Ako si poradiť so svokrinou matkou?

tjaden
21. okt 2014

Ahoj, bývam s priateľom jeden rok narodilo sa nám bejby, bývame v paneláku a svokrina matka je na našej chodbe , hrôzostrašne 3 metre od nášho bytu...je to DES!! priateľ jej dal kľúče od nášho bytu pre prípad že by sme vytopili susedu a neboli by sme doma, ked sme sa nasťahovali začala mať take hlupe poznámky ako : ked tu bývala xxx rodina každé ráno sa ma chodili spýtať či mi netreba vyniesť smeti...a hlboký pohľad do očí, ked tu bývali xxx susedia ked išli do obchodu prišli sa ma spýtať či niečo nepotrebujem, ked tu bývali xxx susedia každý den sme sedávali na balkone....ked tu bývali xxx susedia spodná polička v mraziaku bola moja....?????!!! začala do nás chodiť každý deň šak aj keby sme neotvorili nemá problém má predsa kľúče, začala chodiť 3-5x do dňa a to už od siedmej rána, potom začala kritizovať všetko čo som do bytu doniesla potom začala hovoriť čo a ako by sme mali dať ak som to tak nespravila mala nervy, chodila po byte otvárala skrine a tvrdila že niečo hľadá ale nevedela mi povedať čo vraj nevie ako sa to volá, hrabala sa v chladničke otvárala misky!!, polievala už poliate kvety, nervy mi praskli ked som raz prišla domov z poradne strašne som zvracala spotila som sa tak som si iba v nohavičkách ľahla, zobudila som sa na to že sa otváraju vchodové dvere počula som ju a nejakého chlapa a ako mu hovori: poď poukazujem ti ich byt!...skoro som odpadla rýchlo som sa obliekla než stihli vojsť do spálne ona sa tak zlakla že skoro spadla na zem a začala koktať že ona nevedela že som doma a že prečo som doma....tak ona si vodí návštevy do nášho bytu ked si myslí že tam nie sme??? kebyže sa nezobudim jej kamoš by ma videl hore bez ..diky, chystala som sa s nou o tom porozprávať ale dostala mrtvicu....bola dlho preč a ked sa vrátila bola na tom moc zle teraz sa jej polepšilo a sme tam kde sme boli....Normálne počujem ako si otvára dvere ak zostí že su zamknuté klope ak nereagujem zvoni ak nereagujem už tam strká svoj kľuč, ked sme preč a prídeme domov nájde niečo inak napr naplno zapnute kurenie ....stále s niečim otravuje chodi do nás každých 15 min, minule fuu to bolo moc, muž šiel do obchodu bejby zaspalo obchod máme vedla bytu tak som nechala odomknute zapla som sprchu a počujem ako sa už starka šmotá po byte a začala mykať kľučkou v kupelni a pýta sa kde si?? čo robiš? tak ja neviem čo by som asi tak mohla robiť v sprche pri pustenej vode?? keby som nemala zamknute bola by ma videla celu nahu, ked kojim tak pozerá až čakam či si moje prsia aj odfoti, je mi to vrcholne nepríjemne, priatel mal nervy zakaždým ked som sa na ňu sťažovala nedovolil mi zobrať jej klúče tak som ho oklamala že moje sa mi zlomili v zámke a zobrala som si jej ona už pýta kedy jej urobíme kľúče od NÁŠHO BYTU!!!, malá sa jej boji zakaždým ked jej začne strkať svoju tvár dobre že nie do ust mala spusti rev, ked jej hovorím že ju práve uspávam nič keca dalej hovorím jej prosím vás tichšie a ona sa pustí do mňa že ju nemôžem učiť na ticho a ja jej na to už nespí 5 hodin musim ju uspať budte tichšie a ona nič uplne ma ignorovala, sleduje nás ked otvorim dvere otvori aj ona a pýta sa kam idem alebo kde som bola ( ako sa tak rýchlo dostane k dverám? sedi snáď pri nich??), ked jej neotvoríme na druhý deň sa pýta že prečo sme ju nepustili, bojim sa povedať to svokre pretože no sťažujte sa svokre na jej matku...to by asi dobre nedopadlo 😝 neviem ako jej mám vysvetliť že čo je vela to je vela pretože je po mrtvici a nechcem ju doraziť....nejaka rada alebo podobná skúsenosť?diky

pribinak
21. okt 2014

Vymenit zamok a ze preco? Lebo! Starej vabke je zbytocne cokolvek vysvetlovat

rakywanda
21. okt 2014

mám podobnú skúsenosť, nám chodila lašovať mužova matka, ale s tým rozdielom, že my sme jej kľúče nedali, ukradla ich mužovi, on si myslel, že ich niekde stratil, všimla som si, že mám poprehadzované veci, krémy neboli tak ako som ich ráno položila, zavolala k nám susedu, že čo máme v chladničke, vrchol bol keď som na nej zacítila svoj parfém, zakročila som. muž s ňou urobil poriadok, rozplakala sa, všetko mu do očí poprela, vymenili sme zámok a bolo...
jediná možnosť je dohodnúť sa s priateľom (inak si asi nepomôžeš, musíte ťahať za jeden povraz) a zobrať jej kľúče a tie jej dať len v prípade, ak by ste odchádzali na dlhšiu dovolenku, ak takto zneužíva vašu dôveru. ŠMITEC!

oladuna
21. okt 2014

Ja by som urcite stratila nervy a poriadne to tej zenskej vsetko co ma tlaci povedala.co je vela to je vela.to ze dostala mrtvicu neznamena ze ju dostane zasa.a nemozes stale brat ohlad na jej zdravie ked ti zjavne nici tvoje vlastne!

janinah
21. okt 2014

je to len tvoja chyba,že si dovolila až toto..prepánakráľa..okamžite vymeniť kľúč od bytu a babu ignorovať

denduska
21. okt 2014

Ehm videla si film Tu staru treba zabit ? 😅 🤐

bejbinka
21. okt 2014

Mna na celom tomto Tvojom prispevku asi najviac zarazila veta, ze Tvoj priatel mal nervy, ked si sa mu stazovala, ze stará pani Ta cely den otravuje a nerespektuje Vase sukromnie. Ty si to samozrejme zliznes najviac, kedze si na materskej, on chodi do prace, tak to tak nevnima. Opytaj sa ho, ci by mu nevadilo, keby Tvoja mama alebo babka chodila do Vasho bytu len tak z plezíru a nudy kolkokrat by chcela a kedy by chcela, hrabala by sa mu vo veciach a vodila si tam navstevy ako do muzea. To co si opísala je fakt vela, mne by nervy rupli uz davno...chapem, ze je Ti to trapne jej nieco hovorit, ale stara pani nema zabrany...osobne si myslim, ze to Tvoj priatel by tuto situaciu mal vyriesit, je to jeho rodina. Tiez mi napadlo, ze jedine riesenie je vymenit zamok, ale ona keby to zistila, tak by tie kluce od Vas pytala tak ci tak...cize neviem, ci len vymenou zamku nieco vyriesis.

sissy27
21. okt 2014

- zariadila by som si na týždeň odchod z domu, priateľ nech je s dieťaťom doma a nech pochopí, o čom to je... jasné, on si rodinu pohnevať nechce, ale veď on je celý deň preč, tak mu to nemá prečo vadiť...tak nech zažije na vlastnej koži...
- zobrať babke kľúče (akýmkoľvek spôsobom) asi nebude riešením, bude chodiť vyklopkávať alebo vyzváňať a si na najlepšej ceste k mrtvici ty, ale skúsiť to môžeš
- vypýtať si na revanš kľúče od babky a aký požičaj taký vráť - robiť jej to isté, snáď sa urazí a dá pokoj 😅
- vymeniť bývanie so svokrou, nech si robí animátora svojej mame ona, alebo sa odsťahovať...
- zobrať babku k psychiatrovi, môže to byť začínajúca starecká demencia alebo niečo podobné, keď jej nastaví správne lieky, tak sa možno ukľudní
- scéna z filmu "sám doma" , kde malý kevin natrel potravinovú fóliu lepidlom a natiahol miesto dverí 😅 a podobné fóry 😅
- zaťať zuby a vydržať
- viac možností ma takto narýchlo nenapadá, každopádne veľa šťastia, lebo toto je fakt o držku...

koala7
21. okt 2014

Ja mam podobnu svokru. Navstevy si k nam vodila este sme len prerabali dom, potom s tym chcela pokracovat v dobe nasej nepritomnosti vyuzivat nas dom pre svoje navstevy u nas doma. Poprosila som ju ze mi to nie je prijemne. Zmohla sa len ze v muzovom dome kde zil s ex si to mohla dovolit. Dvere od bytu kde sme byvali aj pred tym aj v tomto novom si otvarala sama bez zazvonenia. Povedala som muzovi ze mi to vadi a on ju odvtedy pred kazdou navstevou telefonicky upozorni nech najprv zazvoni ;) smejdenie po kuchyni neznasam, rady typu deti maju spat v hluku tiez neznasam, a preto sa v takychto situaciach strasne obladam aby som nevybuchla. Ale poviem jej svoje slusne a razne a muz ma vacsinou podpori takze sa to postupne obmedzuje. Inac jej spolocnost nevyhladavam. V tvojom pripade by som manzelovi povedala ze ked si doma sama nech za tebou nechodi, nech jej to povie tak ako uzna za vhodne. Nema ta co obtazovat. Povedz mu nech k vam chodi ked je aj on doma a chce zajst na kus reci. Nech ju zabava on. Kluc by som radsej dala susede ktorej verim ako jej. Hlavne sa neboj slusne povedat svoj nazor, zaujimalo by ma ako si vtedy reagovala ked sa dotrepala s cudzim chlapom, ja by som jej povedala ze si to uz viac krat nezelam

kofoluska
21. okt 2014

Vies co? Pokojne by som sa so svokrou porozpravala. Mozno budes prekvapena z jej reakcie. Nie nejako v zlom, nie utocne. Ale pekne slusne jej vysvetlit, co sa deje. Moja svokra je skvela zena, jej mamka tiez este zije, hoc ma vazne zdravotne problemy. A veru nema problem spravit si s nou v pripade potreby poriadok. Manzel na babku neda dopustit a ja tiez - ale my zijeme 150km od nej. Keby mi toto robila, riesila by som to. Ak sa neda s priatelom, tak s jeho mamou. A kluce zobrat alebo vymenit zamok. Ked bude priatel protestovat, len mu pripomen, ako si k vam doviedla nejakeho chlapa ked si myslela, ze nie ste doma a ako Ta skoro nasli takmer nahu spat v spalni. Opytaj sa ho, ci by mu bolo prijemne, keby takto prisla a vy by ste napriklad sexovali...

mijunik
21. okt 2014

Je to asi blbý nápad, ale neexistuje možnosť, že by ste tento byt predali a kúpili by ste si nejaký iný, ktorý by bol poriadne z dosahu starkej? Viem, že to asi nebude jednoduché, ale ak aj vymeníte zámok (čo samozrejme teraz musí byť prvá vec, ktorú urobíte a starkej kľúče v žiadnom prípade nedáte), tak bude číhať pri dverách a keď vy otvoríte a budete chcieť vyjsť z bytu, bude sa buď snažiť k vám dostať na návštevu alebo bude aspoň znepríjemnňovať situáciu. Je jej asi smutno, neviem, možno sa nudí, možno je zažiadaná za spoločnosťou mladých ľudí a dieťatka, ale to ju neoprávňuje sa takto správať. Len ako sa hovorí - starého psa novým kúskom nenaučíš... Starká sa nezmení, bude vám vyzváňať, búchať na dvere, vy budete nervózni... Alebo nech sa odsťahuje starká... 😀 Keby sa to dalo, že?... Hrozne vám - celej rodinke držím palce, aby sa situácia vyriešila tak, aby si bola spokojná a kľudná. 🙂 A daj vedieť ako to celé dopadlo.

aicha15
21. okt 2014

preboha ja si to neviem predstaviť ale neviem či nedopadnem takisto ale so svokrom, svokor nikde nepracuje a nema absolutne ziadny konicek ani jedineho kamarata. cakam ze o rok ked sa nastahujeme do noveho domu mi tam bude chodit jak na klavir, manzel o mojich domnienkach vie tak dufam ze tam postavi vysoky plot za ktory sa ani omylom nedostane.

johi77
21. okt 2014

ak nechceš dostať mrtvicu ty chráň seba aj svoje dieťa, vymen kľúče a neber na nikoho ohľady len na seba...

esterba
21. okt 2014

Fuuha, tak toto podla mna tromflo hocaku temu o svokrach co tu kedy bola 😀 podla toho co pises o priatelovi, tipujem, ze rozumna diskusia s nim, vymena zamky, pripadne bytu a pod. neprichadzaju do uvahy, tak by som sla na to po partizansky. Napastovat klucku, navoskovat podlahu, natiahnut lanko v chodbe... Ja viem, hrozi vazny uraz... Ale mohla by si ju pri kazdej navsteve aspon omylom niecim obliat, co sa aj tazko perie, nakaz jej pozehlit, ze ako zareaguje 😀 zuvacku nenapadko do vlasov, nastrihnut suknu, ked sa nediva... A nepriznat sa ani za toho pana 😀

nini1010
21. okt 2014

No tak toto je hardcore...uprimne neviem ci ta obdivujem alebo lutujem.je to chore,postoj tvojho muza je chory a stara je ocividne chora na hlavu.presne mi to pripomina film Tu staru treba zabit!ja by som mojmu chlapovi uz davno dala ultimatum.starej zobrat kluce,narovinu povedat ze ziadne dalsie nedostane a bodka.tato story je naozaj sialena,nezavidim ti.

svano
21. okt 2014

Otrava na potkanov 😀😀

popelka5000
21. okt 2014

Kriste toto je horor....ja som to riesila tak ,ze som proste sa zatajila akurat ze jabyvam v dome a je to lahsie ako v byte .... urcite by som si posadila svokru a porozpravala sa s nou ked muz nejavi zaujem a berie ohlad na nu.... popripade jej povedat ze kluc jej nedas ....aj kebyze ze zvoni neotvarat a ke duz poriadne jej vynadat a zabuchnut dvere.

lenbea
21. okt 2014

strašne. vymeniť zamok, a odpojiť zvonček. možno ju to po čase prestane baviť. ale najlepšie odsťahovať sa. porozpravať sa... asi nepomôže. ked je raz na hlavu, žiadne rozhovory napomôžu. ale mala by si sa porobiť, že maš starosť, že ked zas niečo najde niečo inak, tak dostane poražku, tak nech k Vam radšej nechodi... dobre, to bola sranda. ale chapem ta, maš male babatko a ešte toto... ja mam svokru v byte. a tiež to už nezvladam. stači, že je tu a o všetkom vie... minule môj muž hovoril sestre, že som mu robila z paradajok muchotravky... a ona sa chcela ukazať, ako o nas všetko vie, tak povedala,že aj zo zemiakov srdiečka.. nepamatam si sice, ale už som sa nezdržala, a povedala že ako si nas všima... a budemmusieť asi častejšie takto podrypovať, aj ked sa mi to asi vypomsti.

bahira1962012
22. okt 2014

zatrhni to,kojíš si na MD ? ona sa tam motá? to čo je? nechutné 😠 žiadne kluče a nech si svokra s materou poradí,tam nech chodí,nech sa jej svokra viac venuje 😝 to je horšie ako horor 😅

ammellia
22. okt 2014

Akoby nestacili svokry, este aj prasvokry otravuju. Mna by asi mrdlo, ja si to ani neviem predstavit, ze by mi ktokolvek chodil po byte...
Zatlac na manzela, ked chce byt k svojej babke ohladuplny, nech sa jej venuje on. Ty fakt nie si povinna toto znasat.

rybka1985
22. okt 2014

Odstahovat sa inak pokoj nebudete mat

stastnatehulka
22. okt 2014

no...a preco by si mala nieco riesit ty????
.... mala by si sa porozpravat v prvom rade s priatelom...je to priatelova rodina,mal by si to vyriesit on a rozumne si pohovorit

stanislavao
22. okt 2014

zrejme to vasmu nemanzelovi tak vyhovuje, ked jej dal kluce od bytu.

nela1916
22. okt 2014

No... Čo na toto povedať... Celé zle! Hlavne naozaj nerozumiem tomu, ako ste toto mohli dopustiť už na začiatku. Teda... Nakoľko ste ju poznali, keď ste jej dali kľúče? Musela to byť práve ona, kto by mohol zachraňovať vytopených susedov? Už viac krát som sa presvedčila, že niekedy je naozaj nevyhnutné pravidlá stanoviť na začiatku, lebo potom je to vždy o tej nešťastnej vete "prepáčte, rozmysleli sme si to".

Myslím, že tu už všetky riešenia odzneli. Ak sa na tomto neviete dohodnúť, je to dosť smutné. Osobne by som volila odchod - a pre budúcnosť neposúvať kľúče len tak hocikomu. Súkromie vie byť ale nadmieru vzácna vec. Prepáčte, ale nerozumiem filozofí o "povinnom zdieľaní svojho priestoru s milými a starostlivými babičkami, lebo oni za to aj tak nemôžu". Proste nie a nie. To nemá nič s pestovaním dobrých vzťahov. Hoci... To nastavenie liekov, čo tu ktosi spomínal, tiež nemusí byť zlý nápad.

bianca
22. okt 2014

a ty mas kluce od jej bytu?

0silvia0
22. okt 2014

nie je toto pomsta svokry? 😀 😀 😀 určite si pozná svoju matku a je šťastná, že to nemusí prežívať ona, možno ťa tým chce aj odplašiť od syna, človek nikdy nevie 😎

radina
22. okt 2014

dala by som na dvere namontovat retiazku, riadne tucnu, muzovi to odovodnila bezpecnostou, akonahle by som pocula staru, pustila by som sprchu, akoze ju nepocujem, alebo nahlas radio, pripadne imitovala uzivanie si s manzelom v posteli 🙂 ... aj jemu by som tu retaz odovodnila, ze sa bojim, ze ked budeme robit tutuli mutuli, pride jeho babka , a mozno idealne by bolo, aby vas pri tom vymakla. 😀

jasminet
22. okt 2014

@radina ... retiazka je super, alebo strcit kluc do zamky, to sa stara nedostane dnu, ale... moze labzovat po byte ked nebudu doma, tak naozaj iba vymenit zamok alebo jej uz nedat kluce od tohoto

alobalka
22. okt 2014

Treba byť asertivna a dupnut si! Prva vec je otvorene sa porozpravat s pritelom, svokrou aj babkou. Podľa možnosti pri tom rozhovore krotiť hnev, dobre si premyslieť ako a čo poviete, aby ste nevyzneli ako zúfalá hysterka, ale silná ženská, čo vie čo chce! Ale najmä konečne NASTAVIŤ HRANICE!!!
Osobne by som jej zabavila vaše kľúče, od vášho bytu. No a potom samozrejme vás nemá čo vyžadovačne porovnávať s predchádzajúcimi susedmi... Ale toto čo máte sú dávno zanedbané vzťahy a o to horšie sa to rieši. Veľa trpezlivosti prajem!

eeffka
22. okt 2014

zobrat kluce, ak zaklope pootvorit dvere zahradit nohou a ze CO JE?, nic? zabuchnut pred nosom, ak mate problem volajte si dcere, dovi dopo!
ja by som uz davno chodila palit sviecky na cintorin.... zeny to co si nechate robit? nechapem 😠
Mimochodom ak idem na dovolenku kluce davam susedom, nie svokre, bo by som ich uz naspat nedostala, tiez sa ku nam chceli chodit navstevovat ale myslim ze po par poznamkach pochopili a ked sme vymenili dvere ani sme im nove kluce nedali...naco?

nanervy_2
22. okt 2014

asi najhorsie je, ze manzel nestoji za tebou. najprv sa porozpravat s nim, ze ty a ty si prva, potom tri kopky sena a potom ostatni z rodiny. ze si ta zobral a slubil ti stat pri tebe, tak by bolo pekne keby to aj dodrzal. toto mu samozrejme povedat pokojne, normalne.
ked mame takuto vaznu temu, zasadne sa rozpravam s drahym PO veceri, ktoru mu spravim, potom si prisadnem a pekne mu poviem co je zle a preco je zle a ako sa citim. niekedy pochopi hned, niekedy spatkuje, ale casom sa zariadi podla toho co som mu vravela.
a ked babke nepovie on ze dost, tak kameru do bytu a pustit mu vsetky pasaze kde je babka+jej navstevy