Budúce fungovanie s partnerom

martuska_1984
23. apr 2018

Ahojte mamičky, chcela by som sa poradiť, možno mi viac pomôže váš názor na vec. mám nového partnera s ktorym som uz 1 rok avsak pozname sa uz asi 15 rokov. Mam 7 rocnu dcerku z predosleho komplikovaneho vztahu. Na jednej strane som velmi stastna a spokojna - partner sa s malou uci, hra, vari, uspava a mozem sa na neho spolahnut. Avsak je tu druha stranka nasho vztahu a to je tiez rovnako dolezita - ta financna. Partner u mna byva 6 dni v tyzdni a 1x do tyzdna je u svojich rodicoch. Prispieva mi na byvanie 100 EUR mesacne a ja zvysok. Mam hypoteku na byt a moje platby sa pohybuju okolo 600 EUR. Aby som vsetko zvladla uhradit mam teraz aj druhu pracu. Samozrejme nechcem od partnera aby mi platil moju hypoteku, avsak zaroven chcem mat rovnocenny vztah, kde budeme obaja platit rovnako. Keby sme boli v podnajme, predpokladam, ze by sme museli platit obaja rovnako. Partner aby sme usetrili a aby mi pomohol navrhuje ist byvat k jeho rodicom, ktori byvaju v zahranici, avsak vzdy do roka su cca 4-5 mesiacov doma na Slovensku. Moj byt by sme mali prenajat na cca rok a potom uvidime. Svokra chcela uz na jesen menit okna a spravit drobne prerabky (vtedy este stahovanie nebolo v plane). Teraz vsak chce aby som do prerabky dala aj ja peniaze (depozit a najom z prveho bytu cca 1500 eur) - byt v skutocnosti patri partnerovmu bratovi, ktori zije s rodinou tiez v zahranici. je to dobry napad? nie som na peniaze, ale situaciu by som videla skor riesenie tak, ze by mi zacal prispievat normalnou sumou a nemusime sa nikam stahovat. Lebo jeho vyjadrenie ze on sa mi snazi pomoct tym ze sa prestahovanim skor zbavim hypoteky mi celkom nestaci.

lujza123
24. apr 2018

Pripadne este poznam par ktory si nasli byvanie a poznali sa este kratko preto nechceli spolocnu hypo tak to riesili tak ze jeden platil hypo - len cisto nehnutelnost a dievcina zase spotrebny uver - na hnutelne veci cize nabytok, spotrebice, auto - ze teda v pripade rozchodu si to moze ten clovek zobrat zo sebou...a ked uz boli spolu dlhsie, dieta na ceste atd tak sa vzali a tieto ich majetky zlucili uz normalne do spolocneho majetku.
Rok je este kratka doba na spoznanie cloveka takze nejake podme platit hypo spolocne na to je este asi skoro

tina8686
24. apr 2018

@martuska_1984 tak mu navrhni sumu ktoru by ti platil na reziu.a preco by si ty mala davat 1500e do bytu niekoho ineho?

dagmara17
26. apr 2018

Mne sa to zdá tiež ešte skoro @lujza123 len niekomu sa to nemusí, najmä nie ak má človek ružové brýle na očiach :/

romiada
27. aug 2018

@martuska_1984 ak Ti Tvoj byt ostane a budes mat z neho fin.profit v podobe najmu tak to nie je taky hrozny napad - stale budes mat zadne vratka kebyze sa rozidete. Do rodic.bytu nech si investuje partner, nie Ty. Rozidete sa a budes tazko dokazovat/pytat peniaze ktore si investovala do cudzieho bytu. Ja by som nedavala peniaze do nicoho co sa neda z bytu odniest ako "Tvoje".

romiada
27. aug 2018

@martuska_1984 nepochopila som uplne presne asi z prispevku: byt na 4-5mesiacov v roku obyvaju jeho rodicia? Ci ako? Keby Ste tam byvali s partnerom, bola by to mozno prenho trosku "lekcia" ze nestaci len 100eur co dava Tebe za byvanie u Teba. Pekne pol na pol....lebo ver mi...ludia ked sa rozidu si vycitaju aj nos medzi ocami....o peniazoch to plati duplovane.

danina09
27. aug 2018

@romiada len podla mna na zaciatku maloktora z nas mysli na to, aby nedavala do istych veci peniaze, my tiez veci berieme, ze su nase spolocne, aj ked som nieco platila ja alebo drahy, proste neriesim to, ze co by bolo keby sme sa rozisli, pri takychto veciach by mi ani len nenapadlo, ze nejaky rozchod by mohol nastat, to je asi chybou :/

beata_ra
27. aug 2018

@lujza123 Za mna je toto najlepsie riesenie, tiez by som nesla po roku vztahu do toho aby sme spolocne platili hypoteku.

romiada
27. aug 2018

@danina09 a presne to je tá chyba...v zamilovanosti nepočítaš s problémami lebo máš ružové okuliare a predstavu, že všetko dopadne podľa očakávania resp.ako si to plánujete. Nikto si vtedy nepripúšťa že môže prísť rozchod, nevera, nehoda.... Sama mám tu skúsenosť že po iks rokoch spolužitia nebyť toho že mám bločky z nákupov (za zariadenie bytu), tak odídem s holým zadkom pretože veď "byt je môj, hypotéku som platil ja" a to že Ty si kupovala všetky potraviny a drogériu + ostatné drobnosti "to sú také zanedbateľné somariny" (častokrát vo vyššej hodnote mesačne ako splátka hypotéky). Takže potom to vyzerá tak, že keď sa rozchádzate, tak Ty si mu zo svojich peňazí plnila chladničku a on si splácal SVOJU hypotéku. Takže skončíš s holou r...u 😠😲

eva8
27. aug 2018

trošku nadľahčím situáciu - nasťahuj sa do domu jeho rodičov aj s dcérkou, plať mu 100 Eur a nech ostatné spláca on, aj nákupy preplatí, ty len ošatenie a stravu navyše pre dieťa. Ak by nakupoval aj pre dieťa, tak 150 Eur (dieťa "platí" polovičný lístok) Ty pekne z prenájmu svojho bytu plať úver a hotovo. Pristúpil by na to? Alebo max 200