AKo sa odpútať od expartnera?

77vera771
10. júl 2019

Ahojte.
Neviem ci mi niektora poradite a ocitli ste sa v podobnej situacii. Kazda rada je asi pre mna momentalne draha 🙂 neviem sa citovo myslovo fyzicky mentalne a neviem este ako odputat od ex milenca. Mam rodinu dieta šťastne manželstvo a predsa som si nasla milenca. S milencom sme ukoncili vztah po v podstate vzajomnej dohode uz x-ty krat. Stale na neho myslim neviem sa sustredit na nic ine. Trpí tym moja rodina moja praca. Proste vsetkom nespoznavam sama seba. Niekedy si hovorim ze som mala trpiet radsej jeho nezaujem a klamstva ako byt bez neho. Co vam pomohlo ak ste sa ocitli v podobnej situacii. Stale myslím na to ake to bolo krasne uzasne a zabudam na to ako mi ublizoval. Viem ze by to nikam neviedlo zijem asi v sebaklame...

mrkvicka060
10. júl 2019

@77vera771 a manzel teda co? Stoji za povsimnutie, ci aky mate vztah. Co keby si sa hlupo nepodporovala v trapeni sa kvoli milencovi, ale otvorila oci a pozerala sa na to stastie, co mas doma? Ci to je moc nuda?

akecheta
10. júl 2019

@77vera771 V tomto prípade by ťa malo viac trápiť, ako si ublížila svojej rodine, nie to ako ty sa trápiš pre ex milenca...nemyslíš?

chvostik1
10. júl 2019

Ako to mohlo byt krasne a uzasne a zaroven si mala trpiet jeho nezaujem a klamstva? To sa mi teda vzajomne vylucuje. Respektive, bolo to krasne a uzasne len pre teba.

Skus sa teraz zamerat hlavne na to ako si zlepsit vztah s manzelom aby ta naplnal a nemusela si mysliet na to, ze si najdes milenca alebo sa vratis k tomu byvalemu.

Pracuj na svojej rodine, na vztahu s manzelom a snaz sa odstranit dovody pre ktore si mu nasadila parohy.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
queen_mary
10. júl 2019

Psycholog. Nie v zlom, ale naozaj pomoze. Vyrozpravas sa, rozoberiete to, mozno prides na nieco, co si ani nevedela. Pomoze ti upratat myslienky.

nika898
10. júl 2019

@77vera771 ako ti tu uz zienky pisu spomen si preco si sa zalubila do svojho muza a preco si si ho brala. Ozivte vase manzelstvo, venujte sa jeden druhemu, chodte na dovolenku, vylety. A este aj psycholog urcite pomoze. Predstav si ako by si ublizila manzelovi keby sa to dozvedel. Zacni od znova a hlavne od seba.

drobcek53
10. júl 2019

V tomto prípade si nedám servítku pred ústa.. Chápem, že nie všetko je čierne alebo biele.. Chápem a viem aj to, že vo vzťahu sa dejú všelijaké veci, aj dobré, aj zlé... Ale toto akože fakt? Píšeš, že máš dieťa a ŠŤASTNÉ manželstvo... a napriek tomu si bola schopná ublížiť svojmu mužovi tým, že si rozťahovala nohy druhému mužovi.. OK, sme ľudia, nie stroje, chyby robíme každý.. Ale namiesto toho aby teda riešiš vnútorne akú chybu si spravila, ako si ublížila svojmu mužovi, máš výčitky svedomia, trápiš sa, že sa nedokážeš bez výčitiek pozrieť mužovi do očí a večer si k nemu líhať ako keby sa nič nestalo... namiesto toho riešiš milenca a to aké to bolo krásne a úžasne.. Ako vážne? Máš city? Svedomie? Nezvyknem byť zlá.. Ale na toto žiaľ nedokážem mať pekné slovo a ani pochopenie ☹

jallka11
11. júl 2019

nechápem tomu a prepáč ale stratila som sa v tom tak trocha. ako môžeš mať šťastné manželstvo, keď si bola schopná svojho muža podviesť? hmmm - to klameš teď koho, že ste šťastní?

0silvia0
11. júl 2019

@77vera771 na tvoje duševné tyrave stavy kašlem, asi si zaslúžiš toto prežívať, lebo si si to sama spôsobila. Ľutujem tvoje dieťa a tvojho muža. Aby matka ochudobnovala svoju rodinu svojou nepritomnostou tým, že buduje vzťah s milencom je neprípustné. Tebe to nie je ľúto? Nemáš žiadne svedomie? Čas, ktorý si trávila s milencom si mohla venovať aspoň svojmu dieťaťu, keď už nie manzelovi🤨

elementissa
11. júl 2019

Naša mamina hovorieva - aký išol, takú našol. Asi mate to klamanie a nezáujem spoločnú chakterovú vlastnosť s milencom - ty klameš a nezaujímas sa o svojho manžela a milenec klame tebe (prepáč, ak som hnusná, ale mne to príde takto fér, nemôžeš očakávať, že keď ty podvadzas manžela, tak budeš šťastná vo vzťahu s milencom 🙈 karma je zdarma bejby)
Ak si s manželom nešťastná, nemilujes ho, nepritahuje ťa a ja neviem co ešte, tak to rieš v prvom s nim. Možno to nejako spolu vyriešite. Keď nie, tak sa rozvedte. A potom si nájdi nový vzťah, ktorý ti bude klapat. Ale sedieť naraz na dvoch stoličkách a ešte očakávať aj šťastie, to je naivne. A trápiť sa viac kvôli milencovi, ako kvôli tomu, že si si rozbila manželstvo a rodinu... To je minimálne zvláštne. Ak ti to nie je ľúto a radšej by si bola s milencom, tak sa s mužom rozved a neublizuj mu takto vedome. Máš právo byť šťastná s kým chceš, ale nie na úkor toho, aby druhí trpeli. Takže manžela bud uzavri alebo manželstvo naprav. A potom rieš milenca. Bud sa k nemu vráť po rozvode s mužom alebo ho navždy vymaž zo svojho života

77vera771
autor
11. júl 2019

@mrkvicka060 manzel je pekny chlap mudry sikovny ale sme spolu uz 15 rokov. A mas pravdu hlupo sa v tom podporujem a nevazim si samu seba ze sa takto trapim. Je to lahke povedat ze netrap sa nerozmyslaj ale asi nic ine mi neostava. Lebo by som sa z toho zblaznila

77vera771
autor
11. júl 2019

@akecheta ano aj to ma trapi samozrejme

bibinka379
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliet86
12. júl 2019

@77vera771 preco si si nasla milenca? co sa vtedy dialo v tvojom zivote? vo vasom manzelstve? ake bolo vase manzelstvo predtym? je milenec zenaty ma rodinu deti? vies ono zakazane ovocie chuti najlepsie.... garantujem ti ze po 15tich rokoch s milencom by si sa citila takisto mozno aj horsie mozno by vam vztah ani tolko nevydrzal. tak sa priznaj co robis manzelovi a milenec nech sa prizna manzelke. mozno potom sa vam obom odrazu lahsie zabudne 🙂 nie je umenie noveho chlapa pretiahnut ako za mlada ale stale sa vediet prekvapit s tym svojim kazdodennym chlapom. mozno si milencom kompenzujes nejaku neistotu prazdnotu neuspech... chod ku kvalitnemu psychologovi.... clovek ktory ma rad sam seba a je silny nema vztahy mimo oficialneho vztahu. takze asi sa potrebujes posilnit a mat rada

0silvia0
12. júl 2019

@77vera771 no to je fakt ospravedlnenie nevery, že ale sme spolu už 15 rokov🙄
Ja som s manželom "už" 18 rokov, nehovorím, že vždy okolo nás lietali ružové srdiečka a ružové obláčiky, ale nevera - to by som mu neurobila. Z úcty k nemu a z úcty k nášmu vzťahu

77vera771
autor
13. júl 2019

@juliet86 ano mas úplnú pravdu. Nemam rada sama seba. Prisla som na to. Akokeby som potrebovala citim priazen a naklonost a chcenie od ineho muza a zostala som na tom zavisla. Je to o mne a mojom nastaveni. Asi nic ine. Trapim sa suzujem a viem sama ze to nema vyznam a buducnost. Moje manzelstvo bolo uzasne bezproblemove laskyplne. Prislo to ako blesk z jasneho neba. Necakane. Ani neviem ako sok do toho spadla. Viem ze s milencom nemam ziadnu budúcnosť. Viem ze raz by sa to skoncilo tak ci tak. Ale chyba mi to. Asi to napatie vasen vsetko to okolo. Bojim sa ze raz do toho spadnem z nova. S inym muzom. Akokeby som to podvedome vyhladavala. Ja viem dievcata ze by som to Nemala robit. Ze je to zle bezvyznamu. Ze klamem samu seba. A to nehovorimze co robim tym vlastnej rodine. Len ma to proste trapi. Ako ste boli zamilovane na strednej skole a trapili ste sa kvoli laske. Ja som to nezazila a teraz ma to asi dobehlo. Stava sa to. Je to vsade. Nech hodi kamenom ktora je bez viny. Akejkolvek. Je to smutne ale je to tak. Nikdy neviete co vam zivot prinesie. Mozno to malo byt tak a mal mi život ukazat aki su ini chlapi aby som si zacala vazit toho svojho. Verim ze kazdeho koho stretneme ma nejaky vyznam a zanecha nieco v nas...

77vera771
autor
13. júl 2019

@0silvia0 je to hnusne ja viem. Ja si to uvedomujem. Všetko je to fake. Nevazim si sama seba ani ludi ktori ma maju radi. Ja chápem aj vsetky komenty ktore ma odsudzuju. Cele je to zle. Len ma to trapi. Viem ze sa cez to dostanem casom. Mozno som sa potrebovala len vyspovedat a zaroven si prečítať aj negativne nazory aby ma to niekde posunulo.

juliet86
13. júl 2019

@77vera771 odporucam ti psychoterapiu. jednoznacne

daniell_ka
14. júl 2019

Ja tu ľutujem, že som bola s ex von ako kamarátka a sama seba frustrujem, že pre boha čo to bol za nápad cítim sa voči môjmu zle chcela by som to napraviť aj keď sa vôbec nič nestalo a vytváram si neexistujúce príbehy, trápim sa kvôli tomu.Žerie mi to svedomie aj keď nemá prečo a poniektoré podvádzajú svojho manžela.Super :D vlastne som na tom celkom dobre.Moje svedomie ma zožiera aj bez príčiny a niekoho neserie ani to, že má doma muža a dieťa.Nesúdim... len tomu nerozumiem prečo sa trápim ja keď som nič neurobila :D

romiada
14. júl 2019

@77vera771 chod k dobremu psychologovi. Asi ta nevera nie je o Vas ale predovšetkym o Tebe. Možno si v sebe musiš niečo vyriešiť. Skus to urobiť skor ako to praskne. A ak maš dobreho muža a dobreho manžela tak rataj s tym že Tvoja nevera ho može nenavratne zlomiť a ponížiť. Chlapi odpušťať neveru moc nevedia. Držim Ti palce aby si našla cestu von z'toho bludneho kruhu.

karolinakr
15. júl 2019

Pruser je v tom, ze keby sa to manzel d9ozvedel, asi by ho zbil, teba vyhodil na ulicu a milenec, co ta klamal a mal nezaujem by ta ku sebe neprichylil.Ktovie, ci nebyva s niekym pripadne nespava.Takto sa treba realite pozriet do oci? Co by spravil milenec, keby ma manzel vykopol? Ozenil sa za mna ci ma nechal na ulici? Podla toho vies, ci mas alebo nemas za nim smutit. Okrem postelnych dovednosti aky ma charakter? Skvely ci na figu? A manzel ma aky charakter- skvely ci na figu? Aky poklad doma mam? Oddelit zrno od pliev- co je vzacne a co stoji za fajku dymu??

77vera771
autor
15. júl 2019

@romiada dakujem. Mas pravdu uz som vyhladala pomoc. Snad to pomoze. Nie je to o nom ale o mne. A ja to musim v sebe vyriesit. Nikto iny mi nepomoze len ja sama sebe. Uvedomujem si ze to co mozem stratit je ovela viac ako nejaky chlap co za to nestoji. Lebo je to naozaj blbec. Este raz dakujem.

77vera771
autor
15. júl 2019

@daniell_ka kazdy mame asi iný prach svedomia a to co dokazeme spravit. Kazda situacia je jedinecna a aj vztahy. Ja tiez nikoho nesudim. Su zeny ktore su ukazkove a su zeny ktore robia aj horsie veci ako ja ty my niekto iný. Ja som sa asi naucila pri tomto jednu vec ze to co sa stane je vylucne na zene. Pokial muza pusti. Je to len o nej. Ja som si myslela ze to ustojim nezalubim sa. Stalo sa. Uplne zbytocne som zabila cas zivota pre niekoho kto mi nedal nic.

daniell_ka
15. júl 2019

@77vera771 Zbytočne nie... bola to chyba ale na chybách sa človek učí.Časom možno pochopíš prečo sa to stalo.Nemôžem ťa súdiť .Beriem si z teba príklad.Z každého príbehu tu.Pretože nikdy neviem ako ma život preskúša.

chvostik1
16. júl 2019

Prah svedomia? To je akoze co? Ze si niekto neveru vycita viac a niekto menej? A este mi povedz, co je horsie od toho ked zena nasadi parohy mudremu, peknemu (a neviem este ako si opisala svojho manzela) muzovi s ktorym ma navyse dieta a ten muz o nicom netusi? Ani sa nejdem pytat ako dlho mu uz zahybas (ak to bolo niekde spomenute zabudla som).

Niekto ti tu napisal, ze kazdy si zasluzi byt stastny ale nie na ukor rodiny... Poviem ti to takto. Ak nie si stastna v usporiadanom manzelstve a rodine a lichotk ti exhibicionizmus v podobe milencov, tak nebud bezcharaktrena svina a rozved sa s muzom ked si ho nevies vazit (lebo nevies kedze ho podvadzas). Aj tvoj muz si zasluzi byt stastny, takze mu dopraj zenu, ktora si ho bude vazit, uprimne milovat a da mu presne to, co mu ty nie si schopna dat - verny a uprimny partnersky vztah.

Ty si niekoho najdi a nasadzuj parohy frajerovi, ked len toto ti chyba ku stastiu - narobis tym ovela menej skody.

Ja by som bola velmi zvedava ako by si sa citila keby si bola ty v situacii svojho manzela a ty by si bola ta podvadzana co slepo a naivne veri, ze ma toho najdokonalejsieho muza a idealne manzelstvo.

Sa tu odvolavas na to, ze nikto nie je bez viny (ano kazdy su nesieme tie svoje kriziky ale netykaju sa u kazdeho nevery), ze si na strednej nezazila "lasku" a teraz ta to asi dobehlo... Vies kolko zien nezazilo stredoskolsku lasku? Napr ani ja nie. Muza som stretla ked som bola na vyske a som za to vdacna pretoze uz som bola vo veku kedy som vedela co chcem, ako chcem. Ked ti chybali stredoskolske = detinske vztahy, nemala si sa este vydavat a zakladat si rodinu.

Ak ti tvoj manzel a rodina nestoja za to aby si prestala prahnut po mileneckom dobrodruzstve, tak ho nechaj ist. Toto si nezasluzi ziadny clovek (ci muz ci zena) co by pre lasku k partnerovi a rodine urobil prve posledne a dostane na oplatku to co si ty dala svojmu muzovi ....

katkati
16. júl 2019

@chvostik1 Máš pravdu.

77vera771
autor
17. júl 2019

@chvostik1 chapem tvoj postoj nazor. Mas uplnu pravdu. Vo všetkom co pises. Nevazila som si to co som mala doma tym co som robila. Moj manzel si to vobec nezasluzi. Nezasluzi si mat taku zenu ako som ja. Ja sama si to uvedomujem aky je uzasny a skvely a ze takeho chlapa by chcela mat kazda doma. Mozno som ja vadna. Neviem. Ale ako sa hovori karma je zdarma. A raz si to asi vyzerem aj ja do dna. Nic ine by som si aj tak nezasluzila.