5 rokov spolu a teraz rozchod

maaarhulka
1. máj 2015

Ahojte .. chcela by som sa Vás spýtať na nejaké rady a odporučania ako, čo najlepšie zvládnuť a preniesť sa cez rozchod. 5 rokov je dlhá doba .. ja viem,že už to nebolo ono a bola som viac nestatná ako stastná ale aj tak. Cítim s ako schizofrenik, pretože som chvilu pozitivone naladená a citím sa stastná , no potom mi zas pride vsetko luto prepadne ma depresia a strach že už nepride nikto kto ma tak bude mať rad a ostanem sama. A do toho vsetkeho sa musim ucit na statnice,ktoré mam o mesiac. Dakujem za kazdý tip, čo pomáha alebo Vám pomohlo v takej situácií.

kittyjuliette
1. máj 2015

@maaarhulka ahoj,presne viem,ako sa citis,tiez som si tym presla a ak mam byt uprimna,celkom sa to nezahojilo ani po troch rokoch,aj ked urcite prve tyzdne,mesiace su najhorsie...mne pomohlouplne zamestnanie mysle a fyzicka unava-dala som sa na cvicenie,makala som ako blazon a co najviac casu travit vonku,medzi kamaratmi,proste robit cokolvek,len aby mi neostal cas a ani energia nanho mysliet...je to tazke....

jana_eyre
1. máj 2015

@maaarhulka ja som prezila par rozchodov, ale najdlhsi vztah, ktory skoncil rozchodom bol iba dva roky a ten som aj najtazsie niesla a taky "smutok" ma drzal rok /to ale posilovalo to, ze sme sa obcas este stretli/

mala som vtedy 19r. a snazila som sa co najviac "bavit", mat co najviac zaujmov, prace - nasla som si kamarata s "podobnym osudom", travili sme spolu vela casu.. to mi asi najlepsie pomohlo prekonat smutok.. potom sa stala v nasej rodine tragedia a tak ma uplne presiel smutok za nim..

potom som raz po dlhom case nekontaktovania stretla svojho dlhorocneho kamarata a suseda, dali sme si rande, zacali spolu byvat a mame spolu dve deti 🙂

mna kazdy rozchod vohnal do omnoho lepsieho vztahu ako bol ten predtym.. takze hlavu hore, tam kde nieco konci, lepsie zacina - len to hluche obdobie si vypln zaujmami.. 😉 drzim palce..

lubicazoe
1. máj 2015

@maaarhulka ja som sa rozisla po 4apol roku. Ako cerstvo rozidena som sa citila mizerne, no postupne sa to zacalo zlepsovat. Mala som viac casu pre seba a kamosky. Ak chces popisat viac napis mi spravu

bonaqa2013
1. máj 2015

@maaarhulka máte deti? Nie? Tak potom o veľa nejde. S deťmi by to bolo oveľa horšie. Povedz si, že všetko zlé je na niečo dobré. Časom isto spoznáš niekoho, kto ťa bude mať rád, a kým si budeš rozumieť a pod. V jednom časopise som čítala, že najh. sú pri rozchode prvé 3 mesiace a potom po pol roku je z Teba už iný človek. Podľa hesla čo ťa nezabije, to ťa posilní.....

hatapkagb
1. máj 2015

@maaarhulka Si mlada,mas zivot pred sebou...a co mam povedat ja?po 15rocnom vztahu a tehotnu nas opustil otec mojich deti toto je problem velky....

hatapkagb
1. máj 2015

@maaarhulka bude dobre,neboj...my zeny sme silne,zvladneme vsetko...poplac si,vykric sa,udieraj do vankusov,len to nedus v sebe...bud silna,chce to cas.Ja som uz rok sama,stale to boli,ale viem ze to raz preboli,musi :(

luvika
1. máj 2015

@maaarhulka ja som sa kedysi rozisla s priatelom po 6,5 roku...bol to dobry chalan, prva velka laska, rodiny sa poznali, vsetci spolocni priatelia, denno denne spolu, fakt kazducky den. A rozchod bol teda fakt pre mna tazky, hoci bol z mojej strany. Ten pocit prazdna zrazu..plno volneho casu, ziadny kamarati (nasi spolocni boli primarne z jeho strany), nasi nastvani, ze co mi vadilo, preco rozchod, k tomu skusky v skole...casto som plakala, premyslala, ci som neurobila chybu. Ale cas vsetko zahojil, snazila som sa travit cas s novymi ludmi, zapajala sa do novych aktivit (skola, dobry anjel), prisla nova laska a teraz mam uz len pekne spomienky na prvu lasku ;) mam dve krasne zdrave deti, svojich vlastnych priatelov/priatelky...takze neboj, zvladnes to, len to chce cas a ponorit sa do cohosi noveho, najdi nieco, co by ta naplnalo.

majky1
1. máj 2015

novy chlap 🙂

maria1989
1. máj 2015

@maaarhulka najviac ti asi pomôže práve príprava na štátnice. zaberie ti veľa voľného času. a po mesiaci, a s diplomom vo vrecku, sa už budeš cítiť lepšie. a ak nepracuješ, skús si urobiť nejaký plán na dovolenku... s kamoškou napríklad 😉

lesoleil
1. máj 2015

@maaarhulka Neni to lahke a chapem Ya. Ja som ukoncila vztah po 13 rokoch, proste to nikam nesmerovalo, ani svatba ani zasnuby, deti, byvali sme spolu asi 5 rokov... Cas je najlepsi liek, ak mas od neho nejake darceky, poschovavaj ich do skatule, aby si ich nemala na ociach. A tiez aj spolocne fotky, spravy. A akp pisali baby, pomaha fyzicka aktivita. Pripadne vyhladaj poomoc psychologa. Ked Ta boli zubok, ides k zubarovi, no ked boli dusa, kam pojdes? Naozaj je psycholog/icka dobra volba. Drzim palce. 😉

petulda333
1. máj 2015

Poznam par ktory sa rozisiel po 11rokoch..neboli manzelia ani deti nemali...nebolo to lahke ale zvladli to a teraz ma kazdy vlastnu rodinu..su stale kamarati a su stastni...neboj bude dobre

timea7
1. máj 2015

@maaarhulka chápem, ako sa teraz cítiš, ale neber to ako koniec, ale ako nový začiatok. Bože, ty máš 21 rokov a bojíš sa, že nikto nepríde?! Veď je tu na MK kopa žien, ktoré majú o desať, dvadsať rokov viac, deti a našli si nového partnera a sú s ním šťastné. Sú teraz tri dni voľna, zober pár kamošiek a vyrazte!!!! Majáles, diskotéka, zabávať sa, užívať si. Od pondelka sa sústreď na školu, dokonči ju a teš sa z toho, že si sa zbavila človeka, s ktorým by si nebola šťastná. Ešte z vlastnej skúsenosti - lásku nájdeš tam, kde ju najmenej čakáš a vtedy, keď ju najmenej čakáš 🙂 , neber to, že budeš nejaký čas sama ako mínus, ale ako plus, budeš mať viac času venovať sa sama sebe, zdvihnúť si trochu pošramotené sebavedomie, ujasniť si, čo od života a od nového partnera očakávaš. Držím ti palce, aby rozchod rýchlo prebolel, aby si úspešne dokončila školu a aby si po čase našla lásku, ale skutočnú lásku. 🙂

mikema
1. máj 2015

@maaarhulka Moja rada je prerusit kontakt s nim, aspon kym to preboli. Lebo ja som to nespravila a tahalo sa to so mnou 4 roky!!!!!! 4 zabite roky... Skus nove hoby, zahlb sa do ucenia, sportuj, nech si unavena aj fyzicky, daj si novy uces, alebo farbu vlasov, proste skusaj vsetko mozne, nech sa rozptylis a mas zabavku! Stretavaj sa s kamoskami a rob vsetko, co si pocas vztahu nerobila. Ci uz to boli party, kino, strikovanie, proste cokolvek. Obcas si pozri smutny film a riadne sa vyrev, ale nenechaj depku zvitazit. Mna najlepsie rozptylili kamosi a to som si vtedy myslela, ze uz nikdy nebudem tak milovat, ale vies co? Teraz mam uzasneho manzela a dakujem Bohu, ze vtedy ten vztah nevysiel, lebo ked vidim, ako moj byvaly zije, asi by som bola velmi nestastna po jeho boku...

fiorangelo
1. máj 2015

@maaarhulka tiez som si zazila tazky rozchod, za 2 mesiace som schudla 8 kg co som ich prerevala, nemohla som jest, spat, ucit sa...potom mi doslo ze s tym asi nic neurobim a treba sa posunut dalej, kupila som si psa akeho som uz dlho chcela a nasla si noveho chlapa...na manzelstvo to sice nebolo ale na to obdobie "zabudania" bol pouzitelny 😀

miadi
2. máj 2015

21 rocna sa bojis ze ostanes sama a nenajdes niekoho co ta bude mat rad 😀 este stihas 2x taketo vzathy a aj potom este stihas najst toho "praveho"a zalozit si rodinku..
keby si mala 50-60a viac tak ten strach by bol realny lebo by si nemala uz moc z coho vyberat sami ufrflani deduskovia ..
neboj za par mesiacov si zvyknes a uvedomys si ze tvoj zivot je krasny aj bez neho

lavinis
2. máj 2015

@maaarhulka nič mi nepomohlo, muselo to skrátka prebolieť 😉

michaela1711
2. máj 2015

aj ja som mala 20 rokov keď som sa rozišla po 3 rokoch s prvým ale to bola skôr úľava ale aj rana že bol zly nebil ma ale bol taký typ že chodil do krčmy a za babami takže tak. A na to hneď som stretla terajšieho mm a ma to normálne vyliečilo s tých depresií alebo smútku zo vzťahu. Neboj veď ešte si mladá nájde sa niekto kto bi ťa mal rád. Nesmieš strácať nádej aj keď je to ťažké držím ti palce.

latvia
2. máj 2015

nechapem dnesnych mladych.....preco sa tak boja rozchodu, ked im to nefunguje....lebo sa boja ostat sami....
mne sa paci tato verzia:

Najlepší spôsob ako byť s niekým šťastný, je naučiť sa byť šťastný sám. V takom prípade bude vzťah otázkou voľby, nie nevyhnutnosťou.

holky, vzchopte sa, ak sa bojite, ze si uz nikoho nenajdete a budete sa drzat spomienok na dobre casy a radsej ostanete s niekym, pri kom len prezivate, tak mate cely zivot v keli....

bonavoxa
4. máj 2015

Ukončila jsem tříletý intenzivní a vášnivý vztah s mužem, kterého vnímám jako osudovou lásku. Nikdo se ke mě víc nehodil, i vzhledově můj ideál. Nastěhovala jsem se k němu, porodila mu dceru. A pak to začalo, jak z blbého filmu. Bývala sjem u nich dlouho, i měsíce v kuse, ale jeho rodina i on se přetvařovali. Najednou jsem viděla, jak mě i malou vůbec nemají rádi, jak on je lhář, mamánek, člověk bez hodnot, psychopat, narcis, manipulátor,...Z toho něžného nesmělého kluka se vyklubala naprostá charakterová obluda. Kdybych neměla malou, možná se v tom bludném kruhu točím doteď.

Bylo to těžké, první dny mě bolel snad i každý nádech, usínala sjem jen s pomocí bylinek na uklidnění, ve dne v noci mi bušilo srdce...a ačkoli jsme chtěla, nešlo mi ani brečet. Pak to najednou povolilo a já jsem brečela jako nikdy, dlouho, všude sople,...až jsme neměla žádné slzy, z očí jen krvavé škvíry. Pomáhalo mi se opravdu zabavit, s malou to nebyl problém, jít se zničit do lesa, vnímat krásu světa, přírody, toho klidu. Opravdu se mi ulevilo.
Obnovila sjem staré kontakty...a začala myslet víc na sebe. Je to proces, nic nejde hned. V podstatě funguje proces vyrovnávání se se ztrátou podle Kubler - Rossové.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Model_Kübler-Rossové¨

Ta zrada člověka, kterého jste milovali, bylo jako kdyby najednou zemřel. To procitnutí.
Spousta vztahů jen tak vyšumí, dojede na všednost, to je pak jednodušší.
Osvědčilo se mi, pokud se hrabat v minulosti, tak jenom směrem k sobě, co jsme udělala dobře, co špatně, jaká je moje osobnost, co chci do budoucna.
Pro mě je cesta vyřešit to vnitřně, ono to, co je hluboko uvnitř a člověka hlodá, nejde a žtak úplně přebít, přehlušit, přecvičit, přesexovat,...
Najít si hned nový vztah je vytloukání klínu klínem, to neuzdravené vypluje napovrch, když je to nejméně potřeba.
Jsou dny, kdy ze zbytku lásky je žena schopná si říct, že to přece nebylo tak špatné...bylo...a možná ještě horší. Vztah je běh na dlouhou trať, žádné hormonální pobláznění trvající pár týdnů.

Nejtěžší je vyrovnat se s tím, že ztrácíme čas, který se už nevrátí, ale získáváme zkušenosti. Rozhodně horší to mají ženy, co už mají přes třicet, pár dětí na krku....Ona se ta důvěra časem čím dál víc hledá obtížněji.

asocial
4. máj 2015

@maaarhulka tak aby som ta potesila, my sme sa rozisli po 4 rokoch, a to tak, ze sme rusili naplanovanu svadbu, rezervacie, saty mi zaloha prepadla...🙂 rok sme boli od seba...nebolo to lahke, dnes sme vsak niekolko rokov manzelia..ale zas...aj taky zaver to moze mat...

na druhej strane ti vsak poviem uprimne, ze cely ten rok som nebola uplne cista, mylela som nanho a co je najhorsie, co mozes spravit je, udrziavat kontakt, ziadne kamaratstvo po rozchode neexistuje..proste nevolajte si, nepiste si, lebo ta to bude nicit...

ty mas len 21 rokov...este si najdes jedneho amozno aj viacerych priatelov...pozri, moja sestra mala 21 ci 22 rokov, ked sa rozisla s vtedajsim frajerom po 7 rokoch...

vsetko preboli, len ziaden kontakt, ziaden FB, ziadne kamaratske stretnutia

ivett1
4. máj 2015

@maaarhulka teš sa, že budeš mať čas len na seba, nikomu sa nebudeš musieť prispôsobovať a oddýchni si, určite ťa rozhodnutie rozísť sa vyčerpalo... napíš si zoznam, čo chceš robiť a rob to🙂 samozrejme, že máš právo byť aj smutná aj si poplakať, patrí to k tomu, aby si urobila čiaru za svojím vzťahom ... si tak mladá a čakajú ťa štátnice, sústreď sa na to ... a možno je to takto dobre 😉 časom si niekoho nájdeš alebo si niekto nájde teba a budeš pre neho všetkým, hlavu hore, držím palce😉

lubkavargova1
4. máj 2015

radsej sa rozist a mat na nejaky cas depku ako potom cely zivot na krku nejakeho kretena.....neboj, to prejde. Tiez mam za sebou rozchod, aj zrusenie svadby....a preslo to, prebolelo. Radsej sa sustred na statnice, a potom po uspesnych skuskach si uzivaj ten pocit, ze si to zvladla a bud HRDA na seba ze si sikulka. Nebooj, ten pravy este pride a potom uz len bude to zuuuuuzo prave orechove 😉 😉

kolobeh444
20. aug 2016

Ahoj! chcel by som sa podelit o svoju s kusenost s mojou ex- spolu sme boli tri roky z toho dva roky sme spolu byvali. Asi tri mesieace sme mali krizu sposobenu zlihanim komunikacie. nastal rozchod. zatial spolu byvame kedze mame podnajom a ona si hned zacala s inym po dvoch dnoch. volava s nim pise a vobecc jej nevadi ze lezi vedla mna v spolocnej úpsoteli. este tyzden pred tym tu vyplakavala vravela ze ona vie ze to bude lutovat, teraz je na dovolenke s nim jej spravanie sa mi vsak zda strasne divne od rozchodu je to uplne iny clovek s akym som zil.

asocial
20. aug 2016

@kolobeh444 mate podnajom..nie hypoteku..mal by si sa co najskor odstahovat..jedine riesenie

kolobeh444
21. aug 2016

@asocial no uz to riesim mna skor zaujimalo co sa v jej hlave odohrava