Prišla ku mne polícia v civile

patulka0507
18. aug 2020

Ahojte
Obraciam sa na vás, pretože som nikdy nič podobné nezažila a teda neviem ci je všetko s kostolnym poriadkom.
Dnes dvaja páni policajti vyzvanali na zvonček, keď som im otvorila vycapili na mňa fotku (priateľov brat) a kazali mi ho okamžite zavolať. Na to som im povedala ze asi ťažko ho zavolám keďže je vo väzení.
Moja otázka znie, je normálne že polícia nevie že hľadajú niekoho kto je v base? Som hotová, urobili také rodeo v paneláku :/

zuzitko74
18. aug 2020

Možno ušiel a hľadajú ho.

patulka0507
autor
18. aug 2020

@zuzitko74 a to by nedali vedieť ani rodine? Keďže nikto nič nevie

pink_lady
18. aug 2020

@patulka0507 a ukázali ti preukazy, ze su policajti?

pink_lady
18. aug 2020

@patulka0507 a teda ešte či boli práve preukazy, si treba pozrieť na nete a prip kontaktovať 158 co sa deje

huxy
18. aug 2020

@patulka0507 urcite by to rodine vediet nedali. Pre nich by bolo pravdepodobne ze ak by usiel, tak v prvom rade by ocakavali ze sa "skryje" u rodiny. A urcite daju echo, ze aha usiel, rychlo ho schovajte. A myslim ze take info tak ci tak nedavaju.

patulka0507
autor
18. aug 2020

@pink_lady áno ukázali, ale poviem vám narovinu prišli mi strašne divni..

mondolina
18. aug 2020

Kriminálka chodí v civile.

moonlight1210
18. aug 2020

@patulka0507 aj sa ti predstavili so vsetkym? Meno, hodnost, preukaz?
Aby to nebolo tak, ze ho iba zhanaju nejaky ludia, ktorym daco dlzi.

Zazila som aj kriminalku, ktora niekoho vysetrovala (a vdaka to u sa to tykalo aj nas), aj realnu zasahovku v civile u susedov a toto mi veru nepride ako policia.

huxy
18. aug 2020

@moonlight1210 netreba hned konslirovat ze ti to nepride ako policia? Akoze preco? Tiez som zazila ze niekoho hladali. A bolo to podobne ako pise pisatelka. Akurat boli policajti riadne v uniformach.

huxy
18. aug 2020

Konspirovat

pink_lady
18. aug 2020

@patulka0507 tak skús zavolať Fakt na políciu ci to boli ozaj policajti lebo ak nie, reálne by som sa bala ze si niekto začne vybavovať účty co ma s btatom na jeho rodine

pink_lady
18. aug 2020

...ved keď ujde vazen je to hneď v správach a patrackach, no neviem 🤷

patulka0507
autor
18. aug 2020

@moonlight1210 meno mi nepovedali, jeden stal vedľa výťahu druhý so mnou komunikoval, ukázal mi len preukaz a potom sa vypytoval. Len mi to prišlo divne, prečo by chodili práve k nám... A ze nevedia že hľadajú niekoho kto je v base.. Pretože toto keď som povedala opýtali sa že ako dlho tam je..

patulka0507
autor
18. aug 2020

@pink_lady nedalo mi to, priateľ z prace volal priamo k nám na políciu, vraj nás budú všetkých zrejme vypocuvat.. Ach ďakujem za každé odpisanie

tilko
18. aug 2020

ja som si našla na mobile zmeškaný hovor, tak som volala späť a tam, že polícia SR....tak vravím, že som mala zmeškaný hovor a oni, že nevedia kto mi volal...prišla som k nim a tam na vrátnici dvaja policajti hľadali v zošite kto mi volal a že či ozaj z ich čísla, tak študovali môj mobil...nakoniec tam stáli štyria v uniforme a krútili hlavami...obvolali pár kolegov, či mi niekto nevolal...kebyže tam nie je so mnou ešte ďalšia osoba, tak by mi to ani nikto neuveril....odvtedy beriem smrteľne vážne seriál PROFESIONÁLI...😀....a nikdy som sa nedozvedela čo mi vlastne chceli 😀

mondolina
18. aug 2020

@tilko
Na policajné číslo sa nedá späť dovolať....

pink_lady
18. aug 2020

@patulka0507 a teda boli to policajti?

tilko
18. aug 2020

@mondolina no predstav si, že dá...a bolo to rovno na tú vrátnicu ... ide o malú stanicu v dedine...inak by som ťažko vedela, že mi volali práve oni...dokonca potvrdili, že je to ich číslo, keď to študovali v mobile

patulka0507
autor
18. aug 2020

@pink_lady áno aj keď vravim na prvý pohľad by som to tak nepovedala

pink_lady
18. aug 2020

@patulka0507 tak brat asi ušiel, ze? :(
@tilko ano dá sa, oni majú linky s predvolbou 0960 ....tusim

makova333
18. aug 2020

@patulka0507 policajt v civile sa nijakym sposobom nelisi od nepolicajta alebo inych bezpecnostnych zloziek, ktore chodia v civile.

moonlight1210
18. aug 2020

@huxy preco hned konspiracie? Iba som navrhla moznu alternativu.

Ti z kriminalky, ktorych som zazila ja, boli v civile. normalne sa predstavili, meno, hodnost, ukazali preukaz, podla cisla sa dalo na policii overit, ze su prave (keby sme chceli).
(Zasahovka sa uz samozrejme nepredstavovala. 🙂 ale tiez boli v civile).
Zda sa, ze zavisi od policajta, aky postup zvoli.

Tiez by som bola podozrievava, keby mi len nachvilu strcili preukaz pod nos a pytali sa.
Kopec ludi v zivote taky preukaz nevidelo (nemali preco). Takze v podstate by sa to dalo zneuzit.

huxy
18. aug 2020

@moonlight1210 tak pisala si ze ti to ako policia nepride. A vidis, bola to policia.
A ano, policia nema vsade rovnaky postup.
Tiez som zazila situaciu ktora mi prisla nanajvys divna. Pol roka som bola doma z anglicka, ked mi odtial volala policia. Ze som bola nahlasena ako nezvestna. Jediny clovek co to pravdepodobne nahlasil, bola 1 znama. A to ma "vyhladali" az po par rokoch. Riadne som pracovala, vsade bola evidovana. Dokonca adresa mojho pobytu sa lahko dala najst na internete. Tiez mi to bolo divne. Ale tak co uz. Davali si nacas.

moonlight1210
18. aug 2020

@huxy no mna by si asi vzali rovno so sebou. Lebo by som sa na drzaka spytala, ci si mozem zavolat na policiu a overit si cisla ich preukazov, nez im cokolvek poviem. 😁

juhseverzapad
18. aug 2020

@pokojvdusi Ty možno vieš viac.

derdia
18. aug 2020

No a mozno to bol niekto, komu dlzi... A ti sa zahrali na policajtov...kludne to tak moze byt.

maciatkolulu
18. aug 2020

@tilko na policajné číslo sa späť nedovolas....dkvne trochu, nie? 😉A prečo si kvôli jednému zmeskame u číslu hneď bežala na políciu? Véd keď by reálne niečo vážne potrebovali, by ta kontaktovali opat.... Určite by si ta našli.

bert22
18. aug 2020

@patulka0507 aj pre mna raz prisli policajti v civile vecer o desiatej a chceli aby som s nimi isla na policajnu stanicu vypovedat. hned som ale volala znamemu, ci to mozu a on mi poradil, aby som isla na svojom aute. tak som tak spravila a fakt ma vypocuvali, kvoli jednemu incidentu pri ktorom som bola ucasna.

tilko
18. aug 2020

@maciatkolulu pretože som volala späť na to číslo...a tam mi povedali, že kto sú, a že asi volal kolega a že mi nevedia povedať prečo, dokonca konkrétne ma informovali, že sú priamo z tejto dedinky...v tom čase som menila bydlisko a viacmenej všetko okolo svojho života, takže som chcela vedieť prečo a čo...a policajnú stanicu mám od domu cca 2 minútky pešo...

dazdovka
18. aug 2020

@patulka0507 priatel z prace volal priamo k vám na políciu - toto si napísala, nenachádzam logiku v tej vete