Muž je asi alkoholik

neznama11029319
23. sep 2021

Ahojte potrebujem sa vyrozpravat. Mam 3 deti a muz je asi alkoholik nedopustí si proste den bez poharika tvrdého. Som ochotná to tolerovať a kupit mu na vecer 2 deco a pivo ale on uz to začína preháňať po praci si da s kolegami a este doma dorazí vecne sľúbi ako to zmeni ale.on on je uz agresor ked vypije...
Vcera cely den bolo v pohode kym nesiahol po flase rumu k večeru uz deti museli počúvať jeho spriecne nalady ja dom vybusny tip tak rychlo vybuchnem a hodím po nom co mi pride pod ruku a det to vidia...proste je agresivny aj dokáže udriet ale ale ja nechcem rozbiť rodinu za prve nemam kam ísť a tlačiť sa na ubytovni nebudem som na materskej s najmenším...peniaze Nosi domov Nie sme bez peniazi...ako ho donútiť sa liečiť...tvrdí mi ze to nepotrebuje ze nieje alkoholik ale co čítam a googlim vraj ma nábeh??? Neviem ho donutit na psychiatrickú jeho matka je taka ista a tiez ma berie za histerku ze to prehanam...nemam nikde oporu a kedze vie byt dobry herec pred ludmi a robi blazna zo mna prosím povetste ze ma chápete nechcem rozbit rodinu chcem mu pomôcť...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katina02
23. sep 2021

Ak sa to stupňuje, nemá to podľa sním zmysel ťahať, ak sa neche zmeniť ani kvôli deťom. Vravíš, že začína byť agresívny, vezmi si, chceš čakať kým siahne rukou na deti alebo sa proste niečo stane? Nemáš rodinu kam by si šla na pár dní, aby videl, že to myslíš vážne?

neznama11029319
autor
23. sep 2021

@viestta ano tak mi radia rodičia aj jeho matka kup mu pre pokoj v dusi ale je to horšie a horšie ked nekupim kupi si on sam ...ako ho mam donutit aby prestal...vyhraskou ze odideme on ignoruje kedze sam vie ze nikan nepojdem a s detmi nemam ako

neznama11029319
autor
23. sep 2021

@katina02 nie zial nemam...mam len otca s priatelkou maju maly byt a posteľ na vyše nieje no a moja mama umrela 4 roky do zadu žiaľ to mam pestre no

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
neznama11029319
autor
23. sep 2021

@viestta ja viem tolko ze pôjdem do prace o rok a tak odidem lebo krizove centrum sa asi neda hned vybaviť ci ?

negymama
23. sep 2021

materska sa ti raz skonci, budes moct pracovat a ist s detmi do podnajmu. Teraz si odkladaj bokom nejake peniaze na zaciatok. aspon par desiatok eur za mesiac. Alkohol mu nekupuj , ale aj sa snaz ostat v klude a nehadzat po nom predmety. Ako vidis alkohol stupnuje agresivitu, raz mu v prepitej hlave prepne a hodi naspat po tebe ci nedajboze po dietati co bude mat po ruke...panvicu, stolicku, vazu... mozete mat tazke ublizenie na zdravi a spitak si to rano ani nebude pamatat.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ejbyk
23. sep 2021

Ja skutocne neviem co by som poradila....len vzdy ked vidim taketo temy som vdačná že som nič podobne nikdy naozaj nikdy nezazila vo svojej rodine a nezazivam to a ani moje deti ani v tejto rodine ktorú mame....

neznama11029319
autor
23. sep 2021

@negymama skúsim sa ovladat ja vcera ho len obliala nech sa skludni a uz išiel na mna keby mala netevala tak ma asi udrie :/

negymama
23. sep 2021

ake stare je to najmladsie dieta? nemusis cakat do 3 rokov, moze ist do jasli alebo aj dos skolky ak ma aspon 2 roky a je odplienkovane. a ty mozes pracovat. Alkohol...je extra silny pan - takych co vymenili chlast za rodinu je na slovensku tisice.

abstinencia, ist na liecenie - na nic ho nedonutis, ked nebude sam chciet a to vacsinou alkoholik nechce. Vtzdy sa mu zda ze je vsetko fajn, on je frajer co to zvlada, len zena je hystericka...a potom ked uz to sam nezvladne, vyhodia ho z roboty, dostane sa do zdravotnych problemov, je casto aj neskoro. Moj svagor tak dopadol, sestra od neho odisla, tiez z troma detmi, a z neho je uz prepita troska, bez prace, vypadky pamate, usudku, log. myslenia - asi alkoholicka demencia . Nie je schopny pracovat nic... ani hlavou ani rukami aj keby chcel. vypadky pamate take, ze by rano zabudol ze ma ist do roboty.

neznama11029319
autor
23. sep 2021

@negymama iba 2 mesiace a lojim :(

negymama
23. sep 2021

@neznama11029319 no s vodou ho neskludnis. agresivneho alkoholika neprovokuj. Ked uz mu chces dohovarat, tak vtedy ked je triezvy.

neznama11029319
autor
23. sep 2021

@negymama a ako sa to zacne prejavovat zacina grcat a žalúdočné vredy mal v minuosti

tanyan
23. sep 2021

Žiaľ, keď má podporu v alkoholizme z blízkeho okolia, tak to ťažko pochopí, že robí chybu a škodí sebe aj svojej rodine, fyzicky aj psychicky.
Neskúšali ste nejakú alternatívu namiesto alkoholu? Ako napríklad keď fajčiar začne žuť žuvačky či lízať lízatká? Prípadne možno nejaká aktivita alebo hobby?
Kupovať alkoholikovi alkohol je ako kupovať drogovo závislému drogy. Pokiaľ má prístup a v hlave je to pre neho jediná cesta, tak sa to bude len zhoršovať.

cacianka
23. sep 2021

Už sme na túto tému popísali mrte textu, skús čítať.
A áno je alkoholik. Nie nábeh, ale už je ! A fest level.
Neeskaluj napätie aj ty a nehadz veci. Hystériou nič nevyriešiš, 2 toxicki ľudia pre 3 deti je prúser a o to väčši že ak otec slope, tak matka drukuje.
Že kúpiš mu !? Ani za svet. Len ho podporis. Keď aj mama aj svokra to navrhujú tak im ho požičaj na mesiac nech si užijú. To sú staré školy, aby ženy doma všetko tutlali. Aj ty chces takto žiť?!
Chápem že ťa jeho alko svet vytáča, ale kvôli deťom uber . Nech vidia realitu že otec je opitý lebo vidia otca pod parou a neuvedomujú si to, ale vidia teba ako fúriu a bosorku čo bije ich ocka....
Deti nerozumejú ale optika im to hovorí.
Neviem ti teraz poradiť, hľadaj riešenia ako odísť, alebo ak vyvádza volaj políciu a výbav zákaz vstupu a priblíženia. Píš si denníček koľko a čo vypil, čo a ako vyvádzal.
V záujme detí hľadaj riešenia. Schovaj vyhoď všetok chľast, nafot ho a nahraj videá, schovávaj si peniaze a šetri na tajno všetko čo môžeš. Deťom nákup veci aj do rezervy. Poraď sa s jeho lekárom. Mame aj svokre tvrdo povedz že on alkoholik je, veď vieš čo doma máš a viac s nimi nediskutuje. Oni v tvojich topánkach nechodia - nevnímajú kazdovecernu realitu u vás doma. Tak ich uprac, keď ti nepomôžu tak aspoň nech ťa neseru. Ukáž mužovi v striezvej chvili videá a zoznam naslopaneho.

negymama
23. sep 2021

@neznama11029319 tak mozu prist rozne problemy, podla toho aky je organizmus...

svagor mal busenie srdca, vysoky tlak, pitim sa mu to zhorsovalo ale samozrejme pit neprestal... on bol podobne ako tvoj muz "hladinkar"...kazdy den musel nieco vypit a udrziavat si hladinu alkoholu. Neskor mal take okna, vypadky pamate, raz aj spadol z pohyblivych schodov, nasli ho dole s rozbitou hlavou a nic si nepamatal ako sa tam dostal. Alebo zabudal ze ma nieco vybavit kupit, zabudol psa pred obchodom, prisiel domov bez neho. Teraz zije sam, zabuda sa najest , navarit, plesnie mu jedlo. Zhorsuje sa to. alkohol nici mozog... hlavne cast pamate, rozmyslania. skratka blbne z toho.

vilma7
23. sep 2021

V takejto rodine som vyrastala a neprajem to žiadnemu dieťaťu. Ani si nevieš predstaviť čo tie deti prežívajú, keď im takto cirkusujete pred očami. Ja som ako dieťa matku prosila nech sa dozvedie, žiaľ to neurobila.

neznama11029319
autor
23. sep 2021

@cacianka mama zial nezije radi mi otec pivar a jeho matka tiež alkoholicka :(

neznama11029319
autor
23. sep 2021

@cacianka ale dobre si poradila od dnes tie 2eura dam detom do kasicky naozaj uz man toho dost urobím všetko preto aby deti uz nevideli

neznama11029319
autor
23. sep 2021

@vilma7 mne to uz 3 rocna hovori ze ho nemame pustiť domov a vsade hovori ze tatik pije

martinenka886
23. sep 2021

To je hrozne citat taketo prispevky ze co sa deje v tych rodinach. Ako keby bol problem mat normalny nehovorim ze harmonicky, ale normalny vztah. Ved ked to dokazali kedysi nase babky a dedkovia 50-60 rokov spolu a teraz?

neznama11029319
autor
23. sep 2021

@martinenka886 presne tiez mi je ľúto ze mame taky to hnusny vztaj chcem mat kľud pokoj v rodine a da sa ??? Pride domov a buzeruje aspon keby lahol do postele ale on je geroj :(

negymama
23. sep 2021

@martinenka886 nerob si iluzie o starych casoch. ludia sa vadili, pili aj mlatili aj vtedy, len s rozdielom, ze povinnostou zeny bolo vsetko vydrzat, lebo rozvod neexistoval. a prakticky nemala ani take moznosti ako teraz odist. Ziadna praca, ziadne skolky, rodicia by ju hnali domov naspat k muzovi, vsak mu slubila v dobrom aj zlom...

stanulienkat
23. sep 2021

Strasne citat. Ocividne obaja nie ste v poriadku. Chudata deti. Rozum mi to neberie, naco si robia takito ludia 3 deti. Vam aj jedno vela. Naco si sla do 3 dietata? Ved on nie je alkoholik pisledne 4 mesiace?

luccija
23. sep 2021

@neznama11029319 je mi z toho smutno.Na akého čerta si mala ďalšie dieťa?podľa mňa je alkoholik a nie, že má na to nábeh.Vredy, grcia, po robote s chlapmi a večer sa dorazí sám a agresivny...akú radu chces od jeho mamy alkoholicky?bude sa to iba stupňovať raz Ti ogrcia gauč, alebo pomoči deti sa budú zaňho hanbiť a na teba pozerať ľudia ako na zenu ozrana.Prepac, keď som tvrdá, ale buď sa bude liečiť, alebo musíš časom odísť

neznama11029319
autor
23. sep 2021

@negymama no zatial ma dnes iba 30 je ešte v pohode ale ako píšem uz mu praskli vredy a zacinaju sa asi nove tvorí

cacianka
23. sep 2021

Viem že cez čiaru - daj mu do pitia ráno 3 nasobnu dávku gutalax, pri behaní na záchod ho buzerácia prejde. Je to prírodné a pomohlo už pár ľuďom....

luccija
23. sep 2021

@neznama11029319 ja by som nebola ochotná mu kupovať pivo a tvrdé...aj sebe a deťom doprajes?Musí piť už roky, keď ma vredy.Pre dobro tých detí rozmýšľaj čo budeš robiť dalej