Bývalá partnerka môjho partnera

martajasna
17. sep 2021

Dobry den, zijem s partnerom s ktorym mame par mesacne babatko, moj partner ma dceru z byvalou priatelkou, a tu je pes zakopany. My spolu zijeme 4 roky , dceru si brava podla dohody , prispieva na nu, lenze jeho ex mu pise aj 6 krat do tyzdna s kazdou hlupostou , vacsinou sa to tyka dcery , ale su to take veci ze mala rano plakala tak som ju tahala do skoly , proste nic podstatne,lebo ja som nazoru ze nech spolu vychadzaju , nech riesia dceru co sa tyka zdrav. stavu, skolky , skoly , ale nie toto.. po novom uz bolo aj take ze ma travit cas sam s dcerou bez nas , myslim si ze to nieje v poriadku , podotykam byvala nema partnera odkedy ju moj priatel nechal.Takze sa chcem spytat ci to je normalne? Ci to tak funguje u vas co mate partnerov s detmi z byvalych vztahov?

martajasna
autor
17. sep 2021

@panelacikova partner sa vyjadril ze on zato nemoze ze mu pise kazdu hlupost, ze on s nou pry debatu nezacina a ano je si vedomy ze mu pise bludy , niekedy az velmi odveci ..

martajasna
autor
17. sep 2021

@misinka26 nie neziarlim, ide o princip..ze nikto z mojich znamych takto nefunguje, ved si poriesim dieta a veci co k tomu patria ale urcita hranica tam ma byt, ci teraz este 15 rokov mu bude pisat 6 sms tyzdenne a niekedy aj 2 krat do dna?? A o nicom?

lala123
17. sep 2021

@martajasna viem , že sa to zle počúva ale keby si si bola ista svojim vzťahom tal by si bývalú neriešila aj keby na hlave stala... a už vôbec by si neriešila či niekoho od rozchodu mala alebo nie. Nemyslím to v zlom len si skús sama odpovedať na to či si si ista svojim partnerom a vašim vzťahom. Ak áno nemáš čo riesit

misinka26
17. sep 2021

@martajasna môžem sa ťa opýtať??? tz keď muž príde domov nezrefuješ info o babatku??? plakolo, kakalo, bolí ho bruško a iné... keď bude väčšie budete riešiť rôzne veci... áno pre niekoho to nie je ok ale ja napr s ex riešil aj akej farby má soplík (je alergik na imuno liečbe), či kakal (dlho s tým mal problém), či v noci chrápe (kôli alergii) atď... áno píšme veľa a pre niekoho by to mohlo byť obťažujúce ale mne aj ex to tak vyhovuje a obaja potom vieme ako na tom malý je keď je u jedného alebo u druhého...

maciatkolulu
17. sep 2021

@martajasna je to normálne, uvidíš sama. Nevolá ho na kávu, aby im vymenil žiarovku, vola mu, čo robí nerobí jeho dieťa. Zdieľa s ním to co sa zdieľa v bežných rodinach. Ze dieťa plakalo, tešilo, že chce ísť tam a inam, že ani, nechcelo si obliecť ružové šaty, ale modré. Úplne ok, ja volám tiež otcovi (všimni, píšem otcovi, nie mužovi), ako malý odišiel, keď sa stane niečo výnimočné a keď ideme zo školy, čo bolo a? Je to otec ako otec, sú vo vzťahu a budú celý život, v rodičovskom. To si si až teeaz všimla, že takto komunikujú. Co sa da robiť. Bud rada, že sa chovajú ako normálni rodičia a modlí sa, aby tvjmu dieťaťu nejaká iná žena neurcovsla, kedy a co môže, zatiaľ to robíš cez matku. Lebo mama informuje otca o normálnych veciach, ktoré ona uzná za vhodne. Ak ti to vadí mala si si to rozmyslieť s dieťaťom.

maciatkolulu
17. sep 2021

@martajasna to ti fakt vadí 6 sms do týždňa??? No dievča, si v prdeli... Alebo 2 tlf... To si ratas? Nuž a to ešte o koľkých nevies🤣🤣🤣

timing
17. sep 2021

Autorka. S kludom to prediskutuj s muzom. Ako to on vnima a citi tie spravy od ex. Na jednej strane moze byt rad ze ma info o dcere aj ked je to hlupost a na druhej strane je to aj na psychiku pre neho ze zase sa mu ex pripomenula.
Poznam dost zien,ktore si proste nevedia pomoct a potrebuju sa ex pripominat. O sebe pisat nebude ved to by bolo dost divne, on tu uz pre nu nie je, nebude jej robit butlavu vrbu tak na kontakt s ex vyuzivaju aj vymyslene informacie. Napriklad, otec sa zvedavo opytal na predosle dni :vraj ta bolelo brusko a vracal si. Syn, co? Nie nebolelo ma nic...takze takto sa niektorym oteckom otvaraju oci ako matky zavadzaju. Je to smutne. z mojho pohladu su taketo zeny zaseknute a nevedia sa posunut dalej. Mozno chybaju kamosky,nemaju nikoho komu by napisali uplne banality zo zivota a takto aspon trosku sa citila lepsie ak mozu niekomu napisat a tym je ex.
ty poznas muza lepsie ako ja a takisto aj ex. ty vies ako sa rozisli ci dobrom ci zlom. Ci sa toleruju alebo neznesu. Vas vztah poznas najlepsie ty a ty musis vediet ci to pretrpite obaja a nechate ju vypisovat s tym, ze ak je slaba odozva z muzovej strany na jej spravy mozno aj sama prestane. Napriklad odpovedat vzdy : vdaka za info. alebo ju muz poziada aby jej nepisal banality. A tu je problem. Ona pise o "detoch" a to moze vypalit proti vam dvom a zacne skaredu vojnu s vami.
Urcite sa vy dvaja spolocne porozpravajte ako to vnimate ako beriete jej spravy. A budete doma v pohode ak si osvojite spolocny nazor ze ex je len sama,smutna a nema komu vypisovat tak pise o detoch aby na tu xhvilu mala pozornost ktoru potrebuje.
Urcite by som nepristupila na jej navrh ze stretavanie sa bez teba. Toto uz je cez a ak v tomto by uspela zistila by ze ma velmi silnu poziciu vo vazom vztahu aby diktovala podmienky tak ako chce ako sa rano vyspi. Toto treba zatrhnht a jasne ukazat ,ze je to surodenec a prajete si aby si budovali vztah .

beatta7
17. sep 2021

mozno by ho chcela naspat, ale tak on sa tak nejavi, ze by sa chcel k nej vratit nie? tych 6 sprav do tyzdna podla mna nie je vobec ziadna tragedia a musela si s takm to niecom pocitat, ked si si zacala s chlapom co dieta uz ma a chce sa podielat na jeho vychove

cawes
17. sep 2021

@martajasna ja ta uplne chapem. Mam to podobne respektive my spolu nemame deti ale kazdy mame svoje. No a teda jeho ex je opät vydata. Ale nema problem zavolat o 22:00 vecer a riesit ze co povedala v skole ucitelka synovy alebo tak. Takisto pre mna s kazdou blbostou i len najmensou banalitou hned vola bezohladu na cas den. A najviac ma vytaca ze tie telefonaty nemaju konca kraja je schopna volat v piatok vecer aj hodinu. A na druhy den ked prinesie deti tak diskutuje o tom istom este raz. Ked sme sa stahovali tak sa partner zranil no samozrejme ze nahodne peiniesla deti a hodinu vystavala vedla neho pred autom a ked to videla tak si isla nohy polmat aby ho osetrila. Jej manzel terajsi stal vedla. Ja uz sa nevyjadrujem na jej osobu. Mojemu som po naznacobvani ktore nic neprinieslo razne povedala ze ci si je isty ze su rozvedeni a ziju bez seba resp ze to vyzera ako keby boli nadalej spolu len v dvoch domacnostiach. Odvtedy sa to zlepsilo.

martajasna
autor
17. sep 2021

@sense ale ved mne absolutne nevadi ak sa informuju o malej ci je nieco nove, ako vy pisete, ale to je na smiech co ona riesi a zacalo sa to zhorsovat odkedy mame babatko..

martajasna
autor
17. sep 2021

@lala123 nim som si ista, len mi to pride trapne a viem ze ak by to bolo opacne, tak jemu by sa to nepacilo, neriesim ci niekoho ma , ale urcite by nepisala expartnerovi kazdu hlupost , kebyze niekoho ma

thoughtfulweirdo
17. sep 2021

@martajasna podľa mňa je extra dôležité, aby otec trávil s dcérou čas aj bez nevlastnej rodiny. Môj má 2 deti z prvého manželstva a pravidelne ja sama dbám na to, aby s nimi bol aj bezo mňa a našich detí. Keď prídu k nám, sme tu všetci, ale sama ho posielam, aby aspoň občas ich zobral niekam len on, nech si ho riadne užijú.

ajka0207
17. sep 2021

@martajasna a rozprával sa tvoj partner s ex že mu to vadi? Alebo že mu píše veci ktoré ho nezaujímajú? Ono ľudia sú rôzni, ona sa tak možno správa celkovo že každému všetko vraví a zdá sa jej že tvoj partner to chce vedieť.
To že nech sa mala nestretáva s tebou, to už je druhá vec, proste jej povedzte že to nejde a bodka.

martajasna
autor
17. sep 2021

@thoughtfulweirdo ako vyjadrenie patri vsetkym zenam: ja svojho partnera posielam nech ide sam s dcerou , ale on nechce chce aby sme boli spolu.. nie osobitne, ved deti su surodenci tak mali by si na seba pomaly zvykat.. co tu citam, myslim vseobecne je to jedna hroza .. z niektorych mam pocit ze ex by sme si mali k sebe nastahovat a zit vsetci spolu

fiffinkaa
17. sep 2021

@martajasna toto isté som zažila...bývala s ktorou mal partner dieťa otravovala denne s každou kravinou, aj keď sa jej v byte dačo pokazilo išiel opravovať alebo previezť niečo...skratka chlapa so záväzkami nikdy..iba ak by mal už dospelé deti

martajasna
autor
17. sep 2021

@cawes presne mne to pride tak podobne, ako keby v istom zmysle zil aj s nou.. ja sa opakujem deti su na prvom mieste, ale asi hranica musi byt..

fiffinkaa
17. sep 2021

Podľa mňa keď on trávi a dcérou čas, ty a bábätko k nemu patris...to by som nerobila že nech sa stretáva bez Vás ..to už čo sú toto za vzťahy.

martajasna
autor
17. sep 2021

@misinka26 dieta ma problem? Myslim si ze niekto iny ho ma, snad to je jasne?? Kto?

jana_eyre_2
17. sep 2021

Tak to vysvetlí mužovi že dcéra ho naozaj potrebuje aj osamote.. ja nie som rozvedena, mám tri deti s mužom s ktorým žijem, ale vždy keď prišlo nové bábätko, tak sme si ich striedali, aby to staršie malo vždy dojem že je s tým konkrétnym rodičom osamote.. zo začiatku to je proste potrebné aby sa staršie dieťa necitilo odstrcene.. a to máme spoločné deti, pre deti ktorych rodičia sa rozišli to musí byť o to viac dôležité.. s mamou je stále sama, s otcom si tam vždy ty a babo.. na to neziarli (samozrejme môžeš, ale zbytočne) to je proste prirodzene..aby malo dobrý vzťah s novým súrodencom, s tebou a najmä s otcom..

tak ako aj matka chce referovať veci otcovi čo sa týka dcéry.. podľa mňa prirodzene, komu inému môže povedať že dcéra mala problém ísť do školy ak nie jej vlastnému otcovi?

Ja chápem aj to, že to žene vadí, predsa len je tam už nejaký bývalý vzťah čo sa stále pripomína.. avšak keď už to dieťa raz takto má tak to asi inak nepôjde.. skús si predstaviť seba na mieste že by už ste neboli partneri..

misinka26
17. sep 2021

@martajasna áno ty 🙂 prepáč ale toto môže zmeniť len tvoj muž ak s tým má problém, ak nie tak to len akceptuj, nehas tam kde nehorí a buď rada, že sa neťahajú po súdoch, o dieťa, nevyhrážajú a iné svinstvá...

lala123
17. sep 2021

@martajasna píšeš, že sa to zhoršilo bábätkom ....skús si seba predstaviť na jej mieste .Možno sa boji, že Vaše babatko odstrčí jej dcéru na druhu koľaj a preto mu ju stále pripomína aj keď pre teba úplnými hlúposťami. Ako tu jedna baba písala, že možno aj ty hovoríš muzovi keď príde domov, že maly kakal a papal ..vieš ako to mysli tak aj ona sa snaží niejak zaujať. Buď rada, že Vám dvom vzťah klape a uzivaj si babatko a netráp sa jeho ex . Už je len EX , tak si to nastav v hlave.

dievcacitajucelist
17. sep 2021

@martajasna my máme partnerovho syna na striedavu...oni majú zošit "rodičia" a tam si píšu všetko...jeho ex tiež zápíše aj štyri strany a popri tom mu píše sms každý druhý deň...zo začiatku mi to bolo čudné...a píše inak tiež somariny...napr "keď bude chladno daj mu mikinu a botasky" (nie pošleme ho len v tričku a kratasoch 🙈🙉..."daj mu desiatu so šunkou a syrom" to sú fakt somariny...ale vieš čo nech píše...je to jeho mama a keď ma lepší pocit...mne to nevadí ani tebe by nemalo....ber to tak, že niektorých ľudí nezmeníš a zbytočne sa budeš ty zlostiť len si ty pokaziš náladu...

zuzanockamt
17. sep 2021

@martajasna ty si pre to dieťa cudzia žena, ono matku má, má právo tráviť čas iba s otcom. A ti, že mu bývalá píše o dcére, to je tiež v poriadku, teba do toho nič.

acrobaleno
17. sep 2021

Pokiaľ viem, je to jeho dcéra. To, že vy ste si spravili druhé, to ešte neznamená, že on musí prísť aj o drobnosti z dcérinho života. Prečo by to nemohol prežívať tiež? Tiež je rodič. A on čo na to hovorí? Inak prestaň žiarliť. Je to smiešne.

martajasna
autor
17. sep 2021

@maciatkolulu pokial by to bolo normalne , tak to ludi z mojho okolia nevravia ze je to choree, a to su ludia co maju deti.. ja som sa vyjadrila jasne!! Dcera mi nevadi , komunikacia medzi nimi musi byt ale zdravaa.. a nie nebudem ex , s partnerom si rozumieme.

zuzanockamt
17. sep 2021

@acrobaleno presne, to, že druhé ich dieťa vidí vyrastať a je s ním denne, tak to je ok, ale o prvom dieťati sa nemôže dozvedať podrobnosti počas dňa? To je od tej novej teda dosť sebecké.

martajasna
autor
17. sep 2021

@lala123 nie nehovorim , ze kakal alebo sa pretocil na druhy bok ja taka niesom..

kitycat
17. sep 2021

Ale ona pise tvojmu parrnerovi, tak nech si to riesi on... Teba skratka obtazuje, ze pise jeho ex. Mas chlapa so zavazkami... Stretla si niekedy tu ex aj osobne alebo mas len verziu partnera a vlastny nazor? Mozno chce aby mu hlasila kazdy prd

lala123
17. sep 2021

@martajasna tak ty nie si , ona je. Rešpektuj to. Je už raz matka dieťaťa tvoji terajšieho partnera . Už to nezmeníš. Daj tomu čas . Možno sa to samé utrasie časom

slniecko_12
17. sep 2021

@martajasna mozno sa len chcela postazovat..je to ICH dieta