Agresívne správanie rodičov voči deťom v našom paneláku

loknicka
21. okt 2014

Dobry den - neviem ako opisat situaciu... v panelaku na nasom poschodi byva socialne slabsia rodina... maju male deti a rodicia maju dost agresivne spravanie na deti. neustale na ne kricia-vrieskaju. neviem ci sa s nimi vobec rozpravaju normalne. nadavky typu dement, smrad, bastard a vulgarne slova su samozrejmostou. deti casto placu. ja mam male dieta a neviem si taketo spravanie ani predstavit. je mi deti luto ze tak musia vyrastat. co by ste robili? poradte. dakujem

pipinka4
21. okt 2014

@loknicka neviem len ma tak napadlo ze ty chces pomoct ale len aby si nespravila horsie ako to je.

popelka5000
21. okt 2014

@loknicka staci poschodie a cislo bytu

zeriempizzu
21. okt 2014

@sharlotta za nadavky sa deti neberu.

patanna
21. okt 2014

@pipinka4 aj psychické tyranie je tyranie. Nie je normálne takto nadávať svojim deťom. Znižuje im to sebavedomie, vznikajú komplexy, rodí sa v nich agresivita a budú sa tak správať v škole a neskôr ku svojim vlastným deťom. A kvôli tým rôznym komplexom a nizkemu sebavedomiu sa z nich môže stať aj chorý človek, kt bude ubližovať cudzím ľudom.

patanna
21. okt 2014

@luciacv je rozdiel kričať na svoje dieta raz za čas ( co tiež nemá veľký zmysel, no verím, že sa to niekedy stáva) a iné je svojim deťom denne nadávať, revat po nich, vyhrážať sa im odchodom atd. Kým tým prvým do určitej miery vychovávas, tým druhým spôsobom ide o ublizovanie. A to že dieta v čase vzdore pisti, kričí, hádza sa o zem je normálne, a či hystericky plače kvôli vzdoru alebo ked po ňom niekoľko minút vrieskaju, bijú ho alebo mu nadávajú, to sa dá ľahko rozlíšiť. Nemusím byt psychologicka.

cinkatko
21. okt 2014

Myslim, ze neni treba delat z komara velblouda. Jak vidim, mnozi z vas by volali socialku i na rodice, kterym by par krat ujelo doma sproste slovo, ci by jen dali diteti par na zadek?? Halooo??? Vzbudte se! Copak chcete i u nas zridit juvenilni justici???!!! Nerikam, kdyz chodi dite zanedbane, zije ve spine, ma tiky - (podivny strach z rodicu) apod. , utika z domu nebo naopak vubec nechce domu jit. Mnozi rodice (hlavne kdyz oba jsou pracujici) byvaji kolikrat "jen" unaveni, vycerpani a musite si sami priznat, ze prace, domacnost a pece o deti vyzaduje spoustu casu, trpelivosti a take sebezapreni. Vsichni jsme lide a mame doby, kdy mame do optimismu daleko. I pres to jsme vsak milujicimi rodici nasich nejkrasnejsich a nejcennejsich pokladu - deti. Zamyslete se pred tim osudnym krokem zavolat socialce, nebot tim muzete znicit zivoty tech lidi. Naporad zustanou pod dohledem a nehudou moci i jen zvysit hlas ("to nesmis!") na sve dite, strachujic, ze jim je odeberou, ........ Mejte na pameti, ze jednou se tou obeti muzete stat vy - jen kvuki nejakym babam z baraku, co daly rec s jinymi na netu a shodli se, ze jste ti nejhorsi rodice na svete,

tova
22. okt 2014

sanka mi pada, ked citam ako pisete ze je lepsie ked deti ostanu s rodicmi ktori im hresia, kircia, nadavaju denne deti zaspavaju v strese.. Socialka bez priciny nevezme deti, oni si overia so skolou, skolkou, lekarom atd. mozno aj tam su nejake problemy.

loknicka
autor
22. okt 2014

@tova presne tak. No niektore to nechapu. Urcite im nezaklope socialka a ze dobry berieme vam deti...

luciacv
22. okt 2014

A keď sme pozorovali v telke prípad Boórovcov, ako sme im držali palce. A oni nič zlé neurobili... či?

natuska87
22. okt 2014

@patanna nad nami byva "pani ucitelka ZS "...Slovnik tretotriedneho dlazdica, uvrieskana, vulgarna.jej deti su z nej vymetene, utiahnute...Neviem si predstavit, ako sa sprava k detom v skole...

pipinka4
22. okt 2014

@patanna vazne zachvilku sa tu bude volat socialka za zvyseny hlas !!! . A poton tu budete zakladat temy zakricala som na dieta socialka mi vzala dieta.potom uz bude neakoro plakat nad rozliatym mliekom. Zachvilku sa dostaneme do takeho rezimu kde deti na nas budu volat urady skrz to ze sme ich nutili jest zdravo pomaly haloooo toto vsetko si robime sami !!!! Paci sa vam situacia v anglicku ? Kde sa rodic pomaly boji ist k lekarovi ked dieta spadne? Tak vy tu za to momentalne hlasujete !!!!

vevinaaa
22. okt 2014

@loknicka ahoj, poznam.podobny pripad( donedavna sa dospeli hadali po nociach, aj vulgaarne, pomaly sa sli pozabijat, co a ako s detmi neviem)...chcela som to riesit osobne no nemam odvahu, rozmyslla som skor nad policajtmi nez socialkou, ale nakoniec som si povedala radsej nie...aj ked ide o anonimitu mam strach ci by sa mi to nevypomstilo a nemam zaujem v bytovke si robit peklo...nemam zapotreby aby som sa bala otvorit dvere ked budem sama z detmi, nakolko nikdy nevies, kto je aky clovek...aj ked mi bolo luto co prezivaju tie ich deti..ale radsej nehas co ta nepali, moze sa to zvrtnut proti tebe..a ani nevies ci nieco detom chyba, a...nevidis za zatvorene dvere..kazdy mame ine nazory, ine postoje, a mame ine normy, a inym sa riadime, aj ked.nie vzdy je to spravne...no je to na tebe..

kikina84
22. okt 2014

@pipinka4 ja to doveryhodne poznam ..mam navyse hyperaktivne dieta..a aj psychologicka mi hovorila ze zo strany matiek ktore taketo deti nemaju nebudem mat pochopenie,ze si mam na to zvyknut..ako hovorim nie vsetko je take zle ako na prvy pohlad vyzera..radsej si vsetko dobre preverim

pipinka4
22. okt 2014

@kikina84 presne tak a nam idu este aj zubky momentalne je chorucka takze si to vies zivo predstavit.a abi nehovorim o tom ze ona ma 4 deti.to je cista psychycka vycerpanost.kazda jedna co to tu riesi by som dopriala na tyzden 4 deticky a ako by to zvladli.podaktore nezvladaju jedno a bie este 4.co by hovorili po tom tyzdni by ma veru zaujimalo.

cinkatko
22. okt 2014

no vsak ano holky, o to tady jde - sama bych brala deti tem, co se vubec nestaraji. Mam strach tady v uk, kdo mi zaklepe na dvere, mala mi obcas chyta nervaka, hazi s sebou o zem, krici, place, kdyz ji nedovolim si hrat s necim nebezpecnym... Sousede si ale muzou myslet, ze ji triskam hlava nehlava, k tomu obcas zvysim hlas... 😖 Fakt mam obavy je dat i v pozdejsim veku do skolky... Muzes dat detem vse, jakmile se vsak nekomu neco nebude libit, uda te soudum a vezmou deti i bez tveho vedomi. O to tu jde, ze tem v osadach deti nikdo nebere, ale nam slusnym lidem je vezmou hned. Podivejte se obas na tv show, jak tu ty uklizecky uklizeji v uk. Ti lide maji deti v takove spine a hodne lidi se divi, jakto ze jim je nikdo nevzal??? Zda se mi, ze v cr se to jmenuje "mate doma uklizeno?". Ja jsem uz asi blba nebo paranoidni, o sve deti mam takovy strach, ze se z toho tu brzy zblaznim. Cetla jsem nekde, ze rocne odeberou deti x tisicum pristehovalcum . Viz pani Borova apod. Nevinni lide no 😔

zuzanka999
22. okt 2014

@loknicka u nás v paneláku sú také dve rodiny.. oni nekričia ale priam ziapú na plné hrdlo.. steny sú tenké a všetko počuť.. tiež mám malé dieťa a stíska mi srdce pri pomyselní čo tie deti tam zažívajú a čo z nich vyrastie.. netuším ale čo s tým robiť... 😔 Myslím si že "udanie" na sociálne by bola asi jediná možnosť ale podľa mňa by sa tým aj tak nič nevyriešilo.. 😖

lujza123
22. okt 2014

Poznat hranicu medzi hlucnejsou rodinou a tyranim deti je niekedy tazke. Tiez mame susedov, stary + stara + dcera + dcerin maly syn....oni po sebe kricia vsetci, myslim ze je to ich normalny sposob rozpravania, uz vykrikuje aj najmensi spunt co nema ani 3 roky. U nich to nevyzera ze by boli nejaky tyrani, proste su taky. Ale zazila som na jednom podnajme takych susedov ked stary ozran mlatil doma zenu aj asi 14 rocnu dceru, bolo to pocut, krik, rany, zensky plac. Aj som im tam bola klopat a vyhrazat sa policajtmi...stary na mna vtedy blacal jak nepricetny, aj som tych policajtov volala...marne, prisli, zaklopali, stara povedala ze je vsetko v poriadku a odisli....ale bol aspon par dni klud potom...Aj ked nakoniec mi bola ta pani este vynadat ze nech sa do nich nestaram. Strhana zena s modrinami na tvari.

Niektore tu pisete ze lepsie je sa nestarat...ale da vam to svedomie? Co ak prave vo vasom susedstve umiera dalsia mala 3 rocna Lucka (ta co jej mrtvolku schovavali 2 roky v skrini)..budete potom zit s tym vedomim ze stacilo mozno trochu zaujmu, jeden anonymny telefonat a bolo by vsetko uplne inac...

loknicka
autor
22. okt 2014

@zuzanka999 presne ako ta rodina o ktorej pisem... tie deti musia hrozne veci zazivat-citit uz len pri tom vrieskani a nadavkach...

kikina84
22. okt 2014

@cinkatko ty s v UK?

cinkatko
22. okt 2014

@kikina84 ano a tady co vim je ta juvenilni justice... mimochodem pry uz zacina i u nas ☹

cinkatko
22. okt 2014

@lujza123 taky pravda, jsem se dozvedela, ze nedavno matka fetacka schovala drogy do detske flasky a nanestesti se z ni ta 2 leta holcicka napila ☹ Nebylo ji pomoci. ☹ Matku obvinili z vrazdy a otec (taky fetak)obvineni odmita... Proc TAKOVYM stat nebere deti???? 🙄

cinkatko
22. okt 2014

@kikina84 jinak sve dite nemlatim, jen kdyz opravdu neposlechne zvysim hlas, reknu to nedelej apod. Jenom jsem chtela zakladatelce dat vedet, ze neni vsechno tak jak vypada. Natoz deti v obdobi vzdoru, kdy se jim kde co nelibi, placou, jsou pomalu "hystericke" avsak rodice jim vubec neublizuji, naopak je chrani pred nebezpecim.

tova
22. okt 2014

@kikina84 ked mas hyperaktivne dieta a denne mu hresis, nadavas a neviem co tak amen. Daj si tabletky ty. Clovek moze byt vytoceny ale to ta psychologycka nauci ako ovladat a uz vobec nie pouzivat vybrany slovnik.

cinkatko
22. okt 2014

@tova promin jestli se pletu - pani vsak nevzpomenula nadavky a hrube chovani vuci svemu diteti ! Hyperaktivni dite nemusi byt za kazdou cenu tyrane z pohledu jineho cloveka.

kikina84
22. okt 2014

@tova ty si obycajna chudera a viac k tomu asi nemam co dodat..ja som niekedy povedala ze nadavam dietati?pisala som to niekde? tak mi nepodkladaj nesmysli..a staraj sa o svoje deti laskavo..ak nejake vobec mas..!!!

kikina84
22. okt 2014

@cinkatko @tova cinkatko..tato uzasna zienka tova je tu znama firma,takze s nou netreba ani moc komunikovat..ona ani sama ziadne deti nema,,takze velmi dobre isto vie, ako sa s detmi zaobchadza..naozaj ona nestoji za rec 🙂

cinkatko
22. okt 2014

@kikina84 😀

lujza123
22. okt 2014

@cinkatko myslim ze preto, lebo o nich nevie

inngridka
22. okt 2014

@pipinka4 tiez si myslim ze dnesna vychova deti je katastrofalna...bojim sa co z tejto "uzasne" vychovavanej generacie vyrastie, sami rozmaznanci s prehnanym sebavedomim, lebo mamicky sa zo svojich deti idu pototo, dietatko nic nemusi iba moze ak chce. Ucitel je dnes nula, zvysenie hlasu je v dnesnej dobe neprijatelne a pritom vedzte mile damy ze 90% vasich deti by si zasluzilo poriadne vytrieskat z casu nacas po zadku.

pipinka4
22. okt 2014

@inngridka presne tak a preto sa tu dnea riesi to co sa riesi ze nejaka mamicka kricala po detoch.a poton to aj tak vsade vypada decka skacu rodicom a ucitelom po hlavach.vynadaju im spinavo narocky terorizuju a ucitel to moze akurat tak pretrpiet levo pokial len sa zazenie uz je na koberci u riaditela a tymto temtop uz to tak bude aj doma ze decka sa nam budu vyhrazat policiou a uradmi.a vacsinou take neusmernene decka sikanuju slusne deti.je to vsetko chore na hlavu postavene a mozu za to vsetko ti akcni ludia co do vsetkeho pchaju nos a hned vsetko riesia aj ked vedia o tom velke gulove.v nasich casoch rodic a ucitel znamenal respekt a dnes? Maximalne nieco tam vykadene od psika.