Ako voláte svokru?

mamusa34
30. mar 2021

😁 neškodná otázka žienky ..možno už tu aj bola ..
Nejde len o svokru aj svokra.. ako ich voláte mama oco?🥴mne sa to nedá, pretože ich neberem ako rodičov ..áno môžem volať aj starká starký ale keď všetci ich volajú ako mama oco ..vykam im a to pre mňa znamená také cudzie ako aj k iným ľuďom..
Môj manžel si s mojou rodinou tyka .🤷

martinaju
30. mar 2021

@mamusa34 netykam a nikdy ich nebudem volat mama a oco ani keby co bolo. Nemame zlý vztah ale ja mamu a oco mam a určite nebudem niekoho iného takto oslovovať.

bbebe
30. mar 2021

sme spolu 6 rokov, prednedavnom sme si potykali ( oni mi tykali od zaciatku - vtedy som mala 25 rokov ) a nikdy v zivote som ich neoslovila 🙈😂 takze ich nevolam nijako 😀

bbebe
30. mar 2021

a to sa vídame často aj vztahy mame super len proste vzdy len nejak zacnem hovorit bez oslovenia

4stanka4
30. mar 2021

@mamusa34 akurát dnes sa ma to pýtala svokra že prečo ju neoslovujem nijako a svokra volám "tatko". Pre upresnenie- keď sa bavíme s mužom ze napr. kde je svokor tak hovorím tatko ale keď ho mam osloviť (alebo aj svokru) tak to nejako zaobalim aby tam to oslovenie nebolo 😀
Inak sme si vyjasnili že mama a oco ich oslovovať nebudem keďže ja svojich rodičov mam a plne to rešpektujú. Zatiaľ sú starká a starký ale mala ešte hovoriť nevie takže nesie sa to v rovine "hej ty tam"

dada337
30. mar 2021

@mamusa34 vykam jej a hovorím jej teta😊 tiež mi vravela aby som jej hovorila mama ale tak jej ja neviem hovoriť, mamu mám len jednu...tak som jej aj povedala😊

len_nig
30. mar 2021

Normálne menom tykame si od začiatku. 😊

mima1
30. mar 2021

Neoslovujem ich ked tak len cez deti babka dedko. Snazim sa vzdy opytat co chcem tak aby som nemusela pouzit oslovenie🤣😂. A mama tato isto nie..

paulinka17
30. mar 2021

Ja budem asi divna ale ja ich volam ujo,teta len pred synom ich volam dedko, babka. Je medzi nami skoro 30 rocny rozdiel takze im netykam a oslovovať ich mama oco by mi ani nenapadlo

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amelie2017
30. mar 2021

Tykame si, volam ju krstnym menom.

evaachesa
30. mar 2021

Od prvého stretnutia sme si potykali a volám svokrovcov po mene 🙂

janinah
30. mar 2021

Oslovovať nijako je vrcholne trápne,vám by sa to páčilo? však normálne sa opýtam,či ju mám volať mama,teta,Anička....
Mňa zať volá menom a tyká mi je cudzinec,druhý zať Slovák ma volá teta a vyká mi.Vyhovuje to všetkým.

k_a_j_k_a
30. mar 2021

Moji svokrovci majú prezývku, tak ich volám tak. Zo začiatku som vykala, tykať som im začala odkedy sa nám narodili deti.
Inak prezývkami ich volajú aj deti, vlastne ich tak volajú všetci, aj manžel.

petamich
30. mar 2021

@mamusa34 tykame si a volam ju Betka a svokrovi vykam a volam ho Miki 🙂 nijak inak neplanujem, mozno babka/dedko, ked pride ten cas

nistika
30. mar 2021

babka pri detoch, alebo krstnym menom.

janedoe
30. mar 2021

Ja ich volam teta a ujo. Pred detmi dedo a babka a ked hovorim o nich s muzom, tak mamka tatko.

magaret7
30. mar 2021

Ja svokru neoslovujem ziadno, vzdy to nejak poviem bez oslovenia 😁mama by som jej nikdy nepovedala lebo mamu mám. Ale ked niekde niečo hovorím napr u našich, tak poviem napr Ideme k svokre atd.

ibrunova
30. mar 2021

Nijako... Pred deťmi babka a vykám.. Môj muž mojim rodičom tyká a volá ich menom.

klaudiaden
30. mar 2021

Ja sa tiež snažím čo najviac vyhýbať priamemu osloveniu 😅 Keď sa to týka malého tak babka alebo dedko. Keď už sa tomu nedá vyhnúť tak oslovím menom ale stále vykám. Manžel sa ma veľakrát pýtal prečo im normálne netykám tak ako on našim ale nikdy mi to nenavrhli takže bez toho tykať určite nebudem 😀

ibrunova
30. mar 2021

@klaudiaden akože tykať sama od seba? No to isto nie, muž je srandista😃 moja dcéra raz vyrobila také malé faux pas, keď bola malá, tak sa ma raz pred svokrou opýtala, že prečo babke netykám ako ocino a ona. Babka jej povedala, že to sa nepatrí..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima172
30. mar 2021

Volám ich teta a ujo, keď ich chcem osloviť, no odkedy mam dieťa, tak často je to babka a dedko. Mama/otec by som ich volať nedokázala. Mamu mam len jednu, otca detto ☺️

kruela02
30. mar 2021

Najprv som ich oslovovala Teta a ujo ale svokra volajú všetci Dedo aj synovia tak sa aj aj ja mňa najlepilo čiže už sú Dedo a Babka ☺️

gazpalm
30. mar 2021

@mamusa34 no ja svokra a ked su tam aj deti tak babka. a vykam jej ona mi uz navrhla tykanie 5 rokov dozadu,ale ja po 10 rokoch vykania som si proste nezvykla, vkuse ma napravala az sme to radsej nechali tak 😁svagrina si zvykla jej tykat ,ja nie...moj muz mojim rodicom tyka a prevazne ich oslovuje babka a dedko

sense
30. mar 2021

Ex svokre som vykala a oslovovala ju babka M. Keď už bola dcéra na svete... Priateľovu mamu voláme Nonna Rafaela pred dcérou a inak ju neoslovujem keď jej chcem niečo povedať tak poviem priateľovi "kannst du deine Mutter sagen" al "est ce que tu peux dire a ta mere"...

cervenaruza123
30. mar 2021

@mamusa34 Ja volam mama a otec. Takto to funguje v oboch nasich rodinach, aj moji rodicia svojich svokrovcov oslovuju mama/otec, aj manzelovi rodicia. Cudne nam to nepride, sme zvyknuti, lebo kazdy sa tak vzdy oslovoval aj oslovuje. Zavisi velmi aj od zvyklosti rodiny. U oboch stran rodiny sa to vzdy bralo, ze rodicia partnera svojho dietata beru za novu "dceru" ci "syna", takze volat ich mama a otec sa povazuje za uplne normalne a prirodzene.

janinah
30. mar 2021

@elizabet173 tak dáku asertivitu by mal mať každý,ak nemá,je to jeho problém...jednoducho verziu mama,otec nenavrhnem,ak mi nevyhovuje,ak to navrhnú oni,tak poviem svoje dôvody...ja by som nechcela,aby ma zať volal mama,tú má len jednu

haidi
30. mar 2021

Snažím sa vyhýbať konkrétnemu osloveniu... Svokra mi navrhla tykanie, ale odmietla som pre mňa je to zvláštne jej týkať predsa je to starší človek a mam k nej určitý rešpekt takže tak🙂

lapalma
30. mar 2021

Svoju svokru volám s láskou mamička - tak ju oslovuje aj manžel, jej syn 🙂 Nerobí mi to problém, lebo ju mám veľmi rada 🙂

ajko2011
30. mar 2021

S manželom sme spolu 12 rokov vo vzťahu, 9 rokov rodičia a manželia takmer 6 mesiacov. 🙂 Netykám im a ani to v pláne nemám. Rodičov mám len jedných tak určite ich nebudem volať mama a otec. Teta a ujo mi príde divné.💁Veď svokra nie je moja teta a svokor nie je môj ujo.😂 Keď už veľmi musím tak im poviem babka a dedko. Najradšej to však sformulujem tak aby som im nemusela nijak povedať.😂