Bojím sa, že som prešvihla svoj čas

26. dec 2023

Včera som oslavila 37 rokov. Mám pocit, že najlepsie roky už mám za sebou a som nešťastná a smutna. Mám priatela ktory má miluje a zbožňuje. Mám úžasných budoucích svokrovcov aale aj tak som smutna. Nemáme vlastně byvanie býváme v podnájmu. Svatba v nedohlade a na dieta som už stará. Mám pocit, že som si pokaslala život. Tužím založit rodinu ale bojím sa,že už je neskoro. Co Ked sa mi nepodaří hned otehotniet? Hrozně som z toho nešťastná . Baby som nešťastná velmi Ked ani moji rodiče sa vnoučata už nedožijí a neuziju si ho 😭😭😭😭😭😭 necítila som taku silní tužbu ako teraz. Mám pocit, že mužovi len zničím život Ked mu nedám dieta.

denkatn
26. dec 2023

@zmrzlinka2021 radim jej to preto, lebo sama mam skusenost, ze kym som si ja robila skoly aj u nas aj v zahranici, nasetrila na byt, tak ine mali deti a stihli ich mat viacero. niektore veci su nezvratne. raz bude mat byt po rodicoch a mozno deti nieco po otcovi, ale skoda ak tuzi po detoch, aby prepasla ten moment kedy moze este mat tie deti. za mna: treba aj trocha riskovat ak si chces plnit sny, ano bude to tazke, ale nie nemozne. da sa predsa aj robit z domu online pri jednom dietati, moze si spravit kurz uctovnictva, uctovnicky su dnes dobre platene, to moze robit aj ako invalidka. ja neidim take bezvychodiskove uzivit 2 dospeli jedno dieta.

subartic
27. dec 2023

@denkatn len to nie preboha . Byť účtovníčka po online kurze .

annamalaga
27. dec 2023

Na tvojom mieste nie. Zničia život dieťaťu aj sebe. Chlap bude v robote, tebe sa bude kto o dieťa starať? Máš aké vzdelanie? Radšej uvažuj nad vysokou školou.

annamalaga
27. dec 2023

@denkatn po online kurze ju nik ako účtovníčku nezamestná, to je realita. Skôr ako administratívnu pracovníčku, ale aj tam treba mať strednú s maturitou.

zltalienka
27. dec 2023

@denkatn nuž čo, autorke začali tikať biologické hodiny. Nič nové, skôr naopak, čím ďalej tým viac bežné. Žena strávi najlepšie roky na zakladanie rodiny s chlapom, ktorý sa k tomu nemá, (prípadne budovaniu kariéry, či "užívaniu života") a potom keď je už čas najvyšší, tak rýchlo rýchlo otehotnieť s tým prvým čo je poruke. Autorka píše, že dostala byt k nájmu (zrejme skrz svoj ID stav). Ten jej chlap sa s ňou "zatiaľ" neplánuje ani oženiť, ani mať dieťa. Ani by som sa nečudovala, kedy že je s ňou zo zištných dôvodov (bývanie a sex) kým ona sníva o rodine. A ona pri ňom len stráca čas.

bylinka25
27. dec 2023

Ahoj, ja som bezdetná, ver, že aj taký život je plnohodnotný. A čo sa týka bývania, skúste si požiadať o mestský nájomný byt, v tvojom prípade bezbariérový.

denkatn
27. dec 2023

ja mam zase zivotnu skusenost, ze cakat na idealne podmienky ked nieco chcem je tiez blbost. Kolke mali v case svadby idealneho partnera a par dni po nej uz ho nebolo, alebo sa zmenil alebo zivot to zmenil cez smrt, choroby. urcite by som so svojou tuzbou nieco robila, nie len cakala na lepsie podmienky. ked tak aspon zamrazit vajicka. je to drahe, ale lepsie ako lutovat. ale vela veci predsa mozes ako invalid robit, kolke pracjuju v call centre, a lepia obalky doma (sama som mala ako studentka taku brigadu) neverim ze sa nic nenajde, co ti pomoze popri dochodku zlepsit prijem. kolke nemame ten dochodok a musime sa otacat a mat 2 prace a podobne.

autor
27. dec 2023

To že som na voziku neznamená že potřebujeme pomoc. Nikdy som o nu nežádala. Doma fungujem upratujem vydáváme atd. Mužova máma je kuchařka takže Vela jedla dávají aj nám. Fo potravin ideme raz za mediace ani to nie. Nesedím doma a nevyplakavam. Chladné bytu som jasné napisala, že mužovi rodicia nám přislíbili být ale ten bude reálný možno za 30 rokov. Zatial býváme v podnájmu. Zdravotně z nejhoršího som vonku. Doktor mi sám povedla, že mám najvyssi čas mat dieta. Bude to náročné ale nie nemožné. Pomoc s dietatom nepotřebujeme. Dokážeme sa sama o sebe postarat máme pomocky vdaka ktorym sa dokážeme sama koupat a pohybovat po bytě. Moje muž dieta chce ale myslí si že rok je Este kratko

zltalienka
27. dec 2023

Aspoň sme sa dozvedeli, že "muzova mama" autorky riadne ukracuje svojho zamestnávateľa, keď dokáže zo svojho zamestnania nanosiť toľko jedla, že vystačí pre 4 dospelých ľudí...ani do obchodu chodiť nemusia.....zaujímavé.

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
27. dec 2023

@denkatn máš pocit, že má predpoklady seba finančné zabezpečiť? Veď vôbec nepracuje. Žije iba s frajerom, ktory si ju zatiaľ nechce vziať za ženu a ona má sa snažiť o dieťa? Je fajn mať túžbu, ale dieťa je záväzok a potom aj tu vidíme ako chodia ženy vyplakavat, že frajer ich opustil, nemajú na nájom, nevedia si nájsť prácu. A povedzme si úprimne, žijú zvyšok života v biede., v depresívnych stavoch. Mnohé ženy išli do materstva ako risk a skončili dosť zle. Máš pravdu, život samozr z hodiny na hodinu zmeniť, ale ak teraz už mám zle podmienky, treba sa k tomu postaviť zodpovedne.

denkatn
27. dec 2023

@zmrzlinka2021 ved bude mat byt po rodicoch, nebude zit na ulici (kolki nezdedia byt po rodicoch a maju deti) .. a robotu si najst moze popri dochodku, ak bude chciet. mozno starat sa o niekoho ju nauci zodpovednos za svoj zivot

zmrzlinka2021
27. dec 2023

Autorka, aký tvoj muž?

V úvodnom príspevku píšeš, že on si ťa za ženu nechce vziať a ty ho titulujes mužom.

Keď si chces skomplikovať život, urob po svojom. Len ty si taký život budeš musieť žiť.

zmrzlinka2021
27. dec 2023

@denkatn byť bude mať jej frajer, ako píše, možno o 30 rokov. Čo keď ju frajer s dieťaťom opustí? Čo bude robiť? Z čoho zaplatí nájom, náklady na život?

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivik4
27. dec 2023

Autorka, ja mam dost vaznu diagnozu na ktoru mi prisli a ktora mi kvazi ,,prepukla" az ked som mala dieta na svete . Keby som mala chorobu zistenu skor, ani to jedno dieta by som nemala. S tymto rozumom a skusenostami ked uz viem ze mat dieta je sakra narocne psychicky,fyzicky aj financne isto nie .
To co pises ze budete mat byt za 30 rokov je co za chujovina ? Aj ja raz zdedim byt, rodicov nepochovavam a vobec sa na to nespolieham, ved dieta mam teraz, nie za xy rokov.
A ty ked ho chces teraz , aky vyznam ma pisat o byte ktory bude ked jeho rodicia nebudu a vtedy by si mala dieta hadam uz aj dospele ?

zltalienka
27. dec 2023

@denkatn jediná osoba, ktorá v tejto situácii chce mať dieťa je autorka. Nikto viac.
Áno, dá sa mať pre ženu dieťa aj sama. Chlap na oplodnenie sa vždy nájde 😉. Ale, to si žena musí byť istá, že to naozaj SAMA finančne, fyzicky, psychicky a emočne zvládne.
Tuto autorku živia rodičia jej súčasného priateľa. Ona z 200€ si tak zaplatí časť nájmu bytu, kde býva.

denkatn
27. dec 2023

@zltalienka rodicia z obidvoch stran su este nazive. to sa ani u jednych nenajde byvanie ked by bolo na svete aj babo? tu nejde o to, ze odlozit planovanie babatka na neskor. v 37 je to teraz alebo nikdy. ano aj ja som porodila v 40-tke, ale tehotniet som zacala niekolko rokov predtyn a vyskytli sa aj neuspesne pokusy vo vyssom veku. Preto ja zastavam nazor, ze nie je na co cakat. a zvysenie prijmu treba riesit popri tehotneni. muz povie, ze on sa neciti, ale ked sa bude citit, ona uz nebude moct.

zmrzlinka2021
27. dec 2023

@denkatn kto bude riešiť zvýšenie príjmu? Chlap čo nejasné povedal, že si ju nevezme za ženu, nechce teraz dieťa a nebude riešiť vyšší plat u seba?
Čo s tým majú ich rodičia prosím ťa? Zodpovednosť majú rodičia dieťaťa, nie ju prenášať na starších ľudí.
Keď skončí opäť vo svojej detskej, potom už jedine reflex a nový čas.

Zas netvarme sa, že mať dieťa je právo.

denkatn
27. dec 2023

@zmrzlinka2021 myslim to tak, ze autorka ma riesit tie prijmy. tu a teraz ak chce dieta.

zltalienka
27. dec 2023

@denkatn správne...vo veku 37 rokov ženy je to "teraz alebo nikdy" ako píšeš. Ale ona má priateľa, ktorý má 32 rokov a o dieťati zatiaľ neuvažuje. Preto som písala, že s ním autorka stráca čas. Dieťa musia chcieť obaja. Chce len ona. On nechce.
Finančná stránka je samozrejme dôležitá, ale prvoradé je rozhodnutie partnerov, či chcú/nechcú teraz riešiť dieťatko.
Ako, keď veľmi preveľmi chce, môže napriek nesúhlasu partnera skúsiť otehotnieť (nevieme, či berie antikoncepciu, alebo ako to majú poriešené), ale...je tu veľké riziko, ako to vezme partner, že išla do toho bez jeho vedomia a súhlasu. Za mňa sa toto skrátka nerobí. Nepoznáme povahu partnera, teoreticky toto môže byť aj na rozchod. Rodičia partnera budú tým pádom mimo hru (a aj ich štedré potravinové dotácie) a jej rodičia nedávno riešili vlastné bývanie, takže ktovie ako sú na tom finančne.
Druhá možnosť je čakať, kým bude chcieť partner...
Ďalšia možnosť rozísť sa s ním a hľadať takého, čo deti chce a teraz....
Neviem ktorá z týchto možností ako sa dopracovať k dieťaťu je lepšia....mne sa nepáči ani jedna.
Iste, súhlasím s tým, že autorka si má nájsť prácu, pokiaľ jej to zdr. stav umožňuje. Buď to chránená dielňa, alebo riadne zamestnanie.

petronelka47
27. dec 2023

@jaskolka nejdem sa zastávat autorky,ale čo si myslíš že človek na vozíku nemôže mať deti?? Nemôže mať sex??

jaskolka
27. dec 2023

@petronelka47 sú rôzne diagnózy, ja neriesim sex, ale priamo graviditu (a áno, poznám ženy, ktoré nemohli mať dieťa práve z toho dôvodu,dalej inú, ktorá napriek varovaniu doktorov otehotnela, porodila v 26 týždni, dieťa je ťažko mentálne a fyzicky postihnuté, obaja sú v ústave, keďže vzťah sa im úplne rozpadol) preto sa jej pýtam, co na to jej gynekolog. Ci vôbec môže mať deti,ci pozná všetky problémy, ktoré z toho vyplývajú a potom ci bude schopná sa o ne postarať, ci bude potrebovať pomoc.
Toto nie sú žarty, ani jednoduche veci. A treba sú fakt zvážiť všetky pre a proti, aj keď to znie možno tvrdo.
Navyše ako sama píše, nemajú kde poriadne bývať, príjem neskutočne nízky, jedlo "im dáva veľa skorosvokra" svadbu chlap veľmi nechce a aj na dieťa sa mi zdá skoro. Neviem, ale mne to ako "super okolnosti" na dieťa nepripadaju.

jaskolka
27. dec 2023

Autorka, zhrnme si to.
1.muz nechce svadbu "ešte teraz"
2.muz nechve dieťa "zdá sa mu to ešte skoro"
3.ty si na ID, na vozíku
4.pises,, ze pomoc nepotrebuješ, ale vzápätí ze "pomoc by sme mali a jedlo nám nosí budúca svokra" čiže momentálne si od nich skoro celkom závislá a áno, potrebuješ aj dostávaš pomoc (ak trvás na tom, ze to nie je pravda, odmietnite to jedlo a potom zistíš,ze to bola pomoc)
5.byt možno zdedite o 30 rokov - prepáč, ale na tom som sa riadne zasmiala, o 30 rokov vieš, aká môže byť úplne ina situácia? 🙈🙈
6.byvate v podnájme a ty plánuješ, ze ak budete mat dieťa, tak vás nemôžu vyhodiť? Toto už je jemne povedané drzosť z tvojej strany.
7 príjem mate neskutočne nízky
8.si pripravená ostať s dieťaťom aj sama?
Ked toto všetko berieš do úvahy, tak kľudne, môžeš začať (hlavne však proti vôli partnera) skúšať otehotnieť. Ale nechápem potom, prečo si vôbec dáka ti diskusiu, keď na všetko máš už svoje argumenty a vysvetlenia.

chvostik1
27. dec 2023

@0kristina0 presne ako píše Kristína. Neexistuje, že by si mala tak nízky invalidný dôchodok keď si na vozíku a keď tvrdíš, že si pred "úrazom" normálne pracovala. Nepracovala a asi na tom voziku nebudes lebo ak by si bola, máš ten ID podstatne vyšší lebo by bol nad 60%.

Mne stačilo prečítať si tvoj komentár o sociálnom byte a výroku, že ak by ste v ňom mali dieťa, tak vás z neho nemôže nikto vyhodiť....

Prosím, urob tomuto už aj tak skazenemu svetu službu a nezakladaj si rodinu. Nemáš na to ani finančne (nie si zabezpečená, si bez príjmu - 200e nepokrýva ani mesačne náklady iba na potraviny), sociálne (nemáš vlastné a trvalé bývanie), zdravotne (si pripútaná na vozík a pomoc druhých) a podľa vyjadrovania ani mentálne (ak by si bola dostatočne inteligentná, tak by si o dieťati v tvojej situácii ani nepremýšľala).

zuzuliennka1
27. dec 2023

@chvostik1 tiez mam pocit, ze cely uvodny prispevok je vymysleny a jedno velke klamstvo, a dieta chce len ako poistku, aby ich nevyhodili z bytu

chvostik1
27. dec 2023

@zuzuliennka1 ja tvrdím už večnosť, že na deti by sa mali robiť psychotesty a nemal by mať na ne "nárok" každý. Len mentálne spôsobilý a taký čo sa o ne dokaze postarať sám (nie, že sa bude spoliehať na dávky od štátu)...

zmrzlinka2021
27. dec 2023

@denkatn Lenze zda sa ti ako zena s potencialom? S kvalitnym vzdelanim? VEd ona nepracuje, zije v socialnom byte.
Mas tu milion diskusii, ako zeny si vydupali dieta a ako realne skoncili. Opustene, trapiace sa.. byt opustenou matkou je strasne a velmi tazke a byt opustenou matkou s 200 eur invalidnym a takmer nulovou sancou na lepsi prijem je este horsie.

bylinka25
29. dec 2023

@chvostik1 zareagujem, ak môžem.
Ja som tiež na ID, aj s manželom, obaja máme ťažkú zrakovú vadu, máme od mesta sociálny byt, som pomerne samostatná, ale na niektoré veci proste potrebujeme pomoc zdravého človeka.
Sme spolu 9 rokov, pomaly 7 manželia, vydávala som sa, keď som mala 42.
Ale pred sobášom a ešte aj aj keď sme spolu chodili, sme si ujasnili, ako bude, keď detičky nebudú, žijeme jeden pre druhého, aj také manželstvo je plnohodnotné a krásne. Ja som realistka a viem, že taká stará už dieťa mať nebudem, už aj pred tými deviatimi rokmi bolo neskoro, hoci, čo sa týka ženských vecí, som, podľa lekárky stále v poriadku, ale nebudem teraz jančiť, lebo mladé majú detičky, tak Bože daj aj mne a hneď. Veď poznám svoje telo, že čím staršia je žena, tým je menšia nádej, že otehotnie. Mnohé nemali ani to šťastie byť vydaté. Moje štyri kamarátky sú všetky 40+ a do jednej sú slobodné. Nemôžem mať všetko. Máme so sebou dosť problémov.
V tomto príspevku, ktorý píše autorka mi nesedí veľa vecí:
Kúpe sa sama. Mám kamarátku na vozíku a teda kúpanie je jednou z najťažších činností, ktorá bola pre jej príbuzných.
Ako sa dostala autorka do vane, keď je na vozíku?
Je samostatná. Ale jedlo jej nosia frajerovi rodičia, prečo nevarí, keď vraví, že je samostatná?
200€ určite nemá, lebo vozíčkar máva viac ako 71 percent poklesu pracovnej činnosti, snáď nám nechce tvrdiť, že dostáva len čiastočný a ani ten už nie je taký nízky.
Byt v podnájme. Z čoho si dovolia platiť podnájom, energie, internet, TV?
Strava. Ako je možné, že autorka ide, podotýkam sama nakupovať, aj to len raz za mesiac? To pečivo, maslo, mlieko, mäso jedia celý mesiac a až potom ide kúpiť nové potraviny?
Frajer si ju nechce vziať a zatiaľ nechce ani dieťa. Dieťaťom nedonúti, aby si ju zobral za manželku.
Môj osobný názor je taký, že autorka sa porovnáva s inými ženami a stoj čo stoj chce to, čo majú iní. Ale s niektorými vecami nepohneš, milá autorka. Tým nechcem povedať, že invalidné ženy nemajú právo byť matkami. Poznám aj kopu žien, ktoré aj napriek tomu, že sú pripútané na vozík, žijú plnohodnotný život, vychovávajú deti, majú skvelých partnerov, ale najprv si treba vytvoriť zázemie, milá autorka.

bylinka25
29. dec 2023

@zltalienka Ja si skôr myslím, že sa autorka chce dieťaťom dostať k ďalšiemu príjmu, rodičovský príspevok, detské prídavky. Však v príspevku písala, že frajer nechce robiť na tri zmeny. Nuž, tak to rieši takto.