Opatrovateľský príspevok na dieťa

linuska21
9. nov 2013

ahojte maminky, ja by som chcela opytat ze aké máte skúsenosti s priznanym opatrovatelského na vlastné dieta... Máme az 5 diagnóz naraz a chystáme sa do speciálnej skoly kvoli tomu ze sa v normálnej ucit vobec nevie.. Nerozozná pismenká a ani nevie ich normálne napisat ani napodobnit, len niektoré...Máme epilepsiu, ADHD, MR - lahkého stupna, mozgové ocudnenie,OVR - velmi narusená komunikácia.. Co mislite bude nám to priznané??? Viem ze to zálezi na komisijnom lekáry, aké máte s tym skusenosti...

dilino
22. júl 2018

@1cita o čosi menej ale o 120 eur

adrianna23
22. júl 2018

@dilino tak moja behá, rozpráva, chodí do špeciálnej, mentálne je ľahko postihnutá a máme opatrovateľský

dilino
22. júl 2018

@adrianna23 až v auguste nakoľko to je mesiac pozadu takže teraz v auguste za júl

dilino
22. júl 2018

@adrianna23 no tak asi niečo tam muselo byť niečo na viac percent a zaleži aj od toho kedy teraz za posledne dva roky veľmi sprisnili podmienky moja ma 6 stupeň odkazanosti je ležiaca a teraz bola na prehodnoteni na posudkovej komisii tak ja neviem ale viem že podmienky sú prisne možno niekde na rôzných úradoch niekde to plati inde nie neviem a potrebuje pomôcť pri niektorých ukonoch pretože ked chodi do školy tak koho v tom čase opatruješ nikoho tak ja neviem

1cita
23. júl 2018

Moj maly ma aspergerou sindrom a chodi do specialnej skoly pre autisttou ma 50percent tak nevem ake rozdiely tam su .Uz nekto dostal rozhodnutie???normalne som zmetena s toho vsetkeho.žienky pste ked nieco viete viac.Dakujem 🙂

1cita
23. júl 2018

do skoly chodi na 20 hod.tyzdenne a venujem sa mu 24hod.denne tak aky stupen .terapie kružky vsetko treba platit aby robyl pokroky

1cita
3. aug 2018

žienky už dostal niekto rozhodnutie???z košic???alebo to dostaneme az v septembri?????dakujem za odpoved

solinkarka
3. aug 2018

@1cita ja som dostala dnes ale Zilina

abigael
3. aug 2018

tiez som z kosic a nic nedoslo

1cita
3. aug 2018

to je sila maju cas

abigael
3. aug 2018

kazdy den chodim do schranky a nic uz ma ide klepnut ja nechapem toto

1cita
3. aug 2018

oni maju cas do septembra a vsetko daju na poslednu chvilu aj ked clovek nato caka

1cita
9. aug 2018

žienky dostal uz niekto rozhodnutie z KE o zvýšeni???Ma niekto nieake info kedy to vlastne bude???bo som dostala echo že až v septenbri rozhodnutie zo žiškovej bude tak neviem už.Dakujem za spolupracu .dik za info 🙏🌞😕

adrianna23
13. aug 2018

@1cita ahoj, práve mi poštárka doniesla papier z upsvar, bývam v Martine 😊

safrani
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
solinkarka
16. aug 2018

@safrani mne uz prisiel zvyseny

safrani
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
safrani
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianka1
16. aug 2018

@safrani mne neprišlo ani rozhodnutie ani zvyšene som nemala...ževraj nestíaju

safrani
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sim6286
20. aug 2018

Baby prosím vás, mne dali na upsvar rozhodnutie o zvýšení, nosím im každý mesiac potvrdenie o príjme z práce ktoré musím priniesť do 7 v mesiaci ak ho prinesiem neskoro prispevok mi vyplatia až o mesiac. Priniesla som im potvrdenie šiesteho ráno. Vždy mi papierik na peniaze chodí 18až 20teho najneskor s tým že si peniaze môžem vybrať do 27. Dnes je 20 a mne neprišlo vobec nič.

alesan
12. jan 2019

@lenicka6697 dobr den mamicka. Prosim vas ako ste dopadli stytynopatrovatelskym?ja chcem teraz ziadat mam uz skoro 7r syna. Mame pervazivnu poruchu. NKS,ADHD,poruchu reci. Navsetuje specialnu skolku kvoli biofeedbacku. Dakujem

orchidea123
23. jan 2019

@alesan treba si ist po ziadost na UPSVaR vypisat ju a dat vypisat pediatrovi najnovsie vysetrenia nie starsie 3 mesiace podat ziadost so zdravotnou kartou na posudkovy vas predvolaju drzim palce

solinkarka
23. jan 2019

@orchidea123 spravy mozu byt stare max. 6m

r1000
1. mar 2019

Ahojte akurat ideme vybavovat opatrovatelsky.vsetko orazene dietatko ma 60per.postihnutia nevidu na jedno ocko;mental.retardacia B,mislite ze nam ho schvalia neurolig.problemi.nepracujem venujem sa mu.a kedy mame pravo ziskat prispevok na benzin chidime kazdy den 15km do skoly a 15spat autom.dakujeme a kolko je prispevok tych 369 plus tych 100e na vyplatenie.neviete ci mi zoberu pestunsky prispevok mam dietatko ine v pestunstve.dakujem za radu

tiffanka
1. mar 2019

my máme tiež 60%..synček má "len" diabetes a celiakiu..Požiadala som v šiestich rokoch, samozrejme nepriznali..ani po odvolaní sa..Podala som žalobu na súd..krajský súd nám dal za pravdu, avšak ústredie sa odvolalo, že nesúhlasí s rozsudkom. Tak som podala žalobu na najvyšší súd. Tam usúdili, že OP nám prináleží a že prvostupňový a druhostupňový úp nepostupoval v súlade so zákonmi. Táto celá tortúra trvala krásnych 27 mesiacov... Ale úp vydal nové rozhodnutie, ktoré má platnosť do augusta 2020, keď bude mať synček 10 rokov, potom bude prehodnotenie. Príspevok nám vyplatili aj spätne, za uplynulé mesiace od podania žiadosti.
Čo chcem tým povedať? Že nevzdávajte sa... bojujte..Ja viem, nie je to ľahké popri ochoreniam našich detí. Keď sa necháme odbiť, tak sa nič nezmení v tomto štáte... Držkajte sa. ♥

benobanik
3. mar 2019

Ahojte, ja by som sa chcela opýtať či sa dava opatrovateľský na dieťa 6 r keď ma prieduskovu astmu? Ma inhalatory

sara20
3. mar 2019

Ahojte,chcem sa spýtať či dávajú opatrovateľky na 10 r dieta,keď ma stolička depresívna porucha porucha pozornosti,adhd,porucha sluchu,vysoký vzrast,rýchli nástup puberty,ľmd,ľahká forma dmo.je v starostlivosti psychiatra,psychológa,neurológa,endokrinologa,alergologa.dakujem za odpoved

r1000
4. mar 2019

Dobry vece prosim vas z akeho vz idvadza stat za opatrovatela do dochodku,je to ako pri rodicovsko. Odvadza z vz 570e?dakujem za odpoved znama sa na pitala no nevedela som jej povedat

tiffanka
6. máj 2019

@benobanik Pravdepodobne nie... :(. Náš je astmatik, atopik, diabetik, celiatik... navštevujeme šesť odborných ambuancií a bol problém. Pri samotnom pľúcnom ochorení pochybujem, žeby dali...