Čo ma dnes zarmútilo

rapunzel101
25. mar 2014

Viem snáď to tu ani nepatrí, ale potrebujem to niekam napísať, vyrozprávať sa.Som na koníkovi už dlhšiu dobu, ale kvôli tejto téme som si založila nový nick.Jedná sa o jeden nemenovaný hypermarket, nachádza sa už snáď v každom okresnom meste. Ako všetci som tam chodievala nakupovať a "samozrejme " som sa rozčuľovala v rade, že ide len jedna pokladňa, pekne sme všetci šomrali, no stačilo sa tam zamestnať. Veľkú radosť z nájdenej práce vystriedal stres, z ktorého mám už vredy na žalúdku, ktoré si liečm. A dnes to bol tzv. TOP, hneď pri príchode do práce ma zjazdila šéfka za niečo čo by ma ani vo sne nenapadlo, nechcem to radšej ani konkretizovať. Ale to by som ešte prežila, na to sa mi pokazila kasa, O.K., deň blbec, ale keď sa dozviete, že máte splniť na kase nejaký výkon,, t.j., že je stanovená norma, koľko tovaru musíte odklikať za smenu, tak to je už fakt sila. Som ostala ako obarená, normálne vám to rátajú, a ak sa nesplní norma ☹ A to nehovím o tom, že je kopec tovaru, ktorý musíte hľadať, ťukať ručne, neberie scener atď. A medzi tým na Vás šomrú ľudia, ktorí v tom rade stoja, prípadne Vám vynadajú, rýchlosťou blesku musíte vziať peniaze a vrátiť výdavok, a hlavne dávať pozor, aby Vám kasa na konci sedela. Všetko sa sleduje, aj keď robíte poctivo mne to príde, akoby hľadali len chyby. Neviem chceli sme sa mať lepšie, ale chceli sme aj aby sa takto jednalo v práci s ľuďmi? Niekto si povie, na čo tam chodí, ale keď mám doma dve deti a široko ďaleko žiadna práca, tak beriem čo príde, ale hľadám ďalej, pretože toto treba zažiť a vidieť.

lyzzy
25. mar 2014

@rapunzel101 ...presne viem o ktorý reťazec ide 😅
Vyspi sa na to....hlavne ze si zdrava 😀

lyzzy
25. mar 2014

@rapunzel101 ....a viem aj co sa akoze stane ked sa nesplni ten limit.....ale ci to funguje v praxi tak to neviem

rapunzel101
autor
25. mar 2014

rapunzel101@lyzzy ....... no ak sa tam ešte chvíľu zdržím tak neviem ....... 😀

lyzzy
25. mar 2014

@rapunzel101 ....to nie je len tam.To je vsade.V BA,NZ...vsade....robim s tym,viem 😒

rapunzel101
autor
25. mar 2014

@lyzzy ...... tak to ešte neviem, zatiaľ som sa len dozvedela, že nejaký limit je a chýba mi asi nejakých cc 100 klikov, ale ako neberiem to tragicky, len ma to zarazilo, že niečo takéto existuje. sledovať kliky na kase a iné veci ......

mana85
25. mar 2014

@rapunzel101 Och to je hrozné ja som predavačka sama na predajni a teda to je na nezaplatenie síce aj za všetko sama zodpovedná no hentaké správanie od nadriadených bŕŕŕ teraz som síce doma na rodičovskom no chodím z radosťou vypomáhať keď treba zaskočiť ..... A to je práve to ako píšeš že musíš vydržať bo roboty málo a rodina /deti jesť musia tak to pekne využívajú niektorý zamestnávatelia 😠
držím päste nech sa nájde lepšia práca s lepšími prac. podmienkami 😉

rapunzel101
autor
25. mar 2014

@lyzzy ...... a prezradíš čo sa stane ak to neplním ? čistá zvedavosť, naj som pripravená kdyby neco 😀

lyzzy
25. mar 2014

@rapunzel101 ...ak sa nemylim tak pri neblokovani teda ak pri kase nikto neplati sa treba odhlasovat....a potom prihlasovat a tak dookola....logicky z toho vyplyva ze sa to stihnut neda.Ale zase tvoj zamestnavatel ako cela firma museli spravit opatrenia proti slimacikom za kasou (bez urazky)....ani jedno ani druhe nie je dobre....trebalo by najst zlatu strednu cestu

lyzzy
25. mar 2014

@rapunzel101 ....nepamatam sa presne ako to bolo povedane...nejaky zoznam a asi nejake penazne ciastky sa strhavaju....ale popravde neverim ze to v praxi aj robia.Prislo mi to len ako taky zdvihnuty ukazovak ze nonono

rapunzel101
autor
25. mar 2014

@lyzzy ......presne ako píšeš, ja niekedy ako sa odhlásim tak do 10 sec. sa prihlasujem a furt dokola. a to nehovorím o tom, že " v rámci akože voľnej chvíle" vykladám tovar. a cin cin opäť do kasy. ....... ako beriem, že niektorý to majú na háku, ale keď sa človek snaží a je mu to aj tak figu platné, tak neviem. ...... ono vieš nikto ma na nič vopred neupozornil, a ak by k tomu došlo, tak neviem.

lyzzy
25. mar 2014

@rapunzel101 ...to odhlasovanie a prihlasovanie ma svoj zmysel a vyznam....len je to postavene tak troska na hlavu.Ciel je dobry a spravny len ten system je nanic

jabadaba
25. mar 2014

prosim vas, baby, ja ziram. Ziram ako zakaznik. To su co za praktiky? Akoze je klikaci limit? Vsak ja ako zakaznik si vyberam do ktorej kasy idem platit. Ako to moze ovplyvnit pokladnicka???? Ak sa k jej kase nikto nepostavi tak sa ma obesi alebo co? A to nie je na zaklade sympatii, nesympatii, proste to tak vypali, sup ku konkretnej kase, aj ked vedla je prazdno. Clovek je castokrat zamysleny, ide na autopilota a zaradi sa kde ho nasmeruje nesustredena mysel. Pokladnicka ma co? Zvolavat ako trhovnicka stylom poooodte ku mne platiiiiiit, panicky, pani, neeeeech sa paaaaci...Ci? Su na hlavu ti manazeri retazcov? 🙄

sandracs
25. mar 2014

To je ako novodobé otrokárstvo....úcta k zamestnancom ako k ľuďom nulová. 😖

rapunzel101
autor
26. mar 2014

@jabadaba ....... znie to síce smiešne, ale ako si napísala, ja už fakt začínam volať zákazníkov ku svojej kase akonáhle vidím, že ide platiť, štýlom " aj tu môžte zaplatiť, mám kasu otvorenú "........ a to som sa divila, prečo je tam taká fluktuácia zamestnancov.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria1989
26. mar 2014

@sandracs aká úcta... držať hubu a krok, ak nie, vymeníme ťa... na ulici je kopa nezamestnaných, ktorí to miesto potrebujú 🙄

tykat
26. mar 2014

@rapunzel101 aha, takze za to ze mi tovar uteka pod rukami a ja nestiham v klude nalozit tasky moze nejaka blba norma ktoru pokladnicka musi splnit??? no to ziram 🙄

Ja uz mam vymakane postupy ked idem sama na velky nakup:
- vzdy idem ku pokladni kde je predo mnou velky nakup aby som v klude stihla nalozit tovar na pas a zaroven potom ukladat do tasiek,
- v Lidli a tusim v Kauflande, kde nemaju ziadny priestor zosmyknutie tovaru, si tovar neukladam do tasiek ale rovno do vozika lebo by ma slahlo
- a su aj hypersuper kde NAJPRV si nalozim tovar do tasiek a az potom zaplatim, lebo ked najprv zaplatim tak potom ma dobreze lopatou neodhrnu za pokladnu

wendy62
26. mar 2014

Kamoska robila za kasou v nemenovanom supermarkete a tiez dlho nevydrzala. Stale sa sleduje, kolko je zakaznikov v predajni a kolko zamestnancov, ak je na pocet zakaznikov privela zamestnancov, tak niektoremu prikazu, aby sa odhlasil. Takze pridete do prace na 8h, ale mate takto vynutene prestavky a odrobit tych 8 hodin moze trvat aj cez 10h. Nikdy vopred neviete, ci je prestavka na minutu, ci na hodinu, takze musite zostavat stale na predajni, no pracovny cas sa vam nerata. Aj ked v tom case robite nieco v sklade, upratujete rozhadzany tovar, radite zakaznikovi... Akonahle je na kase nejaky problem, tak vam to strhnu zo mzdy. Pri pokladni sa sleduje rychlost blokovania, u nich to sef vymyslel tak, ze sa ratal mesacny priemer a nejake percento najpomalsich zamestnancov malo kratenu mzdu. Takze este medzi sebou zamestnanci sutazia, aby neboli medzi najhorsimi. Vymyslali kadejake strategie, napr. ist do kasy ktora je co najviac na boku, lebo tam sa tazko islo babkam, ktore su pomalsie. Asi to tak nie je vsade, vraj to dost zavisi od sefa danej pobocky, ked natrafite na vola, je to skutocna otrocina.

sandracs
26. mar 2014

Ja si práce pri pokladni nesmierne vážim. Myslím, že málo kto si uvedomuje, aká je to náročná a zodpovedná práca - komunikovať s ľuďmi, často rôznymi, pritom zodpovednosť za peniaze a teraz pozerám, že ešte znášať neúctivé správanie zo strany nadriadených - a to všetko v jednom kolotoči. Obdivujem, že si niektoré ženy, alebo aj muži dokážu pri tom všetkom zachovať príjemné správanie k zákazníkom.

veronikafisi
26. mar 2014

toto poznam, nastastie som zazila takuto pracu v case kedy som nemusela zivit dve deti... ale odisla som, bolo to velmi psychicky narocne, a nikdy viac nechcem taku pracu, kde v podstate ponizuju cloveka, kazdy den pocut, ze si prilis pomala a podone pripomienky... drzim silno palce nech si skoro najdes pracu kde bude lepsie, kde si budu vazit teba v prvom rade ako cloveka

yanni
26. mar 2014

baby, ja ziram. Neviem, ci je to tak aj u nas v Nemecku, ale ja ako zakaznik si napr. pokladnu vyberam. Väcsinou je to ta, kde je najmensi rad ale aj podla sympatie. Mne je jedno, ci pri tej ktorej pokladni stoji 10 ludi alebo je prazdna, ak mi je pokladnik(cka) nesympaticka, tak idem radsej do inej.

adrioska
26. mar 2014

To mi je luto, ale urcite ti dobre padlo, ze si sa vyrozpravala...ale skus si hovorit, ze ked nejde o zivot, ide o h... 😉 A mozno mne sa lahko hovori, ale ja by som kaslala na to, ci klikanim splnam normu alebo nie, lebo v prvom rade by mi islo o to, aby som nespravila manko na kase, co by som asi tiez ja musela platit, nie? Takze kaslat na normu, hlavne, aby sedela kasa. A poznam len jeden retazec, kde ide len jedna kasa takmer vzdy a to je Hypernova a chodievam do Hypernovy a veru su tam aj "pomale" pokladnicky (co mne nevadi, len podotykam) a robia tam uz roky, takze ono je to asi ako tu uz niekto pisal, len take bububu...ale to je len moj nazor

yanni
26. mar 2014

inak, ja som ako studentka, na zaciatku mojho studia este na SK tiez robila v pokladni. Ale ako brigadnicka cez vikendy. A taketo cosi som nezazila. Ale to uz bolo veeeeeelmi davno a vtedy este scannery neboli. Vsetky kody sme tukali rukou. Cize taketo praktiky, ze kolko klikov urobis, este neboli. Kody a ceny sme lepili na tovar rucne a hlavne na mrazenom tovare to velmi nedrzalo a kolko krat sme museli vybehnut z pokladne ist pozriet do mraziaka, co ktora vec stoji a na kod.

Ja napr. ako zakaznik nechodim nakupovat do retazcov ako napr. Lidl, lebo tam pokladnicky (asi musia) scannovat strasne rychlo a mne ako zakaznikoví to ide na nervy, ked musim len hadzat tovat do vozika dve na tri. Sice nebalim do tasiek, to si uz poukladam pri aute, ale do vozika si to tiez nechcem hadzat ako zmyslom zbavena. male nakupy nerobime, takze neviem ake je to kupit jedno mlieko a jedno maslo, co sa akurat tak zmesti na ten odkladaci priestor pri pokladni. Ja si radsej za tovar priplatim a idem do supermarketu, kde maju pokladnicky cas sa so zakaznikom dokonca aj podebatit 😉

veronicka1901
26. mar 2014

@yanni A na Slovensku aj taketo nieco este existuje? Ja mam pocit, ze vsade je to rovnake, to scanovanie je neskutocne rychle, nedajboze nakupovat s dietatom, ked musis aj balit, aj odpovedat na jeho otazky 🙂.

yanni
26. mar 2014

@veronicke1901 co myslis s tym, ci na SK take nieco existuje? Prepac za blbu otazku, nejak si dnes stojim na vedeni grrrr ;-DDDDD

yanni
26. mar 2014
veronicka1901
26. mar 2014

@yanni Myslim tym to, ze predavacky pomaly blokuju tovar a maju cas s tebou aj prehodit slovo - dve. Ja mam pocit, ze vsade to ide rychlo ako o dusu spasenu 🙂 .

yanni
26. mar 2014

@veronicka1901 no tak na SK neviem. Ja som myslela u nas v Nemecku. Tam kde chodime my nakupovat, je to fakt akesi lepsie, pomalsie. Sice chodim viac-menej sama nakupovat alebo poslem muza ale uz sa mi "postastilo" mat zavesene aj vsetky tri deti na voziku a to si fakt neviem predstavi, hadzat rychlostou svetla tovar do vozika, mat oci na kazdom dietati, kadial beha, co berie a este popripade ako ty vravis, odpovedat na ich otazky.
Na SK chodime malo, naposledy sme boli v oktobri v Kosiciach na aratone a zastavili sme sa tam v Auparku v tom supermarkete (neviem aky to je) ale tam to bolo humanne. A este niekedy vlani zaciatkom roka v BB v Tescu som kupovala detske knizky a pani pri pokladni tiez rozkecana. ale bolo to niekedy doobeda, mozno ten najväcsi zhon je tak vecer, ked ludia idu z prace na nakupy.

kiki68
26. mar 2014

my sme sice v AT,ale pri kasach vsetci poslusne stojime, tym myslim ako zakaznici,ako take kludne ovecky,mam podozrenie ze do vody nam tu davaju valium. Na SK vidim len nervoznych ludi, v minule sa na mna teta predavacka za kasou ostala pozerat, uplne paf, lebo som ju milo pozdravila, ked mi vsetko nablokovala- samozrejem nieco musela natukat,bo to snimac nebral,tak po zaplateni som sa jej podakovala a zazelala uplne uprimne pekny zvysok dna a v pohode smenu. Tak ako to bezne robime tu v AT. Mozno som jej aspon sprijemnila den,lebo za mnou som videla len zachmurenych ludi. Ved kazdy ma svoju pracu, kazdy ju robit musi, tak by sa mohli hadam trosku prisposobit a ukludnit, aj tety za kasou su len ludia. Ja mam voci tym tetam respekt, keby mi nieco pipa 8 hodin pri uchu,tak ma klepne.
Na SK v hypernove im ide fakt len jedna kasa,no ale tak jedna kasa ide aj v AT v Hoferi a ludia sa nezozeru. Nie vsade u susedov je trava zelensia.

yanni
26. mar 2014

@kiki68 presne taky isty pocit mam aj ja. Aj v DE sledujem ten isty jav. Vsetci poslusne stojime v rade a nik sa nerozculuje. A tiez sa tetu pekne pozdravim, tetusky/ujkovia tiez odzdravia, niekedy nieco pokeciame a v pohode. Ja niekedy zasnem, na SK uz pomaly nepoznaju pozdravy, prosim a dakujem a pod.