Je neslušné nezaklopať a rovno ísť dnu?

23. feb 2024

Ahojte. Je podla vas neslusne, ked si navsteva rovno otvori dvere a nezaklopena nepocka, kym mu otvoria? Jeden otcov znamy to tak zacal robit. Pride a ak mame nahodou odomknute vchodove dvere, ani nezaklope, rovno si otvori, vojde… Minule otec tesne pred navstevou odbehol na chvilu, bola som sama a zrazu sa takto zjavi predo mnou v dome… mala som chut mu nieco povedat, ale zdrzala som sa, no dalsikrat za seba asi nerucim. Nie je to podla vas vrcholne neslusne?

leni1977
23. feb 2024

Je to neslušné.

medda_beda
23. feb 2024

Záleží od dohody.
Ak som niekomu nedala povolenie vstúpiť tak má počkať.Ak sme sa dohodli, že vstúpiť môže aj bez otvorenia ak viem, že má prísť tak je to iné.

pribinak
23. feb 2024

Letel by aj s dverami. Takéto prepadovky sú na infarkt
Úplne elementárna slušnosť: zaklopať a počkať.

chodec15
23. feb 2024

Tak zamykajte, aky problem. Potom sa dovtipia aj ti, co im pomalsie pali. Ked ti hocikedy moze vojst do odomknuteho domu znamy, co ked ti tam vojde cudzi alebo zlodej ...? Aj na dverach bytov je zvonku gula, aby nikto nemohol vojst len tak.

klaridka
23. feb 2024

My sme mali na vchodových dverách klasickú kľučku len chvíľu.... kým sme nezistili, že svokra stála v predsieni celý čas, čo sme si s manželom užívali spoločné chvíle bez detí.... hneď v ten deň dal manžel guľu 😂

nikpa
23. feb 2024

Samozrejme ze je to neslušné. By som sa ho opýtala či by sa mi páčilo keby k nemu niekto prišiel ako na verejný záchod?! Normalne si mu mala rovno povedať, že ho prosís aby nabudúce aspoň zaklopal. Ale telatu nevysvetlis 🙄 my sme museli vymeniť zámok lebo svokor k nám chodil rovnako, teda mal kľúč a bez toho aby sa predtým ohlásil, zavolal alebo aspoň zaklopal, si otvoril a ja ho stretnem doma v kuchyni, skoro som z kože vyskočila. Keď to urobil opakovane, aj napriek upozorneniam, vymenili sme zámok. A ty by si sa tiež mohla aspoň zamykat.

minka201
23. feb 2024
minka201
23. feb 2024

@klaridka Ale aspoň pekne slušne počkala, kým skončíte, a nerušila vás 🤣

chodec15
23. feb 2024

@klaridka 🙂
Mladík si to rozdával doma s dievčaťom, keď sa neočakávane vrátili jeho rodičia. Čo si kto pomyslel, keď sa otvorili dvere:
On: Hneď som hovoril, že máme ešte počkať.
Ona: Teraz si ma už určite vezme.
Otec: Aleže podrástol, chlapec. Možno už je čas kúpiť mu aj motorku.
Matka: Ako to pod ním leží?! Veď mu to, chudáčikovi, musí byť strašne nepohodlné!

diewcatqoo
23. feb 2024

Je to vrcholne neslusne. A neslusne je aj vopred sa neohlasit.

sense
23. feb 2024

Tak záleží akú dohodu mal s otcom. Ale áno. Vo všeobecnosti je to neslušné.

viestta
23. feb 2024

Ak je to otcov dom, platia otcove pravidla. Ak sa dohodol s kamaratom, ze moze hocikedy prist neostane ti nic ine len sa prisposobit. Ale, ano je to neslusne

ibatanecnica
23. feb 2024

@minka201 veru, aká ohľaduplná a takto to dopadne (😂)

januska12323
23. feb 2024

Normálny človek to neurobí a somárovi nevysvetlíš. Začni sa zamykať, nabudúce môže prísť niekto neznámy.

maminkadeticiek
23. feb 2024

Tu si sa nemala co zdrzat.Mala si mu dorazne povedat,ze nech sa nehneva ale ani ty mu neohlasene nevchadzas do domu.Ze povazujes za zdvorile zazvonit a cakat kym mu otvoria a pozvu ho dnu.To si mala vyriesit okamzite.

chodec15
23. feb 2024

Predstav si, ze vo vchode mate kabaty, zavesene kluce,... V kabate doklady, penazenka, peniaze, kluce od auta a hocikto cudzi otvori nezamknute dvere, behom dvoch minut presacuje bundy, zoberie cennosti a vsimnes si to niekedy vecer ... Alebo vobec.

domkakvet
23. feb 2024

Je to neslusne, ale na niektorych dedinach je to este stale zvykom, okrem toho klopat na dvere v dome, nie je ako klopat na dvere v byte, nemusi to byt v dome ani pocut, obzvlast ak je dom velky, preto ten to mozno aj neklopanie vzniklo.

ivangeline
23. feb 2024

Preco nezamykate? Uz len zo slusnosti sa zaklope a pocka.

majlo1234
23. feb 2024

Zaklopem a pockam. Ku dobrym kamosom, ked neotvaraju, otvorim a kricim(ak nas cakaju)

ankare
23. feb 2024

Je to neslušné. Zamkynaj sa.

katka700
23. feb 2024

Nechápem že v dnešnej dobe keď rastie kriminalita niekoho napadne nezamknut vchodové dvere. Jedine ze by po dvore behali 2 rotveilery. Ale to asi nebude vás prípad. Nerieš ci je neslušné vojsť bez zaklopania, ale ci je bezpečné nezamykat.

simca06022011
23. feb 2024

Samozrejme je to neslušné a kľudne sa nezdrz nabudúce. Mne toto robí mama, ešte dobre ze nerozkopne dvere. Posledne už som ju zastavila a.dostala prednášku o tom ze sa zvoní keď sa niekam ide, ja tiež k nej nevtrhnem len tak. A ešte cudzí človek.. však sa akurát môžem sprchovat, obliekať..
A ku kopaniu, ak nemáte treba si zvonček zaobstarať🙂

simca06022011
23. feb 2024

@katka700 nezamykam, nemám s tým problém.

slavomira236
23. feb 2024

@katka700 ja tiez nezamykam
Am na brane zavoeu ktoru pocujem hned ked niekto ide ma dvor
Tazko sa otvara branicka.zamykam vchodove dvere az vecer. Cez den stale odomknute..

liusa82
23. feb 2024

k nám minule vtrhol taký neslušný odpočtár elektriky .Mladý zasran.Bránu sme mali síce odomknutú kvôli nemu ale dvere do domu som mala zamknuté a normálne stláčil klučku dovnútra ako keby domov prišiel.Velmi bol sebavedomý

mimikarol
23. feb 2024

Vrchol drzosti. Ani k vlastným rodičom si nedovolím vojsť bez zvonenia, zaklopania a samozrejme ohlásenia sa že vtedy a vtedy prídem

petulda333
23. feb 2024

@katka700 zamykam na noc,nie cez den

anouschka5
23. feb 2024

Mám na vchodových dverách zvonku guľu , preto nehrozí takéto prekvápko ( tiež by ma nenapadlo dať si tú guľu v rodinnom dome pokým takto nevykradli susedov, kým oni ničnetušiac pracovali v záhrade )

aandrea9
23. feb 2024

Bud rada, že to bol otcov známy. V dnešnej dobe nezamykat 🤦‍♀️

euka210
23. feb 2024

je to neslusne, ale ked je to jeho kamarat, tak je asi ako doma.
U nas ludia zvonia a u mojej kamosky by som zase ja privitala, ze zazvoni, ohlasi sa od dveri ale kludne moze ist dnu ako to robi rodina ked niekto pride. Zadny vchod nezamykame a vsetci nim chodime, aj blizka rodina co nas poznaju. Predny je stale zamknuty a ten je pre cudzich.