Prečo som dostala nižší rodičovský príspevok?

marianamollekova
18. okt 2022

Chcem sa opýtať vybavila som si rodicovsky prispevok dostala som ten nižšii ale materskú som poberala ale v Rakúsku viete mi niekto poradiť prečo mám teda ten nižší prispevok.Dakujem

dori2
18. okt 2022

@marianamollekova prave preto ze si poberala materske inde. cize si v inej krajine prispievala do systemu a tym padom tu ti narok nevznikol…

marianamollekova
autor
18. okt 2022

@dori2 Ďakujem len to ze vždy sa nám všetko rátalo cele roky a toto nie myslela som ze to berú ako EÚ🙂

dori2
18. okt 2022

@marianamollekova nie, kde pruspejes tam ti vznika narok… zjednodusene povedane

selest
18. okt 2022

No ja som poberala v uk ked este boli v eu a mala som ten vyssi. Ak poberas v zahranici v eu obdobnu davku materskej mas mat narok na ten vyssi aspon tak to bolo pred cca 2r a neviem ze by sa nieco zmenilo. Otazka je ci si o tom povedala ked si podavala ziadost o rodicak a pridala potrebne doklady a potvrdenia o poberani materskej v zahranici. Lebo oni to automaticky nemaju ako vediet. Skus sa este informovat na up. Drzim palce

marianamollekova
autor
18. okt 2022

@selest Ďakujem skúsim sa opýtať lebo mam kopu rokov odrobene v Rakúsku tak som nechápala.Dakujem za radu veľmi krásne

slnecnica82
18. okt 2022

@marianamollekova a prečo nepoberas rodičovský z AT?

slavomira236
18. okt 2022

@slnecnica82 tak tam asi nieje 3 roky

marianamollekova
autor
19. okt 2022

@slnecnica82 ja som doma už 4 roky na SK rodicovsky beriem pre jej dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav