Ako ste sa odhodlali k rozvodu?

viki120
3. apr 2015

Som matka dvoch malých slečien 10 a 12 ročných a v poslednej dobe je to u nás dosť ťažké. Pred mesiacom som prisla o fajn platenú prácu muž ma povzbudil, že nič sa nedeje tak budem doma odychovať Nooo len ked nieco nieje po jeho vôli tak už trieska piate cez deviate ako sa on rozvede lebo on somnou v zivote nebude mať rodinný dom atd ..... pritom som zena, ktorá nefláka nemína peniaze uhánam sa po brigádach starám sa o deti domácnosť. Presla som si aj psychickými problémamy, ktoré mi obcas splechne do tváre co urcite nepoteší. Potom zase príde obdobie, ked je to super a sám povie, že preco si ublizujeme musíme sa chovať ku sebe pekne. Tak rozmýslam ci by mi nebolo mozno samej s detmi lepsie i ked by to bolo urcite tazké ako po financnej stránke a aj psychickej. Deti ho lubia a mladsia stále maminka lubis tatinka a podbone. Neviem je to 50 na 50 . Možno by mu bolo treba príucku. Zažili ste nieco podbné ??? Pustili ste sa strmhlav do rozvodu a neobanovali ste ?

kittyjuliette
3. apr 2015

Ja teda zatial ani vydata niesom,tak asi budes brat moj nazor vseliako,ale roky zijem v domacnosti s chlapom,tak viem,ze taketo spolunazivanie nieje jednoduche a v kazdom vztahu su pekne a aj tazke chvile.Vies,to ze sa k tebe zvykne chovat tak,ako pises je od neho hnusne a nanajvys sebecke,ale hned sa rozvadzat,no neviem....asi by som sa s nim pokusila najskor porozpravat,pripadne skusit poradnu,len aby si sa neunahlila...no pokial ta ma vztah psychicky nicit a ubijat,tak v tom pripade je rozvod urcite lepsim a menej bolestivym riesenim,ci uz pre teba,alebo pre deti.Drzim palce

henikav
3. apr 2015

@viki120 podla toho co pises to vobec nie je na rozvod, skor na diskusiu 😉 Pekne si sadnite, porozpravajte sa, najblizsie ked ti povie ze s tebou nebude mat dom, opytaj sa ho ci bez teba ano a co mu teda brani v tom zarobit nan. Verim ti ze ti jeho poznamky neprospievaju, ale mozno aj on je pretazeny a takto to zo seba vydava, lebo ako pises su aj pekne chvilky. Okrem toho myslis ze rozvedenej ti bude lepsie? V com? V tom ze si budete deti pohadzovat, v tom ze sa nebudes mat o koho opriet v tazkej chvili, ci uz psychicky, ci financne? Nikto nie je dokonaly, tvoj muz ako pises ta vie aj povzbudit, tiez ho to asi mrzi ked ti povedal ze by ste sa k sebe mali chovat lepsie, v zlosti a vycerpani clovek hocico vysplechne, aj ked to tak nemysli 😉

sue
3. apr 2015

Ziadne spoluzitie nie je bez nedostatkov a nie je prechadzka ruzovou zahradou po rokoch... K spokojnosti treba dvoch a ich kazdodennu snahu, toleranciu a starostlivost o vztah... Odporucam popracovat na komunikacii...pre oboch...pre rozvod sa da rozhodnut kedykolvek,ale rozbita vaza za uz lepi tazko. Z toho co si napisala nevidim dovod na odlucenie ci rozvod. Ste uplne bezne manzelstvo, ktore preziva tazke obdobie.drzim palec...

viki120
autor
3. apr 2015

@henikav Nooo len ono toto uz mi to ide na nervy je dobre je zle ... co sa týka psychických problémov s tým sa mu nemozem zdoverit vobec alebo uz lepsie povedané ani nechcem lebo na co aby sa mi posmieval. On si jednoducho myslí ze ja som brzdou v jeho zivote a ked mu poviem ze to si mal rozmysliet dávnejsie. On nasiel dom pri cintorine źa 135tis o ktorom ja nechcem ani pocut. Jazdí na kamione cize viac je prec ako doma. Raz ked sme sa hádali tak som mu povedali ci sa mám za..bať aby on bol spokojný a dnes mi povedal, ze somnou s nedá rozprávať lebo hned revem a vyhrázam sa mu ze si nieco urobím úplne to otocil. Vidí len to ze sa hrám na mobile ale to ze doma varím perem upratujem sratám sa o deti atd to je nic to robí kazdá zena. To ze aj on má toho dost aj z práce a tak chápem ale proste mám pocit ze on si zije niekedy ako slobodný mládenec. Ako tak rozmýslam on by chcel zit zivot milionára ako jeho vedúci drahé auto si už kúpil co je mne zase kamenom v oku lebo na co nám je také auto. Tak asi aj pre toto to moje rozhodnutie.

pribinak
3. apr 2015

Oba tvoje príspevky pôsobia veeeelmi depresívne, viac smutne ako nahnevane, možno by si mala sa skôr porozprávať zo psychologickou, aby mohla rozobrat svoje psych. problemi,
Ja nemám dobry dojem z toho co píšeš, iné baby ked rozmýšľajú o rozvode majú poriesene bývanie, pracu a veci okolo deti, ty žiadne plány do budúcna nemáš

viki120
autor
3. apr 2015

@pribinak Vsak to ze neviem co je správné ci sa do niecoho pustit alebo znásat jeho nálady. Potom zase revať a sťaovať sa raz je tak raz je tak možno by sa aj on zbadal keby sa do nieco pustim len potom necuvnút. Verím, že by to bol tazký boj. Ked tak roz mýslam ze ja proste ani neviem ako ma on berie co si vlastne o mne myslí a to sme uz spolu pekných 😠 12 rokov a poznáme sa 18 😎

0silvia0
3. apr 2015

@viki120 skôr máte s manželom narušený vzťah, chýba tam úcta jeden k druhému... posmievanie medzi manželmi, zhadzovanie... na tvojom mieste by som skúsila zmeniť vzájomnú komunikáciu, odstrániť vzájomné doťahovačky a až potom by som zvažovala rozvod. Štýl manželov: urážky, posmešky, odúvačky, žiadny rešpekt, vyhadzovanie si na oči kto je dôležitejší a súťaženie o to, kto má vo vzťahu naviac - toto nevedie k šťastnému vzťahu. Treba niečo zmeniť, skús najprv začať od seba a niečo vo vzájomnej komunikácii zmeniť a potom uvidíš, ako na to manžel reflektuje. Väčšinou nie je vinný na kvalite vzťahu len jeden.

pribinak
3. apr 2015

@viki120 však aj on musí znášať tvoje nálady ;)) príde domov a ty polovicu času prereves ;)
Ked si nezamestnaná, na úrade prace je psychológ zadarmo, chod sa poradiť ako zvládať jeho nálady a tiez svoje

henikav
3. apr 2015

@viki120 ja si osobne myslim ze si len unavena a psychicky zdeptana, preto ta vsetko tak zranuje, ale samozrejme nepoznam ta, to len podla toho ako si to opisala. Myslim ze tymito pocitmi prechadza kazda osoba, co prave nie je v pohode. Preco sa ti nepaci dom ktory nasiel a chcel by kupit? Porozpravaj sa o tom s nim, verim tomu, ze najde aj iny, ktory by Vam obom vyhovoval. Okrem toho je malo doma, mate cas si od seba vzdy oddychnut a moznost tesit sa na seba, ale myslim si ze v prvom rade sa musis postarat o seba, zorganizovat si zivot, aby si bola ty sama spokojna, nie lietat po brigadach, ale hladat nieco co by ta ozaj naplnalo, kde by si bola spokojna, takto si len vycerpana, mozno vystresovana a ubija ta to. To ze si zije ako slobodny mladanec, to len ty mas taky dojem, pracovala som v logistike, praca sofera kamionu je na palicu, stale sam zatvoreny v tej kabine, stale na ceste, v kazdom pocasi, stres, musi dodrziavat predpisy a povinne odstavky, ale zas sef nahana a ziada nemozne, to su riadne tlaky. Pride po 4-6 tyzdnoch domov a tam ho caka zdeptana zena, ktora mu robi vycitky... To len aby si videla aj z jeho pohladu, nezastavam sa ho, len sa na vec treba pozriet z oboch stran. To ze si kupil drahe auto by ti nemuselo vadit, pokial kvoli nemu nehladujete, ved clovek si obcas musi urobit aj radost a on podla vsetkeho len chce dobre zabezpecit rodinu, mat dom, pekne auto.... ach jaj kto by nechcel zit ako milionar a ked sa neda, tak aspon najlepsie ako sa da. Ja by som ti poradila sustredit sa na seba, aby si nebola zdeptana, ale vyrovnana mlada zena a uvidis vsetko sa urovna. Neries rozvod, ries seba. Ked ty budes v pohode, budes mat aj jasnejsie myslienky. Len na to potrebujes vela sil, nastartovat sa spravnym smerom

pribinak
3. apr 2015

Ta mladšia dcérka uz asi zbadala, ze nie je všetko vo vašom vzťahu OK

viki120
autor
3. apr 2015

@pribinak ale ja chodím na brigády a aktívne si hladám prácu mna skor vytáca to ze sa snazím on nieco dovrzá este je aj urazený a potom zacnu jeho trápné reci lebo vidí co to somnou robí.

0silvia0
3. apr 2015

@viki120 trápne reči treba rázne ukončiť a nenechať sa vytáčať do nepríčetnosti, musíš mu ukázať svoju vnútornú silu a ukázať hranice. Niektorí ľudia radi vidia, keď dokážu iného vytočiť. V manželstve by ste mali ťahať za jeden povraz a nie bojovať proti sebe 😒

viki120
autor
3. apr 2015

@0silvia0 však to si umedomuje obaja, že bojujeme proti sebe. Podla rečí jeho sestri to má po kom mať 🙂

pribinak
3. apr 2015

@viki120 ved práve. S psychologickou najdes cestu ako sa nevytocit a "prežiť" jeho reči a nálady, lebo rev nie je dobrá reakcia
Možno by ste potom mohli behnut spolu a pozriet sa na vas vzťah a vzájomne reakcie

oli18
3. apr 2015

@viki120 Potrebovala by si pochváliť, poľutovať, pohladiť, aby sa ti dostalo od manžela viac uznania. Toto robí so ženou divy. Je véééľmi málo mužov, ktorí to dokážu. Skús byť prvá a začni ty prvá používať túto taktiku. Niektorí muži sú nevyspytateľní, často menia nálady, názory, nevieš ich prečítať celý život. Tvoj nie je asi spokojný so svojim životom, chce sa vyrovnať bohatstvom svojmu šéfovi, chce mať dom, auto. To je síce pekný cieľ, ale má na to celý život. Ale teraz je taká doba, že všetko hneď. Ty si asi iná, zakladáš si na vsťahoch, Zatiaľ to fakt na rozvod nevyzerá, ako ti píšu baby.

0silvia0
3. apr 2015

@viki120 no veď práve preto treba aby jeden s tým bojom prestal 🙂 A keďže si múdra a rozumná žena, mohla by si to byť ty, nie? Čo keby si na začiatok vyrazila svojmu manželovi dych nejakou príjemnou reakciou, ktorú by ani vo sne nečakal? Možno by to urobilo s vašim manželstvom divy 😎 Skús byť sama sebe psychológom...
A jeden tip na záver: humor robí vzťahy príjemnejšie, neberme všetko tak smrteľne vážne 🙂

bonaqa2013
3. apr 2015

Načo sa budeš rozvádzať keď je aj tak veĺa na cestách. Chápem - je kamionista. Ale to čo si opísala na rozvod moc nevyzerá resp. nie sú to dôvody na rozvod. Skús ešte zabojovať. Ak máš problémy navštív lekára - iste ti pomôže. A jemu sa so svojim zdr. problémom nezdôveruj. Načo, keď to použije proti tebe.

jano8
4. apr 2015

Mal by ta podrzat v tazkej chvili a nerobi to, este to zneuziva ako argument pri hadke. To je nemile. Ale na rozvod to podla mna nie je. Odporucam najskor vyriesit svoj problem /pracu/ a potom riesit problemy s nim, /nadmerne rozhadzovanie, ci ine/. Tym, ze otvoris dalsi problem, situaciu len obom zhorsis, /aj sebe/. Okrem toho o rozvode sa hovori, ze je to po umrti blizkeho cloveka najtazsi citovo-psychicky zazitok. Takze si to treba dobre rozmysliet. A tiez v pripade rozvodu ovela viac ublizis detom, ako jemu, co je tiez na zvazenie, ci to za to stoji.