2 piva na príjemnú náladu

12. sep 2022

Keď si dá môj muž podvečer 2 piva, je milý k deťom, aj ku mne. Keď si nedá, je nepríjemný. Som skôr odporcom alkoholu a nie je to ani dobry vzor, ale veľmi vážne uvazujem, že radšej nech pije ako nepije. Chceme žiť v kľude. Neviem ci takýto účinok vydrží dlhodobo. Co si o tom myslite? Netreba sa obávať o deti ak ostane s nimi a tými 2 pivami sam?

diwotworna
12. sep 2022

A si myslíš že po čase mu postačia len tie 2 piva?

pribinak
12. sep 2022

Ak si nemôže dať a je z toho nervózny, tak to je abstinenčny príznak

A skôr či neskôr bude z toho problém

viestta
12. sep 2022

Iste, z piva je prítulný a za triezva je cvok. Len ho nadajaj, po čase mu na pritulnost bude treba pol litrov ku.
Normálny človek je normálny aj za triezva.

autor
12. sep 2022

@diwotworna ak sa doteraz nerozbehol?

janinah
12. sep 2022

Kolko stojí pivo? 60x cena piva mesacne?,kolko prepije za rok? jednu dovolenku určite....
ale o to nejde,len ako píšu,dve pivá mu dlho stačiť nebudú,potom tu budeš písať žijem s ťažkým alkoholikom,lebo sa to nestoplo v začiatkoch

autor
12. sep 2022

@pribinak premýšľala som, čo je príčinou nervozity. Tiež som mala pocit ze by to mohol byť abstak, že keď si nedá. Ale môžu byť aj iné dôvody. Práca, peniaze, korona, hlučné deti. Každý má inú trpezlivosť a toleranciu

autor
12. sep 2022

@viestta súhlasím. Len chceme doma kľud a pohodu.

miadi
12. sep 2022

Sranda Ja som uz aj zabudla ze nejaka korona a teba nenapadlo ze alkoholizmus uz moze unho byt ?

cocolino234
12. sep 2022

@autorka ja by som nepovolila a prežila by som tie najbližšie mesiace, kedy sa budeme aj do krvi hádať. Pivo by som vždy vylialal a nech urobí cirkus, bolo by mi to jedno. Máš doma alkoholika, jednoducho keď nemá alkohol, tak je nepríjemný a ja by som rozhodne netolerovala vypiť liter piva denne. Minule tu o tom bola diskusia a tam toľkým prišlo normálne každý deň slopať jedno-dve, že som z toho stále v šoku.

A ty prosím ťa neospravedlňuj jeho nervozitu bežnými vecami, jednoducho si na tom vytvoril psychickú závislosť a nevie zrelaxovať bez toho jemného stavu podnapitosti, takže je nepríjemný a takto sa fungovať nedá.

pribinak
12. sep 2022

Ja som tiež niekedy nervózna z prace, muža, dieťaťa či únavy alebo z iných dôvodov, ale nepotrebujem kvôli tomu kazd večer si vypit, aby som bola normálna

Ty evidentne nechceš pripustiť že on má problém a čoskoro budete mat cela rodina problém

Zmena správania - abstak je dokonalý znak toho že zo ide zlým smerom

viestta
12. sep 2022

Každý máme starosti, kazdy toho máme na hlave viac ako dosť. Ale len niektorí svoje problémy utapaju v chlaste. Keď si dá tie 2 piva problémy sa stratia? Nie, nestratia. Chlasce aby otupel a to je zle.

diwotworna
12. sep 2022

Tak mu možno naozaj chýbajú možno po celom dni sa teší že si dá pifčo nie nadarmo sa hovorí "chlopi majú miesto mozgu s piva kostku 😂👍

autor
12. sep 2022

@janinah áno môže prepit veľa. Rozkazovať mu aj tak nemôžem. Neschvaľujem to, je to nebezpečné. Už sme hovorili o antideprrsivach, nechce ani počuť, sranda ze to vníma ako svinstvo, ale alkohol nie.

autor
12. sep 2022

@cocolino234 ved práve aj mam kamošky co si doma večer na nervy s mužom naleju pohár dva vína. Ale nemám nikoho s dlhodobým výsledkom

petamich
12. sep 2022

ja si po tazkom dni s muzom tiez nalejem pohar vina ale robime to tak raz za 2-3 tyzdne 🙂 hoc tych tazkych dni je viac 🤷‍♀️ za mna to nie je v poriadku a je to proste zavislost ak bez toho nevie byt v pohode

cocolino234
12. sep 2022

@autorka rozkazovať mu nemôžeš? by som mu naložila na tanier fajnové ultimátum. Bohužiaľ pri slabých ženách sa slabí muži stávajú ešte slabšími, nemyslím si, že ty to vyriešiš k spokojnosti rodiny, bude to len k jeho spokojnosti.

viestta
12. sep 2022

Ja ti napíšem jeden prípad. Tiež takto pan začínal. Po rokoch už bol na tom tak, že bez chlastu nevedel existovať, v abstakoch robil cirkusy, tak mu radšej naliali, keď bol ochlastany dal každému pokoj. Na svadbe vlastnej dcéry nebol, lebo bol "taky nervózny", že sa do nemoty ozral už doobeda, kým vyspal opicu, tak bolo po všetkom.

pribinak
12. sep 2022

Je rozdiel sem - tam si dať pohár vina, či vypiť pivo.
A rozdiel ak to musí byt pravidelne a ak to nemá tak je nervózny
To je abstak.

Ja si cez leto večer k pizzi tiež dám rada pohár vina, ale je to raz za čas a ak ho nedostanem tak nie som nervózna - to je ten zásadný rozdiel

autor
12. sep 2022

@viestta si ma pobavila. 🙂 asi to už nikomu nevadilo, však. Keď ho tak poznajú, aspoň mali pokoj.

autor
12. sep 2022

@cocolino234 nikdy som si slabá nepripadalo, napriek tomu nemám v krvi riešiť veci takto radikálne

autor
12. sep 2022

@pribinak keď ja som si není istá prečo je nepríjemný. Niektorí ľudia sú stresaci. Ale musím uznať že potrebuje otupiet a antidepresiva mu pripadajú veľa.

viestta
12. sep 2022

No nezanavajnsa na tom veľmi. Vy tam smerujete, len to ešte nevidíš. No a keď si ten tvoj "nedá rozkazovať" aby neslopal, tak on už má dobre naslapnute. A vás problém je aj inde, lebo je normálne si také veci vykomunikovat, komenty chlap toto neberie ako zákazy alebo rozkazovanie.
A áno, aj môj si občas sa pivo, dve, aj tri. Ale nie preto aby sa ukludnil, zabudol na problémy, a určite nie deň pri dní.

ndrag
12. sep 2022

Mne by to vadilo ak by aj len jedno pivo vypil kazdy vecer. Co potom robi zbytok vecera, len kysne? Ved po dvoch uz musi nieco citit. Lepsie by bolo, keby tento zvyk nahradil sportom, alebo vychadzkou..

autor
12. sep 2022

@viestta ja nepijem a nechápem to tiez. Komunikovať asi není o com, asi by si nepriznal ze ma problém tak je to zažite v tejto spol. 1-2 piva sú tu normalne.

viestta
12. sep 2022

On nepotrebuje otupiet, on sa musí naučiť zvládať svoje emócie a nervozitu. A určite nie chlastom.a ani praskami. Ale na to treba vôľu a silu. Jednoduchšie je druzgnut do hlavy pivo ako začať riešiť svoje choré správanie. Na to aby vymenil pivo za psychoterapeuta, na to treba gule a to ten tvoj nemá.

frida88
12. sep 2022

@viestta že nadajaj 😂😂😂 ja milujem tie tvoje hlášky ❤️

autor
12. sep 2022

@ndrag no, mne to aj smrdí a Vadí. A vidím ze ma posunuté vnímanie, preto som sa aj pýtala, že či sa obávať keď ostane sam s deťmi. Bolo by fajn keby sa mi tu ozvali aj baby co si denne dajú pohárik vínka ako to je u nich.

elizabet173
12. sep 2022

tvoj muž je na alkohole závislým, nie preto, že si dá dve pivá denne, ale preto, lebo je nervózny, keď si ich nedá, alkohol potrebuje k normálnemu fungovaniu a ty si spoluzávislá, podľa toho, čo tu píšeš. Písala som do podobných tém, že poznám ľudí, ktorí vypili denne jedno pivo, pri tom jednom ostali celý život, nikdy ich nikto nevidel opitých, ale ak si to pivo z nejakého dôvodu (choroba) nemohli dať, tak im to vôbec nevadilo, ich správanie bolo rovnaké. My nie sme abstinenti ani náhodou, ale denne si pohár vína nedáme, niekedy tri večery po sebe, niekedy aj tri týždne nič

luccija
12. sep 2022

Baby co si daju denne poharik na nervy su podobne ako tvoj muz, tak co chces nazor?
Pre mna to je pravidelne pitie alkoholu a to nie je v poriadku.Kazdy ma stresy niekto beha, sedi vo vani, cita relaxovat sa da rozne.On si vybral tu najhorsiu variantu
Medzi pitim piva a ist na antidepresiva je estw velka skala co moze robit

autor
12. sep 2022

@viestta chodil k psychologicke ale čo si odtiaľ bral... To vie len on. Málokedy povedal a údajne mu tie piva odsúhlasila a odhovarala tie AD. Ja som nevychádzalo z údivu. Jasom ju kvôli tomu kontaktovala a aj keď nemohla hovoriť kvôli tajomstvo povedala mi to isté že v tejto spoločnosti je to normálne