Asi sa zrútim z manželovho správania

deprimovana
26. okt 2013

Ahojte mamičky. Viem, že každá máme svojich problémov dosť, ale tak každý nestranný názor pomôže. Kde začať? Vydávala som sa naivná, s hlavou v oblakoch, kedy som si všetky negatívne náznaky v správaní môjho terajšieho manžela nevšímala, resp. som si nechcela všímať. Vždy som si to sama pred sebou ospravedlňovala. Aj keď je pravda, že pred svadbou nebol taký manipulátor, psychopat v jednej osobe. Všetko psychické týranie (možno, je to silné slovné spojenie, ale posúďte samé) začalo tesne po svadbe. Keď prišla návšteva po našej hádke, ponižoval ma pred nimi, ohukoval a vysmieval sa zo všetkého, čo som urobila, neurobila, proste si chcel dokázať pred sebou a aj pred návštevou, že on je šéf domácnosti. Nebola som preňho, ani „len“ žena, lebo som mu neporodila dieťa. „Žena má poslúchať muža, držať hubu a krok“, či pri každom telefonáte na konci na miesto ľúbim ťa, som počúvala „polepši sa“. A keď vám takto povie min. trikrát do dňa a potom koľkokrát do mesiaca, tak to začne s človekom mávať. Toto „polepši sa“ trvalo dobrý polrok. Začal mať problém so všetkým, čo som spravila, akú som navarila polievku, že som nevypla práčku, keď som doprala – to bolo prvé, čo pozrel, keď prišiel z práce, či som vypla práčku a povedal, že „mi to bude vravieť, pokým sa to nenaučím“, výsmech z toho, keď som mu pár krát po sebe kúpila niečo na seba, namiesto "´dakujem" alebo z toho ako rozprávam. Komunikácia s nim už ani nie je normálna. Keď sa ho spýtam dve otázky naraz, tak mi na ne neodpovie, lebo on nevie, na ktorú má skôr odpoveď. Alebo keď niečo neviem, nepoznám, tak najprv 10 min. mi dáva najavo, že som hlúpa, lebo ja to nepoznám, neviem, ako to, že som o tom už nepočula a smeje sa mi. Keď sa v niečom pomýlim alebo to spravím zle, tak zase akési pohrdanie. Neraz ma napodobňoval, čo som neurobila podľa jeho predstav a pritom ukazovaní ma hypnotizoval, aby som si to zapamätala. Keď mu chcem niečo porozprávať, ako som sa mala cez deň alebo mu chcem niečo vysvetliť a jeho to nezaujíma, tak buď mávne rukou a odíde alebo mi skočí do reči a hovorí si to svoje. Dáva mi pocítiť, že to, čo ja rozprávam vôbec nie je zaujímavé. Klame mi, až fabuluje do očí a tvári sa, že čo si vymýšľam a veľmi rád ma prevráti na hlúpu. Dokonca pri sotení o zem, mi chcel nahovoriť, že som sa potkla (na rovnej podlahe) a tak sa presvedčivo obhajoval, že keby bola pri nás tretia osoba, tak mu uverí a zo mňa spraví hlupaňu, ktorá si vymýšľa a preháňa. Keď som mu vykričala, že hneď po robote prišiel domov (čo sa stávalo dosť často) a ani sa len nenajedol, nespýtal, ako sa mám alebo nepotrebujem s niečím pomôcť, keďže som prišla aj ja z práce a v domácnosti vždy treba niečo poriadiť, upratať a odišiel za kamarátmi si zašportovať a potom samozrejme nejaké to pivko, tak chytil taký amok, že mi vyhádzal všetky skrine, pokrstil ma p... je...á a kufre postavil pred dvere a ja som sa síce tvárila, že mi to nič nerobilo, ale srdce krvácalo, ma po polhodine vychladnutia prišiel odprosovať, že on ma ľúbi, aby som neodchádzala. Veľmi rád sa teší z toho, keď sa mi nedarí, keď sa sťažujem, že mám toho veľa, keďže pracujem v trojsmennej prevádzke a aj študujem a on takisto, lebo on chudáčik, nie je v tom sám a ľutovať treba iba jeho, že má toho veľa. Vyžíva sa v tom proste, keď mi dáva pocítiť, že som naničhodná, neschopná ako napr., keď dal ožehliť svoje obľúbené košieľky maminke, lebo ja som mu ich hneď neožehlila, popri tom, mal v skrine plno iných vecí opratých a ožehlených. Že „to je moja vizitka, že musel si dať košele ožehliť mame“. Keď mi povie, že má niečo rád a ja mu to automaticky na druhýkrát kúpim, (si myslím, že je to normálne), tak potom to už naschvál nezje a nechá to buď splesnivieť alebo počká, pokým prejde trvanlivosť a potom sa to vyhodí. Alebo som mu navarila jeho obľúbené jedlo, tak na druhý deň to nejedol a radšej si niečo iné objednal a keď som sa ho spýtala, prečo mi takéto veci neustále robí, tak mi len povedal, aby som sa vraj zlepšovala, lebo stále mám čo zlepšovať. A to, že mi neraz vykričal, keď som bola polroka nezamestnaná, že len vďaka nemu máme strechu nad hlavou, to už bola pre mňa bodka za tým všetkým peklom, lebo pred tým som zase ja bola tá, ktorá držala kasu a zarábala viac a snažila sa na všetky strany, aby sme si nielen zariadili byt, ale sa mali trošku lepšie. Žienky, takáto situácia trvá dobre dva roky a ja stále chradnem, upadám a neverím si postupne v ničom. Cítim sa ako hlúpa hus, ktorá nie je dobrá na nič. Rozmýšľam nad psychológom, lebo sama seba stále viac podceňujem. Dokonca som v takom štádiu, že sa s ľuďmi nedokážem normálne rozprávať ako kedysi, lebo niekde vzadu v podvedomí sa kontrolujem, či to, čo rozprávam hovorím správne, aby potom neprišiel výsmech. Keď mu aj tieto všetky veci, čo som vám popísala a to nebolo všetko, sa len zasmeje, že veď som srandoval. Teraz, keď ma už chytá triaška pri blikaní na mobile jeho meno, tak si sama sebe nadávam aká som bola hlúpa a naivná. Povedala som mu, že „ma stráca“, a že „ho už neľúbim“, že chcem proste odísť, tak povedal, že on bude o mňa bojovať, pokým nedosiahne svoje. Chcem odísť, ale neviem, či mám na to dostatok síl, ale ani zostávať nie je v tomto prípade na mieste, lebo ma odvezú na psychiatriu. Za každý postreh, názor alebo skúsenosť budem vďačná.

stanka810
26. okt 2013

Ako si toto mohla dva roky vydrzat??? To je fakt psycho...kde je u vas laska,sucit,ucta??? Sa ti cudujem ak by si to s nim neskoncila...ten clovek sa nikdy nezmeni!

adri266
26. okt 2013

@deprimovana no toto je v ako nejakom horrore 😔 😔 😔 Dievca zlate,ak Ti je zivot mily, tak si daj do poriadku zivot. Nie je to v poriadku, ak sa k Tebe sprava a nie je v poriadku, ze si stale s nim.
1, zacni vybavovat rozvod, najdi si pravnika.
2, odstahuj sa k vasim
3, ak bude treba, vybav si sudny zakaz, aby nesmel k Tebe na 100 km
4, navstiv psychlogicku, na urade prace poskytuju tiez sluzby a je to zdarma
5, priprav sa psychicky, ze Ta bude odprosovat, zaprisahavat, znemoznovat, urazat, mozno Ta aj napadne, preto nikde nechod sama, bud vzdy s niekym a stretavaj sa s nim LEN v spolocnosti inych....aby sme potom nemuseli v spravach pocuvat dalsi otrasny pripad 😔 Ak mas nejakeho dobreho kamosa, tak hoc predstieraj, ze si sa zamilovala do neho, aby Ti dal manzel pokoj, aby si nemyslel, ze ma u Teba vzdy sancu. A hlavne, v buducnosti si davaj sakramentsky pozor,s kym sa das dokopy, lebo takyto tyrani maju 6. zmysel na submisivne povahy ☹
A jemu by som potom pri rozvode pred vsetkym povedala jeho oblubene slova: Polepsi sa 😉 Alebo radsej nie, aby som ho neprovokovala. Strasne strasne Ti drzim prsty, aby sa sa z toho dostala.

b1105
26. okt 2013

@deprimovana
dakuj Bohu ze nemate spolocne deti a zachran si holy zivot lebo sa pri nom casom scvoknes ja byt tebou odidem k rodicom
alebo k nejakej kamoske zbalim sa a necham mu len listok na rozlucku tu ziadna diskusia nepomoze ujastni si co chces a urob to 😉 a necakaj na spasu zmenu alebo nieco lebo to nepride

kveta
26. okt 2013

@deprimovana Ty sa musis polepsit.. Vo vazeni si samej seba. V lubeni samej seba. Odchod, zmenit cislo na mobil a vsetko uz riesit len cez pravnika. Vymaz historiu v pocitaci nech nebajde tuto temu a utekaj.

Citala som Tvoj pribeh s otvorenou pusou a jedine co nechapem je, ze co s nim este robis. A pre Boha neotehotni!!!

svano
26. okt 2013

@deprimovana nech sa akokoľvek snažím pochopiť správanie tvojho muža,vychádza mi z toho len jedno. Tvoj muž je psychopat. Ak nechceš prísť o posledné zbytky zdravého rozumu, choď od neho. Toto čo robí je týranie. To psychické sa dosť ťažko dokazuje, ale s pomocou dobrého psychiatra sa to dá a aj tebe to pomôže. Určite s ním nezostâvaj, vieš si predstaviť, že by sa takto správal k vašim deťom? Podľa všetkého si ešte veľmi mladá a budeš mať ešte veľa možnosti k tomu, aby si spoznala niekoho normálneho.

maja2039
26. okt 2013

Moja zlata ty sa s nim uz vobec nebav zbal si kufre jak nie je doma a chod cim dalej od takeho magora,cim skor tym lepsie uz vcera bolo neskoro. Never mu ani slovo vymaz ho aj z mobilu ..............

isabel11163
26. okt 2013

@deprimovana Ahoj, prvý kto by mal vyhľadať psychiatra je tvoj manžel..zbaľ si veci a choď..toto je podľa mňa len začiatok toho čo sa bude diať potom. od psychického deptania to ľahko prejde k občasnej facke až totálnemu fyzickému násiliu.. nemáte deti a majetok vyriešia právnici ty len podaj žiadosť o rozvod a to čo najskôr kým si to ešte ty.. sama cítiš že to nie je v poriadku že začínaš mať strach komunikovať s inými ľuďmi aby neprišiel výsmech to nie je správne to sú následky psychického teroru.. takto ťa to zničí,si mladá a život máš pred sebou snáď ho nechceš prežiť s takým človekom..zaslúžiš si niečo lepšie!!!! ver tomu že toto je len nejaká skúška života ktorá ťa posunie ďalej a urobí ťa silnejšou a odolnejšou.. a hlavne ver tomu že keď sa zvrú tieto dvere otvoria sa ti druhé..zaslúžiš si po boku muža ktorý ťa bude mať rád a nebude ťa ponižovať..to si nezaslúži žiadna žena !! vykašli sa na všetky tie jeho ospravedlnenia sú to len klamstvá! maj svoju hrdosť s odíď kým je ešte čas.. držím ti palce!!!!

miku1
26. okt 2013

@deprimovana Ďakuj bohu, že si takému človeku neporodila dieťa. Nerada takéto veci hovorím, ale tentoraz musím. Keď teraz po 2 rokoch váhaš nad tým, či odísť alebo nie....tak pri dieťati by si zrejme neodišla už vôbec. Takže miesto za psychológom navštív radšej rozvodového právnika, potom nohy na plecia a choď od neho čo najďalej.

reni1512
26. okt 2013

@deprimovana ...je mi nanic z toho pribehu... odid, nepozeraj napravo, nalavo jednoducho MUSIS ODIST, znici ti zivot (aj ked doteraz ti ho uz nicil a uspesne sa mu to darilo podla toho co pises) Nenechaj si to! A neboj sa toho co bude, horsie ako toto urcite uz byt nemoze...drzim prsty 😔

lanczi
26. okt 2013

@deprimovana Nedokazala som to prečitat cele,vzburilo sa vomne všetko vratane celodenneho jedla..na toto je aj odborne pomenovanie"psychopatizmus,manipulacia" Urob si poriadok v sebe prosim ta,si unikat jedinečny exemplar,niaky človek na svete nie je taky ako ty,vaz si samu seba svoje telo veci ktore dokazes urobit nie je toho malo zasluzis si uctu respekt a lasku,otvor oči,nikto na svete sa nebude k tebe takto spravat ak uvidiš tu krasu v sebe..ludia ktory maju velky problem so sebou,častokrat prsne takto tyranizuju ostatnych aby sa "citili"lepsia. Bude sa to len zhoršovat,a ked pridu deti budeš o par rokov troska,trufam si predpovedat ze aj o deti by ta pripravil..utekaj,kym nie su deti je to jednoduchsie,mas na to,ver si,sama vies ze to nie je v poriadku,a nikdy ani nebude,lutujem zenu ktora pride po tebe,mali by mu vypalit znamenie na čelo!zivotu nebezpečne"hroza..

kveta
26. okt 2013

@deprimovana Vsimni si, ze tu nie je jedina baba, co by Ti poradila ostat. Tvoj zivot momentalne je totalny extrem. Utekaj. Rodicom posli link na tuto temu. Ak maju trocha rozumu, prijmu Ta.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deprimovana
autor
26. okt 2013

Ďakujem veľmi pekne všetkým, ktorým sa chcelo to moje opísané peklo celé čítať. Presne som využila situáciu, že manžel nie je do zajtra doma a pobalila najzákladnejšie veci a odišla. Už len teraz pozbierať všetky sily, mať pri sebe tú správnu oporu a vydržať bojovať až do konca.

kveta
26. okt 2013

@deprimovana Mas dufam zbalene doklady..

deprimovana
autor
26. okt 2013

@kveta áno, mám.

bea13
26. okt 2013

@deprimovana tak na tieto riadky som cakala cely cas....myslim na Teba cely den a drzim Ti palce, hlavne to nevzdaj za ziadnych okolnosti a nevracaj sa.... vypni si mobil aspon na zajtra a najdi aspon niekoho vo svojom okoli, aby Ta v tomto realne podrzal a pripadne pomohol

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deprimovana
autor
26. okt 2013

@bea13 dá sa napr. zablokovať len jedno tel. číslo, aby sa mi nedovolal?mám trošku z toho paniku, ak ma bude vyhľadávať v práci, u našich alebo kadekde, lebo s tými policajtmi, to tiež nie je bohviečo, keďže má známosti aj tam. ale tak budem bojovať. dúfam, že sa nezosypem. ešte ma čakajú skúšky v škole a nerada by som, aby sa to odzrkadlilo na mojom prospechu.

babaker
26. okt 2013

@deprimovana drzime ti palce, si silnejsia ako si myslis. je jasne, ze bude prosit, zobronit, skusat bude po dobrom i po zlom, aby si sa k nemu vratila. len touto zmenou skusis v zivote nieco krasne. vydrz to! posielam ti touto cestou vela sily! 🙂

danjelca
26. okt 2013

@deprimovana

http://conteandconte.wordpress.com/2010/02/20/c...

toto si pečítaj a otvr oči...stala si sa obeťou...ale neva otvor oči a odíd....je to skúsenosť...ktorá ta posunie...
prečítaj si na webe všetko dostupné o manipulátoroch to ťa nakopne.

deprimovana
autor
26. okt 2013

@tanapeta ďakujem veľmi pekne. fu, nečakala som až takú podporu.

babaker
26. okt 2013

@deprimovana da sa zablokovat, mam taky isty pripad v rodine (boli sme "milo"prekvapeni, ako to ten zbabelec rychlo vzdal)

deprimovana
autor
26. okt 2013

@babaker a ako? mám xperiu. nejak sa to nastavuje v telefone alebo mám zavolať do orange?

babaker
26. okt 2013

@deprimovana ona volala do Orangeu

kveta
26. okt 2013

@deprimovana Niektore mobily maju funkciu blokovania jednotliveho cisla.

V praci aj v skole informuj o svojej situacii, aby Ti pomohli, keby sa objavil.

bea13
26. okt 2013

@deprimovana tel. c zablokujes vo svojom tel. tak, ze si ho das do skupiny a zablokujes celu skupinu a co sa tyka policie neboj sa, ziadny policajt sa kvoli nejakemu hajzlovi neda odstihat keby nieco neurobil, zanedbal...je tu prokutatura, nadriadeni a tak, nedaj si natlacit kaleraby do hlavy, keby nieco napis

maja2039
26. okt 2013

@deprimovana konecne najlepsie co si mohla spravit,drzim palce...

oslo1
26. okt 2013

tvoj pribeh je ako z hororu, normalne mi az zle prislo, ze si si niecim takymto musela prejst.
Myslim, ze policia a sudnictvo sa na Slovensku za poslednych par rokov zmenilo a ziadny policajt nepride o robotu, lebo je tvojho manzela kamarat.
Myslim, ze tvoja rodina uz velmi dobre a davno tusila, co za kvietok je tvoj manzel, ale kludne si teraz srdce vykric.
V robote a v skole oznam, ze sa rozvadzas (nie je to hanba) a ze nechces, aby ta manzel na ich pode otravoval (viac nerozvadzaj, ono klebety pojdu aj tak).
Rodina ta teraz velmi podrzi, manzel ta bude na sude ociernovat, aka si neschopna a podobne, ver mi, sudcovia su uz na taketo vylevy zvyknuti.
Ked budes davat navrh na rozvod tak taj hned aj na zrusenie bezpodieloveho vlastnictva (BSM), aby si on este nezobral nejaku pozicku a ty si ju nesplacala za neho.
Prajem velmi vela stastia, daj sa dokopy a blahozelam k spravnemu rozhodnutiu.

tykat
26. okt 2013

Dobre čítam, že nemáte deti? Super, takže postup - rozviesť, vymazať zo života, odsťahovať sa poriadne ďaleko, zmeniť si meno a skúsiť zabudnúť...žiadne iné rady pri takom psychopatovi nepomôžu. Nestrácaj čas.

Ak si toto vydržala dva roky a takto rozumne sa vyjadruješ tak ver tomu že si silná žena a zvládneš všetko.

pekaska
26. okt 2013

Držím Ti strašne moc palce.Urobila si správny krok.Bud šťastna,že nemate deti.Bol by ešte horší,mal by istotu,že mu to budeš trpieť.Je to obyčajny chudačik,nech si ide teraz za svojou mamkou može mu žehliť nie len košielku.