Otec na materskej a odvody matky do sociálky

valentina12345
16. feb 2021

ahojte,
prosim, viete mi niekto poradit. otec pojde na matersku s dietatom, s ktorym som ja aktualne na rodicaku. moj pracovny pomer trva, vratit do prace sa ale este nechcem. viem ze si budem musiet platit zdravotne odvody, ale neviete prosim ako to je s odvodmi do socialky? mam povinnost si platit aj tie? co v pripade ak by som mala retazovy porod, nemalo by to vplyv na dalsiu matersku?
vdaka za pomoc

leeshka
16. feb 2021

@valentina12345 zrovna vcera som toto riesila.
Kym bude manzel na materskej, ty si budes platit zdravotne poistenie len, nic viac.
Ak by si mala retazovy porod, to ze ty nepoberas rodicovsky prispevok ci si platis zdravotku atd vplyv na matersku a jej vypocet nema, lebo ty si nadalej na rodicovskej dovolenke, takze v pripade dalsej materskej (retazovo) by sa ti materska ratala z pravdepodobneho vymeriavacieho zakladu, cize matersku by si nemala nizsiu ako pri prvom dietati🙂

petrisa213
16. feb 2021

@valentina12345 nie nič ti to ohľadom ďalšej materskej neovplyvní. Ty budeš stále vedená ze si na rodičovskej (iba ze bez príspevku) a keď si na rodičovskej považuje sa to za prerušenie nemocenského poistenia a toto prerušenie počas RD sa ti zaratava do tých 270 dní nemocenského poistenia pre splnenie podmienok na ďalšie materské, neboj 😉 aj my sme tak boli