Práca na dohodu počas rodičovskej

tara
2. apr 2012

Ahojte, potrebujem poradit ohladne prace na dohodu pocas RD. V juni chcem nastupit na dohodu k svojmu zamestnavatelovi. viem, ze existuje dohoda o vykonani prace a dohoda o pracovnej cinnosti. co je na co a co zvolit? chcela som pracovat 4h / denne / 5x v tyzdni. docitala som sa vsak, ze sa smie pracovat len 10h / tyzdenne! ako to teda vyzera v skutocnosti, ked potrebujem chodit do prace prave na tie 4h / denne? nevztahuje sa na to prave tych 350h rocne? alebo sa to vztahuje na vykon prace a tych 10h tyzdenne je na pracovnu cinnosti? potrebujem to objasnit. a este ma zaujima, ze ci sa da v dohode osetrit aj to, ze po skonceni dohody, cca ku 31.08.12, nastupujem na normalny pracovny pomer, ktory mam stale u svojho zamestnavatela. ( aj dohoda bude unho ). aby som to zhrnula: od 01.06. do 31.08.12 chcem pracovat na dohodu a od 01.09.12 uz pokracovat v TPP. RD mi konci az niekedy v nov/2013. vdaka za radu.

nela82
2. apr 2012

@tara no ja tiez poberam RD a tiez asi buduci tyzden uz nastupujem do roboty-na dohodu...Tiez som pocula,ze vraj je nejaka zmena-no vraj to este nie je schvalene...zajtra sa idem spytat na socialku-potom budem rozumnejsia 😉 Kamaratka takto pracuje a vsetko v pohode...Robí cely den. 🙂

zalka
2. apr 2012

@tara
Na dohodu o vykonaní práce môžeš odpracovať 350 hodín ročne.
Na dohodu o pracovnej činnosti môžeš odpracovať 10 hodín týždenne, takže to je 520 hodín ročne.

Nič ošetrovať nemusíš, dohodu dajte na dobu určitú tj. od 6/2012 do 31.8.2012 to sú dva mesiace, to kludne môžeš podľa mna robiť na dohodu o vykonaní práce, tam ti vystačí 350 hodín.
Dohoda zanikne 31.8. a od 1.9. nastúpiš normálne na PP.

alexandra
2. apr 2012

@tara Presne tak ako hovori @zalka - Dohoda o vykonani prace na dobu urcitu od 1.6.2012 do 31.8.2012, suhrnne za toto obdobie mozes odpracovat max 350hodin, takze uplne v pohode 🙂

tara
autor
3. apr 2012

aha, dakujem baby, takze nemusim si to strazit, aby som nepresvihla 10h/tyzdenne, ale len strazit, aby som nepresiahla 350h, co za tie dva mesiace urcite nepresiahnem. tak?
a nela82, ake zmeny myslis? daj potom vediet, ja som nepostrehla, ze by boli nejake zmeny. vraj stale plati, ze mozes robit na dohodu a brat aj RP.

dadka28
4. apr 2012

no neviem ako to má presne chodiť...ale napr ja som bola na RP a mala som pracovnú zmluvu na 3mesiace na dobu určitú..bola som sa pre istotu pýtať aj na UPSVaR a tam mi povedali že nemusím to ževraj ani nahlasovat-že ona si to len nejak poznačí...a že možem pracovat koľko chcem a ako dlho chcem popri RP...ja som pracovala november,december 2011 a január 2012...podľa mňa nestihli určite nič zmeniť,to skor uz bude zvažovať nová vláda...
ale tiež by som chcela vedieť na istotu čo a jak,nemám rada keď mi len tak povedia a nemám to potvrdené...

1lussy1
5. okt 2012

ahojte chcela by som sa opytat som na rodičovskom prispevku mám normálne zmluvu v zamestnani a chcela by som pracu na dohodu popri materskej.Zakladna hruba mzda je 200 eur neviete mi poradit čo mi z toho strhnu kolko budem mať čistu mzdu?4i sa mi to oplati.Diki moc

viki186
14. feb 2013

ahoj, takze aj ja tak pracujem a ked si na dohodu tak ti strhnu zdravotne poistenie nemocenske, dochodkove poist, starobne, dochodkove poist,.inval, poistenie v nezamestnanosit a dan zo mzdy - preddavok,, dohromady to mne vychadza okolo 110eur, co strhnu
takze moja hruba mzda je 370eur, a cistu mam 259eur,,, su to dobre svine v tom parlamente,, ze< 😝

viki186
14. feb 2013

@1lussy1 ahoj, takze aj ja tak pracujem a ked si na dohodu tak ti strhnu zdravotne poistenie nemocenske, dochodkove poist, starobne, dochodkove poist,.inval, poistenie v nezamestnanosit a dan zo mzdy - preddavok,, dohromady to mne vychadza okolo 110eur, co strhnu
takze moja hruba mzda je 370eur, a cistu mam 259eur,,, su to dobre svine v tom parlamente,, ze<

zalka
14. feb 2013

@viki186 nedá sa tá práca čo robíš na dohodu, robiť na živnosť? Odvody do SP by si prvý rok neplatila len do ZP .

zalka
14. feb 2013

@1lussy1 ak sa dá tak si otvor radšej živnosť ak si na RD .. odvody do SP platiť nebudeš, a možno ti výjde malý nedoplatok do ZP ak prekročíš príjem 2800 e aj dáke drobné do roka .. čo pri odmene 200 e je nereálne. A tým pádom ti ostane viac penazí.
A štát ti bude platiť do dôchodkového poistenia zo sumy cca 500 eur. A nie len zamestnávateľ z 200 e odvody.

viki186
15. feb 2013

ja mam RD len do maja, tak to sa mi uz asi ani neoplati,,, a tu sa pravdepodobne pracovat na zivnost neda,,,
skoda,,, to skor si najst nieco na hlavny PP,,,, len keby bolo co,,