Denný kolotoč pracujúcej matky školopovinných detí a pocit nestíhania

9. mar 2024

Ahojte, potrebujem poradit.
Kolo 15hod pridem domov z prace, aj s dvomi skolackami. Do 16hod si chcu oddychnut od skoly. Bud sa hraju, kreslia, abo ideme von, prip.tv.
Ja obedujem. Potom sa ideme chystat do skoly. Mladsia potrebuje moju pomoc. Trva to do hodiny. Potom chystam veceru. Riesim riady, oblecenie na druhy den, desiate. Sprchu. Vecerne citanie knihy. A zrazu je 21hod a ja uplne ko padam do postele. Muz chodi az vecer domov. Kolo 19hod.
Tiez to takto mate? Ze len cvalate? Ze nemate cas na seba? Abo si zle menezujem cas? Co mam zmenit? Tento denny kolotoc ma deprimuje. Mam pocit, ze je toho na mna vela a nic nestiham.. tak ci je chyba vo mne, abo to tak mate vsetky pracujuce maminy skolopovinnych deti? Dakujem.

mamina7070
9. mar 2024

zle manazujes cas, skolacky uz vela veci musia vediet same potrebujes len urobit rutiny a dat si cas sama pre seba a skolacky uz mozu aj same byt doma ten cas ty chod niekam sama s kamoskou zaplavat atd
vecera nemusi byt denne varena na riady umyvacku oblecenie nachystaju si same ty kontrolujes

autor
9. mar 2024

@mamina7070 siestacka, ok.ale druhacka?

mamina7070
9. mar 2024

druhacka si moze pripravit oblecenie na druhy den a aj sa osprchovat sama a so siestackou kludne moze byt sama doma
siestacke uz daju aj dieta zo skolky ked ho pride vyzdvihnut sama (ak rodic suhlasi)

basulaak
9. mar 2024

Ja mam o 3 roky starsieho brata. Chodil po mna do druziny ked som bola na 1.stupni. Z domu zavolal mame, ze sme uz doma a zohrial nam obom jest v mikrovlnke. Siestacka ma kolko, 11rokov? To uz je velka baba, skus ju naucit ako sa postarat o sestru.

0silvia0
9. mar 2024

A to ani nevies ake mas stastie, ze prichadzas domov o 15tej. Ved normalny den mate, takto to maju vsetky mamy, ked otcovia nepomahaju. A to mozes byt rada, ze nemusis vozit deti na kruzky a cakat ich tam.

autor
9. mar 2024

@0silvia0 jasne, ze z kruzkov prichadzame cca okolo 17hod 2x do tyzdna...

veronikapetra
9. mar 2024

Ahoj, moja je druhacka. Zo skoly ide sama (manzel HO), spravi si domace ulohy, nachysta oblecko na dalsi den a ma volno, ja so synom (1r) pridem z prace a jasli okolo 17:00, nieco zjeme a ideme na prechadzku, etc. Varene vecere u nas nie su zvykom, dcerka ma svoje povinnosti, samozrejme s ohladom na vek. Prajem vela sil ❤️

mondolina
9. mar 2024

časom sa to zlepší.

0silvia0
9. mar 2024

Ja na tom kolobehu nevidim nic kriticke. Deti vyrastu, bude to volnejsie pre teba casom.

luccija
9. mar 2024

Vieš koľko žien Ti závidí, že si doma o 15?podľa mna normálny život zamestnanej mamy.su ženy čo nestihnú ísť s deťmi ano von či po krúžkoch.Ano, je unavny ten stereotyp, ale nemáš to všetko vobec zle

pribinak
9. mar 2024

Prídeš domov o 15.00 hod …..o tomto mize kopec žien len snívať. Však to je oproti matkám ktoré končia o 18.00 totálny luxus

Ta staršia ma 11-12 rokov. Však to jenuz kocka, musíš ju doprevádzal na krúžky? Na ihrisko ide asi už sama. Učite sa so 6tackou už asi nemusíš.

A oni dve sa samé nezahrajú?? Veď im nemusíš stále robiť animatorku

Časom to bude len a len lepšie.

zuzanaete
9. mar 2024

Deti mozes poslat niekedy same na ihrisko. Aj spolu by uz mohli zvladnut nejaky cas doma. Ale inac ano, ten kolotoc povinnosti vie byt unavny.

martul
9. mar 2024

Nech počítam ako počítam, učíte sa do 17 tej a zrazu je 21.00. To 4 hodiny chystáš večeru, alebo.....čo večeriate keď toľko chystáš, práčku naplniť trvá minútu, potom perie sama, vyvesat šaty asi 10 min Max..... furt tam vidím tooolko času.

kristinapetronela
9. mar 2024

To máš strašne veľa času poobede .nechápem čo robíte 6 hodín ... Ja oblecko ,upratovanie ,učenie,nakupy riešim cez vikend .potom máme čas aj na seba a nestresujem tolko

livi123456
9. mar 2024

Co by som za to dala keby som prisla o 15 domov...prichadzam okolo 17.30 kazdy den, mam doma druhacku a skolkara. Druhacka sa bez problemov nachysta do skoly sama a ulohy donesie iba na kontrolu. Detto oblečenie na rano a sprcha, to zvladne sama predsa. Uc ich vacsej samostatnosti. Nehovorim ze mam extremne vela casu ale napriek tomu kedy chodím a ake male je druhe dieta, necvalam ale normálne fungujem...

lauricka
9. mar 2024

@mamina7070 deti su rozne, niektore pomoc so skolou potrebuju a niekedy to zaberie vela casu a energie. Mne to pride ako normalne fungovanie mamy. Suhlasim, ze by si mala vyhradit den, cas, kedy si vezme cas pre seba. Este lepsie, keby nieco prebral na seba aj muz, no a co, ze chodi neskor z prace, aj tak by mohol nieco doma potom porobit rovnako ako mama.

januska12323
9. mar 2024

Nič extra poobede nerobíš. Buď robíš zbytočné veci alebo zbytočne dlho. Deti sa majú učiť samé, zo školy tiež zvládnu prísť samé aj na ihrisko ísť. Hneď máš hodinu voľna kedy si môžeš aj kávu vypiť. Večeru netreba variť ani desiate dlho chystať. Oblečenie na druhý deň? To ho nejako špeciálne pripravuješ okrem vytiahnutia zo skrine?

mamina7070
9. mar 2024

@lauricka niekedy tu neschopnost u deti sme mamy podporuju, samozrejme ak ma dieta problem (mentalny,socialny atd) tak ok jasne potom je to o inom ale bezne dieta vo veku 11-12 rokov uz musi vediet sa pripravit do skoly aj oblecenie aj navarit by mohla vediet nieco jednoduche a 8 rocne pomoct pri upratovani ulohy skusit s kontrolou atd atd

a prist domov o 15:00 je luxus

zmrzlinka2021
9. mar 2024

Čo tvoj muž robí ráno.pred odchodom do práce?

lujza123
9. mar 2024

Takéto témy tu bývajú často a vzdy to je tak ze dotyčná mamina je skratka hyperaktivna, robí aj to co netreba a kašle sama na seba.

Možno to je tým ze mas toľko voľného času poobede, vieš keby chodievaš o 18.00 tak to nejako prirodzene zredukujes a ani by ta nenapadlo robit veci ktoré teraz robis bežne.
A keby mas nejaký koníček aspoň hodinu 2 x do týždňa (cvičenie, beh, plávanie, jazyková škola alebo len doma niečo vyrábaš, malujes) tak by si bola v živote taká spokojnejšia, naplnenejsia, necítila by si sa toľko v kolotoči. Sebarozvoj je veľmi dolezity

zmrzlinka2021
9. mar 2024

Čo robí manžel pred odchodom do práce?

autor
9. mar 2024

Dakujem maminy za nazor. Asi ich treba ucit vacsej samostatnosti. Asi aj v tom bude problem..
Musim to prehodnotit.
A ked vidim, ze je to bezny kolotoc mamin, tak ma to menej frustruje😁
Asi zaradim kratke prechadzky, vyvetrat hlavu.
V piatok po ne chodi babka, cize v piatok poobede mam cas pre seba🙂
Zapojim viac aj manzela.. len kym sa navecera, je 20hod a co uz potom..mozno by s nimi mohol citat on🙂dakujem za kazdy nazor.presne kvoli tomuto som zalozila temu, aby som videla nazory inych mam👍🙂

autor
9. mar 2024

@mondolina dakujem👍💖

autor
9. mar 2024

@0silvia0 dakujem👍💖

lujza123
9. mar 2024

Dievčatá už mas veľké .

Co od teba v tomto veku skutočne potrebujú je pozornost / rozhovor aký mali deň a tak. Mladšia skontrolovať úlohy, môže si ich robit v kuchyni kým varis rýchlu veceru …To je cele , ved to je max hodina času a mas voľno

Oblečenie by si mali chystať same, tak isto pomôcť s riadmi a prípravou desiaty.
Deťom prilisne skákanie okolo zadku škodí, školácky by už mali doma pomáhať s domacnostou a vedieť sa o seba postarať

autor
9. mar 2024

@lujza123 dakujem.mas pravdu🙂vyhradim si aj iny den okrem piatku na seba.aspon hodinu.urcite sa ta hodina napr na prechadzku/knihu najde..

autor
9. mar 2024

@zmrzlinka2021 odchadzame o 7hod.vstava 6,40😁ako aj deti.. 🤷‍♀️

lauricka
9. mar 2024

@mamina7070 o beznych detoch nepisem. Aj ked, tazko povedat, co dnes znamena bezne deti, kedze aj tieto tazkosti maju dost casto. Staci, ked ma nejaku dys alebo pomalsie tempo prace alebo tazsie sa mu uci a potrebuje pomoct. To chape len ten, kto to zazil. Najmudrejsi su ti, ktori to nikdy riesit nemuseli.

mamina7070
9. mar 2024

@lauricka mne o tom hovorit nemusis 😉 ja viem co je to mat dieta s ADHD a s dyskami 😉 ale tak ci tak dieta ma mat svoje povinnosti a ma vediet co to zvladat