Prídavok na dieťa + príplatok

miaka2
8. dec 2022

Ahojte rodičia,

vedeli ste, že pokiaľ nepoberáte daňový bonus máte nárok na príplatok k prídavku?

Taktiež rodičia so súdom určeným výživným do 150e nezabudnite na inflačnu pomoc.

https://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rod....

marfa333
8. dec 2022

Nárok na príplatok ku prídavku na dieťa vzniká vtedy ak si ani jeden s rodičov neuplatňuje daňový bonus a jeden s rodičov poberá invalidný alebo starobný dôchodok. Toto sú dve podmienky ktoré musíte spĺňať aby ste ten príplatok ku prídavku dostali.

miaka2
autor
8. dec 2022

@marfa333 nemyslim si, ale mozno sa mylim.tu to je uvedene takto a,b,c,d.alebo s tym pracujete?

marfa333
9. dec 2022

@miaka2 na druhom obrázku to mate napísané, je poberateľ starobného dôchodku. Nepracujem stým ale tiež som sa to kdesi dočítala a hneď som volala na úrad práce a overovala som si to. Musí to byť súbeh týchto veci, ktoré sú napísané na týchto obrázkoch ktoré ste zdieľali.

lienka.7
9. dec 2022

@miaka2 mne z toho co je napísané vychádza, ze rodic musi byt predčasný alebo invalidný dôchodca nad 70%, pripadne ak je dieťa zverené na základe sudu napr.starym rodičom - dôchodcom, ktorí už nepracujú.
Ty ako matka na MD ci RD na to narok proste nemas... ma si tvoj muz/partner uplatniť proste danovy bonus. U detí s vyšším vekom je možné danovy bonus nahradiť potom dotáciou na stravu v skolke/skole sa mi zdá (ak nerobíš ty/obaja).

denka_pk
9. dec 2022

@miaka2 ja by som toto tiez rada vedela ze ako to je..lebo ja som na RD,coskoro opat na MD a potom zase na RD, priatel na invalidnom dochodku a tym pádom sme ukratení o danovy bonus

lienka.7
9. dec 2022

@denka_pk ak ma ID nad 70%, nepracuje a on je poberateľom detských prídavkov tak by mal mat narok. Ty musíš byť md/rd bez prijmu

denka_pk
9. dec 2022

@lienka.7 lenze on ma ID 65% takze si myslim ze to urcite neprejde☹️ja som MD/RD bez prijmu

laurikalalinka
10. dec 2022

@miaka2 ak si v hmotnej núdzi alebo slobodná matka,dôchodca akonáhle je otec zapísaný v rodnom liste,berie vás úrad ako rodinu aj ked nebyvate spolu,zákon stavaný na hlavu

miaka2
autor
10. dec 2022

@lienka.7 nema si kto uplatnit danovy bonus,sme same

miaka2
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miaka2
autor
12. dec 2022

@marfa333 dnes aom bola na urade, ako ste napisali dochodok je podmienkou. Ba dokonca nie len u ziadatela ale aj u druheho rodicia.teda obaja musia splnat vsetky 4 body🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️