Je toto podnet na žiarlivosť?

jakub11
23. máj 2014

Prosím o radu asi najlepšie niekoho, kto má za sebou aspoň 3 roky manželstva
Som ženatý, myslím, že šťastne, po všetkých stránkach, aj keď 13 ročný vzťah už je iný ako na začiatku.

Ale môj problém:
Je podľa vás normálne, ak mi nerobí dobre, keď mi moja manželka rozpráva o tom, ako sa jej niekde páčil nejaký iný muž , resp. mladík?
Alebo keď príde z nejakej akcie (služobný víkendový pobyť niekde) a rozpráva mi ako ju tam nejaký cudzí muž niekde pozýval (aj pred ostatnými kolegyňami), alebo prejavoval o ňu záujem, alebo nebodaj balil?
Oni v kolektíve mali z toho veľkú zábavu, a jej to samozrejme lichotí.
Ale mne to nepríde ani vtipné a pre mňa už vôbec nie príjemné.
Viem, že je atraktívna na svoj vek a je mi jasné, že sa za ňou muži obzerajú. V podstate mi to nevadí, ale vadí mi to, ak mi o tom ona sama referuje.

Som chorobne žiarlivý? Sú toto vôbec dôvody na to aby som žiarlil a mám sa skôr zamyslieť sám nad sebou?
Nestratím jej úctu ak ju slušne požiadam aby to nerobila, pretože mi to vadí?

Poznámka: nijaké výstupy žiarlivosti jej nerobím.
Ďakujem za názory.

jalucija
23. máj 2014

toto nie je chorobna ziarlivost a ona tomu zrejme nepriklada ziadnu vaznost a rozprava ti to len ako funny story.

monciky
23. máj 2014

@jakub11
bud rad, ze mas uprimnu zenu, co Ti povie vsetko a nic nezataji....

mrka2
23. máj 2014

mozno by praveze chcela, aby si aj trosku ziarlil, preto ta podpichuje. mozno takto testuje,ci ti na nej este zalezi. alebo tuzi,aby si jej tiez daval najavo,ze je atraktivna. das jej sem tam komliment? pochvalis ju? ale bud rad,ze ti to povie a nerobi nic poza tvoj chrbat.

swan
23. máj 2014

a poziadal si ju o to, aby ti to nereferovala? resp. povedal si jej, ze ti to nerobi dobre??? toto nie je chorobna ziarlivost, nepoznam vas vztah, no podla toho co pises to ziarlivost nie je...nikomu by to dobre nerobilo, mozno takym, co su "otrli" a nic im to nesposobuje, jednym uchom dnu, druhym von...vsetko je o komunikacii a vzajomnej tolerancii a respektovani sa...ja taketo veci zasadne nerobim a hlavne, ked si s partnerom povieme "odkial-pokial", dodrziavame to. Inak su zbytocne hadky...

monciky
23. máj 2014

@jakub11
a manzelka by sa mala uvedomit, ze aj ked je uprimna, niektore veci by uz hovorit nemusela, lebo ak toho povie az moc, tak niekedy to je na skodu, na Tvojom mieste by som jej povedala, ze si rad, ze Ti povie vsetko, ale ze nech si uvedomi, ze Tebe to moze aj skodit, akoby sa jej to pacilo, keby si to iste robil Ty?

izabelkas
23. máj 2014

@jakub11 Vies co ja robim to iste a mojmu partnerovi to tiez mozno tak trosku vadilo na zaciatku, sa citil ohrozeny, ale uz chape, ze ja tym nic nesledujem a nemusi sa bat ani ziarlit. Ja mu to hovorim preto, lebo som az privelmi uprimna a po dalsie aj ukecana, tak mu hovorim, co zaujimave som pocas dna zazila. 😀 Ale urcite nemam zaujem mu ublizit a urcite nemam zaujem ani o ziadneho ineho muza, ak by som mala, tak by som mu to najskor nepovedala, ale tajila. Ale takto kedze o nic nejde, aspon z mojej strany, nemam problem mu o tom povedat, pretoze ano lichoti mi to ak nejaky iny muz je ku mne mily... Mozno aj preto, ze v minulosti som nebola atraktivna ako ine dievcata v skole a teraz sa karta obracia, by som povedala, ze ja som atraktivnejsia cim som starsia a niektore kocky opacne ak sa o seba nestaraju. Takze preto sa mi paci, ak sa teraz muzom pacim, hoci na zakladke by som napriklad nemala sancu, lebo som bola tucna a utiahnuta... A dokonca nemam problem ani ja flirtovat s inymi muzmi, ale to len v ramci srandy, ak to paradoxne myslim vazne, a mala by som o nejakeho zaujem, tak vtedy som dost chladna, aby si preboha nemyslel, ze mam zaujem. 😀 To este bolo ked som bola nezadana samozrejme. Momentalne som spokojna s mojim. Ak by som, ale chcela s inym si zacat, tak by som to najskor ukoncila s tymto.

lilitela
23. máj 2014

@jakub11 Presne tak, vyzera to, ze ona chce, aby si ziarlil.

initka
23. máj 2014

Musim suhlasit s mrka2. Myslim, ze tvoje pocity su uplne normalne, ale je to signal pre teba, aby si si svoju zenu viac vsimal, castejsie ju pochvalil, zlozil jej kompliment. Kazda zena to potrebuje a ocakava od svojho manzela. Nemyslim si, ze chce aby si ziarlil, chce len docielit aby si ju ocenil, aby citila a aj pocula, ze je pre teba stale naj...

maznacik007
23. máj 2014

@jakub11 skús jej to oplatit rovnakou mincou aj ty jej pár krát porozpravaj o nejakej sexi kolegyňi

ushuaia
23. máj 2014

@jakub11 no neviem mne to teda nepride 2x vtipne a vobec by som nebola nadsena, ak by sa moj partner vratil zo sluzobky a zahrnal ma ,,spominanymi ,, zazitkami...jasne ze je dobre ak nemate problem hovorit o hocicom, ale tiez by nezaskodili nejake hranice... 😒 , skor mi to pride tak ze natrafila na fajn chlapa a nevie sa uz od dobroty vpratat do koze...Len si predstav tie ohlasy ak by sem napisala tvoja zena, ze presne toto iste robis ty...veru by sa ta nezastala ani jedna zena. Precitaj si nieco k teme ,,pritazliva kolegyna,, Myslim, ze ona by mala mat uctu k tebe...

le4
23. máj 2014

Podla mna su tvoje pocity namieste. Vela muzov sa v dnesnej dobe snazi neziarlit alebo tak aspon neposobit, lebo sa to hned zvelicuje do chorobnych rozmerov a z muzov sa robia obludy. Tvoja manzelka si vobec nemusi uvedomovat, ake negativne pocity zazivas, ked Ti take veci referuje (zeny prezivaju podla mna aj ziarlivost trocha inak). Baby prosim neobujte sa do mna, lebo zovseobecnujem.

Na mieste Tvojej manzelky by som sa vobec neurazila, nevidim dovod, keby som bola o to taktne poziadana - ale to zavisi od miery konfliktnosti a citlivosti Tvojej manzelky. Moze sa ale citit trochu trapne 🙂.

jednou z pravdepodobnych moznosti je to, ze jej chyba uznanie jej krasy/atraktivnosti z Tvojej strany a z toho dovodu aj trosku Tvojej ziarlivosti (nie chorobnej). Neviem prist na iny dovod, preco by Ti inak o tychto veciach referovala. Keby chcela podviest s nejakym tym atraktivnym muzom, tak je radsej ticho, balenie inych jej lichoti a mozno ma v hlave smutnu a bolavu otazku, preco ju ten jej nebali a nevnima ako atraktivnu zenu (ciltive miesto zeny-jej krasa ako je u muzov vykon - potrebuje uznanie). Chce sa pacit TEBE a nie cudziemu chlapovi zo sluzobky. Daj jej to najavo a skus ju nejako pekne zbalit :D ...

ushuaia
23. máj 2014

@jakub11 a neda mi este nedoplnit, ze je to z jej strany detinske... 😒

gangulienka
23. máj 2014

s manzelom som 14 rokov z toho manzelia sme 7 rokov....manzelovi ked sa nejaka zena paci tiez mi to povie a ja normalne reagujem ze jasne je pekna alebo som udivena ze moje nervy tato ? :D beriem to uplne normalne ved to predsa nic neznamena....a aj naopak ja tiez poviem ze nejaky chlap vyzera fajn, moj muz to tiez berie v pohode aj ked naoko sa akoze zatvari ze tak to snad nemyslim vazne ved je tu predsa on uzasny :D
podla mna nemas dovod ziarlit je to uplne normalne doveruje ti a nema pred tebou co skryvat tak ti o tom rozprava ako o beznych inych veciach v zivote
ale urcite nejde o chorobnu ziarlivost je to taka normalna chlapska 😉

ceresnicka1990
23. máj 2014

Kazda zena je rada,ze sa muzom paci,lichoti nam to,ja s mojim muzom si take veci hovorime,vzdy lepsie ako by sme si to mali tajit...jedem druheho tak trosku aj podrazdime😉myslim si ,ze to je v pohode.bud rad,ze mas zenu atraktivnu a ze je k tebe taka otvorena.toť moj nazor😉

graceful9
23. máj 2014

@jakub11 takto, tiez obcas muzovi toto poviem a to z jedineho dovodu-aby si zacal vazit co doma ma a aby ma sem tam pochvalil.nemyslim si,ze som krasavica ale ani skarede kacatko a obcasny kompliment od neho mi ozaj chyba....takze ak zene neprejavujes obdiv,robi to preto....alebo to fakt neberie vazne a ani ju nenapadne,ze by ti to mohlo prekazat...mali by ste sa otvorene a v klude pozhovarat, obom by vam to prospelo.

digysa
23. máj 2014

@jakub11 v skratke: Nie si ziarlivy.......to je iba prirodzena reakcia na netaktne poznamky tvojej zeny.
Nase manzelstvo uz ide na 14-ty rok. Takto sme sa doberali prve dva roky........ po 13-tich rokoch su taketo komentare nepotrebne.
A to sa prave cirou nahodou dnes chystam na damsku jazdu s kamoskami. Urcite nebudem referovat manzelovi vsetky detaili.
On mi vzdy na druh den iba zo srandy povie: "dufam, ze si si drinky neplatila zo svojeho" 😎 To je nase cele doberanie....

Je vsak uplne ine, ked sa pozerame obaja na nejaku peknu zenu v casopise, ci pekneho herca...sme pri to obaja a diskutujeme o tom. Ale rozoberat, ako si ma niekto doberal na nejakej akcii, ked moj muz bol doma........neviem.

svano
23. máj 2014

@jakub11 ja si myslím,že pes,ktorý šteká nehryzie. Možno jej vadí stereotyp,preto chce poštekliť tvoju žiarlivosť,aby sa ubezpečila,že ju máš stále rovnako rád. Skús ju niečim prekvapiť,vymysli niečo z čoho bude na mäkko 🙂

ladywitch26
23. máj 2014

@jakub11 a co ti tym chce asi tak manzelka povedat? pozyval ju niekde mladsi muz....mozno ta chce takto nakopnut, aby si ju konecne uz aj ty niekam pozval 😉 po 13rokoch vztahu to uz nebude take ako na zaciatku, ale co tak ju aspon raz do mesiaca niekam pozvat? neviem,ci mate deti, ale zabezpecit na jeden vecer opatrovatelku by snad nebol problem?

laila22
23. máj 2014

@jakub11
Manzel by mal byt najlepsi priatel. Nevidim dovod na tajnosti. Podla mna je fajn, ze ti to referuje.

valinka248
23. máj 2014

Myslim si ze baby vyssie maju pravdu, chcu aby si ziarlil, a samozrejme, ona chce aj to, aby si aj ty ju možno troška "balil" alebo bol k nej taky ako na začiatku 🙂

rhoy
23. máj 2014

Ženy nič nehovoria len tak. Zrejme jej chýba ten pocit, keď reálne vnímala, že ju hltáš očami, že ťa vzrušuje, je pre teba atraktívna, a že i v posteli je tvoja bohyňa, z ktorej si celý na mäkko (teda na tvrdo). Dnes už od teba dostáva zrejme len zdvorilostné slová, zvyklosti - nie skutky - priazne, obdivu a erotického náboja. Každý vzťah potrebuje energiu, dynamiku, vzrušenie, a to veru dá zabrať, keď máte spolu žiť ešte ďalších 50 rokov.
Písal si to tak, akoby mala tvoja žena 50 rokov - a hoci by aj mala, na takéto prejavy od mužov sú ženy extra citlivé. Monotónnosť vo vzťahu znamená, že sa nesnažíme odbúrať zaužívané rituály, ktoré nie sú ničím iným ako predzvesťou toho, že sa už nemusíme snažiť, musíme len spolu vydržať a zostarnúť. Nesprávajme sa tak, ako keby sme do toho starého železa už naozaj patrili.

nini1010
23. máj 2014

Takto,ak by slo o nejaky skutocny flirt alebo nebodaj neveru spolahni sa ze by ti to urcite nereferovala.Je super,ze ta povazuje nielen za manzela ale aj za kamarata ktoremu moze otvorene taketo veci porozpravat a to je skvele.Ze to trosku vadi tebe je tiez normalne ale podla mna prave preto to robi.Ocividne chce vzbudit pozornost,aby si trosku ziarlil a viac sa o nu zaujimal.Takze nedumaj tu nad tym ci mas ziarlit ale ukaz jej ze jej prostrednictvom zvysenej pozornosti a lasky ze pokojne jej mozu lichotit ini muzi,ze si pysni ze mas zenu ktora sa paci muzom,ale ze je len tvoja -ako,no to ti uz isto doplo 🙂 Ako mne hovori moj muz,nech sa paci,nech sa pozeraju,spavam s tebou ja 🙂

jakub11
autor
23. máj 2014

ďakujem za vsetky pohľady. (mimochodom, mame obaja cca 37 rokov. )
myslím že jej dávam najavo že sa mi páči, skôr ma musí brzdiť (v zmysle "neustále myslíš len na to" 🙂
tiež je pravda, že ak by mi chcela zahnúť, asi by sa týmto nechvalila. Tak či tak jej verim, v tom problém nevidim.

z toho, čo píšete asi vychádza ze jej nic nepoviem,. takto aspoň viem, že je ku mne otvorená.
sex nebude tiez problem, máme ho cca 1x za dva tyzdne, lebo ona castejsie nepotrebuje.
ja by som aj tri krát do týždňa. 🙂 apropos, pod sexom nemyslim len moje vlastne uspokojenie!

romantika: za posledny rok sme boli par krat na veceri, vo filharmonii, na koncerte (klubovom), nosim jej obcas kvety, obľúbenú sladkosť alebo inú drobnosť.
ale dokonalý určite nie som, občas mam pocit že sa zbytočne hadame kvoli nuplnym sprostostism, niekedy som zbytocne precitlively ja inokedy sa mi zase zda ona...
asi a v každom manželstve.

nasta55
23. máj 2014

@jakub11 toto sa mi nezda fer voci tebe, poznam par kde to takto fungovalo az do casu ked ten dotycny mal uz toho dost apani mazelku podviedol ani sa necudujem je to chore sa takto spravat k partnerovi, provokuje Ta, alebo je taka povaha, alebo tuzi po niekom inom? Z pohladu seba by som toto nevzdryala taketo hlupe primitivne potupujuce reci.

nasta55
23. máj 2014

@jakub11 inac toto by som k partnerovi nedovolila, vazim si ho 🙂 presviecam ho o opaku aky je pre mna ten najdolezitejsi a iny chlap mi za nic nestoji, nezavidim Ti, malichernosti sa mi to nezdaju.

trogir
23. máj 2014

@jakub11 kazdopadne to neni ziarlivost z Tvojej strany. Skor je to neseriozne spravanie Tvojej manzelky. Este v adolescentnom vztahu by bolo taketo spravanie pochopitelne, ale nie v niekolkorocnom manzelstve. Tvoja manzelka je bohuzial nezrela a nevazi si vztah. Zbytocne zasieva nedoveru....pravdepodobne si sama potrebuje nieco dokazovat. Skus sa s nou porozpravat. Drzim palce.

bejbinka
23. máj 2014

@jakub11 Podla mojho nazoru to robi Tvoja zena preto, aby Ti ukazala, ze je stale ziadana. Zrejme na nu neziarlis, co je O. K., lebo jej asi doverujes, ale tak ona to moze vnimat inak - ze si si nou az prilis isty. Napisal si, ze je "atraktivna na svoj vek"...uz to znie tak, akoby by bola stara alebo co...mozno si niekedy nieco utrusil, ani si to nemusis extra pamatat, ale ver mi, ze zeny si poznamky na svoj vek a vyzor velmi dobre a dlho pamataju 😉 Chce Ta len trosku podrazdit, vyprovokovat, mozno jej skutocne robi dobre, ked vidi, ze sa este stale paci...kazdej zene to lichoti, bez ohladu na vek. Samozrejme, ak to privelmi prehana, asi to bude chciet pokec, ale mozno prave to je to, na co caka - reakciu z Tvojej strany...ziarlivu 😀 Ja by som tiez brala, keby moj mm trosku viac na mna ziarlil a on si nevsimne ani to, ked ma bali chlap pri vedlajsom stole, co uz s nim narobim 😎 Ziarlivec manzel je jeden z najhorsich, ale aj uplny extrem nie kazdej zene vyhovuje.

lubiduch
23. máj 2014

Co ja viem mne tiez muz referuje ked mu nejaka zenska v praci pochvali koseli, postavu alebo co ja viem...minule ze mu nejaka v bare hovorila ze ma peknu ritku....no rano ked mi to hovoril sme sa na tom straaasne dlho rehotali 🙂)) ja mu tiez hocico poviem, ze nejaky herec alebo kto ze akyyyy fesacisko to je alebo ze mi niekto v praci povedal ze som fesanda a nic tym nesledujem....
Ja neziarlim, on neziarli a je nam dobre 🙂. Proste nezijem len medzi zenami a on len medzi muzmi, pre mna za mna nech na vianonom vecierku tancuje ritny tanec trebars aj s kucharkou....proste viem ze v noci pride ku mne a ze rano sa na tom dobre pobavime :D

jakub11
autor
23. máj 2014

myslim ze je to trochu aj tym ze chytila druhy dych, po 2 detoch krasne schudla, je jednoducho nadherna. ale ked jej to poviem ja ako keby to nic pre nu neznamenalo.
robi jej dobre ked to potvrdi aj niekto iny. ale ja sa potom citim tak trochu nepotrebny. ja som istota, so mnou riesi denodenne problemy s detmi a to trochu bagatelizuje nas vztah.
naviac pracuje pre rodinnu firmu (z mojej strany) a mam pocit, ako keby firemne problemy liezli medzi nas dvoch. jej problemy s ostatnymi clenmi mojej rodiny akoby boli aj problemy so mnou, lebo ich riesi cezomna...
ale to uz je asi ina kapitola.
dakujem za nazory.

symvua
23. máj 2014

a ja ti len navrhnem, aby si to zobral z tej pozitivnej strany... druhi jej lichotia, hladia ego, sprijemnuju den... ale ty si ten, kto sa s nou tesi a raduje najviac a mozno byt prave vtedy viac aktivny vecer 🙂 a potom z 1x za 2 tyzdne sa stane 1x za tyzden 🙂 ... a ako bolo vyssie spomenute, pokial si k tebe liha do postele kazdu noc, nemusis to viac riesit...