Ako to naznačiť priateľovi?

fallenkaa
14. apr 2015

Ahojte baby, neviem či sa tento môj "problém" hodí do tejto kategórie, ale potrebujem poradiť.

Často v práci dostávam namiesto peňazí poukaz do nejakého hotela - môžem ho buď skúsiť predať(bazos a pod.) a získať nejaké tie eurá, alebo si ho nechám. Tak ako aj v tomto prípade, poukaz do hotela sa chystáme využiť s priateľom o mesiac.

Chystáme sa aj do divadla, v cene hotela ale sú len raňajky.

Niekedy má môj priateľ dosť problém ma pozvať. Nikdy mi to nevadilo, sme spolu "len" 4roky a funguje na pricípe raz pozve on, inokedy ja, resp. napoly.

V tomto prípade, keď ale ja platím ubytko, ktoré som síce dostala ako poukaz, ale pomohla by mi viac hotovosť, privítala by som, keby priateľ zafinancoval obed, prípadne posedenie v nejakej kaviarni.
Ako mu to naznačiť ?

enya00
14. apr 2015

normalne na rovinu,ziadne naznacovanie...a ked ho to sameho doteraz nenapadlo tak bude asi riadny drzglos,alebo vie o tom,ze poukaz je len na ubytko astravu treba platit?

fallenkaa
autor
14. apr 2015

@enya00 povedala som mu, čo poukaz zahŕňa ... ja nie som držgroš za seba zaplatiť obed, čo zjem, si zaplatím, ale potešilo by ma to, keby povedal, "poď pozývam ťa na obed/večeru" 🙂

enya00
14. apr 2015

@fallenkaa ja nehovorim,ze ty si drzlgos,ale priatel...tak mu to povedz,chlapi na naznacovanie nereaguju,im to treba na rovinu povedat 😀

fallenkaa
autor
14. apr 2015

@enya00 No, neviem ako narovinu mu to povedať ... napr. takto: "keďže platím ja hotel, bola by som rada, keby si ty zafinancoval večeru"? hmm to sa mi nepáááči

adri266
14. apr 2015

@fallenkaa ved to nemusis tak na rovinu. Zacni rozpravat, ako velmi sa tam tesis, a ze sa nim nechas rozmaznavat a ze budes rada, ze Ta pozve na obed. Zmurkni nanho, pritul sa k nemu. Snad pochopi, co mu naznacujes 😉

fallenkaa
autor
14. apr 2015

@adri266 to znie lepšie 🙂

enya00
14. apr 2015

@fallenkaa ano...ak ta nikdy nikam nepozve,tak by som mu to normalne splechla do oci

fallenkaa
autor
14. apr 2015

@enya00 nehovorím, že ma nikdy nepozve, len v takýchto prípadoch keď ja financujem niečo iné, si to priam vyžadujem

mirka907
14. apr 2015

ja sa len zamyslam, ako chcete spolu fungovat v spolocnej domacnosti (pripadne ak uz fungujete ako to vobec dokazete), lebo toto su v ramci spolocneho fungovania a komunikacie dost podstatne veci...ja mam napriklad teraz noveho partnera a pre mna je jeho postoj k spravovaniu a delbe financii dost podstatny vediet uz teraz a nie sa potom za hlavu na materskej chytat, ze budem mat 202 eur na fungovanie (prepac tu uz motam mimo temy ale hodi sa mi to ako priklad)...a ked pises ze ste spolu 4 roky, tieto veci vobec nerozoberate? urcite ta to netrapi len teraz ale celkovo rozmylas kto co kedy platil a bude platit....toto podla mne nie je len na rozhovor o tom, ze teraz zaplat ty (pripadne dufat ze mu to dojde) ale na vaznu temu ako chcete spolu riesit fungovanie a financie celkovo v buducnosti..

tajka1986
14. apr 2015

@fallenkaa ja nehovorim ze som sa nechala vydrziavat(zaplatila by som preco nie)ale ani raz sa mi s chlapom nestalo,ze som musela naznacovat aby platil on,vypytal ucet,zaplatil. Bodka. A ak som s niekym 4roky tak to je uz na zamyslenie 😕

fallenkaa
autor
14. apr 2015

@mirka907 pozri sa, ako som písala, funguje systémom, raz pozve on, inokedy ja, a inokedy ideme na polovicu ...

a tak mi to aj vyhovuje
len jedine v tejto veci mi vadí, ak by som si mala ja sama zaplatiť jedlo ... radšej by som bola keby to on navrhol, ako keby som ho do toho mala dokopať ja

mirka907
14. apr 2015

@fallenkaa a byvate uz spolu? tu mate financie nejako vyriesene? ze ja platim inkaso, ty stravu a podobne?

fallenkaa
autor
14. apr 2015

@mirka907 nie spolu nebývame.

sense
14. apr 2015

ak ste spolu 4 roky tak by nemal byt problem povedat mu to na rovinu ....ved ked platite veci na polovicu by som povedala ...zaplatila som hotel s ranajkami , zvysnu polovicu obed a veceru platis ty....

nadula01
14. apr 2015

Naznačovať chlapovi nepomôže,musíš mu to.povedat na rovinu!

dkethe
14. apr 2015

Faktom je ze poby mate zdarma, takze zvysok pekne napoly ako ste zvyknuti.. az ty sama pobyt zaplatis, nech on potom hradi jedla a kultury.

fallenkaa
autor
14. apr 2015

@dkethe neviem či si nepochopila, ale pobyt je časť výplaty ktorú dostávam, takže ako som písala, môžem predať a mať peniaze pre seba. len sme sa rozhodli, že ideme na výlet 🙂 takže nemusíme kupovať NAPOLY pobyt niekde cez zlavomat

krissy1
14. apr 2015

Keď dostanes na budúce taký pokukaz,tak sa ho spytaj,či ho máš predať,alebo date výlet na polovicu😉

timea7
14. apr 2015

@fallenkaa ja by som mu to povedala na rovinu, možno mu to fakt nedocvakne a možno je to vypočítavosť - vieš, ja som ten poukaz nedostala za odmenu, ale miesto peňazí na výplatu, mohol by si nás pozvať na obed? Priznám sa, že som toto nikdy nemusela riešiť, takže ani sama neviem, ako by som to presne formulovala. Len ty píšeš, že niekdy má s tým problém, takže to aj môže byť trošku vypočítavosť....A možno by som odteraz každý predala a keď budete chcieť niekd ísť, tak pol na pol, možno sa časom dovtípi....

dkethe
14. apr 2015

@fallenkaa no vidis, tak ako som nepochopila ja mozno ani on nechape. Prepaac! Vie ze ti s kazdym poukazom strhavaju z vyplaty? A co on na navrh ze 'zlatko zase som dostala poukaz miesto plnej mzdy ale peniazky sa hodia tak ho predam na bazare. Co ty na to?'

pipistrel
14. apr 2015

Nedostala to zdarma, dostala to v práci namiesto peňazí, takže ten pobyt kvázi platí.
Inak súhlasím s tým, čo tu už bolo spomenuté, a síce, že chlapovi to treba povedať narovinu, vo väčšine prípadov náznaky nezaberajú

elisaeli
14. apr 2015

OMG, to ste spolu 4 roky a nevies sa s nim bavit narovinu? Je nacase zacat. Rozpravajte sa o financiach, o sporeni, o financnej situacii oboch, raz to budete predsa ako manzelia/partneri v jednej domacnosti musiet riesit.

fallenkaa
autor
14. apr 2015

@elisaeli áno, máš pravdu, budeme to časom musieť začať riešiť, ale na také tie vážnejšie debaty to ešte nie je, i keď sme spolu už 4roky, nemám 30 ani viac rokov, obaja máme 23r.

chryse
14. apr 2015

@fallenkaa davaj pozor,,lebo takyto bude vzdy,,,aj ked bude starsi,,,a casom o 5-10 rokov to bude velky problem..

martina833
14. apr 2015

povedz narovinu, napr, ze "ako sa dohodneme s platenim? ja dam poukazy na ubytko, ty plastis stravu, alebo co navrhujes?"... inak aby si nemyslel, ze tie poukazy vlastne dostavas zadarmo....

tomiholjubavi
14. apr 2015

oh Bože, lakomci..jedna z najhorsich kategorii ludi, s ktorymi sa da prezit zivot 😀 horsi su uz len nevernici, zavislaci a ziarlivci. moj svokor je držgroš par excellence...chudak svokra to s nim nemala lahke. casom, ked budete mat spolocnu domacnost a teda aj kasu, nielenze nebude chciet nic zaplatit, ale bude mat pindy, aj ked si budes chciet nieco dopriat z vlastneho.

janinah
14. apr 2015

4 roky a naznačovanie? ako sa chceš rozprávať o vážnych veciach potom neskôr?budeš naznačovať,že treba zaplatiť byt,vybaviť niečo,zasnúbiť sa.....?

bonaqa2013
14. apr 2015

Ja by som mu povedala na rovinu. ideme tam a tam, ja mám poukaz do hotela - využijeme ho, prenocujeme a ty zacáluješ stravu. Ale poviem Ti pravdu, myslím že toto je gavalier pán žgrľoš. porozmýšĺaj či je ten pravý, aby si neskôr neoľutovala.

azbestica
14. apr 2015

@fallenkaa par dni pred odchodom sa ho opytaj ci si berie kartu alebo hotovost. lebo ze ty si beries len male vreckove kedze na obedy pozyva on 😉

fcchelsea
15. apr 2015

ste spolu 4 roky a ty mu to nevieš povedat ak je to správny chlap tak určite ti kupi aj nejaku kyticu