Ako sa zmieriť s tým, že sme bezdetný pár?

11. aug 2022

Ahojte, čo vam pomohlo alebo ako sa vam podarilo aspoň ako-tak zmieriť s tým že pravdepodobne nebudete mat deticky ?
Som po viacerých pokusoch umeleho oplodnenia, žiaľ všetky boli neuspesne a vyšlo z toho že ja vlastné deti mat nemôžem a som úplne zúfalá, nestastna 😭
Od mladého veku som vždy vedela že chcem viacpocetnu rodinu a veľmi skoro, skratka ja som rodinny typ mna nikdy žiadna kariéra nelákala a zistenie že to čomu som sa v zivote chcela venovať (rodina) mat nebudem je otrasná 😭 teraz už som tak zle nastavená že celkovo nenavidim ani chodenie do prace úplne ma to ubíja mam pocit že ma už vlastne nič nebavi a momentálne ani neexistuje práca ktorej by som sa chcela venovať 😭 Ja proste chcem byt mamkou 😞 Závidím každej jednej mamine ktorá ma dieťatko a môže vychovávať a zažívať všetky tie krasne chvile, prvé krôčiky, prvé slova a áno aj tie tazsie chvile závidím ! Závidím ešte aj nočné vstávanie na kojenie 😭
Moje rovesníčky sú teraz na materských alebo tehotné alebo rodia skratka akurát prezivaju tie najkrajšie chvile a ja nemám už vo svojom blízkom okoli absolútne ziadnu bezdetnu kamarátku asi aj o to tazsie je pre mna zmieriť sa s tým 😞 kdekoľvek pridem alebo stačí že otvorím facebook všade na mna vybehnú fotky mojich znamych z krásneho rodinného výletu, či z pôrodnice alebo detske oslavy atd 😭 prečo to ja nemozem mat ?? Za čo mam mat ja takyto životný trest ?!

A áno viem že sú aj iné možnosti ale s adopciou nesúhlasím vôbec (manžel zdieľa moj názor) a ďalšia moznost použiť darované vajicka k tomu by som sa aj priklonila ale zároveň neviem nie som s tým na 100% stotoznena 😭

elenkaba
11. aug 2022

My sme sa tiez dlho snazili o dieta a doteraz si pamatam ten strasny smutok a beznadej.
Ja byt Vami skusim este IVF s darovanymi embryami v kvalitnom centre, teda podla mna v reprofite v Brne, so skonzultovanim preventivneho nasadenia Fraxiparinu, kortikoidov, intralipidov a pod. A urcite skusit viac vkladov. To ze ide o darovane embryo v pripade tehotenstva podla mna vobec riesit nebudes, bude rast v tebe novy zivot a na ostatne zabudnes. Kedze pises ze vsetky vys.mas hotove a v poriadku, tak uz asi doplnat nejake dalsie netreba.
Zaroven by som sa zapisala do adapcneho programu, predsa len na zdrave dieta sa velmi dlho caka a ked sa za par rokov rozhodnete ze predsa len adopcia, tak k nej budes blizsie.
Za nami bola tiez dlha cesta, niekolko potratov, vkladov, po 5 rokoch to konecne vyslo, z KET so vsetkym moznym co sa dalo, cize Fraxi, anopyrin, intralipidy, medrol, aj ked som mala iba hranic.hodnoty cytokinov z repro imunologie. Keby nam to nevyslo, tak skusim dalsie cykly, alebo predimplantacnu genet.diagnostiku, darovane embryo a boli sme zapisani cakatalia na adopciu, skratka ja som bola ochotna urobit cokolvek, aby som sa dopracovala k dietatu. Nepotrebovala som k stastiu vela deti, staci mi jedno.
A este jedna vec, aj ked sme za tie roky spoznali vela parov, ktori boli bezdetni, postupne vsetci sa aspon 1 dietata dockali, niektori z darovaneho embrya, niektori zazrakom prirodzene, niektori az 42 rokoch, ale vsetci nakoniec to dieta maju, len niektori toho museli podstupit fakt ze dost. Inak mne fertility coaching vobec nepomohol, to sprtanie sa v tom co ma velmi bolelo, mi skor ublizovalo, mne pomohlo jedine cvicenie, pravidelne, skupinove, narocne treningy, prekonavanie seba aj inych, lepsie som sa citila, lepsie vyzerala, po praci aktivne travenie volneho casu, lepsi spanok po treningoch, to jedine ma fakt ze bavilo a zresetovalo mi hlavu, aby som sa neutrapila totalne. Drzim palce! Mozno to samo nepride, treba spravit cokolvek a skusit a ja verim ze to nakoniec dobre dopadne! Drzim velmi palce!

macikovaiveta
11. aug 2022

Čo tak skúsiť ísť robiť do škôlky , budeš s detičkami , možno nebudeš na to tak myslieť a podarí sa 🍀✊

alexnina777
11. aug 2022

Zdravím ťa, neviem či by to bolo aj pre Teba vhodné, ale vyskúšaj sa nakontaktovať na túto pani, poznám len jej instagramový účet, tak ti ho sem vkladám..pomáha s roznymi zdravotnými problémami a zrovna dnes dávala tieto príbehy, možno ti pomože

alexnina777
11. aug 2022
gagik
11. aug 2022

@alexnina777 hlavne nenaletieť takýmto podvodníkom, co sa priživujú na nestasti inych… proste riesit to s lekármi a nevzdávať sa, ist si za svojim cieľom

zmrzlinka2021
11. aug 2022

Skuste adopciu, dnes je to pomerne caste uz si adoptovat dietatko.

A skus mozno nejakeho kouca, psychologicku, aby si neplodnost nebrala ako trest, aby si nehladala zmysel zivota v tom, ze za kazdu cenu mat vlastne dieta

katarinka89
11. aug 2022

No ja mam 6 deti a žiadne sa nepodobá vyslovene na mna' ' skor na babku, prababku a miesaniny. Týmto sa určite nezaoberaj- bude vyrastať v tebe'

katarinka89
11. aug 2022

Neviem aký je problém s otehotnenim u vás ale mala som možnosť poznať pár ktorý nemohol mať a zašli pani do Zbrojnikov- liečiteľka a otehotnela....je aj na nete....skus

lasoli
11. aug 2022

aha,inak a nad darivanym vajickom oplodnenym muzovou soermiou si nerozmyslala?Bolo by to dieta aj tvoje,pretoze existuje mitochondrialna DNA ktora sa dostane k vajicku ,tak ze tvoja maternica to nejako vyluci,cize by malo aj nieco z teba,a rastlo by v tebe.Ja inak ked som mala dieta malinke,kojacie som uvazovala nad tym ze kludne by som si takto osvojila aj cudzie dieta,ale take od malinka a kebyze sa koji,porozmyslaj nad tym,nieje to zly napad,uz to tu aj radili.

katkami123
11. aug 2022

@katarinka89
@alexnina777
Jasne, ježibaby jej treba, ktoré len na nešťastí druhých zarábajú 🤦🏽‍♀️ Lebo kde veda končí, tam začína čáry-máry

alexnina777
11. aug 2022

@katkami123 zdravím, tiež mám 4zdravé deti, ale keby som bola v autorkinej koži s pravdepodobnosťou otehotnieť po všetkých tých lekárskych výsledkoch vyšetrení, ktoré absolvovala a pravdepodobnosť otehotnieť by som mala 0,0% tak určite by som dala šancu a preliečiť svoje telo inak ako klasicky medicína rieši..táto konkrétna pani dáva do poriadku telo ako základ všetkých problémov..nezameriava sa na neplodnosť žien ale na problémy nájsť príčinu v nefungovaní organizmu, vraví sa tomu funkčná medicína a je to čím ďalej tým viac uznávané..čiže o šarlatánoch tu reč nebola..

katkami123
11. aug 2022

@alexnina777
Viete, ženy, ktoré si počas oplodnenia do seba pichajú všetko možné aj nemožné (hormóny, atď.) robia im krvné obrazy, rieši sa všetko z hora-dole a od predu do zadu zachránilo akože podľa tej pani to, že jej zvýšila železo? Sú to len ľudia, ktorí zarábajú na nešťastí druhých. Tie konverzácie si mohla napísať sama cez fake účty, nikto nikdy nebude vedieť či to vôbec sú realne konverzácie klientiek a či len nechce zvýšiť predaj svojich drahých byliniek. Veď v centre radia ženám ako sa stravovať, pozerajú krvný obraz, čiže toto mi príde hlúposť. Zase, aby to autorke len zvytocne neublížilo.

alexnina777
11. aug 2022

@katkami123 ja vobec nespochybňujem medicínu ako takú, ale mám na sebe vyskúšané že mi podobné niečo zachránilo určenie diagnózy ktorú mi lekárka v krvnom teste nenašla..a každý to máme inak s tým čo všetko sme ochotné podstúpiť..taká tradičná čínska medicína tiež funguje na iných princípoch ako západná medicína a to že jej niekto neverí neznamená že ju tisícročia nevyuźívajú ľudia po celom svete..to iste je s funkčnou medicínou..a teda nechala by som to na autorku čomu jje otvorená..

zuzanalila20
11. aug 2022

@alexnina777 Je to šarlatánstvo a uverí tomu len hlupák, a hneď ti aj poviem prečo. Žena otehotnie aj keď je anemická. Ak chceš, zopakujem, anémia nie je príčina neplodnosti. Nemáš za čo.
Je vysoko necitlivé si tu takto robiť reklamu. Fakt odpad. Prosím, nerob to.

alexnina777
11. aug 2022

@zuzanalila20 buď v kllude..vobec som nechcela nič propagovať čo nemá pomocť..neni to moj štýl..myslím že máme každá svoju hlavu na to aby sme si urobili názor..ja tomu verím, čo tá pani fuknčnívýživa robí , ty alebo iní nemusia..

alexnina777
11. aug 2022

@zuzanalila20 a ešte pre upresnenie, ako si prišla na to že si robím reklamu???? je to profil ktorý sledujem na instagrame..nikdy v živote som s tou osobou nič nemala spoločné..vložila som sem screen shot aby si autorka mohla vyhľadať ak by mala záujem..

luccija
12. aug 2022

Vela ludi, ktori sa daju na pestunstvo ci zapisu do adopcie potom otehotneju priridzene.Ja by som isla aj do darovaneho je tu vela zien, ktore su teraz, stastne maminy nechcem ich menovat.Pokusit sa spravit pre to vsetko...mozes byt profesionalny rodic.Este stale mas ine moznosti.Drz sa!a chodila by som k psychologicke nech sa Ti ulavi na dusi a najdes aj ine riesenia, aby si bola stastna.Aj tvoj muz urcite trpi spolu najdete riesenie

katarinka89
12. aug 2022

@katkami123 tebe som adresovala niečo? Tak prosím ta bud jej porad alebo si príspevky len čítaj a nevytvárajú tu dusno.

katarinka89
12. aug 2022

@katkami123 a pre doplnenie tvojich skromných informacii- bylinky sú čary mary? Ja som si myslela ze nie.....tu sa naučí človek všeličo.....

snezienkaaa82
12. aug 2022

A čo vás ženy robí šťastnými, keď nje deti? Myslím to rak, že je keby ste deti nemali, čo by vás naozaj tešilo?

ivankalaco
12. aug 2022

Mám dcéru z DV, najlepšie rozhodnutie v mojom živote 🙂 ak chceš, napíš mi súkromnú správu 🙂

maxxim
12. aug 2022

Ahoj, prosím napís mi sukromnú správu...

katkami123
12. aug 2022

@snezienkaaa82
Ja di myslím, ze sebarozvoj - dala by som sa na štúdium, buď nejaký zaujímavý typ VŠ externe, jazyky, rôzne kurzy, šport - napríklad spartanrace, iron man…

tamvtme
12. aug 2022

inak k tej podobnosti - ano, kazdy sa vyjadruje, tka to je....ja mam dieta vlastne ale je cisty moj manzel a uz som snad milionkrat pocula, ze sa na mna vobec nepodoba....vlastne prvykrat mi to splechla do tvare uz sestricka v porodnici, doslova povedala ze akoby ani moja nebola...a vtedy mi prebleslo hlavou, ako by som sa asi citila, keby bola z darovaneho vajicka....
viem, mas to tazke, zazivala som nieco podobne, nic ma nebavilo, praca, konicky, nic,....bola som zlomena a realne som uvazovala, ze vyhladam psychologa....ale ked sme to najmenej cakali, stal sa zazrak 🙂 zazrak, ktory bude mat o par dni uz 3 roky
tym ti len chcem povedat, ze to nevzdavaj🙂

maxxim
12. aug 2022

@katkami123 sebarozvoj je síce pekný ciel, ale poznam ten pocit kedy clovek už len túži po jedinom...neda sa na to nemysieť pokial clovek naozaj túži vychovavať a ostatné veci si clovek sice váži no vie, ze to nieje to najcennejsie co môžu dvaja ludia ( manzelia) milovať.
Túzba je i únavná, pretože ničí očakavania, prostriedky a často sa este tvárime že je vsetko v poriadku. Absolútne rozumiem autorke textu, pretože ak je potomok chápaný ako smäd po láske, tak to človek neuhasí" cimkolvek iným ..

pumpkinpie
12. aug 2022

@katkaseiner ona tak komentuje takmer všetko.. všade je strčená a dáva netaktné komentáre. Ale tak snáď si uľaví aspoň tu keď v realite ju nikto neberie vážne.

katkaseiner
12. aug 2022

@pumpkinpie to fakt?... musi byt strasne nestastna a tymto sa potom len brani...

pipistrel13
12. aug 2022

@martina1985ba hoc je to pravdive,da sa to napisat aj krajsie☺️
ale ak sa autorka rozhodla,ze adopcia nie,tak naozaj je len moznost vyrovnat sa s tym,nelutovat sa a zamerat sa na nieco ine
lebo ak sa budes prilis sustredut na jedinu tuzbu,lahko ti to,co ta moze urobit spokojnou a naplnenou ujde cez prsty a zrazu len zistis,ze si zatrpknuta,zavistliva stara zenska,a mozno aj bez manzela...
ja som v prvom manzrlstve tiez nemohla mat dieta (z manzelovej strany),pre mna bolo nepripustne umele oplodnenie,ale priznam sa,ze som to nijako tazko neprezivala,brala som to tak,ze to tak proste je,ale muz to.neuniesol,nasiel si frajerku a rozviedli sme sa
dnes mam dve deti vlastne,prirodzene,ale ako tu uz bolo pisane,dieta ti ziadne stastie neda ani ta nenaplni
niekedy sa nam zda,ze po niecom velmi tuzime a nevieme bez toho zit,ale ak sa pozrieme na to inak,zistime takmer vzdy,ze to nie je to,co naozaj tak chceme
drzim palce

katkami123
12. aug 2022

@maxxim
Tak potom adopcia

maxxim
12. aug 2022

@katkami123 adopcia je alternativou keď zlyhá biologická nádej....