Despotický manžel

cmukinka29
4. apr 2012

ahojte baby,nemate skusenost so svojim manzelom ktory despoticky rozhoduje o spolocnych financiach,mne vydeluje peniaze,ktore dokonca sleduje kde minam,nie je to len o peniazoch,ale aj o tom ze som neschopna ze si nikde najdem robotu pricom mam vysoku skolu,vkuse mi nadava,ak sa mu nieco nelubi,proste ma nema za nic,mame dve spolocne male deti a ja by som od neho chcela odist,na koho by som sa mala obratit,chcela by som ho zahlasit na socialku,ze mi nedava peniaze,ale neviem ako postupovat
dakujem za odpoved

zabka88
4. apr 2012

@cmukinka29 uff maš to ťažke, skúšala si sa s ním rozprávať o tom, že ťa to ponižuje? kedy to začalo takéto chovanie?

cmukinka29
autor
4. apr 2012

ako pises uff,je to hruza,vkuse sa s nim o tom rozpravam,ale on zostane asi navzdy takyto,velakrat sluboval,ale skoncilo to starou klasikou,zacalo to uz asi od svadby,bohuzial,ze som vlastne do tej svadby s nim isla

zabka88
4. apr 2012

@cmukinka29 vieš, keď to bude už úplne zle a nebudeš sa chcieť rozvádzať tak požiadaj apsoń o rozdelenie BSM ešte pred ukončením manželstva, tým že ťa odstavil od peňazí vlastne nevieš ani posúdiť ako hospodári, aby sa nestalo že ich niekde prešustruje.. nechápem celkom čo chceš hlásiť na sociálke? ty nemáš svoj vlastný účet? bolo by fajn keby si mala a keby ti tam chodila aspon materská, nech máš aj ty prístup k aspoň týmto peniažkom ..

renab
4. apr 2012

@cmukinka29 aj keď nie ste rozvedení, môžeš dať žiadosť o výživné na seba a na deti.

sissy27
4. apr 2012

@cmukinka29 toto čo opisuješ, spadá do psychického týrania a sociálka ti asi veľmi nepomôže...neviem, či uvažuješ o rozvode, ale ja na tvojom mieste by som s ním nezostávala ďalej... dočkáš sa síce ďalšieho ponižovania, nie je vylúčené že aj nejakej facky, bude sa ti vyhrážať, že ti zoberie deti a kadečo, ale ak sa odhodláš, tak bude len lepšie... nájdi si právnika, ten ti povie, na čo všetko máš nárok, porozprávaj sa s rodičmi, či ti vedia nejak pomôcť s bývaním alebo s deťmi, aby si si mohla nájsť prácu... držím palce 😉 je to ťažké, ale dá sa to zvládnuť, určite lepšie, ako stráviť zvyšok života takto... a hlavne vychovať deti v tom, že takto je to normálne...