Otec na materskej a príspevok na škôlku

mapp
21. máj 2023

Dobry den, momentalne som na rodicovskej dovolenke. V septembri nastupujem spat do zamestnania a partner pojde na MD s dietatom (dieta ma 2r.). Partner bude vsak pracovat na polovicny uvazok 4h denne (na dohodu).

Moje otazky:
📌 moze partner v tomto pripade poberat MD?
📌 v pripade ak ano, a dieta nam nastupi od septembra do sukromnej skolky mozeme poberat aj prispevok na skolku (v skratke partner dohoda + MD + prispevok na skolku)?
…ja sa samozrejme predtym z rodicovskeho prispevku odhlasim

Dakujem za odpoved.

mamina7070
21. máj 2023

prispevok na skolku nemoze poberat jednak dieta ani nemoze byt v skolke ak on pobera MD (na to pozor to sa kontroluje)
jedine ze proste skolka bude mimo siete a ani neprisnate ze tam dieta chodi ale to vylycuje ten prispevok

mamina7070
21. máj 2023

a je vysoka pravdepodobnost ze v tomto nastaveni mu ani MD neschvalia 4 hod denne dohoda a MD nejde do koly to zamietaju rovno

klarissa25
21. máj 2023

Nemôže dieťa chodiť do škôlky keď chce poberať materskú

petamich
21. máj 2023

nie a nie 🙂
1. subeh dieta v skolke a poneranie materskej nie je mozny
2. tym padom nie je mozne poberat prispevok na skolku
3. popri MD moze otec pracovat max. 10 hodin tyzdenne a musi mat signifikantny pokles prijmu, zamestnavatel posiela dochadzkove vykazy do SP (teraz sa to este prisnejsie kontroluje ako doteraz), ak dolozi takuto dohodu rovno mu to zamietnu

sisa_s
21. máj 2023

Uz ti odpovedali v pravnickej skupine...

mapp
autor
21. máj 2023

@sisa_s ano

mapp
autor
21. máj 2023

Dakujem vsetkym za info

luliu
21. máj 2023

@mapp nechcela by si príliš? Nie, nič z toho nie je možné. Materská znamená, že sa stará o dieťa a nie, že ho dáte do škôlky.

mapp
autor
21. máj 2023

@luliu su zakony a pravidla ktore sa navzajom vylucuju a su tie ktore nie … ja o tom rozmyslam v rovine “chcem vediet moznosti” … nie som pravnik ani zamestnec soc.postovne a prave z tohto dovodu sa pytam/informujem … a ano, v idealnom pripade by som chcela to “prils” (asi ako kazdy) 🙂