Príspevok na súkromné jasle po troch rokoch

daniela4321
26. jan 2016

Chcem sa spytat na nejaky prispevok pre deti ,ktore chodia do sukromnych jasli kedze sa nedostali do statnych.Syn ma 3,5 roka skoro a platim mu sukromne jasle a niekde som pocula ze aj deti po troch rokoch maju narok na nejaky prispevok zo statu ak sa nedostali do statnej skolky.Nikde som to vsak nenasla,vsade len pisu ze dostanes do troch rokoch.Vie niekto nieco o tom a ak ano ake su podmienky,je to dost nefer ak nepomahaju rodicom aj s tymto.Vsak co zarobim ide na sukromnu skolku.Dakujem.

sense
15. feb 2016

Tie kt ste spomenuli zahranicie a uzasne dotacie nie vsade je tak a zvycajne vela zien zostava doma nie kvoli dotaciam ale kvoli tomu ze co by zarobili dali by na skolku al. Opatrovatelku...a nevraviac o tom ze ked nie ste socialny pripad tak este aj zdravotne poistenie si platite sami ako na.seba tak aj na dieta a este platite aj u lekara nie male peniaze v zavislosti od druhu poistenia

sense
15. feb 2016

A zakladatelke skus zvazit ci by ta opatrovatelka nevysla lacnejsie a ak ti nevzali dieta teras do statnych skus.dalsi termin kedy beru

ivetkab.
15. feb 2016

@daniela4321 prečo dávať 3 ročné dieťa do jaslí? Veď aj nezoberú dieťa do štátnej škôlky, tak do súkromnej Ti ho isto zoberú. A tam sa platí podstatne menej. Súkromná škôlka Ťa výjde oko 50Eur školné, o nie je až taká strašná suma. Je to samozrejme bez stravy. Tá sa platí samostatne.

evittam
15. feb 2016

@ivetkab. Súkromná škôlka ťa vyjde 50,- Eur bez stravy?! A to kde prosím ťa? U nás vyjde školné v súkromnej škôlke cca 250-350,- Eur + strava......

siska53
15. feb 2016

@ivetkab. To by aj mna zaujimalo,kde je sukromna skolka za 50€.
Tu najlacnejsia 280€ plus strava,co je cca spolu 330€. Jedine ak si od toho odratas prispevok na dieta do 3r.,tak ta to tak moze vyjst,ze 50eur. Ale ten sa po 3.roku uz neposkytuje.

sorciera24
15. feb 2016

@siska53
@evittam v MT stoja sukromne skolky 50-70E (najdrahsia 100E)+ strava.....cize sukromna skolka do 100E so stravou, za to jasle 280E....od 2 rokov osobne riesim aj preto (nielen preto) radsej u ans skolku ako jasle 🙂

evittam
15. feb 2016

@sorciera24 Tak to máš šťastie.......