Agresívne správanie rodičov voči deťom v našom paneláku

loknicka
21. okt 2014

Dobry den - neviem ako opisat situaciu... v panelaku na nasom poschodi byva socialne slabsia rodina... maju male deti a rodicia maju dost agresivne spravanie na deti. neustale na ne kricia-vrieskaju. neviem ci sa s nimi vobec rozpravaju normalne. nadavky typu dement, smrad, bastard a vulgarne slova su samozrejmostou. deti casto placu. ja mam male dieta a neviem si taketo spravanie ani predstavit. je mi deti luto ze tak musia vyrastat. co by ste robili? poradte. dakujem

popelka5000
21. okt 2014

este ma napadla jedna vec,ked to budu zase robit zavolaj na policiu a povedz ze si myslis ze deti su v ohrozeni zivota ,toto presne povedz nevolaj ale mestskych ,ale statnych....

sharlotta
21. okt 2014

Len na margo temy, nehovorim, ze je to tento pripad konkretne, ale nasa dcera je take zivsie dieta a je vyborna herecka, reve az hystericky, ked jej nieco nechcem dat, alebo zakazem a dokonca, ze "mamiiiiiii, ja ta tak velmi luuuuubim a ty mi toto robiiiiis, nebi ma mamiiiii." A to sa jej ani nedotknem, ani ju nejdem bit! Tiez si mozno susedia myslia, ze ktovie co my jej robime. A ked som ju odstavovala, tak prevrieskala cele noci (mala 2 roky). To som sa cudovala, ze na nas naozaj tu socialku nezavolali. Tak len tolko, ze socialku naozaj ked si je clovek isty, ze sa tym detom ublizuje. Netreba veci riesit vzdy iniciativne s horucou hlavou.

kikina84
21. okt 2014

@loknicka ak zavolas socialku...tak proces je velmi rychli..socialka da echo na sud..a sud ked vyda predbezne rozhodnutie k odobratiu deti,tak deti v priebehu par dni skoncia v detskom domove,az po dobu ,kym sa cela situacia nepresetri..a pokial je to tak ako hovoris,tak deti stravia prevdepodobne Vianoce v detskom domove..Neviem co by som robila ja,pravdepodobne rodicia zle znasaju ich situaciu ze nemaju peniaze,tazko sa predieraju zivotom a vybijaju si zlost na detoch,co ich samozrejme neospravedlnuje...Deti su male podla toho ako pises,rodicia su pre nich vsetkym,neuvedomuju si ze su tercom zlej existencnej situacie ich rodicov,ale predpokladam ze im doma bude lepsie ako v detskom domove..Samozrejme len za podmienok ze niesu fyzicky tyrane,vtedy by som nevahala..ale co sa tyka nadavok,tie im ustedria aj v detskom domove..tam sa s nimi nikto maznat nebude..a to mi mozes verit ze viem o com hovorim..Takze skor by som si vsimala ci tie deti nemaju nejake znamky bitky,alebo modriny ,vtedy by som podnet dala urcite..Ak by chcel niekto reagovat na moje prve riadky ohladne postupu socialky,tak tento postup je u nas aktualny od februara tohto roku..ak si pamatate bol kvoli tomuto aj protest po celkom Slovensku,pretoze socialny pracovnici dostali do ruk esa,vdaka ktorym staci jeden jediny podnet na socialke a dieta bude odobrane rodicom,az po dobu ,kym sa nepresetri situacia a opat nerozhodne sud..Od februara tu boli dva take pripady,jeden v TT a jeden v BA..kde po jedinom jednom nahlaseni od anonymu,boli deti odobrane ..chlapček zo školky bez vedomia matky a dievcatko zo skoly bez vedomia matky,,deti boli umiestnene do dosacnych centier a trvalo niekolko mesiacov,kym sa pripady vysetrili..Nasledne na to oba pripady boli posudene ako negativne a deti boli po niekolkych mesiacoch vratene rodicom,lebo nepreukazali ziadne znamky fyzickeho tyrania..zial deti z toho maju traumu do dnes..
Takze nebudem tu s nikym o tom diskutovat,povedala som si svoj nazor a kludne ma za neho aj zožerte..len tym chcem povedat ze by som si naozaj velmi velmi premyslela korky a zistila skutocny stav veci skor,ako by som nieco take podala na socialku..

loknicka
autor
21. okt 2014

@patanna na vine by boli urcite najblizsi susedia a to my niesme... no neviem...

loknicka
autor
21. okt 2014

@marcelinka33 a co keby som zavolala socialku namiesto odkazu... ked maju taky sposob zivota tak odkazom by sa to asi nezmenilo!!!!! im to je jedno!!!

loknicka
autor
21. okt 2014

@marcelinka33 a tiez prilepit nieco na dvere nieje len tak. byvaju 5 osob v dvojizbovom byte. vsetko pocut a stale z nich niekto niekam beha!!!!

loknicka
autor
21. okt 2014

@popelka5000 nahlasit sa da aj telefonicky len neviem meno. su tu v podnajme nemaju menovku a je tu okolo 50 bytov takze to nieje lahke zistit ale skusim od postarky 🙂

loknicka
autor
21. okt 2014

@sharlotta chapem ale ked niekto detom nadava do bastardov, smradov tak nejde asi o "zivsie" dieta.... ta reakcia a plac su automaticke ☹

loknicka
autor
21. okt 2014

@kikina84 mas v mnohom pravdu hlavne voci detom ale vsimla som si aj to ze mama s detmi na prechadzke a ona hamburger deti ani len rozok a nebolo to raz. idem domov mama bez deti si to zamieri rovno do herne...

zajkka
21. okt 2014

@david1991 super nápad

klya
21. okt 2014

@loknicka Ja by som bola v týchto veciach veľmi opatrná. Ako dieťa sme tiež mali v baraku rodinu, že sa stále kricalo. Ja som na to nebola zvyknutá, tak to bola úplná hrôza. Pripadali mi agresívni, hrozni. No ako staršia som pochopila, že je to len ich natura, spôsob. Rodina držala pokope a úplne jasne boli veľmi sudrzni a v pohode. Ty sama musíš vedieť, v akom je to stave, a ci treba zasiahnuť. My ich na koňovi nepocujeme, ťažko teda môžeme hodnotiť.

zajkka
21. okt 2014

@loknicka treba aj toto spomenut.,ze ona sa preziera hamburgermi a deti sa pozeraju...kamaratka je socialny pracovnik,ak chces sa jej popytam na postup, ale oni su velmi radi,ze im taketo pripady nahlasia,ved nato su tu vlastne.Prosim ta,pomož im.Bolo by prirodzene,ze deti by plakali,keby im ich na čas zobrali,lebo poznaju ich,myslim rodicov od narodenia a cudzích sa boja,ale aspon na cas sa ukludnia psychicky....

sharlotta
21. okt 2014

@loknicka jasne, chapem, len som mala nutkanie dat fakticku... 😉

loknicka
autor
21. okt 2014

@zajkka prosim ta opytaj sa. budem ti vdacna. dakujem

zeriempizzu
21. okt 2014

@klya presne tak! Kazdy ma ine sposoby. Ale dnes je moda starat sa do druheho a hned volat socialku.

loknicka
autor
21. okt 2014

@sharlotta jasne beriem kazdy nazor.dakujem. nieje lahke riesit taketo "veci"...

zeriempizzu
21. okt 2014

@loknicka vsak to je dobre, deti by nemali jedavat hamburgery - ved to ani nie ie jedlo, prepana!

loknicka
autor
21. okt 2014

@zeriempizzu to ano ale 3 deti na nu pozeraju ani rozok ci tycinku im neda ale ona si dopraje. ide o princip. ja by som im tiez hamburger nedala!!!!

klya
21. okt 2014

@loknicka A vidíš na tých deťoch, že by boli podvyživené? Majú modriny? Sú špinavé, zanedbane? Podľa mňa práve toto si treba všímať. Že je v byte randal, keď je to dvojizbak a sú tam 3 deti.... No divila by som sa, keby nebol. Čo tieto veci? Je niečo v neporiadku?

pipinka4
21. okt 2014

@kikina84 napisala si to velmi dobre a pravdivo.treba to velmi dovre zvazit.aj moja mala napriklad pisti kazdy bozi den bud sa blazni spdne place a takto dokola.samozrejme ked robi zle vyhresim ju a samozrejme sa rozplace ( momentalne je v takom obdobi ze si vsetko vydobija placom) clovek by povedal co tam s nou robime ale nic ani ju nebijeme nic a neviem si predstavit ze by na nas niekto zavolal socialku.taktiez sme cvicievali vojtovu metodu a to boli len hukoty a place.nastastie mame susedov co do nicoho nepchaju nos a hned vsetko neriesia.nepoviem ze decko chodi s monoklami a co ja vjem co este spinve dotrhane budis nech riesia ale ja by som asi socialku nevolala pokial nemam 100% istotu ze su tam deti tyrane.a ze matka mala hamburger a deti rozok mozu len dakovat ze im nedala take svinstvo nie? Jaj uz som sa nejako rozpisala xi xi.nie ale niekedy ma to sve ze su tu niektore zeny az moc akcne a pritom necedia co vsetko je zatym pocuju len krik a tot vse.tam nech sa radaej kazdy kukne u seba doma a da do poriadku a potom nech riesia druhych.

sharlotta
21. okt 2014

Ale ved ona pisala, ze im nadavaju do bastardov, tak to uz je prilis, nie?

loknicka
autor
21. okt 2014

@pipinka4 ale tie deti nemali ani ten rozok..!!!!. a nadavanie do bastardov,spin a podobne to asi nieje ok, a je to tak denne. a nakoniec matka zahlasi idem od vas bastardi do p..e ... ☹ tak neviem..

loknicka
autor
21. okt 2014

@sharlotta dakujem 🙂

loknicka
autor
21. okt 2014

dakujem za vsetky vase nazory. nieje lahke pocuvat tu rodinu a riesit tuto situaciu. kazdy nazor si vazim a pomoze ako dalej...

katarinamarkova
21. okt 2014

@loknicka
ked citis ze tie deticky trpia - konaj - uz len pre to, ze aj ked nahodou je vsetko ok, a su to len zive deti, aj moje obcas kricia ako by ich z koze drali 🙂 .....mozno je to aj tento pripad - socialk presetri, usudi ze je vsetko ok....mozno ta to bude trosilinku mrziet.
ale predstav si ako by ta mrzelo, keby tie deticky skutocne trpeli a nieco sa jedneho dna stane....ako by si si vycitala, ze si nespravila vobec nic - a mohla si!
skus zvazit ci je lepsia jedna necakana navseteva socialky, ktora mozno povie, ze je vsetko ok, mozno konecne da situaciu do poriadku.....alebo nerobit nic a cele dni sledovat, pocuvat ci sa nahodou nieco skutocne vazne nedeje......

@marcelinka33 ten nazor - nestarajte sa do druhych zivotov.....no uffff nekomentujem radsej.
len k tomu dodam, ze aj tym, ze clovek nic nespravi ovplyvnuje zivot toho druheho, to ti mozno tiez raz dojde.

gretocka
21. okt 2014

tak mozno budem za zbabelca, ale ja by som do osobnej konfrontacie nesla, radsej by som anonymne poziadala o pomoc socialku.
Ono totiz clovek v dnesnej dobe casto aj pri snahe pomoct druhym, musi chranit v prvom rade svoju rodinu.
Ak su agresivni na vlastne deti, dovolim si tvrdit, ze v pripade "rypania sa do ich rodiny" agresivita vzrastie aj voci susedom.
Sice mi je deti od susedov luto ale bola by som velmi obozretna aby som nevystavila nebezpeciu svoje vlastne deti.
Ked je u nas na chodbe bengal od susedov (su to sami dospeli ludia) a manzel nie je este doma, vzdy mu volam nech este niekde pocka aby do toho nahodou nevpadol. Mam z agresivity strach....

loknicka
autor
21. okt 2014

marcelinka33 to tysi pisala prva aby som sa nestaralado zivotov druhych... !!!!!!!

loknicka
autor
21. okt 2014

@gretocka ja to chcem riesit anonymne najlepsie so socialkou...

pipinka4
21. okt 2014

@loknicka tak to je uz o inom lenze pokial im len nadava no len je to hrozne ja to chapem nikdy by som tak svojmu dietatu nepovedala ale co ak je to ich natura mozno aj k ich matke sa tak spravali rodicia.pokial su neni podvyzivene spinave dolamane monoklove by som to neriesila.poznam vela takych rodin co sa takto spravaju a viem na 100% ze te deti su neni bite ani inak tyrane fyzicky.aj mame takych susedov deti tam kricia este pomaly o pol noci.neviem ale ja by to nenahlasila pokial si si neni ista ze su deticky v ohrozeni zivota.

luciacv
21. okt 2014

Možno na úvod postačí strčiť pod dvere/do schránky lístok, že je to nepríjemné a v snahe riešiť to môžete volať sociálku. Nemusíš sa podpísať, alebo môžeš poprosiť o anonymné sprostredkovanie domového dôverníka. Možno tí dospeláci potrebujú pomoc, tak ak máš v okolí nejaké poradenské centrum, skúsiť ich najskôr. Tiež som si hovorila, že na dieťa nikdy nebudem kričať, dnes má vyše 2 rokov a veru, už sme všeličo zažili. Odsudzovala som susedky, keď na svoje decká kričali, dnes sa na mnohé pozerám inak. A v rámci obdobia vzdoru už bolo aj také, že som niesla mláďatko na ramene, aby mi nekopalo do tehu bruška a snažila som sa ho dostať mimo autá a chodník a len som počula okoloidúce hundrať, že to dieťa príde o rozum. Rodič je v tej chvíli irelevantný. Nebolo by mi jedno, keby na mňa pre toto volalli susedia sociálku a dietko by mi dali do domova. Tiež o tom živote tam niečo málo viem.