Bojím sa budúcnosti

cobudedalej
31. jan 2014

Bojím sa ako to s nami dopadne. Manželia sme skoro 3 roky. Máme 1dieta, stávame dom. Problémyzačali ked dom otehotnela. Svokra to zle niesla. Všeličo som si vypočula. Ked som sa nakoniec sťažovala manželovi, svokra všetko zaprela, vraj mám tehotenske stavy, s manželom sme sa pohádali, vyhodil má z domu. Neodišla som. Nejako sa to utriaslo. Ked sa mala narodila, svokra hriechy robila ďalej, až som radšej povedala manželovi aby jej povedal, nech k nám nechodí ked on neni doma. Zasa som zostala najhoršia. Na výročie sobáša som mu pozrela fb, lebo sa správal čudne, tam som mu našla konverzáciu s pár ľuďmi ako má nechutné ohovaral. A moju mamu ani nehovorím. Pobalila som si veci. Mesiac som bola preč. Potom sme išli do manželskej poradne, tá navrhla vrátiť sa. Aj sme ju pár krát navštívili. Navrhla komunikaci medzi nami. Druhá vec bola, že všetko u nej popieral a zo mňa debila robil. Aj psycho povedala, z s takými trapnimi vecami tam chodíme, tak sme skončili. Zrazu mi manžel oznámil, že si bol s mamou u nejakého strýka požičať peniaze, že byť nemôže predať, lebo mu mama povedala, že ho chcem o peniaze za byť obrat. (peniaze sme potrebovali na stavbu, moje sa už minuli.) ide o to, že môj manžel strašne nanavidi moju mamu. Každému sa sťažuje, že mi organizuje život, že všetko robím ako mi ona nakaže. Ja som ale svojpravna. Čo priznám je, za naši nám dosť pomáhajú. Na brigády sa varieva z našich mrazničky, čo nám ušetrí nemalú korunu, naši kúpia prasa, sak na brigády... Aj svokra už raz navarila. Ja len nechápem čo má proti našim. Mama mu v živote nič nespravila. Len pomohla. Zatiaľ čo jeho mama len hriechy robí. A on si ju zastáva.

andula963
31. jan 2014

ja by som odišla preč 🙂 nech si ostane s jeho mamičkou ...

maminuska
31. jan 2014

@cobudedalej ja som vždy za zachovanie manželstva ak sa čo len trocha dá , ale v tomto prípade by som odišla aj ja. Máš kam , k rodičom ktorí ťa určite podporia.
Dúfam že nestaviate blízko svokry alebo nedajbože v jej dvore.

sashabb
31. jan 2014

@cobudedalej no zrejme sa riadi "podla seba súdim teba" ... tebe vyčíta, že ti mama riadi život a jemu čo? veď ho doslova štve proti tebe. Ona mu nariadila nepredávať byt, a peniaze si požičať 🙄 ... len aby to nedopadlo tak, že pobere peniaze a ty to budeš musiať nakoniec splácať 😒

cobudedalej
autor
31. jan 2014

Stávame blízko našich, od svokri som utekala čo najďalej. Ja len, že sa zdalo všetko ok, minule mi mama hovorila, že sa dopocula jak ju ohovara. Neverila som jej, dnes som mu kuk fon, a tam písal niečo že pica svokra, a velice si s nejakou vypisuje. Ako nevinne sms, ale čudne to znie. Zato dnes príde z obchodu a prinesie mi kvet. Ja ho nechápem. Ako aj ja osieram svokru, teda, stazujem sa na ňu. Ja len neviem pochopiť čo mu mama spravila, ked sa ho opytam, nevie odpovedat

m_ij_ka
31. jan 2014

@cobudedalej ja pochybujem, že takýto chlap sa zmení, keď počúva svoju mamičku na slovo. Ja na tvojom mieste si zbalím kufre a odídem k rodičom, ak ťa chápu a dokážu ti pomôcť tak by som neváhala ani sekundu. Lebo z toho čo píšeš tak neverím, že sa to zmení k lepšiemu.

cobudedalej
autor
31. jan 2014

Tiez sa toho bojím. Minule som sa ho pýtala koľko a od koho má požičané, a prisahal že len od svokri a že z predaja bytu (konecne ho predal ) jej ich vráti. To sa mi zdá ale čudné. Svokra mi rozprávala, že nám nemajú ako pomôcť, že nemajú ani cent, pôžičku si brali od nejakého strýka a odrazu musí vrátiť svokre love. Nezdá sa mi to. Podľa mňa svokra chce len províziu z predaja bytu alebo čo. Mimochodom, aj naši nám požičali. Ale štýlom, nemáme na strechu, poziciame vám, chcete? A potom nám previedli peniaze @sashabb

cobudedalej
autor
31. jan 2014

K našim by som mohla. Ale čo tým. Vyriesim. Žiadne súkromie. Mala bude bez otca. A naši budú zas blbi lebo mi pomozu@m_ij_ka

tova
31. jan 2014

@cobudedalej on si robi zadne dvierka na rozvod aby si z neho netahala peniaze. vsetky dlhy sa budu delit na poly, alebo aspon bude tvrdit ze nema z coho platit tebe a na dieta, musi splacat pozicky. napozicat musi pred podanim o rozvod, take ked napr. poda on o rozvod ty mozes napoicat ale on s tym nic nema. s takym muzom a svokrou nic rozmyslaj akonajviac ziskat a zacni novy zivot.

cobudedalej
autor
31. jan 2014

Este jedna vec. Mne nejde do hlavy odkedy je svokra taká starostlivá mamička. Manžela jej vychovala mama a sama povedala, že druhé si radšej dala zobrať, že už nemala mamu, kto by jej to vychoval. Aj s malou ked idem okolo nej, na malú sa ani nekukne, len ked zbadá manžela pri mne. Minule mala mala narodky, išla som okolo nej a ona sa radšej otočila chrbtom a robila sa, že nás nevidí. Manželovi to hovoriť je zbytočne. Stará by to zaprela.

tykat
31. jan 2014

@cobudedalej ... Jemine ludkovia, o kolko jednoduchsi a krajsi by bol Vas zivot keby ste si nebrali do h*by iných, keby ste nesliedili kto si co kam a s kym pise a keby ste si navzajom neposuvali co kedy kto komu a o kom povedal. Takto zijete v bludnom kolecku svokra o tebe, ty manzelovi o svokre, tvoj manzel tebe o tvojej mame....niekedy mlcat zlato, to by ste si mali uvedomit.

lili_mia
31. jan 2014

@cobudedalej
@tova ja som počula o možnosti, že sa dlhy nemusia deliť na polovicu pokiaľ na zmluve o pôžičku od hocikoho nebude jej podpis, jednoducho povie, že to muž urobil za jej chrbtom a ona o tom nevedela, samozrejme že záleží od rozvodového sudcu ako to vezme, ale na tom súde sa musí presne stanoviť koľko treba zaplatiť a komu a kto má koho vyplatiť a za čo, s ústnou dohodou, že šak sa dohodneme neskôr by som nesúhlasila
a že malej vezmeš otca, toho sa neobávaj, aby ju časom nezačali so svokrou huckať proti tebe, toto sú isté vzorce správania kde sa dá predpovedať ako sa človek bude časom chovať .. akurát čítam román Rozlúč sa s mamičkou, holka sa vydala za manipulátora, kokos aký magor, povedal jej, že mu chutí sekaná a kedže ju už mesiac nespravila, tak ju obvinil, že ho nemá rada a robí mu napriek, či riešil že namiesto paradajkového pretlaku použila paradajkovú omáčku, vraj mu ona musí robiť napriek

cobudedalej
autor
31. jan 2014

Ako na druhej strane ktorý chlap je normálny? A dúfam, že svokra žiť večne nebude.

olivs
31. jan 2014

ak je to mozne, skus si nechavat doklady o tom, kto kolko penazi vrazil do domu.. z toho co pises si to bola doteraz ty a Vasi. aby si v pripade rozvodu mala sa coho chytit.. aj ked dufajme, ze k tomu nedojde. no tu ti nikto neporadi, musite sa s manzelom zacat naozaj rozpravat, co komu vadi a byt uprimni.. bez toho to nejde

welpen
31. jan 2014

niektory chlap je taky ze musi sa urobit pred ludmi chudiatko aku ma strsnu zenu doma alebo svokru,pritom vie ze svoju zenu lubi,len potrebuje aby ho niekto polutoval..za toto som rada ze moj muz je taky ze kazdemu povie ako je rad ze ma ma a nehanbi sa zato ze je spokojny chlap a bezomna by to nezvladol....a co sa tyka svokry,skoro kazda mama svojho synacika nieje spokojna z nevestou,nedokaze preglgnut ze uz nieje na prvom mieste ona a ze sa niektora zena okrem nej dokaze o neho dobre postarat...keby si poznala mojich svokrovcov tak by si pozerala ze nieco take aj existuje...muzovy povedali mesiac pred svadbou nech otvori oci kedze ich neposluchol tak na svadbu ani neprisili..su vselijaky ludia...na tvojom mieste by som skusila este pockat a snazit sa otovrit muzovy oci..mne to trvalo 5 rokov ale teraz som rada ze som tolko vydrzala..tiez bol moj mmuz sprosty a co maminka povedala to bolo svate a ja som p...

celasapremenim
31. jan 2014

mne rozum zastal
akoze on ta vyhadzuje tehotnu, lebo mu matka nieco povedala, teba s tvojou mamou vlastne nema za rodinu, kedze ta ohovara pred kamaratmi a ty s nim este nieco skusas? utekaj, bud rada, ze mas oporu v rodicoch a zacni znovu, alebo aj nezacni, maj dieta a zi, hento nepotrebujes, znici ta, budes nakoniec zatrpknuta skareda zena a tvoje dieta bude plakat do vankusa, ked s nim ostanes...zivot mame iba jeden

stanulienkat
31. jan 2014

Prepac,ale neverim,ze pocas randenia s tebou bol normalny. Musela si vidiet signaly. Alebo si bola slepa a nechcene si otehotnela. Ja nerozumiem babam,ktore si po par mesiacoch urobia s chlapikom babo. Ved musim rozmyslat a aj si vsimat jeho rodinu ako sa ku mne sprava. A ked je to zle,idem zo vztahu prec. To ked ti teraz taketo robi,co bude o 5 rokov?

cobudedalej
autor
31. jan 2014

Ja si myslím, že on nevie čo je to mať rodinu. Oni sa s mamou ani nestretávajú. Nastasite k nám nechodí, a býva v našom vchode. Teraz tu nebola od novembra. Preto sa aj bojím, že ked sa prestahujeme do domu a naši má častejšie prídu pozrieť bude mu to vadit

cobudedalej
autor
31. jan 2014

Bol v pohode. Chodil k našim, dokonca im pomáhal ked bolo treba. A sám mi povedal, že by má nechcel keby som bola ako jeho mama.@stanulienkat

bejbinka
31. jan 2014

Hm, teraz ale rozmyslam, na tu stavbu domu isli prevazne Tvoje peniaze? Lebo pri rozvode by ste sa museli majetkovo vysporiadat, takze v tom pripade by si prisla o polovicu svojich penazi, pretoze vsetko co ste nadobudli za manzelstva by sa delilo fifty-fifty, ak sa nemylim. Zial, mas smolu na chlapa, ktory je naviazany na mamicku a podla toho co pises, tak od nej pochytil vsetky negativne vlastnosti a spravanie. To ze nenavidi Tvojich rodicov a nevie vysvetlit preco, je mozno sposobene aj tym, ze ich neznasa Tvoja svokra a prenasa tu svoju nevrazivost na neho. Inak, a preco si sa dala vyhodit z domu, vsak ste ho stavali spolocne, nie?...takze Ta nema on co odtial vyhadzovat! Neviem veru ci pri takom chlapovi budes stastna, v kazdom pripade to ze asi byvate blizko svokry nebude robit dobrotu - ako si pisala zit nebude vecne, ale aj 5 ci 10 rokov je pri takejto svokre vela.

mamavera
31. jan 2014

@cobudedalej s mužom, ktorý nemá vlastný názor, ale len názor svojej matky, je vulgárny, tehotnú ťa vyhodil z domu nemá zmysel plánovať budúcnosť. Zájdi za právnikom - dobrým právnikom a povedz mu to, čo si tu napísala nám. Zisti, či existuje nejaká možnosť zdokladovať, že peniaze na stavbu išli z tvojho účtu - výpismi, prevodmi ....neviem, nerozumiem sa tomu. Lebo takto ťaháš za kratší koniec. Tvoj manžel ťa nemá za nič, jeho mama ani nevravím, nie je medzi vami dôvera - nepovie ti, od koho sú požičané peniaze....bez dôvery vzťah, zdravý vzťah nie je možný.
A čo bude ďalej? No zoberieš osud konečne do vlastných rúk. nebudeš ani prvá ani posledná, ktorá začína s dieťaťom od základov sama. máš obrovskú výhodu - milujúcich a chápajúcich rodičov, na ktorých sa môžeš obrátiť. Už nerieš, kde ťa tvoj manžel ohovára, inteligentný človek si pri ohováraní o ňom okamžite utvorí vlastnú mienku a na somárov sa môžeš vykašľať.

kiki68
31. jan 2014

by som sa na to asi vykaslala...proste ked chces ostat v manzelstve prisna dohoda- ani jedna svokra-teda matka nebude vstupovat do Vasho domu,ani ked ten druhy nebude doma,budete sa stretavat s nimi oddelene len mimo domu. Inak by som isla prec od takeho chlapa...to bude nejaky mamickin cumlik,co?
a mas asi v pohode rodicov,takze aspon mas kde utekat....

netswan
1. feb 2014

@kiki68 a to by malo aky vyznam? ste mi rodicia, vychovali ste ma, postavili ste mi dom a viac vas nepoznam? ci ako si to myslela? Ja si neviem predstavit ze by sme sa nenavstevovali. Jej manzel je mozno tak vedeny, kedze ho mater ani nepride pozret, ale ona ma s rodicmi normalny vztah.

kiki68
1. feb 2014

@netswan no taky vyznam,ze by vznikla neutralna poda, ani jedna matka,teda svokra by tam nechodili...stretavali by sa s rodicmi separatne,alebo tak,abz tam nebol ten partner,ktoremu vadia. Dobre poznam situaciu,su to Tvoji rodicia,fajn,ale nenut ma s nimi travit cas,ani ich vidiet...aj ked je to blbe,ze niekto neakceptuje rodica toho druheho a nema ho vobec rad.

bubulka722
1. feb 2014

@cobudedalej Otvorene ale hlavne v kľude sa porozprávaj so svokrou. Vysvetli jej čo ti vadí a že sa obávaš, že ak to bude takto ďalej pokračovať, vaše manželstvo môže úplne stroskotať. Ak má rada aspoň svojho syna, tak by to mala pochopiť...
Hlavne nič nerieš s hnevom. K rodičom by som neodchádzala, urobíš zle len sama sebe a budeš sa zožierať ešte viac. To nie je riešenie.

cobudedalej
autor
2. feb 2014

Zo svokri mi je na grcanie. Neodidem od manžela. Už len koli malej nie. Ale falos starej mám už prekuknutu. Neverím jej nos medzi očami. @bubulka722

bubulka722
2. feb 2014

@cobudedalej Nenávisť plodí len nenávisť a ak očakávaš zmenu k lepšiemu, zmeň v prvom rade svoj postoj k nej ty. Nie je to kritika, len dobrá rada. 😉

cobudedalej
autor
2. feb 2014

No raz som sa snažila, zer mi dopadlo to katastrofálne, čo som si o sebe prečítala.. Aká som špina a čo zas plánujem za spinavosti. Ver mi, raz mi stačilo.
@bubulka722

bubulka722
2. feb 2014

@cobudedalej Ak vieš, že ani po dobrom sa nedá, tak to nechaj tak. Viem, že je to veľmi ťažké ale vždy pred tým ako na ňu povieš pred manželom niečo negatívne, každé jedno slovo veľmi dobre zváž. Je to jeho mama, to sa zmeniť nedá. Pokiaľ je to človek s normálnymi hodnotami, tak si bude svoju matku vždy chrániť, to je úplne normálne. On nemôže za to aká je a nemôžeš za to ani ty. Skús sa o nej vyjadrovať len pozitívne a ak ti to tvoje vnútro nedovolí, nevyjadruj sa pred ním na jej adresu radšej vôbec. Tento boj by si nikdy nevyhrala a stále by si bola len ako porazená. Nechaj ju tak a nedávaj jej dôvod. Ak neprestane, skús povedať mužovi, že ťa jej prístup veľmi zraňuje, nech sa skúsi on porozprávať s ňou...

celasapremenim
2. feb 2014

Práve kvôli tej malej by si mala odísť.

cobudedalej
autor
2. feb 2014

@celasapremenim nechcem mu brať malú. Ani ja si neviem predstaviť, že by mi ju zobrali. A mala ho ľúbi. A stará sa k malej nemá, aspoň to ma utešuje.