Cez okno nevidím susedu. Mám zavolať políciu?

23. nov 2021

Žijeme vo výškovom paneláku, oproti cez cestu v paneláku žije staručká pani, vidíme si navzájom do okien, každý deň sedí pri tom okne a pozerá sa aj pol dňa. Naozaj je pravidlom že sa z toho okna pozerá, zrejme žije sama lebo som tam nikoho iného ešte nevidela ani len prebehnúť. Teraz ju už 3 dni nebolo vidieť. Normálne mám obavy či je v poriadku 🙈. Myslíte že by bolo vhodné zavolať políciu, nech ju skúsia skontrolovať? Nevysmejú ma? Šla by som aj sama, ale už štvrtý deň sme covid pozitívni,takze nechcem behať. Ale naozaj sa mi to nezdá, možno mi len šibe a všímam si čo nemusím, ale normálne mi to nedalo v noci spať.

autor
23. nov 2021

Ešte aby som nezabudla, záves na okne si vždy k večeru zatiahne, teraz je už tretí deň nepohnutý, odtiahnutý do polovice okien

jaskolka
23. nov 2021

Ja by som pre pokoj teba a pre bezpečnosť starej pani kontaktovala políciu. Normálne im povedz stručne o čo ide a ze máš proste len o pani obavy. Môže byť zranená, spadla, alebo aj niečo iné, horšie. .

selest
23. nov 2021

Pre pokoj by som asi zavolala. Vsak len pridu zaklopu jej ci je ok, nic strasne sa nestane. My sme tak volali na suseda ked uz ho 2 dni nebolo vidiet, on si vzdy otvaral cez den dvere na balkone a par dni to neurobil. Zial uz ho nenasli ziveho a to nebol ziadny dedusko..

gabsisi
23. nov 2021

Volaj políciu, raz takto u nás v obci volali starostku aj polícia bola už na ceste. Nikto nikoho nevysmial a nakoniec sa zistilo že starenka je na dovolenke so synom len nikomu nehovorili že odchádza aby nikto nešiel rabovať dom

roja01
23. nov 2021

Ja by som zavolala spravcovi bytoveho domu, nech tam posle zastupcu vlastnikov.

zirafienka
23. nov 2021

Určite zavolaj políciu, možno že je len odcestovaná, v nemocnici, u príbuzných...

julie19
23. nov 2021

Určite by som poprosila niekoho nech jej tam ide aspoň zazvonit alebo zaklopat či je OK ... domovnika alebo ochotnu susedu, ale kludne aj tu policiu, ved ak mas o nu obavy radsej nech idu zbytocne ako by sa po neviem slon čase zistilo ze jej nieco bolo a dalo sa jej este pomoct

miska_kal
23. nov 2021

skor by som vyskusala cez spravcu bytovky ze nech tam niekoho posle a ked nic tak potom cez policiu, pre istotu to je podla mna dobry napad.

eternity24
23. nov 2021

Samozrejme, volajte.

kamila58
23. nov 2021

Dúfam, že bude pani v poriadku, snáď len odcestovala 🙏

malinoismum
23. nov 2021

V takýchto prípadoch radšej volať 10x zbytočne,
ako raz mávnuť rukou. Určite kontaktujte políciu.
Držím palce, nech je teta v poriadku ✊🏽

katlak
23. nov 2021

Držím palce 🙏

Podelis sa s nami ako to dopadlo? 🙂

mila23
23. nov 2021

@miska_kal
@roja01 spravcu bytovky? akoze spravcovsku spolocnost, ktora spravuje dom? u Vas to tak funguje?
ci akoze nejaky obyvatel domu, ktory robi spravcu domu / zastupcu vlastnikov?

basska_b
23. nov 2021

@mila23 Môže kontaktovať aj aj, ideálne keď je nejaký zástupca vlastníkov, ten ľudí pozná a býva priamo v dome

leeo
23. nov 2021

urcite tam niekoho posli. bud spravcu alebo policiu. taketo veci sa neoplati podcenovat.

januska20
23. nov 2021

📌

ariannazara
23. nov 2021

Určite volať 🙂 snáď je babka v poriadku

marce63
23. nov 2021

Zavolaj na políciu, oni už zistia čo sa deje.
Keďže to nie je váš činžiaku, nemusíš vedieť kto je zástupca vlastníkov bytov, ani domovník.Polícia si to zistí, prípadne obvolajú nemocnice.

angi07
23. nov 2021

Volala by som

andrea_ff
23. nov 2021

Aj ja by som volala

denda007
23. nov 2021

Skúste jej ísť zaklopať a ak neotvorí volajte políciu

macko1007
23. nov 2021

urcite zavolaj policiu

basska23
23. nov 2021

Daj prosím potom vedieť ako to dopadlo.
Dúfam že bude v poriadku 🙏🙏🙏

k16k18
23. nov 2021

Skus najskôr kontaktovať domovnika toho bytového domu... Ale ak by sa jej niečo stalo tak ver ze už po 24 hodinách by bolo cítiť v tom dome zápach a určite by susedia kontaktovali políciu...možno je len v nemocnici alebo išla do domova dôchodcov....

bona_dea
23. nov 2021

@k16k18 nebolo by po 24 hodinach citit zapach. Kamoske takto umrela suseda co byvala pod nou a zistilo sa to po tyzdni...

mima172
23. nov 2021

Skúsila by som to tiež najskôr cez domovníka (ak nie sú pod spoločnosťou), pripadne ak si z menšieho mesta, tak kľudne mestských policajtov. My bývame v malom meste a sú tu super mestskí policajti - ochotní, milí.
PS: je skvelé, že i napriek tej nenávisti všade naokolo sme ostali empatockí a záleží nám aj na iných ❤️

k16k18
23. nov 2021

@bona_dea tak píše ze už 3 dni ju nevidela to už by bolo cítiť

dominikamacakova
23. nov 2021

Áno volaj

roja01
23. nov 2021

@mila23 vas zastupca urcite pozna zastupcu v susednom BD.

martanagy
23. nov 2021

dajte potom vediet, dufam ze je pani v poriadku