Dá sa pomôcť alkoholikovi?

13. jan 2024

Ahojte da sa dako pomoct alkoholikovi? Teda ide o to ze ten nas alkoholik nie je vo faze extremneho pitia ze by bol naliaty a nedalo by sa s nim nic. Ma dobru robotu, rodinu, zazemie ale teda popija kazdy den. Vacsinou vypije niekolko piv alebo vino alebo ak to nema tak siahne aj po tvrdom a da si 2-3 pohariky. Niekedy si da aj ze len jedno pivo za den ale proste akokeby si ho musi dat. Take ze by sa naozaj velmi ozral sa stane raz za cas ked niekam ide s kamaratmi alebo oslavu. Ostatne dni si skor tak doplna hladinu alkoholu- on tvrdi ze nepije, ze je v norme, ze nie je opity tak preco nam to vadi a vlastne vzdy najde nejaky smiesny dovod preco si vypit. Raz ked uz som bola naozaj velmi nahnevana slubil ze nebude pit ze to je to najmenej prenho a vydrzal to mesiac. Naozaj nema pocit ze by to prehanal ale nam to uz dlhsiu dobu vadi a obavam sa teda kam by to az mohlo casom zajst. Takto to naozaj nie je take hrozne ale proste obavy tam su. Ked sme mu povedali ze fakt to prehana, povedal ze prehaname mi a on nie je ziaden alkoholik co by sa tu valal dennodenne ozraty. Pracuje z domu od pocitaca cize niekedy aj pocas pracovnej doby si chlipka...

babulkomale
13. jan 2024

Takemuto nie.
On nema problem podla neho.

autor
13. jan 2024

@babulkomale no je to take zvlastne on to uz parkrat priznal ze ma problem ale ked sa mu chce pit tak vtedy nema problem

ivangeline
13. jan 2024

Da da. Informaciami.

deana100
13. jan 2024

fuuu viem čo to je veľmi ťažko.

mariejenka
13. jan 2024

Je funkčný alkoholik. Popozeraj si o tom info.

mabenn
13. jan 2024

kam to az moze zajst? ti presne poviem: moj znamy minuly rok zomrel na nasledky nelieceneho alkoholizmu vo veku 47 rokov...a tiez nebol nikdy opity, bol hladinkovy alkoholik

mabenn
13. jan 2024

a pomoct sa mu da jedine tak, ze dobrovolne pojde na protialkoholicke liecenie, inak nie

majamat
13. jan 2024

da sa len ked on sam bude chciet.

a hlavne si musi najskor priznat problem. moez za pomoci odbornikov, ale bez toho to nepojde.
ak nema problem ( podla neho , tak ho nema co riesit.

veklipo
13. jan 2024

Tiež mam doma takého. Skočili sme v poradni u expertky na závislosti, kde dostal objektívne a odborne informácie. Množstvo alkoholu sa totiž časom zvyšuje. U nás prichádza kríza tak 1x/2 roky, kedy pije každý deň. Potom veľký konflikt medzi nami a zasa sa drzi.
Prestal po 24r fajcit, tak mam nádej, ze prestane aj piť.

janettdamian
13. jan 2024

Súhlasím s @mariejenka funkčný alkoholik. Ten človek svoj stres, vnútorné prežívanie kompenzuje alkoholom, aby sa uvoľnil. Jedine ak sám začne seba riešiť, tak má šancu sa z toho dostať. Ak to tebe vadí, nastav si svoju vlastnú hranicu, čo budeš tolerovať a čo nie. Ak prekročí hranicu, jasne mu povedz, čo to pre neho znamená vo vašom vzťahu a to treba aj dodržať. Ako keď máš dieťa v období vzdoru - ten istý princíp, nastavenia hraníc.