Ako fungujete v domácnosti?

nasta55
1. okt 2013

Vytvorila som diskusiu ohladom prac v domacnosti ako fungujete? Ako casto perete, upratujete. Ci zehlite vsetky veci a chcem sa spytat na obliecky ci ich zehlite a ako casto vymienate postelne pradlo? 🙂 🙂 🙂 🙂

romcha
1. okt 2013

ježišmaria,ja raz za tyzden znesiem nase dva kose na pradlo do pivnice,urobim takých 13kôp,a periem cely tyzden,za ten tyzden co periem,sa nazbiera nejake to pradlo navyse,deky,nevliecky,obrusy,rifle(tých mužových 30.zatial co ja chudera nosim dvoje dookola 😀 ) no a potom to nema kto žehlit.žehlim až vtedy,ked mi eiffelovka padá 🙂 sem tam ked mam vela navlečok tak idú do manglovne...rano si upracem postele s babami, najeme sa,upraceme si po sebe-umyva umyvacka,potom nastupuje nekonecne upratovanie napriklad topanok,baby si otvoria skrinu a vytahuju vsetky topanky,ked vsetky vytiahnu,idu dalej-vtedy nastupujem ja.ked su upratane,pridu znovu...no neviem cim to je,ale moje deti sa v "bordeli"hrat nechcu,urobia bordel vzdy tam,kde je upratane,potom si uvarime obed,to po sebe vacsinou umyvam,teda hrnce,to ma bavi 🙂 potom ked je ticho konecne 😉 ,tak si poutieram prach-3krat do tyzdna,vysavam priebezne kazdy den,sanitarny den wc kupelna,podlahy mam 1x za tyzden.inak som leniva jak voš.ale upratujem ja,muz iba ojedinele-ale aj on vie nase byvanie vyšperkovať jeho šikovnymi ručičkami,stači ked vytiahnem zenske zbrane.

zita19
1. okt 2013

@chrumka84
@zuzinka1989
@briketa
a vsetky ostatne:
Podlaha neostane cista, decko suche a manzel spokojny (matka Murphyova)
Vianoce nechodia s rohami a Tvoje okne ich nezaujimaju (moja baicka)
Chlap bude spokojny len ked bude najedeny, vyspaty a vytrtkany (vsezko naraz)
Ked nie je elektina neda sa prat, varit to si chlap ani nevsimne, spozornie ked bude v chladnicke teple pivo ale ze neda sa pozerat fotbal ho vytoci.
Detom je ukradnute ci maju upratane, hlavne, ze stravia cas s rodimi haranim, citanim, blaznenim a najlepsie, ked rodicia zo seba dokazu urobit debilov a vymyslat dobrodruzstva.
Nie sme otrokmi ani nasich deti, ani manzelov, ani domacnosti a vonkoncom sa nic nestane, ked vylozime nohy na gauc.
Moja byvala mala taku vetu: Robota ne ko..t, postoji! Trosku drsne ale presne 😀

zdenuska213
1. okt 2013

Tak to som asi ja jedina co drhne okna 1-2 x do mesiaca, periem kazdy druhy den na dve pracky, zehlin 1x do tyzdna , postelne pradlo 2x do mesiaca, podlahu zametam kazdy den , kazdy druhy umyvam. Ale zas je rozdiel upratovat nas jednoizbak ako upratovat 3 izbak pripadne chalupu.

martina833
1. okt 2013

Domacnost som sa snazila zariadit tak, aby som mala s nou co najmenej roboty: ziadne zaclony, zavesy, lapace prachu, policky, nezehlim nic, lebo mame susicku. Periem 1 krat za 2 tyzdne 4-5 pracok. Obliecky prezliekam asi 3 krat do mesiaca. Mame 1,5 rocnu dcerku, upratovat po nej by sa zislo aj kazdych 10 minut 😀, vysavat pri nej musim pomaly kazdy den, stoly, zrkadla tiez treba utierat kazdy den, kupelnu a kuchynu upratujem asi 2x do tyzdna (umyvanie podlahy a vsetkeho), inde podlahu neumyvam aj mesiac a viac, ked vyzera ok 🤐 .

zita19
1. okt 2013

Opravujem, nie moja byvla ale byvala KOLEGINA

palomka
1. okt 2013

ja vysavam kazdy den, niekedy aj 2x za den. kvoli psovi a detom. postelne periem 1x za mesiac, ostatne veci podla potreby. vacsinou sa mi za tyzden nazbiera farebne pradlo, biele aj tmave, niekedy aj cisto ruzove :D varim kazdy den, niekedy kazdy druhy. zmyvam podlahu podla potreby, minim. 1x za tyzden. okna som teraz umyla. tie zvyknem tak 3-4x do roka. riady teraz rucne, umyvacka je pokazena. a prach utieram ked utieram stolik v obyvacke, co je kazdy den (mam len 3 skrinky). a priebezne si upratujem v skriniach, skrinkach v kuchyni... wc a kupelna, kazdy druhy den. zehlit... nezehlim, vacsinou iba v lete 🙂

michaelamilan
1. okt 2013

Periem skoro každý deň, žehlím 1-2x do týždňa večer žehlím 90%vecí, hlavne pre mm košele do práce musia byž TIP-TOP - veď je to moja vizitka 😉 . Obliečky mením cca každé 2 týždne(mám rada keď sú stále voňavé.) Zem zametám a umývam každý druhý deň keďže mi malý začal štvornožkovať.
Tiež nemám vyhradený "upratovací deň" jednoduch keď je niečo treba upratať, tak to upracem, víkendy máme rodinné- výletíky apd, čiže upratovanie sa koná cez týždeň 🙂 a čo je dôležité vtedy keď sa mi chce 😀 či ráno či večer, je to jedno, hlavne nech je aký taký poriadok 🙂
Prach utieram 2x do týždňa.

babatko2010
1. okt 2013

@briketa presne,ja som to tiez nenavidela ked som sa v sobotu rano zobudila a cely den nieco upratovat,vo svojej domacnosti upratujem priebezne,kazdy den nieco a cez vikend kolko krat uz nieje co a radsej idem s detmi von alebo na navstevu😉

vivusika
1. okt 2013

@zdenuska213 tak ja bývam v rodinnom trojizbovom dome a okná umývam 1x mesačne, záclony periem 2x mesačne. Periny prezliekam 2x do mesiaca, vysávam denne a podlahy v chodbe,kuchyni umývam denne - mali sme kocúra, teraz dvoch psov 🙂. Kúpeľňu a wc 1x týždenne poriadne, počas týždňa iba čo treba... periem cca 2x do týždňa dve práčky ale žehlím iba najnutnejšie, takže minimum 😉

mamavera
1. okt 2013

@zita19 som tu chcela napísať, že mením posteľné prádlo každý druhý deň, vysávam tri krát denne a varím denne iné jedlo na obed a iné na večeru, ale už by som si tu dnes koledovala o jednu po ......

maca_p
1. okt 2013

@vivusika chcela by som ta mat doma 😉 🙂

maca_p
1. okt 2013

@mamavera to uuurcite by ti tu niekto uveril 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamavera
1. okt 2013

@maca_p teraz už určite nie, niektoré baby ma poznajú, ale bola som kedysi taká trúba, že som si myslela, že musím mať vždy všetko a všade dokonale poupratované 😝 😝 😝 😝 , našťastie som z toho vyrástla.

zita19
1. okt 2013

Moje okna su stastne, ked su umyte 2 krat za rok. Takisto aj moja jedina zaclona. Periem asi tri pracky do tyzdna ale uz sme doma sami s chlapom. Ked tu boli deti, tak sa pralo aj denne. Moj jediny koberec sa vysava raz tazdnne a zvysok podlah podle potreby alebo nalady. Zehlim len to co je nevyhnutne tak raz za dva mesiace nazbieram jeden kos a napriklad postelne som zehlila napsledy tak pred 25 rokmi.

tajka1986
1. okt 2013

Tak uz sme dve exotky,akurat ze ja periem kazdy den 😉 @wonderwall

zita19
1. okt 2013

Raz bola u nas moja vrelemilovana svokrusa, ktora zastava nazor, ze som to najhorsie co mohlo jej syna postihnut a nezabudla mi pripomenut, ze mame zakydanu dlazku v kuchyni a ako ziariivy priklad vzornej gazdinej mi uviedla jej neter. Ze u Zitky by sa dalo z dlazky aj jest. Na to som zakontrovala, ze my mame taniere, takze z dlazky jest nemusime.
(zhoda mien ciste nahodna a baba je na rozdiel odo mna zena v domacnosti)

briketa
1. okt 2013

@zita19 EJMEEEN! S tym chlapom to je taka pravda, ze by to mohlo ist aj do citanky ! :D

nasta55
autor
2. okt 2013

Ja upratujem wc kupelne 1X za tyzden, periem 2X tyzdene, vysavam kazdy den tiez koli malemu lebo to je stale nieco namrvene na zemi, zehlim skoro vsetko az na utierky, uteraky, spodne pradlo a sekla som teraz aj s oblieckami kedze ich casto vymienam.

jabadaba
2. okt 2013

upratujem ako vyjde, ak nevyjde, nejdem sa vesat. Zdielam nazor Brikety a Ichbinch. Mam rovnaky pristup. Co vladzem to porobim, ine odlozim na dalsie dni. Robota nie je zajac, neutecie. Kominy v skriniach mat nemusim, naskrobene zaclony ako u starej mamy detto. Po obede si radi vychutnavame pohodku namiesto frenetickeho zhonu co s riadom. To som zazivala prave u starej mamy a dakujem neprosim si viac takuto "pohodicku", ze len co sa usta utreli uz sa makalo v kuchyni. 😝 Byt priebezne udrziavame tak, aby sme sa nelepili o podlahu, inak tempo pianko, ziaden upratovaci teror voci nikomu. S muzom sa vzajomne kvoli poriadku nedusime. On vie presne co sa da stihat popri detoch a ak ma vyhrady tak bez zbytocnych preslovov sa chopi prace. Ja rovnako. V zasade mi nic z domacich prac necini problem, ale nemam potrebu to prehanat. Napr. ten mores umyvat okna pred Vianocami - zdravie mam len jedno. Umyjem ked je krasne jarne slniecko a cloveka to na ten luft aj same taha. Cize, umyvam a upratujem ked treba, nie ked sa to patri a ked sa mi najma chce.

haslerka27
2. okt 2013

vysavam kazdy den,kupelka a wc tak 2x tyzdenne,podlaha kazdy druhy den,oblecky 2x do mesiaca menim,prach prejdem v obyvacke kazdy den zhruba....co sa tyka prania tak podla potreby- ale v priemere kazdy druhy treti den zo2x denne.

1ingrida1
3. okt 2013

fuuha, tak ja vynasam smeti kazdy den, vysavam kazdy den a aj tak je stale namrvene na koberci (mame cierny koberec), takze vysavam poobede ked pride maly zo skolky a napapa sa, a este aj vecer pred tym nez dojde tato z roboty, aby nebolo zase namrvene.no niekedy vysavam aj rano,lebo ked maly ranajkuje tak je to vsade.takze niekedy naozaj vysavam 3x denne.dlazky umyvam jak sa mi chce, ked sa nieco vyleje tak hned, ale pokial nevidim spinu tak sa mi moc nechce.perem aj 4x do tyzdna, niekedy aj dve pracky za den.pradlo samozrejme zhromazdujem, ze sak to ozehlim.ale nakoniec len zhromazdim kopu pradla ktoru potom musim skladat.nenavidim skladat pradlo.zehlim len ked mam na to naladu,aj ked zboznujem vonu ozehleneho pradla.obliecky vymienam asi 3x do mesiaca, prach utieram tak raz za tyzden,zrkadlo umyvam aj 3x do tyzdna.okna su samostatna kapitola, lebo ked mi prepne tak ich umyjem aj 3x za mesiac a potom pol roka kaslem na ne.potom mi zas prepne a umyvam jednu zaluziu po druhej a potom zase okna.neznasam umyvat riady, aj ked ich musim umyvat aj 3 krat za den.wc raz,dva krat do tyzdna.strasne sa nam prasi v kupelke,nevjem z coho.a inak ked hocikto ku mne dojde, tak je tu stale bordel.ale ze furt.neznasam upratovat, ale ked upratujem,tak to trva aj 3 hodiny a upracem poriadne.lenze za dalsie 3 hodiny je tam znova bordel,pretoze nemam system a nevjem udrziavat poriadok priebezne.u nas je ten problem, ze len malo veci ma svoje miesto a ja niektorym veciam neviem vytvorit miesto.takze sa nam zhromazduju "kopky". ako kopy s nabijackami, baterkami, papiermi, perami. sluchatka atd. hlavne ze maly ma vsetky hracky vytriedene a kazda ma svoje miesto,jeho to ucim,ale seba to naucit nevjem :D raz za cas mi prepne, pozrem na youtube videa s profesionalnou organizatorkou, namotivujem sa a zacnem upratovat jak blazen,ale samozrejme uplne nesystematicky a vytvorim este vecsi bordel v snahe nieco nejak vytriedit a dopadne to katastrofalne :D

1ingrida1
3. okt 2013

jaj a varim dva niekedy az 3 krat denne... maly papa len urcite druhy jedal, ktoea ja uz koli ich frekvencii nemozem ani citit a tak si navarim ine. a chlap je vegetarian, takze zase zvlast.preto tie riady 3 krat denne.

beruska141
3. okt 2013

obyvacko-kuchynu (kde travime vacsiu cast dna) vysavam tak premerne 6x denne, ostatok poschodia tak kazde 3 dni, a horne poschodie som rada ak stihnem raz do tyzdna. periny prezliekam podla toho, kto sa ako spoti, pogrcka, prečúrka 😀 vacsinou tak raz za 2-3 tyzdne. tych milion okien umyvam az ked uz fakt doma nemam co robit (to sa nestava), takze je to max. 2x do roka. varim denne, niekedy aj viackrat, periem podla pocasia - cez leto aj 3x denne, cez zimu 2-3x za tyzden. zehlenie je moj relax, takze zehlim skoro vsetko, je to jediny cas, kedy moj manzel postrazi dieta aj na viac ako 10 minut, takze si zehlenie vychutnavam, iba ja, zehlicka, dve tony pradla, capuccino a hudba 😀 Sanitu podla potreby, ale nikdy nemam cas umyt obe kupelne naraz, takze jeden den jednu, druhy den druhu. a podlahy a prach - alebo v noci, alebo serem na to 😀 😀 😀

cawes
3. okt 2013

@nasta55 ahoj omyl ja zehlim vsetko. Ale po poriadku:
periem raz za tyzden, to periem väcsinou dva dni v kuse
velke upratovanie vzdy v pondelok ale ffakt ze velke no a potom stredu a piatok pustam robota nech povysava , niekedy je pusteny kazdy den 🙂
prach dva krat do tyzdna
zehlim raz za 10 dni ale vsetko, ponozky a spodne pradlo ma uz preslo ale inak malemu kompletne vsetko, a nam len tricka, kosele zehlim aj postelne pradlo, uterky, a aj uteraky

mimikas
3. okt 2013

@cawes prosim ta akej znacky mas robota a ako si spokojna, ja si chcem kupit ale nevyznam sa akeho a ani to ake programi budem potrebovat a ake su uz zbytocnost. dakujem

cawes
3. okt 2013

@mimikas ahoj ja mam roomba i robot, oni su prvy ktory s tym prisli na trh. Takze ja by som iny ani nechcela. Kamoska ma samsung a neni spokojna, Zalezi naco ho potrebujes teda na aky velky priestor bytu a ci mas doma koberce a zvierata. No a podla toho si vyberies. My mame i roobot 720 posledny model, tieto roboty nemaju neaky extra program, je to ciste na vysavanie, mozem si tam nastavit akym stylom ma vysavat resp. si scannovat zem, a dalej ktore dni a hodinu sa ma spustit. To som vyuzivala ked bol maly ako babätko tak bol nacasovany, sam sa spustil povysaval a odisiel na nabijacku. Teraz ho pustame podla potreby. Ma aj tzv. virtualne steny, ktore su super nato ked nechcem aby isiel do neakej izby alebo casti izby. Postavim tam tuto stenu je to taky vysielac a cez to neprejde.

simca06022011
3. okt 2013

🙂) Aj ked to vraj vobec nevidno, prach sa u nas utiera denne, vysava sa tak 2-3x do tyzdna (ked sme v praci a v jasliach, ked sme doma castejsie), umyvam ak sa nestane nehoda podlahu 1-2x do tyzdna. Periem vzdy ked sa nazbiera plna pracka, uz mam na to system, aby sa mi nenazbierala halda pradla ale predsa sa sem tam nazbiera (pride zasielka s novym obleckom, treba prezliect periny, alebo len pozbieram pradlo spinave/nosene kade tade a hned je kopa pradla..) a to potom periem v kuse... a stale... mame susiaren v panelaku, cize ziadny problem :P zehlim ked mam cas, najcastejsie raz za tyzden (bolo by to praktickejsie vzdy po vysuseni, no ale aj ine veci treba robit). Zehlim vsetko, a to myslim fakt vsetko.. nie len kvoli hygiene ale vyzera to lepsie v skrini :P S varenim kamoska nie som, to ked mam kopec ineho neriesim, vzdy si daco na jedenie najdeme 🙂) vdaka tomuto novemu postoju som vo svojej polovicke nasla za posledne dva tyzdne uzasneho kuchara (to som 9 rokov ani netusila). Inak smeti sa vyhadzuju raz denne, wcko si umyje po sebe kazdy a taku hardcore ocistu kupelne a wcka robim tak raz za tyzden. No ale okrem toho sa robi denno denne kopec ineho neporiadku ;) A kuchyna to je kapitola sama o sebe.. okna umyvam ked mam cas, kludne aj po jednom... tak 2-4x do roka, ako ktore... 🙂)) Žaluzie vysavam, ked ma napadne 🙂

simca06022011
3. okt 2013

ja mam tiez roombu od irobota, je uzasna a najlepsia 🙂)) ale hlavne ked nie som doma, inak mi ide na nervy dost v tomto nasom malom byte 🙂)) uz ju mam riadne davno, pouzivali sme ju tak ze bola nastavena na obed/pracovny den.. spustila sa a vsetko povysavala a supla sa na nabijac.. a cistila som ju priebezne ked sa dalo... inak ked som bola s malou doma, mi skor prekazala, lebo kym ja povysavam cely byt za 5 minut, ona to robila hodinu + prelozit do kuchyne... cize to hucanie pocuvat ma nebavilo a preskakovat ju a odpratavat malu z cesty 🙂 ale kes sme sli von sem-tam som ju aj pustila 🙂))

mimikas
3. okt 2013

@cawes super dakujem, no my mame byt 85m, a ziadne koberce a zvierata, ale vysavat aj tak musim kazdy den, hlavne ked moj maly prebehne po byte, tak by sa aj 10 vysavacov uzivilo :o)), prosim ta a odkial si ho kupovala a kolko ta vysiel?

cawes
3. okt 2013

@mimikas aj my mame taky velky byt. Ja zijem v zahranici a kupovala som ho tym padom tu u nas vo svajciarsku. Ceny su podobne ale ako na sk a myslim ze nieco okolo 350-400 euro nepamätam si presne. Ale ta investicia sa urcite oplati. Teraz je novinka da sa kupit aj robot ktory umyva podlahu aj na mokro tak uz pokukujeme aj po nom, len este nie je tak dobre vychytany 😀