce aby nase deticky sa mali trosku lepsie.

dilino
22. máj 2018

ahoj opatrovateľský by ti priznani mal byť je chorý ma diagnozy tak isto ti dobre radia maminy že od neurologa aspoň druhý stupeň inkontinencie čo je limit mesačny na plienky a podložky moja dcérka je veľmi ťažko postihnuta ona ma 3 stupeň inkontinecie ale on keby dostal druhy stupeň by si dostavala už po schváleny neurologom každe 6 mesiace a potom stáči iba od detskeho lekára poukaz ti napiše že na odporúčanie neurologa a v lekárňi ti to vydaju v hodnote 14,77 eur moja nechodi do školy vybavila som si to to sa da len musia ti vyjsť v ústrety aby chodila učiteľka špeciálna pedagogička k vám domov to budete mať lepšie ja som si to vybavila do posúdku bude musieť každy lekár zosumarizovať že čo mu je koľkých špeciálistov navštevujete a z akeho dôvodu dalej ak je nechodiaci treba si vybaviť kočik od poisťovňe na zakláde lekára máš narok aj na liečenia a rehabilitácie ak má viac ako 6 rokov dostaneš opatrovateľský ak ma menej tak je to predlžena materska do 6 rokov zo zdravotných dôvodov ak niečo budeš chcieť napiš IP tak ti poradim ked budem vedieť ja som už tak 10 rokov beham po úradoch a zisťujem chodim vybavujem a hlavne PROSIM NENECHAJ SA ODBIT URADNICKAMI ALE PYTAJ SA ZISTUJ A OTRAVUJ MAS NA TO PRAVO držim veľmi palce.