Ani manžel mi neverí

crazy55555
2. dec 2013

Uz neviem co mam robit. Poslednou dobou nemam ani jeden normalny den.Sype sa to na mna z kazdej strany ani neviem kde mam vlastne zacat.Ale prejdem asi k tomu najhlavnejsiemu. Byvame v bytovke a ako to je uz zvykom mame rozpisane na kazdom poschodi sluzby cize na jednom poschodi su 4 byty a kazdu sobotu upratuje jeden byt schodiste. Jedna nasa suseda oproti zije sama s matkou a asi sa poslednou dobou strasne casto nudi a tak otravuje inych...Vlastne asi len mna. Vykrikuje mi ze neupratujem, ze je stale na poschodi bordel, ze som napisana v rozpise uz 3 tyzdne ja a ze ked nepoupratujem tak poda staznost na bytove druzstvo (podla mna by ju vysmiali)..pozera stale cez kukatko na dverach aby ma vymakla kedy idem a zacala po mne zjapat. Dnes u nas zvonila, pravdaze pre pokoj som neotvarala a siel manzel aj ked som ho upozornovala nech to nerobi. No a on si od nej vypocul aka som neschopna a ze neupratujem a zacal mi samozrejme nakladat aj on...Nepocuval ma ani ked som mu vravela ze to nie je pravda a ze si to vymysla proste on uveril jednej blbej susede na ktoru nadava pol dediny ze riesi somariny. A ze on nemieni pocuvat ze nam tu klopu susedia ,preto lebo on ma blbu zenu. Tak dakujem pekne za taku doveru, ked uz ani manzel ma neobrani pred nejakou susedou co mu moze byt ta stara ukradnuta,hadal sa ohladom toho so mnou cely vecer. A sused nad nami-dalsi exot robi stale hluk a my mame 1,5 r. dcerku a nemoze kvoli nemu kludne spat. S cim sa da buchnut tak s tym buchne ale manzel za nim ohladom toho nepojde lebo zasa su to moje vymysly, pritom aj on pocuje vsetko co robi. Ale nie ja som zasa ta zla zena ktoru zachvilu nikto v bytovke nebude mat rad. Proste neviem na koho sa mam obratit alebo sa vyrozpravat uz je to na mna vela.Nikomu som nic nespravila,manzel veri blbej paranoidnej susede a mne idu vsetci vykrikovat nieco za co absolutne nemozem...Chcem to ignorovat ale neda sa to ked doslova na teba caka za dverami aby ti mohla vysplechnut do tvare preco ma prave dnes suseda blby den.Tak preco si to nevybyt na mne,...A od muza som to teda naozaj necakala, ze sa ma nezastal 😢

crazy55555
autor
2. dec 2013

A do toho mi este mala nespi a je nervozna cely den , idu jej zuby, trapim sa s nou lebo mi nechce jest, a aj som dnes dostala jednu uzasnu spravu pre mna s ktorou som sa chcela pochvalit manzelovi a namiesto toho som cely vecer preplakala 😢

janinah
2. dec 2013

mne by sa to zo strany manžela nestalo,schody umýva on,šak nech ho susedia vidia aký je pracant 🙂 ale teraz vážne- susedu uplne ignoruj,dá sa to,len sa to nauč,môžeš popozerať knihy o asertivite,pomôžu ti..manžela asi tak ľahko nezmeníš,tak aspoň sa vyber umývať tak a vtedy,aby ťa on videl....mňa otravuje pubertiak zvrchu s hlasnejšou /nie hlasnou/ hudbou štýlu,ktorý ja neznášam,ale nerobí to v neskorých hodinách,tak nemám páku to riešiť,to je daň za panelakove bývanie

tykat
2. dec 2013

Tak nech upratuje muz, ked je taky mudry, preco by si mala len ty? Susede povedz nech sa ohladom bordelu obrati na muza lebo odo dneska to ma na starost on. S hlukom neporadim, bytovka je bytovka, vsetko tam pocut ale deti si zvyknu a mozno o chvilu ked mala podrastie sa bude stazovat sused ze ste hlucni Vy.

janinah
2. dec 2013

@crazy55555 na tie zuby jej dávaj sirup ,ktorý sa dáva pri horúčke napr. Panadol,to pôsobí aj proti bolesti,nenechaj sa ju trápiť,ak jej môžeš pomôcť

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amy_
2. dec 2013

@crazy55555 no to veru potesi... ☹ ale neboj, niesi v tom sama... my byvame v bytovke a sme tu najmladsi.. nemame upratovaciu sluzbu, nakolko tu byvaju sami dochodcovia a dochodkyne, co to nemienia platit. A ani ziaden rozpis sluzieb. Ved naco aj... tak ja pekne poumyvam a nikto si to akoze nevsimne. Na prvom poschodi byvaju tri vdovy vedla seba a maju vo zvyku otvorit kazda dvere a nahlas sa rozpravaju, ohovaraju, kydaju na susedov.. samozrejme to pocut az k nam na tretie pos. Kolkokrat som si uz vypocula ze my mladi neumyvame...!!! A to mam pocit, ze umyvam len ja, a max. dve- tri susedy obcas.... ale tie len povacsine pozametaju. Takze uuuuplne ta chapem, to fakt nahneva, ked niekto obvinuje niekoho nepravom! A tvoj manzel predsa vidi, ze ty schody umyvas, nie?? Jaaaj normalne som sa aj ja rozculila... inak ja sa na ne chystam, ked najblizsie nejaku stretnem, tak si pekne poviem svoj nazor...nech si stara vysusena ropucha nemysli, ze za to, ze ja som tu najmladsia, tak budem umyvat za ne!!!! No to teda nie.. tiez mam maleho syna a ked idem okolo nich, dobre ze mi ho neropucia, strigy stare..ale do oci mi nikto nic nepovie. Hadam sa to utrasie casom... ach jaj, tieto vztahy... clovek si susedov nevybera..aka to skoda!

crazy55555
autor
2. dec 2013

@ada12345 Ano mame problemy aj v manzelstve ale ide o tie intimne veci nema to praveze nic spolocne s nejakymi hadkami nezmyselnymi...Proste este ja som bola raz taka dobra ze som bola jednu sobotu upratovat kostol za moju mamu lebo nemohla a v ten tyzden sa raz stalo ze som zabudla upratat tak ked somdoupratovala kostol zaklopala som jej na dvere a povedala nech neupratuje ked ma sluzbu ze t ospravim ja lebo som zabudla cez tyzden...A este ja som po tom vsetkom ta zla , ze nepracem...Lebo podla nej sa asi ma upratovat v sobotu a nie v iny den. Na schodzi sa rozdrapovala ze nemoze upratovat lebo deti sa rozpravaju dole pred suterenom. Ona je tym posadnuta, nema chlapa tak sa nudi,nema deti. A ano nechcem byt konfliktna mas pravdu ale raz som jej uz zabuchla dvere pred nosom a ani by som to mozno nespravila ale ponahlala som sa s malou domov pretoze uz mala davno spat a bola nervozna a v tom ma zastavila na poschodi ...tak som jej povedala ze nemam cas pocuvat jej somariny a tresla som dverami...a dnes jasne ze zazvonila lebo jej to nedalo.

crazy55555
autor
2. dec 2013

@amy_ No ved uz som aj ja maximalne rozculena. A tiez mas pravdu v tom ze ked vidia malu tak zrazu jake tutu mutu ze jak maju radi deti...Dnes ked jej manzel otvoril tak vbehla aj mala k nemu a jak ju zbadala tak zacala na zive raty revat. A ze co sa bojis ???neboj sa tety...hhh???...urcite aj ta mala vedela ze ta babizna neprisla v dobrom. A teraz ked je vovku nasnezene a my byvame na prvom poschodi kde sa okrem suterenu vytrasie najviac blata, tak ked poupratujem o 12 tak o 3 poobede je tamznova voda a blato a sorry ja nie som ona ze som vysusena stara krava sama doma a nudim sa,tak vezmem vedro a utieram kazdu polhodinu dlazku.

kveta
2. dec 2013

@crazy55555 Nejde ta suseda po Tvojom manzelovi?

azbestica
2. dec 2013

@crazy55555 my sme mali tiez taku susedu co ma dokonca stretla ako umyvam schody a vecer sme si nasli listok.....vobec ju neries, buchni jej dvere pred nosom raz dvakrat a na 5. krat uz nepride 🙂 a na tvojom mieste ked manzel nie je spokojny tak nech si ide on umyvat schody!!!

amy_
2. dec 2013

@crazy55555 ano tak presne a dobre robis... ty mas svedomie ciste, ty vies ze si umyla.. ja byt tebou s kludom anglicana sa pekne odpisem... a nevsimam si. Ja som si tiez vsimla, ze ked umyvam, zrazu nemaju potrebu ohovarania na schodoch.. to nevylezie ani jedna, to sa tvaria, ze nevidia. To uz je asi aj tym vekom, oni proste maju potrebu rypat sa v tychto veciach, tak robia problemy..a myslim, ze aj zavidia. Tetky stare, bosoracke. Ja uz pre ne ani pekne slovo nemam

crazy55555
autor
2. dec 2013

@kveta haha :D...hej aj ja som to zo srandy povedala :D..ale tak ja neviem co od nej mozem uz cakat...mozno aj hej :D...ked nema chlapa ani deti :D...a to je dokonca nejaka moja vzdialena rodina z dedovej strany tak ked uz si aj v rodine robia ludia peklo...to je na zamyslenie

azbestica
2. dec 2013

@crazy55555 alebo dalsia moznost je ked uz sa chodi stazovat tak nech sa ma aspon naco.....neumyvaj! potom ta to aspon nebude stvat

limetka713
2. dec 2013

viac ako nad správaním debilnej susedy by som sa pozastavila nad správaním muža..susedu by som ignorovala, poupratuj ked máš službu a viac ju nerieš..ale sorry, aby mi muž nadal do blbých a uveril cudziemu namiesto tebe, to je už na zamyslenie..ja by som s takým chlapom nebola, lebo však to poznáme..najprv by som bola blbá, potom krava neschopná a nakoniec by ma ešte krajšie pomenoval a správal sa ku mne ako ku handre 😒 dávaj si pozor, rieš hlavne manžela, nie susedu..aj keď chápem, že tá vám na rodinnej pohode nepridá

crazy55555
autor
2. dec 2013

Och konecne mi odlahlo..ked som pisala tento pispevok som cakala ze ma tu vyhlasite za blazna ze mi sibe ze to riesim ale teraz vidim,ze v kazdej bytovke sa najde nejaka (a vacsinou je to stara baba) hlupana co jej to ukrutne vadi aj ked jej vlastne nema co vadit...a ako som spominala na poschodi su 4 byty ale upratujeme iba 3 pretoze jeden dotycny..je to chlap a zije sam...povedal ze nebude upratovat ani keby neviem co bolo....tak unho nelope a nikde sa nestazuje...asi sa ho boji lebo je chlap...jej to zahlasim aj ja ked ma bude nadalej strasit po chodbe

crazy55555
autor
2. dec 2013

@limetka713 mas pravdu ale vies uz ma nebavi ze mam peklo so susedou a este aj doma...chcem mat pokoj a som radsej ticho...prv mi hovoril ze on nevyvolava konflikty,ze chce byt s kazdym za dobre ale vidi ze to proste nejde a on ma najviac v tejto celej situacii sklamal ale nemam sil sa natahovat aj s nim...vzdy mi vyhadzuje na oci ked sa nieco stane ze soom to mala spravit inac ze preco som povedala hento a tamto ako nejakej babke na motuziku....co som robot ze mi naprogramuje co mam hovorit???

0silvia0
2. dec 2013

@crazy55555
nabudúce keď budeš umývať, zazvoň susedke a povedz jej nech si zapíše do kalendára že umývaš. A povedz, nech si to zapíše aj muž a pozvi ich oboch na kolaudáciu čisto umytých schodov 😎 nezabudni k tomu pridať šampanské a nechaj ich tam oboch na schodoch nech si pokecajú. Určite budú mať o čom 😖

jahodka8
2. dec 2013

Susede povedz, že sexujete s manželom 4x denne a preto nemáš čas na upratovanie. Tipujem, že ťa už nebude otravovať. No inak ten intímny problém u vás vyúsťuje do tých hádok o upratovanie a podobne, to by ste si mali vyriešiť. Malá cíti tvoju nervozitu, ignoruj tie urážky okolo a krivé obvinenia. Ked máš odvahu, napíš ten intímny problém, z toho je tvoj manžel nervozny, to sú mužské hormony a psychika.

mirkave
2. dec 2013

Este raz by na mna zacala ta krava suseda hucat a obvinovat ma,tak by som jej s kludom anglicana oznamila,ze sa budem na nu stazovat za ohovaranie a osocovanie. A manzel? Akoze sorry,ale to co je za chuja? Pocuva nejaku kravu a teba,svoju zenu si nezastane??? Na toto som nesmierne hakliva,nakolko sa mna moj muz vo velmi dolezitych veciach nikdy nezastal. No,klamala by som. Zastal sa ma jedenkrat,ale aj to sa po case zmenilo a uz to neni pravda. Vobec mu neverim a viem,ze v tejto oblasti to je v nasom vztahu na 2 veci..... ☹ . Chlap,ktory ide proti svojej zene a kyda na nu,je obycajny uboziak. Ten moj konkretne ma sklamal na plnej ciare a totalne klesol v mojich ociach. Vie to,povedala som mu to.....

limetka713
2. dec 2013

@crazy55555 ja absolútne chápem, že aj ty chceš mať klud a radšej si ticho..aj ja som taká donedávna bola..pre pokoj rodiny si zahryznúť do jazyka a mlčať..ale ono sa to vrátilo ako bumerang a ešte silnejšie..ľudia v tvojom okolí budú vidieť, že si môžu veľa dovoliť a ver, že si potom aj dovolia..hlavne muž...bude sa k tebe správať ešte horšie, skús mužovi robiť zrkadlo, správaj sa v urč. situáciach ako on, reaguj ako on, vyčítaj ako on..sám uvidí aké mu je to nepríjemné, a povedz mu, a pripomeň, že však takto sa aj on k tebe chová, nech vie aké to je (lebo chlapovi to nedojde čo si chcela naznačiť 🙂 )....kamoška mi raz povedala, že kdesi čítala a presne to sedelo na mňa (asi aj na teba) s prepáčením: " Ak sa považuješ za hovno, tak ťa za hovno budú považovať aj iní."

peeetulka84
2. dec 2013

Ja by som to riešila takto. Vystihla by som si , keby išla suseda niekde preč, poslala muža nech to poumýva za teba a ak fakt ti chodi len nervičky robiť tak by bola sranda, keby došla nadávať, že si to zle umyla a hlavne, keby to zasa hovorila tvojmu mužovi. Či by aj vtedy pritakaval. 😀

severanka96
3. dec 2013

@crazy55555 nie si sama...mne celá bytovka lezie na nervy...keĎ upraceš,je zle,keď prestaneš,lebo z 3bytov na chodbe upratuješ len sama a prestaneš,je zle.nerobila som to,lebo kráľovnej by odpadla koruna z hlavy ako jedna tu povedala...haha...potom to robila mama,lebo od malého som teda málokedy stíhala...aj tak zle,aj tak zle...teraz býva ich syn s frajerkou vedľa mŇa a uprace tak asi 2x za 2-3 mesiace.tak som prestala úplne...no len by skúsil niekto niečo povedať!boja sa ma ako čerta...bola som ako ty,no potom stačilo a čo som ja aby si o mňa hubu obtierala nejaká chudera čo bez muža ani účet nevie zaplatiť???ej ale by som jej dala!aj tak ma berú ako hubatú,drzú,arogantnú a neviem akú,takže si držím tento imidž 🙂 aspoň mi dajú všetci pokoj 😲 tvojho muža by som kopla do ri.i keby ho mám doma aj s vedrom a metlou v ruke a potom nech mudruje ... čo si to nevyskúša?aj keby si 100x neumyla,tak čo??? preto nie si horšia ver mi...jooj a keĎ chlap nemá čo chce,alebo potrebuje,tak mu vadí všetko...moja mama keĎ išla k prababke,tak bol dedo zlý,hundral,nadával tak sa odtiaľ pakovala čo najskôr preč.raz prišla ,pradedko vysmiaty ako lečo,behal okolo babky čo pomôcť,mama sa jej pýta čo sa stalo a ona vraví no nič dcérka...keď je pi.. je úcta,keď nie je,tak ani úcta nie je...vieš ono všade sú nejaké nezhody,ale je to pravda,ja to zvyknem mužovi povedať,keď má svoje nálady,dnes sa na tom už spolu smejeme,aký je niekedy blbý,ale keĎ sme sa spoznali,riadne ho to vytáčalo 🙂) hehe skús zmeniť niečo doma,a uvidíš ako ti bude zobať z ruky...

nini1010
3. dec 2013

Jezis to su problemy toto...no mohla by som ich o.... .Len raz by po mne vyletela a okamzite by som sa jej opytala,ze s kym sa takymto sposobom vobec rozprava,ci si mysli ze som soplave decko,ze schody pravidelne zmyvam a ze ak ma nahodou aj tak nejaky problem moze vytiahnut metlu a zmyt to este raz!a boli by sme dorozpravane.a co sa tyka tvojho muza toho by som sa narovinu opytala ci mu pripada normalne ze veri cudzej osobe a nie vlastnej zene?!
Naozaj mi to pride tak,akoby ta trapilo nieco uplne ine a schody su uz len ceresnicka na torte. Som presvedcena ze kazdy clovek sam urcuje hranice toho ako sa k nemu budu ostatni spravat a ver mi ze ked bude po tebe napr.suseda hukat a ty budes cusat a prikyvnes urcite na teba vybehne aj nabuduce.preboha ved sa vzchop!toto ozaj nie su problemy.

iveta71
3. dec 2013

@crazy55555
Keď je manžel taký múdry, nech upratuje on. Namiesto prednášky mohol zobrať metlu a fičať. A susedke by som len oznámila, že odteraz upratuje manžel a viac by som sa neozvala.

klincek
3. dec 2013

@peeetulka84 STO BODOV! 😀

sono2
3. dec 2013

@crazy55555 a ako prišla tá suseda na to že neupravuješ, keď ty hovoríš, že to neni pravda? Veď bez vetra sa asi list nepohne. Či?

horana
3. dec 2013

Vzdy je mi tak smutno ked vidim ako sa muz nezastane vlastnej zeny! Ved muz je ochranca rodiny. Dnes uz nemusi vystavovat vlastny zivot v boji o ochranu pred nepriatelmi, ani nemusi tazko fyzicky makat okolo domu - hlavne ked zije v panelaku nema o com (poznam chlapov co makaju v praci a potom este sichta okolo vlastneho domu dennodenne roky). Kedze do roboty dnes musia chodit obe pohlavia (v dobe MD sice zena nie, ale vtedy je zena okolo deti na plny uvazok ale potom uz ano, cize aj ten aspekt ze je zivitel nie je aktualny bo sam vacsinou neuzivi celu rodinu pocas celej jej existencie), takze kde je ten muzov prispevok rodine? To jeho muzstvo ako take? Aspon v takychto situaciach by sa mal rozhodne za rodinu postavit.
Je sice pekne ze tvoj muz chce byt s kazdy zadobre, ale niekedy to zial nie je mozne, musi si uvedomit ze ked je zadobre so susedou nie je zadobre s tebou, tak by sa mal rozhodnut toho zaujmy chce vlastne obhajovat.
Podla mna je to uplne sialene spravanie od neho, a ked sa skoro nespamata, neviem neviem ci tam bude spolocna buducnost (verim ze toto je len spicka ladovca, ved ked sa takto chova v tejto situacii, moc podpory od neho zrejme necitis ani inde).
Dievcata tu dali dobre typy ako na susedu vyzriet, napad so sexom 4x denne a ze preto nemas cas sa mi velmi paci a samozrejme aj ten ako do toho deja vtiahnut muza ako takeho, velmi dobre, ak sa mu napaci nech upratuje on.
Cize mozes sa ty premoct a napriek temperamentu na nu vytiahnut hocico z tohto, na hruby pytel hruba zaplata, treba ju vykazat do patricnych medzi. Problem je ze ona asi aj - taketo typy ludi - vyciti ze nemas podporu v rodine, muzovi, maju na to vyslovene mimozmyslove cidla.
Nic ine ma z dlhodobejsieho hladiska nenapada nez popracovat na svojej vlastnej sebahodnote a sebavedomi. Treba pridat trochu toho ega, ono ked je ho malo tiez nie dobre. Moja babka tak hovorila ze : "Ktory kon najlepsie taha toho este najviac posibkavaju" co je vlastne len ina verzia "Za dobrotu na zebrotu". A zena co ma takeho slabeho muza dvojnasobne, musi sa ohanat sama ako vie.

eeffka
3. dec 2013

@crazy55555 popracuj na svojom sebavedomi... Ja osobne by som si umyla cesticku ku mne do bytu.ak by mala reci tak by skusila len raz. A co sa tyka muza nepises ale mate problemy ale 90% celeho manz.napatia odstrania plne hrnce a prazdne vajca.

crazy55555
autor
3. dec 2013

No ja vazne netusim ako na to prisla ..ako som vravela ona sa asi nudi a je este asi jedna moznost...ma MENOPAUZU a nevie co so sebou ...niektore zeny su v tomto obdobi zivotu nebezpecne :D...a asi jej to aj poviem nabuduce jak na mna vybehne...ja mam tlak bezne 90 na 60 ale ked ju vidim je to viac ako 140 asi....a muzovi urcite poviem ako velmi ma sklamal...niekedy mam pocit ze by som dala hocico za to aby nebol taky flegmatik...aby bol aspon raz drzy a poslal ju do P**I....ked ma krivo obvinuje...a ako uz bolo povedane bude zadobre s nou ale za zle so mnou...a kdeje napisane, ze MUSIM upratovat...ziadnu zmluvu som nepodpisovala a ani nikto z tejto bytovky takze to nie je moja psia povinnost toto robit ale len dobra vola...nemala decko a nevie ake to je ked som 24 hodin s malou a ked spi (aj to poslednou dobou nie je bohviekay spanok) tak som stastna prestastna ze si vylozim nohy a idem na net...a aj keby som cumela do blba tie 2 hodiny tak jej to moze byt ukradnute...nevie co je to 2 hodiny kludu popri malej ktorej idu zuby...a je okrem toho veeelmi zive dieta, nic neobsedi a vkuse sa jej musim venovat a hrat sa s nou....a ked poviem muzovi nech ide umyt on tak zevraj to je babska robota...zrazu vsetky mudrost vyfucala....ale to aj ked clovek chce mat klud sa to neda tie susedy takeho typu su tu na to aby nam zneprijemnovali pekne dni...

ariadna22
13. dec 2013

@crazy55555 malej kúp viburcol čipky - homeopatikum, to ju skľudí a utlmí bolesť, a na susedu zavolal policajtov