Stíham 3 deti do 40tky?

perdita11
5. dec 2021

Ahojte,
Asi taka hlupa otazka, ale kedy ste mali vy deti?
Ja som zatial bezdetna, mam 32 rokov, ale v poslednom obdobi ma uz kariera az tak nenaplna a rozmyslam nad zalozenim rodiny. Dokonca ma laka predstava viacpocetnej rodiny. Stalo sa niekomu z vas nieco podobne, ze ste sa z workoholicky stali matkou viacerych deti? Nie som uz stara?:D
Ja sa zaroven porodu hrozne bojim, na zaklade zazitkov z okolia.
Dakujem a prosim nehejtujte, prechadzam nie lahkym obdobim.

martinkatinka
5. dec 2021

Ak mas partnera, tak v klude stihas 😉

katren
5. dec 2021

ak to stihnes ako ja, tak stihas aj do 3 rokov 3 deti 😉 rozdiel medzi nimi je 18 a 15 mesiacov...

perdita11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
perdita11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinkatinka
5. dec 2021

@perdita11 co sa tyka porodov, tak sa nemusis bat. Ak bude i dikacia, budes mat cisarsky. Ak bebude, urcite klasicky zvladnes 😆

arcaniss
5. dec 2021

@perdita11 ak pojde u vás všetko hladko, tak uuuplne s prehľadom 😉 tiež som si to tak naplanovala. Najskôr kariéra a potom tri deti, v 33, 36 a 39🙈😄

dskjhfdlkdjhl
5. dec 2021

Kamoska porodila prve dieta v 35-tke a do 40-tky este dve stihla.

perdita11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arcaniss
5. dec 2021

@perdita11 tak nech sa darí 😉👍🙂

nikpa
5. dec 2021

@perdita11 3 malé deti bude zaberak ale keď sa na to čistis tak šup na to 😃 stará určite nie si.

bluka2
5. dec 2021

Tak sa obklop nejakými ženami, čo mali krásne pôrody, bez akýchkoľvek zásahov a poranení. Je nás takých tiež dosť. Môže to byť práveže úplne do života posilňujúci zážitok.
Čo sa týka otázky, stíhaš, ale o ďalších by som sa rozhodovala až po prvom 😁 niektorí si pochvaľujú s malými vekovymi rozdielmi, ja potrebujem aspoň 3,5-4 roky medzi deťmi. Aj po prvom, aj po druhom sa vo veku 3 rokov dieťaťa cítim tak, že by som dokázala bez neprimeraneho stresu ďalšie. Uvidíš, ako sa budeš cítiť ty

kiki68
5. dec 2021

@perdita11 ak mas chlapa tak stihas, sak to nasekas kludne tak, ze do par mesiacov zas otehotniet a rodis dokolecka

perdita11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
perdita11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_ke
5. dec 2021

počkaj aké to bude po prvom a potom plánuj ďalšie, je to krásne, ale namáhavé (aj tehotenstvo, pôrod, ale hlavne potom starostlivosťa výchova), niekomu stačí jedno, niekto si trúfne aj na viac

perdita11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki68
5. dec 2021

@perdita11 nikto cisarak nespravi len tak, to zabudni. A hlavne ten cisarak je cisty nezmysel. To nie je ziadne vykupenie. Tam byt vycievkovana a proste ledva dvihat tie 3 kg dietata. Akoze ja som sa pred tehu hrozne bala porodu, aj to vyzeralo skrz ine veci na cisarak, potom sa to upravilo a teda uz bolo jasnejsie, ze budem asi rodit prirodzene. Tak som cvicila s epinom. Mala som velke dieta, 53cm a 3,7kg , cize ziadne fitipierko. Ale porodila som bez nastrihu, s malou trhlinkou. Nemam dole ziadny viditelny zasah a ani to nepocitujem inak. Cize da sa aj velmi dobre rodit, bez epi,proste sa toho nebat. Ked vidim kopec hnusnych jazviev po cisarakoch, tak to urcite nie je lahsia cesta k porodu. Je to rovnaka cesta, mozno este narocnejsia skrz to dlhodobe hladisko. Napr ja som si hned po porode srkala colu, sedela na zadku, isla sama na wc a tie holky po cisarskom ked stavali na nohy, no nezavidela som im ani omylom. Mam voci kazdej zene respekt, ci rodi tak alebo onak.

zuzka38
5. dec 2021

@perdita11 nenazyvala som sa karieristkou ale pracu som milovala, bola to dolezita sucast mojho zivota, prve dieta som mala tesne pred 33, druhe v 36, tretie takmer v 39

perdita11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
perdita11
autor
5. dec 2021

@kiki68 v ktorej nemocnici si prosim rodila? Viem ze po cisarskom je hojenie dlhsie ale kamky z okolia (niektore zazili aj normalny aj cisarsky) tak preferovali cisarsky, ze nezvladali tie kontrakcie a tiez mali vacsie babatka. Ale bude zavisiet od situacie, pripadne by som sla rodit do nejakej nemocnice kde bude chapavy personal

metuzalem
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rachel36a
5. dec 2021

@perdita11 ak ste obaja ok, tak stihas aj 10 deti...my mame vo vedlajsom dome zenu co za 8 rokov porodila 10 deti, 3x mala po sebe dvojcata 😁😁😁😁😁 ja mam zase dve deti, prve v 24 a druhe v 43 rokoch lebo som roky nemohla donosit dietatko

perdita11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikayla
5. dec 2021

My sme stihli 3 deti za 5 rokov 😉

elizabet173
5. dec 2021

@perdita11 keď sa zadarí a vezmeš to po dvoch aj štyri. Držím palce, aby sa prvé podarilo čo najskôr 🙂

mamina0078
5. dec 2021

@perdita11 za tých 8r v pohode stihneš 3 ak máš partnera. A stará nie si.

deti95060810
5. dec 2021

ja za 4 roky - 3 deti... všetko sólo, žiadne dvojky...
bratranec s manželkou majú 4 deti za 4 roky.... takže stíhaš ak pôjdeš v tomto tempe...😉
pôrodu sa neboj, nič hrozné, dá sa prežiť....🙂 všetky deti som rodila prirodzene bez akýchkoľvek oblbovákov...

didi2102
5. dec 2021

@perdita11 ja mám za sebou 2cisarske z rozdielom 1r 8m 😄

simina127
5. dec 2021

@perdita11 take plány ze otehotnieť do leta som mala aj ja.. S bývalým manželom sme sa snažili 4 roky neúspešne, zmenila som partnera, rozviedla sa, otehotnela som do mesiaca... Cize sa môže stat ze budes do 40 tky bezdetna

yoxinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre