Tehotenstvo a Úrad práce - budú ma ako tehotnú posielať na pohovory?

93laura93
29. apr 2019

Ahojte baby, chcem sa informovat. Momentálne som ku 1.5. Ukončila PN a idem sa zaevidovat na úrad práce po dvoch rokoch, lebo chcem požiadať o podporu (dávku v nezamestnanosti) som tehotná a po pol roku poberania podpory mi to vychádza ze by som hneď nastúpila na materskú. Len sa bojím ze pani z úradu ma bude posielať na pohovory a rôzne kurzy. Mate s tým skúsenosti? Keď jej pekne vysvetlím ze mam časté nevoľnosti a v praci to nezvládne, skrz toho chcem poberať podporu. Nemusíme len my platiť štátu môže aj on nám keď na to máme narok. Ďakujem za odpovede

rachel36a
29. apr 2019

Ano moze sa ti stat ak natrafis na aktivnu sprostredkovatelku ze ta bude posielat na pohovory...ale staci im povedat na pohovore ze si tehotna a nik ta nevezme...mozez vsak natrafit na normalnu a bude po tebe chciet len potvrdenia ze si hladas pracu

lula313
30. apr 2019

No ak tá bude posielat, nič s tým nespravis a budeš musieť chodit na pohovory. V našej skupine jednu poslali v 7mom mesiaci a dobre sa tam s personalistom na tom zasmiali, že čo tam hľadá.

erika0236
30. apr 2019

Mne dali na urade prace papier teda marodku tu som zaniesla doktorke ona mi ju vypisala a z uradu prace ma nikde posielat nebudu a dokonca nemusim chodit ani kazdy mesiac na podpis.

evittam
30. apr 2019

@erika0236 Lenze si bola PN! Ona PN konci. A ide sa evidovat a ziadat o podporu.

erika0236
30. apr 2019

@evittam aha tak ..ospravedlnujem sa..ale ja tiez poberam podporu a popri tom som pn...

93laura93
autor
30. apr 2019

@erika0236 aha a v tom prípade mate iba podporu platenú ale pn nie, či?

erika0236
30. apr 2019

@93laura93 ano presne tak ten papier je len nato aby vas neposielali po pracovnych ponukach..

evittam
30. apr 2019

@erika0236 No ale ide ziadat o podporu. Nemoze byt PN keď chce podporu.

evittam
30. apr 2019

@93laura93 PN je prednostna davka. Cize by si nemala podporu. Nemozes byt PN a ziadat o podporu.

erika0236
30. apr 2019

@evittam pnka sa ukonci tu co ma..a potom ked sa pojde prihlasit na urad prace tak tam povie panicke co potrebuje ak sa predtym dohodne s doktorlou a ona jej da papier a ten zanese doktorke.

evittam
30. apr 2019

@erika0236 Ja by som to nerobila. Zostala by som na PN a po MD na podporu. Ak chce ist na PN potom tak na čo ukoncovat túto. Bude mat PN-je to viac ako podpora a potom este po MD podporu.

erika0236
30. apr 2019

@evittam to ano ale mne uz koncila pn kvoli tonu ze mozem byt na pn len 11mesiac.ja som predtym marodovala po operacii s kolenom a hned z tej pnky som sla na rizikove..

93laura93
autor
30. apr 2019

@evittam no len pn sa bojím aj kontroli, po MD môžem takisto ist na pn, alebo rovno do prace. A tých 5% uz hore dolu.

erika0236
30. apr 2019

@93laura93 tak mne dala neobmedzene vychadzky po mesiaci..tak skuste sa porozpravat len s doktorkou ci by vam v tomto nevyhovela..

evittam
30. apr 2019

@93laura93 No tak potom jedine podpora a dodržiavať aj povinnosti osoby v evidencii uchádzačov o zamestnanie. Ked pojdes na PN pocas evidencie kvoli tomu aby si sa nemusela hlasit tak ti tiež moze prist kontrola. A nielen z SP.

93laura93
autor
30. apr 2019

@evittam no predsa len skúsim tu podporu, budem dodržiavať co mam na úrade práce, poviem narovinu pani ze som tehotná mam ťažkosti tak verím v to co pisala pani vyššie ze ma málokto tehotnú zamestná 🙂 a ďakujem vám za rady

evittam
30. apr 2019

@93laura93 No ved ano, málokto zamestná ale ak narazis na aktívnu "tetusku" tak budes chodiť....

veronikaszabova
30. apr 2019

@evittam a hlavne teraz, ked musia ucelovo znizovat pocet nezamestnanych...

katarinamarkova
30. apr 2019

@93laura93 áno povedz jej to, ale základ je uviest tehotenstvo aj písomne do žiadosti ..... a ak ťa predsa na nejaký nezmyselný pohovor pošle, tak aj tam treba povedať, že rada budeš pre nich pracovať ale mali by vedieť že si tehotná 🙂