Ako sa zbaviť žiarlivosti?

30. jan 2022

Ahojte. Rozhodla som sa tému pridať anonymne, prepáčte. Snáď mi poradíte a nebude vám vadiť že vy anonymné nie ste.. V skratke. Som veľmi veľmi žiarlivá. Celý život a neviem sa toho zbaviť aspoň do takej miery aby to bolo zdravé.. Mala som tri vzťahy. Rok, 5 rokov, a teraz súčasný vzťah 4 roky. Mám manžela a ročné bábätko. Vedieme pekný rodinný život, sme šťastní. Moji expartneri boli normálny muži, žiadny blbci, taktiež sme mali normálne vzťahy. No ja som vždy žiarlila. Na kolegyne, na priateľov, keď ex trávil veľa času s nimi.. Nemám pocit že žiarlivosť u mňa plynie z malého sebavedomia. Práveže som zdravo sebavedomá, myslím že ešte celkom pekná žena 🥴 skrátka keď sa partner stretne s kolegyňou mám v hlave xy scenárov.. A to aj teraz, aj v predošlých vzťahoch. Mám to celý život. Už ako dieťa som žiarlila na maminho priateľa, keď s ňou trávil čas, dal jej pusu.. Uvedomujem si ako by to malo byť, no v hlave je to zlé. Žiarlim, mám taký ťažký pocit na duši. Manžel mi nedáva pocit na žiarlenie, no ja aj tak všade vidím to čo nie je.. Nechcem to takto mať. Alebo to tak niekto máte a len sa s tým musím naučiť pracovať po zvyšok života?
Známej muž chodí bez nej na tanečnú, kde tancuje so ženami.
Ona je s tým v pohode. Ja by som bola hotová, pritom manželovi verím a viem že na zahodenie nie som...

ckocka
30. jan 2022

Uvedomuješ si že máš problém, ďalší krok je vyhľadať pomoc.

lindous
30. jan 2022

Sebavedomie nie len o výzore, krásna žena môže vedieť, že je krásna a stále byť nesebavedomá...malo by to byť o tom poznať vlastnú hodnotu a nepotrebovať jej uznanie od druhých, nebyť závislý od ich pozornosti, mať aj vlastné záujmy mimo partnera

Hovoríš, že tento problém máš od malička, nie som odborník, ale tam to podľa mňa celé niekde pramení... Je super, že to o sebe vieš a vieš si to priznať, ja by som kľudne oslovila psychologičkou, ktorá sa špecializuje na sebarozvoj a vzťahy

autor
30. jan 2022

@ckocka keď som mala 19 tak som vyhľadala. Psychológa. Nemalo to význam, ukazoval mi obrázky atď.. Hovoril mi že mám byť rada že sme zdraví, a nie riešiť hlúposti. Samozrejme nepovedal to takto, ale tie sedenia mali takýto smer..

ckocka
30. jan 2022

Nájdi si iného.

lula3108
30. jan 2022

Podla mna si staci uvedomit to, ze ked ta bude chciet podviezt tak ta podvedie a to ze mu budes robit sceny a neverit mu tak mu to akurat do tej hlavy sama das. Myslis ze ty keby si chodila na tanecnu a tancovala s chlapmi tak sa hned niekde na zachode na seba vrhnete? Alebo sa rozpravas v kuchynke s kolegom a co, hned mu da dole nohavice? Skus nad tym rozmyslat takto a uvidis ze to je hlupost. Nikdy neni dobra bezdovodna ziarlivost, lebo ked to prezenies tak Zacne robit presne to z coho ho obvinujes uz len kvoli tomu ze ved aj tak si to o nom myslis.
Naozaj skus na sebe pracovat, aby si videla realitu a nepredstavovala si scenare ktore sa deju akurat tak vo filmoch

danica2711
30. jan 2022

fakt vyhľadaj odbornú pomoc, pretože pomaly odplašíš ďalšieho partnera a sebe otráviš život. To, že si kedysi bola u psychológa a "nemalo to význam" nič neznamená - nečakaj zázraky po jednom sedení a neposudzuj jeho metódy, nie si odborník, náprava je dlhodobejší proces a je jedno, ako sa dosiahne, obrázkami či slovami

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liusa82
30. jan 2022

ja ťa chápem lebo som rovnaká.Toto isté ako ty hned si začnem vymýšlať všelijaké pribehy,scenáre čo ako by mohlo byť.To už je pomaličky aj na knihu smejú sa mi že som horšia ako anča zo zeleného domu s tou fantáziou a domýšlavosťou😀a tiež nie som typ že by som bola nesebavedomá.Nechápem prečo sa to vždy s tým spája.Mne pomáha si povedať že čo už bude ako bude ked má oklamať tak oklame hocikde a ja tomu nezabránim

nada847
30. jan 2022

toto by som riesila so psychologom, pretoze toto normalne nie je, jedna vec je normalna zdrava ziarlivost, ale teda vsetko s mierou, tiez sem tam ziarlim, ale to uz musi byt, toto uz mi pride trosku moc 🙂

janewithane
30. jan 2022

Vnútorná neistota, možno úzkostny typ vzťahovej väzby.. dá sa na tom popracovať, zvedomit si príčiny.. naučiť sa to kocirovat

autor
31. jan 2022

@janewithane čo znamená uzkostný typ vzťahovej väzby? Vedela by si mi o tom povedať viac?

autor
31. jan 2022

@liusa82 a neotravuje ťa takto žiť? Pretože ja viem že to nie je normálne. No ničím samu seba a aj vzťah.. No presne toto že aj ja knihu môžem vymyslieť, to čo mňa napadne nechápem. Moja predstavivosť je nekonečná..

christina_petrikova
31. jan 2022

je fajn, ze si to uvemujes, no podla mna musis najst len niekoho, pri kom taky pocit mas nebudes, alebo mozno popremyslat nad nejakou terapiou, ktora by ti podla mna tiez isto pomohla

liusa82
31. jan 2022

otravuje čoby neotravovalo ale ja si myslim že vela ludi je takto domýšlavých to by k psychologom musel chodiť každý druhý.Plus ja tú psychologiu aj študujem a sama so sebou si neviem rady.Lenže ja výstupy nerobím tej druhej osobe a scény.A čo je zaujímavé tak nemám to v každom vzťahu.Napríklad s minulým frajerom som to nemala ten mi bol šum a fuk kde chodi a čo robí lenže do toho som nebola tak velmi zalúbena.A teraz som žiarlivá teda riadne .Asi je to pravda že kto nežiarli nemiluje🙂 aspoň u mňa to platí.Ja si vždy len poviem vetičku nevieš tak nerieš a hned som v klude😀

lartuna28
31. jan 2022

Ahoj, ja som na tom tak isto. Mám niekedy hrozné stavy z toho. Tiež to chcem nejako riešiť, ale netuším ako. Nechcem si pokaziť týmto vzťah. Ak chceš, nápis mi do súkromnej správy 🙂

janewithane
31. jan 2022

Skus pogooglit, aj na youtube isto najdes. Ak vies po anglicky tak googli ze anxious attachment style.. V podstate je to o tom, ze ked si bola dieta nabrala si akysi pocit neistoty, mozu to byt rozne situacie ako ze si mala pocit ze ta mama opustila alebo len nevedela adekvatne reagovať na tvoje potreby. Su to akesi vzťahové vzorce ktoré si prenasame do vzťahov.. Da sa s tym celkom fajn pracovat ked si zacnes veci skusat, uvedomovat a spracovavat... Na to moze byt psychoterapeut dost napomocny..