Je ok vypiť 8 pív?

3. dec 2022

Ahojte. Mojho manzela rodicia aj brat a jeho priatelka si nikdy nic ine nedaju ako pivo, ked niekde sme. Keby iba jedno, ale oni sa nevedia krotit, kludne daju aj 7-8 piv a k tomu si doma daju este par poldecakov tvrdeho. Maju prist k nam cez vikend a ja sa obavam, ako to zvladneme. Par piv sme kupili, ale je mi neprijemne, ze stale niekam tahaju si sadnut a ja tam sedim jedina bez nicoho. A keby sme sa zastavili len raz na jedno, dve. Ale pocas vyletu je takych zastavok viac. Mam sa s tym zmierit? Asi mi nic ine neostava.

viestta
3. dec 2022

8 piv pocas celeho dna, obzvlast ak je medzi tym fyzicka aktivita je dost, ale zas da sa, vycura, vychodi. Ale 8 piv za dve, tri hodiny sediac v krcme, to uz je riadna opica. A poldecaky k tomu, to uz je ozranstvo

heni79
3. dec 2022

Dať si počas výletu pivo je ok, pokiaľ nie si šofér. No jedno, maximálne dve. Lebo pri tom počte, ktorý píšeš, výlet skončil. Či? 🤔 Oni fungujú normálne ďalej? A majú prísť cez víkend. Nuž, kúpila by som pivo v počte max 2 kusy na osobu. Ak budú chcieť ďalšie, minulo sa. 🤷 A nie, nepôjdeme kúpiť ďalšie. Zmyslom návštevy nie je opiť sa. Koniec. Inak, máš šťastie, že sa k nim manžel nepridáva.

roja01
3. dec 2022

Raz za niekolko rokov sa da za 5-8h vypit aj 8 piv ale uz nic ine. Ich sposob konzumacie piv v kombinacii s tvrdym je blizko alkoholizmu.

autor
3. dec 2022

@heni79 manzel je chvalabohu uplny abstinent, on sa alkoholu ani nedotkne 🙏 oni na pocudovanie fakt funguju dalej skoro normalne, ale viac rozpravaju a nie je to prijemne, ked im musim furt prikyvovat hlavou, ked tocia o tom istom aj hodinu. Dufam, ze nas nebudu ohovarat, ked im viac alkoholu nekupime. My doma zas opacne, tu si malokedy niekto nieco vleje.

pribinak
3. dec 2022

Nedala by som na stôl žiadne pivo, len nealko. Akože dať si 2-3 píva ok, ale 7-8 pív + tvrde? Však to sú už rozchlastani až hrôza

Ja nepoviem, aby si človek nedal, ale toto je priveľa

katus226
3. dec 2022

Pre mna by to nebolo ok, ale ko

jaaty
3. dec 2022

8 piv jedna osoba alebo 8 piv rodiča, brat a priatelka?

hilda08
3. dec 2022

No to uz asi nieje v poriadku…ako ked sme s mužom mali okolo 24 a bývali sme v cechach, dali sme za noc aj osem pív ale to sme chodili z baru do baru, bavili sa do rana…nie na výlete😅 a uz vobec nie pravidelne..a to tvrdé za tym je uz fakt cez čiaru

lb1984
3. dec 2022

Moja polovička dosť často chodí (cca 2-3 krat do tyzdna) na pivo dá 1-2 piva max, ak dá tri a k tomu nedajbože ešte jeden/ dva poldeci už je jasný....🤣 čiže za mňa tie množstva sú ze wow normálne potom fungujú? 😯😯😯

autor
3. dec 2022

@jaaty jedna osoba

autor
3. dec 2022

@pribinak mna len zaraza, ze to robis predo mnou, ked tam prideme na navstevu. byvame 200 km od nich, tak raz za cas by sa mohli krotit

autor
3. dec 2022

@pribinak *oprava…robia

jaaty
3. dec 2022

Fúha 👎. Kúpila by som 4 pivá a oznámila by som, že viac nie je. Pripadne dokúpila 4 nealko pivá. Určite by som viac nekupovala. Keď nebudeš mať, nevypiju.

pribinak
3. dec 2022

Keď je niekto takto rozpity, tak mu je úplne jedno pred kým a pri akej priliezitosti pije

heni79
3. dec 2022

@pribinak Žiaľ, máš úplnú pravdu. Toto je už rodinka alkoholikov.

heni79
3. dec 2022

@jaaty Tak ja som ešte štedrá, navrhla som dve na osobu. Nealko pivo budú vyhodené peniaze autorky a jej muža. Tamtí nealko pivo odmietnu. A pochybujem, že autorka a jej muž si ho vychutnajú.

kataina
3. dec 2022

A nedalo by sa navrhnuť víkend bez alkoholu? bez piva, poldecakov,... bez alkoholu? Ale skus im to zavolať vopred, či by suhlasili s takym víkendom

sense
3. dec 2022

Pozri my pivo nepijeme a kvôli návšteve by som neviem koľko piv nekupovala, rovnako aj víno... Dsame si pohár občas k obedu alebo večeri ale pohár nie pol litra liter ci neviem koľko fliaš...
A úprimne bolo by mi jedno keby ma za to niekto ohovára alebo nie

toskanka
3. dec 2022

To majú teda všetci iný splav 😃. Ale teraz vážne, chápem tvoje obavy. Aj keď veľa znesú a nehodia hneď čelovky, je únavné počúvať pripitých ľudí, sú hluční, stále sa opakujú... Nie, toto by v mojom dome neprešlo a manžel by musel upovedomiť svoju rodinu, že u nás sú iné zvyky. Kazdy normálny človek, ktorý to nemá v hlave vymetene a má alkohol pod kontrolou, to musí pochopiť

alenkabaj
3. dec 2022

Ja pivo veľmi nepijem, ale keď prídem na SK a prídem k sestre na návštevu, tak kľudne vypije každá 5 pív. Naposledy sme začali o siedmej večer a skončili o jednej. Čiže jedno pivo za hodinu. To iste mame aj s vínom, kľudne vypijem aj viac ako fľašku za večer. Normálne cez týždeň a alkohol si dám možno každý druhý- tretí víkend

autor
3. dec 2022

@alenkabaj ale ved to je aj nebezpecne, ved si to zrataj, kolko litrov to je 😣 to sa oblicky namakaju

mandzula
3. dec 2022

Pre mna je v pohode 8 piv za rok pre celu rodinu, aj to nealko, ked nam je tazko od zaludka, takze s takouto familiou by som mala sakra problem.
Kup, kolko uznas za vhodne ty, nie oni.

stanulienkat
3. dec 2022

Sprosty slovensky zvyk-navstevam ponukat alkohol. Kup nealko, kolu, kavu...

mandzula
3. dec 2022

@stanulienkat ani ja tomu nerozumiem, mne ani len nenapadne vytahovat flasku. A vlastne ani nemam aku, kedze alkohol doma nedrzime.

autor
3. dec 2022

@mandzula dobre, dufam, ze nebude nejaky problem.

autor
3. dec 2022

@stanulienkat a ked ti poviem ze ja som vychodniarka a oni zo zapadu? 😄 nealko nevypiju. Uz som sa rozhodla, kupil 4 piva na cely vikend. Nech si to podelia 😄

mandzula
3. dec 2022

@autor ak bude, vies, ze ich k sebe viac nepustis.

beata_k
3. dec 2022

Aj tak si pojdu kupit vlastne piva. Velmi si nepomozes s poctom 2ks na osobu. A v celej rodine budete za cierne ovce lebo ste "nepohostili" navstevu. Ja nevravim, ze je to spravne. Ale tak to bude.

slavomira236
3. dec 2022

@mandzula u nás tiež doma alkohol nenájdeš...ja neznášam tieto zvyky že hneď návšteve fľašku vyťahovať ponúknem kávou kapucinom vodou...na Vianoce si kúpime s chlapom 2 piva jedno si otvoríme po večeri napoly lepšie nám vytravi ...

autor
3. dec 2022

@beata_k tak pojdeme niekam do mesta a nech si tam piju, kolko chcu